Maliye

7 Ortak Bütçe Hataları

Korkunç “B” kelimesinden dehşete düşmüş olanlardan biriydim:bütçe. Blog dünyasındaki kişisel finans uzmanlarının bütçesinden bütçeye daha iyi bir yol hakkında çok şey öğrendikten sonra, bütçelemenin geçmişte bu kadar çok korkmamasının nedeni, aşağıda listelenen en yaygın bütçeleme hatalarından birçoğunu yapmaktayım.

En Yaygın Bütçeleme Hataları

Yeni başlayan bütçe sahiplerinin aynı hatalardan kaçınmasına yardımcı olmak için, bütçeleme hayatına geldiğinde, bir kişinin havluya atmasını sağlayabilecek 7 bütçeleme hatasını paylaşıyorum. Bu hatalardan kaçının ve bütçeleme başarısı için hazırlanın!

1. Bütçenizi Aşağı Yazmamak

Ve bu sizin harcamalarınızı içerir. Her parçasını. İşten çıkarılan yemek arabasından satın aldığınız çöreklerden, eve dönüş yolunda yakaladınız. Harcamalarınızı takip etmiyorsanız ve karşılaştırmak için yazılı bir bütçeniz varsa, bir bütçeyi kullanmanız çok daha zor olacaktır. Her bir harcamayı - bir e-tabloda, bir defterde veya Personal Capital gibi ücretsiz bir çevrimiçi para yönetim aracında olsun - yazılı olarak yazmak, paranızın her ay nereye gittiğini tam olarak bilmenizi sağlayarak, gerektiğinde buna göre değişiklik yapabilirsiniz.

2. Çok katı bir bütçe belirleme

İlk başarılı geçen yıl bütçemizde, altı ailemiz için ayda 300 dolarlık bir market bütçesi belirledik. Bizim için bu dolar miktarı çok katıydı ve bütçeleme dünyamıza iki sorun getirdi:

  • Bütçede sürekli olarak ve neredeyse her ay yetersiz kaldık
  • Devam eden başarısızlık bizi bütçelemeden tamamen vazgeçmeye itti.

Neyse ki bütçelemeye bağlı kaldık ve en iyi bütçenin, her harcama kategorisinde durumunuz için makul harcama tutarlarına sahip bir bütçe olduğunu öğrendik.

3. Yıllık, Yarı-Yıllık ve Diğer Durum Giderlerini Unutma

Sigorta faturaları, propan doldurma, veteriner ve tıbbi faturalar; Tüm bütçeler sadece ara sıra ortaya çıkan masraflara sahiptir. Bunları bütçenizin dışına çıkarırsanız, olası faturalar geldiğinde bütçe panik yaşarsınız. Deacon, bir zarf sistemi veya tasarruf hesabı sistemi kullanarak, her bir aradaki veya potansiyel faturanın yıllık miktarını aldığınız, 12'ye böldüğünüz ve bu tutarı bir kenara koyduktan sonra faturaların tamamının gelmesi için tüm paranın ödenmesi gerektiğini belirtir.

4. Bir Tasarruf Kategorisini Dahil Etmeyi Unutma

Bütçeleme başarısının hayati bir parçası, bir tasarruf kategorisi ve emeklilik tasarruf kategorisini içermektedir. Evde çocuklarınız varsa, bir üniversite fonu tasarruf kategorisi eklemek de kötü bir fikir olmayabilir. Başarılı bütçeciler, tasarruf kategorileri bir fatura gibi ele alındığında ve her ayın bütçesinde çalıştıklarında çok daha yüksek düzeyde bir tasarruf başarısı rapor eder.

5. “Wiggle Room” un unutulması

Bütçede sefil bir şekilde başarısız olduğumuzun bir başka nedeni de, Deacon'un onu aramaktan hoşlandığı için “erkek / kız parası” olmadığıdır. Sonuç, normal bütçeli gider kategorilerimizin dışında kalan bir masraf yapmak istediğimizde suçluluk duyduğumuz oldu. Bir arkadaşınızla yemek yemek ya da mağazada bir tedavi almak istediğimizde, bütçemizi düşürmek için acil suçluluk belirledik. Ayrıca eşimizin, birinin ya da ötekinin hissetmediği bir “bütçe dışı” harcama yapmak istediğinde, zaman zaman kırgınlaştığımızı gördük.

Çözüm? Adam / kız para. Bu günlerde, Rick ve ben her ay bütçemize tahsis edilmiş bir miktar oyun parası alıyoruz, bu sayede pervasız vazgeçerek geçireceğimiz bir miktar oda paramız var. Bir borç ödeme yolculuğunun ortasında olduğumuza göre büyük bir miktar para değil, ama bize hem bütçeleme özgürlüğü vermek için yeterli.

