Maliye

Aracınızın Altında Yaşam Nasıl Başlanır

Borçsuz ya da finansal olarak bağımsız olan hemen hemen herkes, başarılarının anahtarlarından birinin araçlarının altında yaşamak olduğunu söylemektedir. Diğer bir deyişle, kazandıklarından daha az harcama alışkanlığı kazanırlar.

Günümüzün maaş çek-tocheck dünyasında, bir kazancın daha azını harcamak çok yaygın değildir. Peki nasıl yapılıyor? Biri onların vasıtalarının altında yaşamayı ve finansal istikrarı sağlamaya nasıl başlayabilir?

İşte, aracınızın altında yaşamaya başlamanıza ve mali güvence oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir plan.

Sizin Aracınızın Altında Yaşamak

Çoğu zaman insanlar araçlarının üzerinde yaşarlar çünkü net mali veya yaşam hedefleri yoktur. Bunu yapmak için sağlam bir nedeniniz olmadığında paranızı daha iyi yönetmek için motive olmak zor. Hedefler olmadan, sadece bir kez yaşamak olan zihniyet devreye girer ve para kararları genellikle o zamanın iyi hissettirdiği şeylere dayanır.

Bu yüzden, sizin imkanlarınızın altında yaşamayı öğrenmek için ilk adımınızın “neden” inizi belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

Neden borçtan kurtulmak istiyorsun?

Neden zenginlik inşa etmek istiyorsun?

Paranızı daha iyi yönetmek için nedenleri nelerdir?

“Whys” inizin özel olduğundan ve bunları yazdığınızdan emin olun. Ailenle daha fazla zaman ister misin? Her zaman para hakkında endişelenmekten sıkıldınız mı?

Aracınızın altında yaşamak için sizi motive eden şeyin bir listesini yapın.

Neredesin?

Kazançtan daha az harcama alışkanlığını nasıl geliştireceğinizi öğrenmek için bir sonraki anahtar, zenginlik oluşturmaya başlayabilmeniz için mevcut finansal durumunuzu değerlendirmektir.

Tüm aylık harcamaların bir listesini yaparak başlayın. “Formlar” alanındaki kaynaklar sayfamızda, size yardımcı olabilecek iki değerli araç bulacaksınız: Başlangıç ​​Bütçe Formu ve Kolay Bütçeleme için “10 Dakikada veya Daha Az Bir Bütçe Oluşturma” videosu.

Aylık harcamalarınızın bir listesini oluşturduktan sonra (eğer emin değilseniz, bir tahminde bulunun), yükümlülüklerinizin bir listesini yapan öğrenimin ikinci bölümüne geçebilirsiniz. Borçlarınızın listesini yaparken, üç önemli bilgi parçasını dahil etmek istersiniz:

 • Aylık ödeme
 • Faiz oranı
 • Denge nedeniyle kalan bakiye

Borç durumunuzun net bir görüntüsünü alarak, tüm faturaların ödenmesini sağlayacak ve yine de araçlarınızın altında yaşamanıza izin verecek bir plan oluşturmaya başlayabilirsiniz.

30 Günlük Harcamalarınızı Takip Edin

Yalnızca 30 gün boyunca, her harcamayı izlemek için bir Excel Elektronik Tablosu kullanın. Harcamalarınızı günlük olarak kaydedin, böylece geride kalmayın ve bazı harcamaları unutun ya da işi ezici hale gelene kadar geri alın.

30 günün sonunda, marketlere, eğlenceye ve diğer gereksiz ihtiyaçlara ne kadar harcama yaptığınıza dair daha net bir resminiz olacak. Bu resim, kazandığınızdan daha az harcamayı öğrenmek için sonraki adımlarınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Gerçekçi Bütçe Yaratın

Artık bir ay boyunca harcamalarınızı takip ettiğinizde, gerçekçi ve yapılabilir bir bütçe oluşturabilirsiniz. Yukarıdaki kaynakları kullanarak makul bir şekilde harcama yapmanıza izin verecek, ancak yine de paranız üzerinde kontrol sahibi olacak bir bütçe oluşturun. Yiyecek, yemek, giyim, benzin ve oto bakım gibi sıvı harcamaları için aylık harcama tutarlarını ayarlayın.

