Maliye

YouTube Kullanarak 70.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödenttü?

70.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

70.000 $ 'lık borcumuz öğrenci kredilerinde 60.000 dolardı, gerisi birkaç araba ve küçük bir kredi kartıydı.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

O kadar borcun olması büyük bir yük gibi geldi. Bir köle gibi hissediyorsunuz ve tüm zorlu çalışmalarınız gibi hissediyorsunuz ve zamanınız ustanızı ödünç vermeye çalışıyor. Onu kilo vermeye çalışan biriyle karşılaştırdım, aşırı kilo senin borcun, ve değişmek için bir seçim yapmaya karar verene kadar bu yükü taşımak zorundasın. Bu videoda 1 dakika 30 saniye işareti hakkında daha fazla konuşuyorum:

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Tüm borçlarımızı ödemek için, 2 yıl 10 ay sürdü ve bu, bu dünyaya yeni bir bebek getirmek için gereken zamanı ve maliyeti içeriyordu! Borçsuz olmaya karar verdikten sonra ikinci çocuğumuzu beklediğimizi öğrendik.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Bu süreç boyunca bize ulaşmak için Dave Ramsey Total Money Makeover'ı takip ettik. Bu süreç boyunca eşim ve ben daha minimalist bir yaşam istediğimizi fark ettik, bu yüzden borcunu ödememize yardımcı olacak bir satış çılgınlığı yapmaya karar verdik. İnternette birçok farklı şeyi satmak için Craigslist, eBay ve diğer siteleri kullandık. Ayrıca hurda metalleri yerel bir hurda deposuna getirebileceğimi ve bu şekilde ekstra para kazanabileceğimi de keşfettim. İşte bir hurda avlunun videosu:

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Yol boyunca karşılaştığımız zorluklar her zaman 2 yıl ve 10 ay boyunca motive olmakla uğraşmak gibi görünüyor. Motive olduğum yollardan biri, YouTube videolarını TheFunnyrats kanalımızda YouTube videoları yaparak kendimi sorumlu tutmaktı. Ayrıca hedef termometreler yaratmak, borçsuz ilerlemenin nasıl ilerlediğini görmemize yardımcı oldu.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borcumuzu ödemek, evliliğimizi eskisinden bile daha güçlü kıldı. İletişimde ve ikimiz de paramızın nereye gittiğini bilerek daha iyi hale geldik.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Karım bir okul öğretmeni ve YouTube'da bir video içerik oluşturucuyum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Ödenen tüm borçlarınızın olduğunu bilmek, diğerlerinden farklı bir duygu. İnsanların borçsuz olduklarında ağladığını gördüm ve insanları sevinçle gördüm. Benim durumumda ilk başta inkar ettim çünkü buna inanamadım, ama Nashville'deki Dave Ramsey Show'a gittiğimizde ve radyoda LIVE'da borcumuzu özgürce çığlık attığımızda, tüm bu şüpheleri ortadan kaldırdı, ve şimdi gerçekten özgür yaşayabileceğimi biliyordum! Borçsuz çığlığımızın videosu:

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Borçlarınızı ödemek ve borç almak istemiyorsanız, bunun zaman alacağını ve çalışacağını bilmelisiniz. Genellikle bir gecede olmaz; Borçsuz insanlar, yıllarca olmasalar bile borçlarını ödemek için çalışıyorlardı. Ayrıca neden borçsuz olmak istediğini bilmek zorundasın. Hepimiz nasıl olduğunu biliyoruz (ekstra para kazanın ve borçlarınızı ödeyin), fakat bir sebebiniz olması için NEDEN, bunun bir gerçeklik olmasını sağlamak için fedakarlık edeceğinize, bunu sona erdirmek için sizi yönlendirecek olan şeydir. Bizim nedenimiz, sevdiğimiz şeyleri yapma özgürlüğümüze sahip olmak ve ustalarımıza paramızı harcamak zorunda olmamak, çünkü biz onlara köle olduk. NEDENİNİ bulun ve borçlarınızı ödemek için çok odaklı ve yoğun hale geleceksiniz!

Lane ve ailesinin borçtan çıktığı yolculuk hakkında daha fazla bilgi edinmek için //youtube.com/TheFunnyrats adresindeki seyahatlerini takip edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GF ¢ 029: 7 Yüzünde Punch Yapmak İstiyorum Finansal Danışmanlar
Maliye

GF ¢ 029: 7 Yüzünde Punch Yapmak İstiyorum Finansal Danışmanlar

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_29_.mp3 Beni tanıyan insanlar çok şiddetli biri olmadığımı biliyorlar. Hayatım boyunca hiçbir zaman yumruk dövüşüne girmedim, çok nadiren haykırırım (St. Louis Cardinals dokuzuncu bölümde dört koşucu kurşun patlattığı zaman hariç) ve yüzümü bir yastıkla örterken Televizyonda bir çatışma var (devam edin ve gülün… karım yapar).
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama D
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama D

Medicare, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hükümet programlarından biridir. Ülke genelinde milyonlarca yaşlı vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Aksini göze alabilecekleri sağlık sigortası sağlar. Medicare yaşlıları büyük hastane faturalarından korumaya yardımcı olan mükemmel bir program olmasına rağmen, her şeyi kapsamıyor.
Devamını Oku
Amica Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Amica Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, birçok kişinin mali planlarının çok önemli bir bileşenidir. Bunun temel nedenlerinden biri, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, borçlarını ödemek, günlük yaşam harcamaları için gelirin yerini almak ve sigortalıların cenaze ve diğer masraflarının yüksek olması gibi, kişinin hayatta kalanlarının birden fazla ihtiyacı için kullanılabilmesidir. son masraflar.
Devamını Oku