6. Bütçenizi Düzenli Olarak Analiz Etmemek

Hayat değişir ve bu yüzden bütçelerimizin de değişmesi gerekir. Bu nedenle, ayrılan harcama kategorilerinin sizin için çalıştığından emin olmak için bütçenizi en az üç ayda bir analiz etmeniz iyi bir fikirdir. Gelecekte daha büyük harcamalara hazırlık olarak bütçenizi tekrar gözden geçirmek iyi bir fikirdir. Bütçenizin değiştirilmesinin gerekebileceği bazı nedenler şunları içerebilir:

  • eski arabanızın yakında değiştirilmesi gerekebileceğinin farkına varmak
  • Taşınma kararı, bu nedenle peşinat tasarruflarının bütçenize eklenmesi
  • bir tatil için ya da daha büyük masraflar için tasarruf (ücretsiz tatil bütçe formumuzu inceleyin)
  • Örneğin, çocuğunuzun eğitimini devlet okulundan özel okula değiştirmeye karar verirseniz, yaşam tarzınızda bir değişiklik

Bütçenizi düzenli olarak analiz ederek, ister planlı ister planlanmamış olsun, hayatınızda ortaya çıkan farklı olayları planlamanıza yardımcı olacak değişiklikler yapabilirsiniz.

İlgili Podcast

7. Bütçenizi Bireyselleştirmemek

Çoğu zaman insanların bütçeleri başarısız olur, çünkü bütçelerini bir başkasının yaşam tarzına dayandırırlar ya da “normal insanlar” ın paralarını harcadıklarını düşünürler. Başka bir deyişle, bir bütçenin “Joneses'a uymak” türünü yapıyorlar. Ancak bütçeler hakkındaki gerçek, insanlar ve aileler aylık bütçeyi bireysel istekleri ve finansal hedefleriyle ilişkilendirecek şekilde özelleştirdiklerinde en iyi şekilde çalışmasıdır. Hedefleriniz, en önemli olan şeylere göre ayarlandığında en yüksek başarıya ulaşma şansına sahiptir. sen.

Örnek olarak, eğer bloktaki herkes gelecek yıl için yeni bir araba için bütçeleme yapıyorsa, ama erken bir emeklilik hedefi, yeni bir arabaya sahip olmaktan çok sizin için daha önemlidir, kendinizi kalabalığın peşinden koşmaya bırakmayın. Bunun yerine, siz ve aileniz için gerçekten en önemli olana dayalı olarak bu hedeflere ulaşmak için hedefleri ve ilişkilendiren bir bütçe seçin. Bunu yaparak, hedefe ulaşan hareketlerinizi yolda tutmanıza yardımcı olacak bir bütçeyle uğraşmak için daha fazla motivasyona sahip olacaksınız.

Bunu nasıl doğru yapacağınızı öğrendiğinizde - yani, hayatınıza ve hedeflerinize en uygun şekilde - bütçeleme aslında eğlence. Bir zamanlar her ay bir bütçe geliştirmek için oturup hayal kırıklığına uğramış olsak da, şimdi, hedeflerimize ulaşmak ve yaşamak istediğimiz yaşam tarzına öncülük etmek için bize bir adım daha yaklaştıracak paramız için bir plan yapmaktan heyecan duyuyoruz. borç.

Başarılı bütçeleme için en iyi ipuçlarınız nelerdir? Bütçeniz diğer insanlardan farklı mı?

Videoyu izle: Dolandırıcıyı Aradım! Cevapları Şok Etti İfşa Ediyorum

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz"/>
Maliye

48,000 $ 'lık Gelir İle İki Yıldan Az Bir Zamanda 22.000 $' lık Borcunu Nasıl Ödenmemiz

22.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Kocam ve ben 2011 yılında evlendiğimizde 22.000 dolar borçlandık. Kredi kartı borcu olan Dontaj'ın öğrenci kredilerinden bir kısmı kaldı. Geçmişte borç aldım (araba kredileri, öğrenci kredileri, kredi kartı), ama bu noktada, hepsi ödenmişti. O kadar borcunun olması ne hissetti?
Devamını Oku
Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım
Maliye

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım

Bunu yaptınız: Önceki tavsiyede, üniversite derecenizi aldınız ve çalışan profesyonel dünyaya dönüştünüz. Şimdi ne olacak? Öğrenci kredilerinizin devam etmesi için iyi bir şans var. Şanslı olanlardan biri iseniz, kredileriniz yoktur, ancak hepsi eğitiminize doğru gittiğinden, hala nakit paranız var demektir.
Devamını Oku
Borç Konsolidasyon Kredisi Sizin İçin Doğru mu?
Maliye

Borç Konsolidasyon Kredisi Sizin İçin Doğru mu?

Kredi kartı borcunu ödemek için çalışmak çok zor bir iş olabilir, ancak kişisel bir kredi almak, bazı kişilerin borçlarını yeniden finanse etmelerine, daha düşük faiz oranlarına sahip olmalarına ve borçlarını daha kolay yönetmelerine yardımcı olabilir. Borç konsolidasyon kredileri, borçları kişisel bir kredi olarak konsolide edildiğinden, daha fazla krediye sahip olduklarında borca ​​daha fazla girmemekle yükümlü olanlar için daha hızlı borç geri ödemesinin anahtarı olabilir.
Devamını Oku
Ally Bank İnceleme - En İyi Online Bankası mısınız?
Maliye

Ally Bank İnceleme - En İyi Online Bankası mısınız?

Money Magazine geçtiğimiz günlerde Ally Bank'ı, mükemmel müşteri hizmetleri, düşük ücretler ve platformlarının kullanılabilirliğini gerekçe göstererek tüketiciler için “en iyi çevrimiçi banka” olarak adlandırdı. Ally Bank hakkındaki incelememiz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. En iyi çevrimiçi banka için pazardaysanız, Ally Bank'ı deneyin. Kim 0 yapmayı sever.
Devamını Oku