Bir "fark" sütunu ve bir "fark" sütunu ile birlikte bir "fark" sütunu kullanın, böylece ayın sonunda hedeflediğiniz harcamaları ve gerçek harcamalarınızı karşılaştırabilirsiniz. Harcama tutarlarını belirlemenize yardımcı olması için, bu makaleyi önerilen bütçe yüzdeleriyle inceleyin.

Bütçenizi bir ay boyunca kullandıktan ve gerçekte ne kadar harcadığınızı belirledikten sonra, muhtemelen iki durumdan birini bulacaksınız.

1. Her Ay Üflemeniz Ekstra Paranız Var

Bu durumda, o zaman harika! Artık her ay harcayacağınız alanları belirleyebilir, böylece her ay para biriktirmeye başlar ve araçlarınızın altında yaşarsınız.

Harcamaları kesebileceğiniz yerler için bazı fikirler şunlardır:

 • Kablo paketleri
 • Telefon planları
 • bakkaliye
 • Eğlence masrafları
 • Jimnastik üyelikleri
 • Giyim
 • Dışarıda yemek

Gerçekte Trim olarak adlandırılan ücretsiz bir aracı inceleyin. abonelikleri otomatik olarak iptal et Artık istemiyorsunuz ve hatta sizin için bazı faturaları yeniden görüşmeniz gerekiyor.

Bu sadece size para kazandıracak değil, zaman da.

Otomatik sigorta gibi hizmetler için alışveriş yapmayı düşünün. Çoğu zaman insanlar sadece Esurance gibi bir siteyi kullanarak oranları kontrol ederek ve daha düşük maliyetli bir sigorta sağlayıcısına geçerek paradan tasarruf edebilirler.

Harcamalarınızı düşürdüğünüzde, sizin vasıtalarınızın altında yaşamanız için, borç için bulmuş olduğunuz ekstra parayı ya da bir tasarruf hesabına, mevduat belgesine ya da başka bir tasarruf aracına koymak için bir plan yapın. Tasarruf ederseniz, yatırımınızı yaparak yatırım yapmanın bir kısmını servet oluşturmaya yönlendirin.

2. Bütçemiz o kadar sıkı ki Squeaks!

Bazı insanlar araçlarının üzerinde yaşıyorlar, çünkü paralarını neyle şiştiklerini bilmiyorlar. Diğerleri kendi araçlarının üstünde yaşarlar çünkü borçları ve diğer yükümlülükler nedeniyle para durumları çok sıkıdır. Bu uzun zamandır bizdik.

Aylık yükümlülüklerimiz, gelirimizden daha fazlasını toplamıştır, bu nedenle kredi kartı borcumuzun artmakta olduğunu ve araçlarımızın üzerinde yaşadığımızı merak etmekteyiz. Ancak bunu fark etmedik ve bütçeyi belirlemeye ve harcamaları harcamaya kadar sorunu düzeltemedik. Böylece her ay faturaları ödemek için ne kadar paraya ihtiyacımız vardı.

Eğer araçlarınızın altında yaşamayı öğrenmek sadece basit bir şekilde geri almaktan daha fazlasını alacaksa, bazı zor işlerin içindesiniz ama yapılabilir. “Paradan daha fazla ay” dan “borçtan ve bina zenginliğinden” kurtulmak için kullandığımız ipuçları:

Bir Mücadele Her Şey Bütçesini Kullanın

Bütçe hattınızı takip edin ve kendinize iki soru sorun:

 1. Gerçekten bunun için para harcamaya ihtiyacım var mı?
 2. Eğer bir zorunluluksa, onu nasıl daha düşük yapabilirim?

Bu strateji biraz disiplin gerektirecek, ancak bunu yapabilirsin. Zorluk her şeyin bütçesi, harcamalarınızı mümkün olduğunca en aza indirmenize yardımcı olacaktır. “Whys” inizi, cesaretin ya da bunalmanin altinda hissettiginiz günler icin düz bir sekilde saklayin.

Daha Fazla Gelir Yapmanın Yollarını Arayın

Gelirinizi artırarak, borcunuzu ödemek için çalışırken bütçenizi biraz daha nefes alabileceğiniz bir odaya kavuşabilirsiniz. Patronuna bir zam yapmasını isteyin. Fazla mesai yapmak. Bir yan acele bulun.

