Maliye

YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

70.000 $ 'lık borcumuz öğrenci kredilerinde 60.000 dolardı, gerisi birkaç araba ve küçük bir kredi kartıydı.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

O kadar borcun olması büyük bir yük gibi geldi. Bir köle gibi hissediyorsunuz ve tüm zorlu çalışmalarınız gibi hissediyorsunuz ve zamanınız ustanızı ödünç vermeye çalışıyor. Onu kilo vermeye çalışan biriyle karşılaştırdım, aşırı kilo senin borcun, ve değişmek için bir seçim yapmaya karar verene kadar bu yükü taşımak zorundasın. Bu videoda 1 dakika 30 saniye işareti hakkında daha fazla konuşuyorum:

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Tüm borçlarımızı ödemek için, 2 yıl 10 ay sürdü ve bu, bu dünyaya yeni bir bebek getirmek için gereken zamanı ve maliyeti içeriyordu! Borçsuz olmaya karar verdikten sonra ikinci çocuğumuzu beklediğimizi öğrendik.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bu süreç boyunca bize ulaşmak için Dave Ramsey Total Money Makeover'ı takip ettik. Bu süreç boyunca eşim ve ben daha minimalist bir yaşam istediğimizi fark ettik, bu yüzden borcunu ödememize yardımcı olacak bir satış çılgınlığı yapmaya karar verdik. İnternette birçok farklı şeyi satmak için Craigslist, eBay ve diğer siteleri kullandık. Ayrıca hurda metalleri yerel bir hurda deposuna getirebileceğimi ve bu şekilde ekstra para kazanabileceğimi de keşfettim. İşte bir hurda avlunun videosu:

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Yol boyunca karşılaştığımız zorluklar her zaman 2 yıl ve 10 ay boyunca motive olmakla uğraşmak gibi görünüyor. Motive olduğum yollardan biri, YouTube videolarını TheFunnyrats kanalımızda YouTube videoları yaparak kendimi sorumlu tutmaktı. Ayrıca hedef termometreler yaratmak, borçsuz ilerlemenin nasıl ilerlediğini görmemize yardımcı oldu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borcumuzu ödemek, evliliğimizi eskisinden bile daha güçlü kıldı. İletişimde ve ikimiz de paramızın nereye gittiğini bilerek daha iyi hale geldik.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Karım bir okul öğretmeni ve YouTube'da bir video içerik oluşturucuyum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Ödenen tüm borçlarınızın olduğunu bilmek, diğerlerinden farklı bir duygu. İnsanların borçsuz olduklarında ağladığını gördüm ve insanları sevinçle gördüm. Benim durumumda ilk başta inkar ettim çünkü buna inanamadım, ama Nashville'deki Dave Ramsey Show'a gittiğimizde ve radyoda LIVE'da borcumuzu özgürce çığlık attığımızda, tüm bu şüpheleri ortadan kaldırdı, ve şimdi gerçekten özgür yaşayabileceğimi biliyordum! Borçsuz çığlığımızın videosu:

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Borçlarınızı ödemek ve borç almak istemiyorsanız, bunun zaman alacağını ve çalışacağını bilmelisiniz. Genellikle bir gecede olmaz; Borçsuz insanlar, yıllarca olmasalar bile borçlarını ödemek için çalışıyorlardı. Ayrıca neden borçsuz olmak istediğini bilmek zorundasın. Hepimiz nasıl olduğunu biliyoruz (ekstra para kazanın ve borçlarınızı ödeyin), fakat bir sebebiniz olması için NEDEN, bunun bir gerçeklik olmasını sağlamak için fedakarlık edeceğinize, bunu sona erdirmek için sizi yönlendirecek olan şeydir. Bizim nedenimiz, sevdiğimiz şeyleri yapma özgürlüğümüze sahip olmak ve ustalarımıza paramızı harcamak zorunda olmamak, çünkü biz onlara köle olduk. NEDENİNİ bulun ve borçlarınızı ödemek için çok odaklı ve yoğun hale geleceksiniz!

Lane ve ailesinin borçtan çıktığı yolculuk hakkında daha fazla bilgi edinmek için //youtube.com/TheFunnyrats adresindeki seyahatlerini takip edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey
Maliye

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Teslim al. IRA istifi misiniz? Sonunda bir müvekkilimin bir müdehalesi olana kadar 8 IRA'nın çeşitli bankalarda ve aracı kurumlarda dağıtımı vardı. Birden fazla IRA'ya sahip olduğunuzu açıkça biliyorlardı, ancak sorduğum genel bir soru. Bu gönderide uzun bir duraklamadan kaçınalım ve soruyu en ön sırada yanıtlayın - birden çok IRA hesabına sahip olabilirsiniz ve istediğiniz kadar çok kişiye sahip olabilirsiniz - herhangi bir sınırlama yoktur.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz"/>
Maliye

48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz

22.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Kocam ve ben 2011 yılında evlendiğimizde 22.000 dolar borçlandık. Kredi kartı borcu olan Dontaj'ın öğrenci kredilerinden bir kısmı kaldı. Geçmişte borç aldım (araba kredileri, öğrenci kredileri, kredi kartı), ama bu noktada, hepsi ödenmişti. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku
Emekliliğinizde ne kadar harcamalısınız?
Maliye

Emekliliğinizde ne kadar harcamalısınız?

Hepimizin karşı karşıya olduğu en büyük finansal zorluklardan biri, emeklilik sırasında ihtiyacımız olduğu sürece, yeterli para biriktirmek. Tetikleyiciyi çekip çalışma dünyasına veda ettikten sonra, bu, yarın olmadığı gibi harcama yapmaya başlayabileceğimiz anlamına gelmez. Bir emeklilik aşamasından bir emeklilik planının harcama aşamasına geçilmesi gerçekten eğlenceli gibi gözüküyor, ancak dikkatli bir şekilde yönetilmeli, böylece yuva yemenizi kaybetmeyin.
Devamını Oku
Erie Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Erie Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışverişe başladığınızda, sahip olduğunuz seçeneklerin sayısıyla bunalmış olabilirsiniz. Piyasada yüzlerce ve yüzlerce hayat sigortası şirketi var. Dünyada sizin için hangisinin en iyisi olduğuna nasıl karar vermelisiniz? Bu yüzden yardım etmek için buradayım. Sizin için en iyi hangisinin işe yarayabileceği hakkında fikir vermek için onlarca farklı sigorta şirketini inceledim.
Devamını Oku