">
Maliye

Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?

2008-2009'un en önemli mortgage krizi, çoğu insanın zihninde hala taze. Bu durgunluğun kalıcı hafızası o kadar güçlü ki, aslında pek çok insan bugün borsaya yatırım yapmayı reddediyor. Düşündükleri gibi, “ateşle oynama, ya da yanacaksın!” Ve daha önce yakıldığın zaman, bir daha o sıcak sobaya asla dokunmadığını biliyorsun!

Her ne kadar genç bir kişinin kariyerine başlamadan önce likit varlıkların (örneğin acil durum fonu) sağlam bir temelini oluşturması mantıklı olsa da, bu bir kez gerçekleştiğinde, bunun için bir “iç yumurta” oluşturmaya odaklanmaları gerekmektedir. daha iyi ve daha parlak bir gelecek. ”Eğer borsadan tamamen vazgeçersek, bu muazzam görevi yerine getirmemize yardımcı olacak alternatifler neler olabilir?

Tasarruf Hesapları ve CD'ler

Uzun mesafe için servet biriktirmeye çalışanlar, büyüyen paranın sırrının zaman ve bileşik ilginin kendi büyüsünü sürdürmesine izin vereceğini biliyorlar. Hızlı bir internet araması, çoğu tasarruf hesabının şu anda% 1 civarında sağlandığını gösterecektir.

Bileşik faiz, olağanüstü getiriler elde etmemize yardımcı olmak için kullanabileceğimiz güçlü bir denklemdir. Ancak, yalnızca% 1'lik bir faiz oranıyla, önemli bir büyümeyi gerçekleştirmek için sonsuzluğa yakın bir zaman dilimine ihtiyacınız olacaktır. Bugün 100.000 dolar ile başlamış olsanız bile, yıllık% 1'lik bir verim ile, 1 milyon dolara ulaşmak için 230 yıllık bileşik üretimine ihtiyacınız olacak. Açıkçası, dünyanın en lezzetli fırında bile bu kadar beklemeye değmez!

CD'lerle yatırım yapmanın daha iyi bir şansı olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Tipik 1 yıllık CD'ler şu anda% 1,20'den daha düşük bir dağınık orana sahiptir. Tüm rahatsızlık CD'leri için, verimden elde edilen kesirli yüzde puanları, onlara güçlük katmaya değmez.

T-Bono, T-Notlar ve T-Tahviller

Hazine Bonoları (T-Bono), Hazine Bonosu (T-Notes) ve Hazine Bonoları (T-Tahvil), güvenli yatırımlar için bir üne sahiptir. Sonuçta bunlar hükümet tarafından ihraç edilen ve ABD Hazinesi'nin tam inanç ve kredisiyle desteklenen menkul kıymetlerdir. Hükümete paranızı geri ödemesi için güvenemezseniz, kime güvenebilirsiniz?

Bu yatırımlarla ilgili sorun yine verimle ilgilidir. T-Bonolar güvenli, bu nedenle, güvenli, aslında,% 0,5'den daha düşük miktarlarda .T-Notlar T-Faturalar biraz daha uzun vadeli, ancak 10 yıllık bir T-Note bile% 2 altında verim. En uzun vade güvenliği 30 yıllık T-Bond'dur ve hatta bu oran sadece% 2.81'dir.

Bu gibi maddi getirilerle birlikte, yatırımcıların enflasyona ayak uydurmak için baskı yapmaları zorlaşacak, sadece büyük bir portföy oluşturmayı düşünelim. Hazine notları, aradığı yatırımcılara hitap ediyor: güvenlik, istikrar ve düşük volatilite. Bununla birlikte, halihazırda güvence altına alınan bir acil durum fonu ve çalışacak uzun bir zaman ufkuyla, bu faydalar büyümeyi en üst düzeye çıkarmak isteyen genç bir yatırımcı için çok az öneme sahiptir.

Açıkçası, dönüşlerimizin gerçekten de uçuşa geçmesini istiyorsak daha saldırgan bir ateş gücü gereklidir.