Evinize daha fazla para kazandırmak için ne gerekiyorsa yapın.

Ekstra para kazanmanın bazı iyi yolları:

Etrafında insanları sür - Lyft gibi bir şirket için şoför ol ve bu hafta para kazan. Hatta bu link üzerinden yeni sürücülere 250 $ bonus veriyorlar.

Boş zamanlarınızda anketler yapın - 6.000.000'den fazla üyesi olan Anket Junkie'ye göz atın ve bu şirket havalıdır, çünkü Paypal üzerinden anında para ödeyeceklerdir.

Borç Planından Çık

Bütçeniz gevşediğinde ve her ay faturalarınızdan daha fazla para almaya başladığınızda, borcunuzu düşürmek için hızlanmaya başlayabilirsiniz. Borçtan çıkmak ve zenginlik oluşturmak için Dave Ramsey'in bebek adımlarına göz atın. Bu, Deacon'un kullandığı plan ve kullandığımız plandır ve eğer çalışmaya istekliyseniz çalışır.

Borca gitmeden borca ​​kadar bu ekstra parayı tutmaya devam edin, ve tasarruf paranızı artıracak ve daha fazla para harcayacak bir plan yapmaya devam edin, böylece tasarruf yastığınızı artıracak ve bir daha asla yaşadığınız bir yerde takılmayacaksınız. senin araçların üstünde.

Persevere'yi seçin

Bir maaş-maaş çekişinden yaşama deneyimine sahip olan bir kişi, finansal özgürlüğün bir yaşamına geçecek, size, azim, finansal başarının anahtarıdır. Yol engelleri ve aksaklıkların geleceğini bilin. Geldiklerinde, yol boyunca geri dönün ve hareket etmeye devam edin.

Maddi amaçlarınızı gerçekleştirebilmeniz için, herhangi bir koşulun, sizin yaşamınızın altında yaşamak hayalinizden caydırmasına izin vermeyin.

Kazancınızdan daha az harcamak için ortak çaba harcıyor musunuz? Bu adım finansmanı nasıl etkiledi?

Videoyu izle: UZUN YOL SÜRÜŞÜ

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu
Maliye

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu

Bu, SmartBusinessRevolution.com'dan John Corcoran tarafından yapılan bir misafir yayını. Birçok yeni girişimci gibi, işime başladıktan hemen sonra çok saçma sapan hatalar yaptım. Çok uzun saatler çalıştım. Ailemi ihmal ettim. Önemli olmayan şeylere çok fazla zaman harcadım. En önemlisi, yeni potansiyel müşteriler ve başvuru ortakları ile ilişkileri geliştirmek için zaman harcamanın önemini biliyordum ve bu yüzden kendimi ağa attım.
Devamını Oku
Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif
Maliye

Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif

Seyahat etmek isterseniz, en büyük maliyetlerden birinin tatildeyken kalacak bir yer bulduğunu biliyorsunuz. En uzun süre, sadece bir otelde kaldım. Şimdi, otellere artık başka seçeneğim yok. Karım ve ben seyahat etmeyi severim. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yere seyahat etmeyi seviyoruz ve her birkaç yılda bir uluslararası seyahat yapmaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi
Maliye

Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi

Bir dersi zor yoldan öğrenmek için acıyor - özellikle de mali derslerle. Midenizde çıldırmış olduğunuzu ve sonuçlarla yüzleşmek zorunda olduğunuzu fark ettiğinizde midenizde bu kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Ve yine de, hepimizin berbat olduğumuz zamanlar ve öğrendiğimiz derslerle ilgili hikayelerimiz var, değil mi?
Devamını Oku
Cinch Finansal İnceleme: Gerçekten Dürüst Mali Danışmanlık Sağlama
Maliye

Cinch Finansal İnceleme: Gerçekten Dürüst Mali Danışmanlık Sağlama

Bugün o kadar çok kişisel finans aracıyla, hangisinin en iyi kullanılacağı konusunda bunalmak çok kolay. Tüm bunlar, mali durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olduğunu iddia etse de, bunların hepsi biraz farklı yollarla çalışır. Bu iyi bir şey, çünkü kişisel durumunuz için hangisinin en iyi çalıştığını görmek için bolca seçeneğiniz var demektir.
Devamını Oku