">
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Ne Yapmalı?

Resim kredisi: Flickr

İyi Kept Cüzdan'ın Girişimci Başarı Öykülerini okuduysanız veya herhangi bir podcast'imizi dinlediyseniz, kendi işinizi kurmayı düşünebilirsiniz. Girişimcilik, sıçan ırkını terk etmek ve kendi işinizi yapmak için harika bir yol olabilir, ancak bir işe başlamadan önce almanız gereken bazı önemli adımlar vardır. Bu işletme adını kaydettirmeden ve iş için harcadığınız paranın iş harcamalarından vazgeçmeye başlamadan önce, bu temizlik maddelerini yerine koymayı düşünün.

İş Sahipliği Sizin İçin Doğru mu?

İşletmenizi Tanımlayın

İşiniz tam olarak ne yapacak? Örneğin, “Bir danışmanlık firması kurmak istiyorum” ya da “tişört satmak istiyorum” diye karar vermeyin ve bir web sitesi kurun. Başarılı bir iş zaman alır ve öngörülebilir, ve güne lanse etmek için metodik ve amaca uygun bir şekilde çalışmaya istekli olur. Tip-A bir insan olarak, müthiş bir fikir üzerine geldiğinizde ve bu fikri kendi sınırlarına ulaştırmak için itici bir istek duyduğunuzda vurulan heyecanı anlarım, ancak amacının açık bir tanımı olmayan bir işletme zor olacaktır. pazara ve hatta daha da zorlaşır. Harika iş fikrinizi alın ve bir süre için aklınıza girmesine izin verin. İşletmeyi ve neye benzeyeceğini öngörmeyi öğrenin. İşin tamamı, kendinizin hangi yönlerini seveceğinizi ve hangi yönlerini yapamayacağınızı, ve gerçekten sevdiğiniz ve çıkacağınız şeyleri yapmak istediğiniz şeyi daraltmanın bir yolu olup olmadığına bakın. Geri kalanlar ya da potansiyel işinizin gerçekten yapmak istemediğiniz bölümlerini gerçekleştirebilecek bir ortak / alt yüklenici buluyorsunuz.

Hedef Kitlenizi / Pazarınızı Belirleyin

Bir işletmeye başlamadan önce, hedef kitlenizin kim olduğunu ve sunduğunuz hizmetler veya ürünler için potansiyel bir müşteriyi neyin tanımladığını net bir şekilde anlamanız gerekir. Takı yapmak ve satmak isterseniz, örneğin mücevher nasıl görünür? Gençlere ve genç yetişkinlere ya da daha da iyisi, yerleşik kadınlara / erkeklere daha fazla itiraz edecek mi? Hedef pazarınızı belirledikten sonra, nasıl yapacağınıza karar vermeniz gerekir. ulaşmak Hedef pazarınız. Hedef pazarınız online alışverişe mi, yoksa çok mu fazla değil? Hedef kitlenizi nasıl bulacaksınız ve daha da önemlisi, size sunduğunuz şeyleri istediklerini nasıl ikna edeceksiniz? Bunlar dikkate alınması gereken hayati sorulardır. önce işine başlarsın, sonra değil.

Yeteneklerinizi ve Kişilik Tipinizi Değerlendirin

İşletme mülkiyeti herkes için değildir. Bazı insanlar, çalışan olmaktan gerçekten daha mutlu ve daha iyidir. Bu nedenle, işinize başlamadan önce kendinize bazı temel sorular sormak çok önemlidir: risk ve hırs ile ilgili duygularınız hakkında sorular. Kişiliğinizin işletme mülkiyeti ve yönetimi için uygun olup olmadığını bilmek, herhangi bir işin başarısı veya başarısızlığı için anahtardır.