Altın Nedir?

Hisse senedi ihracı yapan pek çok yatırımcı, genellikle geçerli bir yatırım alternatifi olarak altını kısıyor. Her ne kadar son yıllarda sermaye kazancına dair altın iadesinin önemli olduğu doğru olsa da, altının sabit bir emtia olduğu da anlaşılmalıdır. Omaha'nın Oracle'ı olarak Warren Buffett, “bir sonsuzluk için bir onsun altına sahipseniz, sonunda bir onsa sahip olursunuz.” Demeyi sever. Altın, hızlı bir büyüme potansiyeli sunmaz; çocuk sahibi olamaz.


Öyleyse, eğer altın çoğalamazsa, onu nasıl bir bileşiğe kadar bekleyebiliriz? Kısa cevap, yapamayız. Altın senin için herhangi bir yumurta bırakmayacak, böylece çocuklarının ve torunlarının senin için çalışmasına izin vermeyi unutabilirsiniz.

Hisse senetleri

Yani, geleneksel bir tasarruf hesabı, CD'ler ve hazine notları berbat getiriler sunuyor. Öte yandan altın sadece sermaye takdirini sunabilir. Peki, başka hangi yatırım seçenekleri var? Son varış noktamıza ulaşmak için bize ne yardımcı olacak?

Hisse senetleri.

Stoklar gerçekten de düşündüğümüz kadar güvensiz veya korkutucu değildir. Riski hafifletmek için, birçok kişi bir endeks fonuna yatırım yapmaya karar verir.

Grafikleri analiz ederken, kısa vadede “gürültüye” odaklanırsanız baş döndürücü bir deniz çılgınlığı içinde kaybolacağınız doğrudur. Fiyatlar yükseliyor, fiyatlar düşüyor. Buradaki hile, günlük dalgalanmaların göz ardı edilmesidir. Geriye dönüp tam resme baktığımızda borsa uzun bir süre (örneğin performans verilerini görüntülemek için Stok Sihirbazını kullanarak) son derece iyi performans gösterdiğini göreceğiz.

S & P 500 endeksi, ABD pazarındaki ilk 500 şirketi takip ediyor. 1990-2012 yılları arasında (Ocak ayı fiyatları), yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR)% 6,49'du! Şimdi bu heyecanlanmaya değer bir verim! Bu numarayı hesap makinemize bağlarsak, sadece 37 yılda 1 milyon dolarlık markete ulaşabileceğimizi göreceğiz. Bu, geleneksel bir tasarruf hesabından ihtiyacınız olan 230 yıl boyunca büyük bir gelişme, değil mi? Stoklar uzun vadede büyük bir yatırım olabilir, ancak kullandığınız aracılık hesabına bağlı olarak ücretlerle dövülebilirsiniz. Zaten bir yatırım hesabınız yoksa veya zaten nasıl yatırım yaptığınıza dair temel bir anlayış edinmek istiyorsanız, bu Etrade incelemesine göz atın, Kişisel Sermaye İnceleme bölümüne bakın.

Yeniden yatırım

Altının aksine, hisse senedini satın aldığınızda, aslında, sahipliğini yaşayan, nefes alan bir şirkete satın alıyorsunuz. Zamanla, bu şirketler daha fazla ürün piyasaya çıkaracak, daha fazla müşteri kazanacak, kazançları artıracak, diğer şirketleri satın alacak ve büyüyecek. Yatırım yapılan bir hissedar olarak, hiç şüphesiz bu başarının tüm avantajlarına ve faydalarına hak kazanırsınız.

Pek çok şirket karı sizinle paylaşmaya isteklidir ve pay sahiplerini temettü ödemeleri şeklinde ödüllendirir. Bu, gerçekten süper geri dönüş için gerekli olan kritik bileşen. Yani, sadece hisse fiyatı değerde artmaz, aynı zamanda kazanılan temettüler, her çeyrekte veya yılda daha fazla hisse satın almak için yeniden yatırım yapılabilir. Bu stratejiyi kullanarak, bir hissedar hızla yıllar içinde çok sayıda hisse biriktirecek. Anne Schieber'in hikayesi, emekli olana kadar IRS'de çalışan bir kadının popüler bir öyküsüdür. 1944'te 5000 dolarlık hisse senedi yatırımı yapmış ve 101 yaşında ölümüne dayanarak varlıklarını 22 milyon dolara fırlatmıştır. Yatırımın geri dönüşü için bu nasıl?

