Maliye

7 Ortak Bütçe Hataları

Korkunç “B” kelimesinden dehşete düşmüş olanlardan biriydim:bütçe. Blog dünyasındaki kişisel finans uzmanlarının bütçesinden bütçeye daha iyi bir yol hakkında çok şey öğrendikten sonra, bütçelemenin geçmişte bu kadar çok korkmamasının nedeni, aşağıda listelenen en yaygın bütçeleme hatalarından birçoğunu yapmaktayım.

En Yaygın Bütçeleme Hataları

Yeni başlayan bütçe sahiplerinin aynı hatalardan kaçınmasına yardımcı olmak için, bütçeleme hayatına geldiğinde, bir kişinin havluya atmasını sağlayabilecek 7 bütçeleme hatasını paylaşıyorum. Bu hatalardan kaçının ve bütçeleme başarısı için hazırlanın!

1. Bütçenizi Aşağı Yazmamak

Ve bu sizin harcamalarınızı içerir. Her parçasını. İşten çıkarılan yemek arabasından satın aldığınız çöreklerden, eve dönüş yolunda yakaladınız. Harcamalarınızı takip etmiyorsanız ve karşılaştırmak için yazılı bir bütçeniz varsa, bir bütçeyi kullanmanız çok daha zor olacaktır. Her bir harcamayı - bir e-tabloda, bir defterde veya Personal Capital gibi ücretsiz bir çevrimiçi para yönetim aracında olsun - yazılı olarak yazmak, paranızın her ay nereye gittiğini tam olarak bilmenizi sağlayarak, gerektiğinde buna göre değişiklik yapabilirsiniz.

2. Çok katı bir bütçe belirleme

İlk başarılı geçen yıl bütçemizde, altı ailemiz için ayda 300 dolarlık bir market bütçesi belirledik. Bizim için bu dolar miktarı çok katıydı ve bütçeleme dünyamıza iki sorun getirdi:

  • Bütçede sürekli olarak ve neredeyse her ay yetersiz kaldık
  • Devam eden başarısızlık bizi bütçelemeden tamamen vazgeçmeye itti.

Neyse ki bütçelemeye bağlı kaldık ve en iyi bütçenin, her harcama kategorisinde durumunuz için makul harcama tutarlarına sahip bir bütçe olduğunu öğrendik.

3. Yıllık, Yarı-Yıllık ve Diğer Durum Giderlerini Unutma

Sigorta faturaları, propan doldurma, veteriner ve tıbbi faturalar; Tüm bütçeler sadece ara sıra ortaya çıkan masraflara sahiptir. Bunları bütçenizin dışına çıkarırsanız, olası faturalar geldiğinde bütçe panik yaşarsınız. Deacon, bir zarf sistemi veya tasarruf hesabı sistemi kullanarak, her bir aradaki veya potansiyel faturanın yıllık miktarını aldığınız, 12'ye böldüğünüz ve bu tutarı bir kenara koyduktan sonra faturaların tamamının gelmesi için tüm paranın ödenmesi gerektiğini belirtir.

4. Bir Tasarruf Kategorisini Dahil Etmeyi Unutma

Bütçeleme başarısının hayati bir parçası, bir tasarruf kategorisi ve emeklilik tasarruf kategorisini içermektedir. Evde çocuklarınız varsa, bir üniversite fonu tasarruf kategorisi eklemek de kötü bir fikir olmayabilir. Başarılı bütçeciler, tasarruf kategorileri bir fatura gibi ele alındığında ve her ayın bütçesinde çalıştıklarında çok daha yüksek düzeyde bir tasarruf başarısı rapor eder.

5. “Wiggle Room” un unutulması

Bütçede sefil bir şekilde başarısız olduğumuzun bir başka nedeni de, Deacon'un onu aramaktan hoşlandığı için “erkek / kız parası” olmadığıdır. Sonuç, normal bütçeli gider kategorilerimizin dışında kalan bir masraf yapmak istediğimizde suçluluk duyduğumuz oldu. Bir arkadaşınızla yemek yemek ya da mağazada bir tedavi almak istediğimizde, bütçemizi düşürmek için acil suçluluk belirledik. Ayrıca eşimizin, birinin ya da ötekinin hissetmediği bir “bütçe dışı” harcama yapmak istediğinde, zaman zaman kırgınlaştığımızı gördük.

Çözüm? Adam / kız para. Bu günlerde, Rick ve ben her ay bütçemize tahsis edilmiş bir miktar oyun parası alıyoruz, bu sayede pervasız vazgeçerek geçireceğimiz bir miktar oda paramız var. Bir borç ödeme yolculuğunun ortasında olduğumuza göre büyük bir miktar para değil, ama bize hem bütçeleme özgürlüğü vermek için yeterli.