Kendini geliştir

İşletme mülkiyeti karmaşık bir hayvandır. Bir işe başlamadan önce, kendinizi ticari mülkiyet dünyasında eğitin. Kitapları, blogları okuyun ve konuyla ilgili podcast'leri dinleyin. Kendi işinize girmeden önce, iş sahiplerinin giriş ve çıkışlarında uzman olun. İş sahibi olmak için ne kadar hazırlıklı olursunuz önce Bir işe başlıyorsun, daha iyi.

Bir İş Planı Oluşturun

Bir işletmeye başlamadan önce bir iş planı oluşturmanız gerekir. Bir iş planı, potansiyel işinizin başarısı için hedefleri, pazarlama planlarını ve tahminlerini özetleyen yazılı bir belgedir. İşinizi başlatmak için banka kredisine ihtiyacınız varsa, bir iş planı özellikle hayati bir adımdır. Bir iş planı, diğer şeylerin yanı sıra, işinizin başlangıç ​​maliyetlerini belirlemenize yardımcı olacak ve potansiyel olarak bir kâr görmek için ne kadar zaman alacağını tahmin edecektir. İş planınızı oluşturmaya çalışırken, iş fikrinizin başarı potansiyeline sahip olup olmadığını belirlemek için en iyi şekilde nasıl davranacağınız konusunda bir iş koçu ile konuşmak iyi bir fikir olabilir.

İşletme mülkiyeti birçok insana her zaman hayal ettikleri hayatı vermiştir, ancak iş başarısı bir gecede gerçekleşmez ve çok fazla zor iş olmadan gerçekleşmez. Bir iş kurmayı düşündüğünüzde, bunu akılda tutmak önemlidir. Doğru planlama ve doğru fikir ile işletmenizin başarılı olmasını sağlayabilirsiniz.

Videoyu izle: Yeni Bir İşe Başlamadan Önce Okunacak Dua

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?
Maliye

Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?

Hey ya! Benim adım Kyle. Büyüdüğüm ve her zaman Ortabatıda yaşayan bir lise öğretmeniyim. Hayatımın ilk 27 yılı için olduğu kadar normal (yaklaşık 31 yaşındayım), bir grup öğrenci kredisi ile üniversiteyi bitirdim ve yaklaşık 6 yıl için asgari ödeme yaptım. Aynı zamanda geri dönme ve bu süre boyunca yüksek lisans derecemi alma kararımı da verdim (o zamanlar en zeki değil), borcumu bir seferde 33.000 $ 'a kadar pompaladım.
Devamını Oku
Ally Invest İncelemesi
Maliye

Ally Invest İncelemesi

Paranıza yatırım yapmak ve bileşik faizin faydalarını görmek, servet inşa etmenin güçlü bir yolu olabilir. Örnek olarak, 10.000 $ 'lık bir yatırım fonu koyduktan ve 20 yıl boyunca orada bıraktıktan sonra, yıllık yüzde 9'luk bir getiri oranı kazanırsanız, hesabınıza başka bir kuruş eklememiş olsanız bile hesabınızda 56.000 $' dan fazla kazanırsınız. .
Devamını Oku
İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol
Maliye

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol

Şu anda iPhone'unuzda hangi uygulamalarınız var? Eğer bilmiyorsanız, yılın her günü iOS uygulamaları ile para kazanabilirsiniz! İster kamusal bir hotspot kullanıyor olun, ister evde tv izlerken rahatlayın, akıllı telefonunuz, cüzdanınıza daha fazla para yatırmak için bekleyen sınırsız bir dijital altın madeni. Eşim ve ikimizin de iPhone'ları var ve bu uygulamalardan birkaçı evde ya da iş günlerinde olaylar arasında düzenli olarak çalışıyor.
Devamını Oku
Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Özgürlük Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası çoğu finansal planın hayati bir öğesidir. Bunun en büyük nedenlerinden biri, hayat sigortası poliçe yararlanıcıları tarafından alınan gelirlerin, borçların ödenmesi (ev ipoteği dahil) ve günlük hayatın ödenmesi gibi herhangi bir sayıda finansal ihtiyaç için kullanılabilmesidir. giderler.
Devamını Oku