S & P 500 endeksini yeniden incelersek ve temettüleri muhasebeleştirirsek ve bu temettüleri yeniden yatırırsak, toplam geri dönüşlerimiz% 8,5'in üzerinde daha da şaşırtıcı bir sayıya sıçrar.

İşte, 1950-2010 yılları arasında S & P 500'e yatırılan 1 dolarlık büyümeyi gösteren bir grafik. Logaritmik bir ölçekte görüntülenen turuncu çizgi, yalnızca sermaye takdirini gösteren mavi çizgiye karşılık toplam karı (temettü dahil) gösterir:

özet

2008-2009'daki en son borsa çöküşü, pek çok yatırımcıya kısa vadeli ıstırap vermiştir. Ancak pazar esnek ve uzun mesafe üzerinde değerli bir yatırım aracı olduğu kanıtlanmıştır. Emeklilere, özellikle de CD ve tasarruf hesapları gibi düşük getirili alternatifler lehine yatırım yapma fırsatından vazgeçmek için zengin zaman geçirmek isteyen zengin yatırımcılar için aptalca olur. S & P 500'ün oluşması için doğru kalması ve önümüzdeki 22 yılda toplam% 8,5'lik getiri sağlayabilmesi durumunda, birçok insan yüzlerine büyük bir gülümseme ile gün batımına doğru sürecek.

FI Fighter, 37.5'te oraya ulaşmayı amaçlayan erken bir mali bağımsızlık arayıcısıdır. Bu gün, pasif gelir ve yarı pasif gelir akışlarının her ay faturaları ödemek için gerekenden daha fazla getirdiği zaman gelir. Yolculuk devam etsin!

Videoyu izle: Borsa Nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol
Maliye

Daha fazla tasarruf edebilmek için kupon almak için 11 yol

Kuponları nereden alabileceğinizi bilmek ister misiniz? Bakkal faturanızda daha az harcama yapmaya çalışıyorsanız, haftalık menü planı ve alışveriş listesini koordine etmek başlamak için harika bir yerdir. Sadece bu iki şeyi tek başına yapmak, bakkal harcamalarınızı büyük bir şekilde kesmenize yardımcı olabilir. Bakkal bütçenize daha fazla para kazandırmak istiyorsanız, normalde satın aldığınız şeylerin kuponlarını kullanmak, bunu yapmanın akıllıca bir yoludur.
Devamını Oku
Airbnb ile Para Kazanmak
Maliye

Airbnb ile Para Kazanmak

Sitede hep dışarıda ekstra para kazanmanın en iyi yollarından bahsediyoruz. Pizza dağıtımı gibi aktif gelir kaynaklarına yatırım yapan temettü gibi pasif gelir kaynaklarından gelir kazanma kabiliyetiniz gerçekten kendi elinizde. Eğer daha fazla nakit yapmak ve kiraya verebilir Evinizde fazladan bir oda var arıyorsanız, Airbnb gerçek para içine odayı açmak için çok iyi bir fırsat olabilir.
Devamını Oku
2018 yılında bir ev satın almak için en iyi 11 ipotek borç verenler
Maliye

2018 yılında bir ev satın almak için en iyi 11 ipotek borç verenler

Ev almak büyük bir karardır. Hayatınızda sahip olabileceğiniz en büyük finansal taahhüt ve kafa karıştırıcı süreç çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Benim durumumda, çok hızlı. Evimi öğle yemeğinde bir emlakçıyla gördüm, öğleden sonra kalifiye oldum ve saat 17: 00'de bir teklifte bulundum. Ve sonra 7 de kabul edilen bir karşı teklif.
Devamını Oku