6. Bütçenizi Düzenli Olarak Analiz Etmemek

Hayat değişir ve bu yüzden bütçelerimizin de değişmesi gerekir. Bu nedenle, ayrılan harcama kategorilerinin sizin için çalıştığından emin olmak için bütçenizi en az üç ayda bir analiz etmeniz iyi bir fikirdir. Gelecekte daha büyük harcamalara hazırlık olarak bütçenizi tekrar gözden geçirmek iyi bir fikirdir. Bütçenizin değiştirilmesinin gerekebileceği bazı nedenler şunları içerebilir:

  • eski arabanızın yakında değiştirilmesi gerekebileceğinin farkına varmak
  • Taşınma kararı, bu nedenle peşinat tasarruflarının bütçenize eklenmesi
  • bir tatil için ya da daha büyük masraflar için tasarruf (ücretsiz tatil bütçe formumuzu inceleyin)
  • Örneğin, çocuğunuzun eğitimini devlet okulundan özel okula değiştirmeye karar verirseniz, yaşam tarzınızda bir değişiklik

Bütçenizi düzenli olarak analiz ederek, ister planlı ister planlanmamış olsun, hayatınızda ortaya çıkan farklı olayları planlamanıza yardımcı olacak değişiklikler yapabilirsiniz.

İlgili Podcast

7. Bütçenizi Bireyselleştirmemek

Çoğu zaman insanların bütçeleri başarısız olur, çünkü bütçelerini bir başkasının yaşam tarzına dayandırırlar ya da “normal insanlar” ın paralarını harcadıklarını düşünürler. Başka bir deyişle, bir bütçenin “Joneses'a uymak” türünü yapıyorlar. Ancak bütçeler hakkındaki gerçek, insanlar ve aileler aylık bütçeyi bireysel istekleri ve finansal hedefleriyle ilişkilendirecek şekilde özelleştirdiklerinde en iyi şekilde çalışmasıdır. Hedefleriniz, en önemli olan şeylere göre ayarlandığında en yüksek başarıya ulaşma şansına sahiptir. sen.

Örnek olarak, eğer bloktaki herkes gelecek yıl için yeni bir araba için bütçeleme yapıyorsa, ama erken bir emeklilik hedefi, yeni bir arabaya sahip olmaktan çok sizin için daha önemlidir, kendinizi kalabalığın peşinden koşmaya bırakmayın. Bunun yerine, siz ve aileniz için gerçekten en önemli olana dayalı olarak bu hedeflere ulaşmak için hedefleri ve ilişkilendiren bir bütçe seçin. Bunu yaparak, hedefe ulaşan hareketlerinizi yolda tutmanıza yardımcı olacak bir bütçeyle uğraşmak için daha fazla motivasyona sahip olacaksınız.

Bunu nasıl doğru yapacağınızı öğrendiğinizde - yani, hayatınıza ve hedeflerinize en uygun şekilde - bütçeleme aslında eğlence. Bir zamanlar her ay bir bütçe geliştirmek için oturup hayal kırıklığına uğramış olsak da, şimdi, hedeflerimize ulaşmak ve yaşamak istediğimiz yaşam tarzına öncülük etmek için bize bir adım daha yaklaştıracak paramız için bir plan yapmaktan heyecan duyuyoruz. borç.

Başarılı bütçeleme için en iyi ipuçlarınız nelerdir? Bütçeniz diğer insanlardan farklı mı?

Videoyu izle: Dolandırıcıyı Aradım! Cevapları Şok Etti İfşa Ediyorum

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 085: 7 Dikkat Edilecek Öğrenci Kredisi Tehlikeleri
Maliye

GFC 085: 7 Dikkat Edilecek Öğrenci Kredisi Tehlikeleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_085_Student_Loans_Credible_.mp3 Amerikalılar, 2017 başından itibaren öğrenci kredileri üzerindeki astronomik miktarları borçlandırdılar - ortalama kredi kartı başına 37.000 ABD Doları ve kümülatif olarak 1.3 trilyon dolar. Kolejlerin artan maliyetleri, öğrenci yardımlarının azalmasıyla birleştiğinde, toptan borçlanma için mükemmel fırtınayı yarattılar ve milyonlarca mezunu nasıl başa çıkacaklarını merak ettiler.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="LetGo İnceleme: Bir App aracılığıyla Eşyalarını Nasıl Satılır"/>
Maliye

LetGo İnceleme: Bir App aracılığıyla Eşyalarını Nasıl Satılır

Bu sene hayatımdaki eşyaları en aza indirgemeyi sağladım. Ben sadeliğe dayanırım, bu yüzden sahip olduğum şeyler sadece ihtiyacım olan şey. Benim kuralım, her şeyin bir amaca hizmet etmesi gerektiğidir. Kıyafetler için düzenli olarak giyilmelidir. Değilse, oldukça uygun bir ismi olan bir uygulamayı kullanmasına izin verdim - LetGo. LetGo, insanların yerel olarak satın alma ve satmalarını sağlayan en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olduğu için, eşyalarınızı geri dönüştürme eğilimi (ve ayrıca en
Devamını Oku
Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları
Maliye

Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları

Bunu düşünün, neredeyse online satın aldığınız her şey bir karton kutuya ulaşır. Çoğu işletme, bir karton kutuda paketlenmiş eşyalarla raflarını yeniden doldurur. Bir trend görmeye mi başlıyorsun? Karton için nakit satmak, çok miktarda bolluğu nedeniyle para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. Karton hayatın günlük bir parçası ve çabalarınızla, bir sonraki kutuda bir daha asla kullanılmayacak olan çöp sahası olmak zorunda değil.
Devamını Oku