Maliye

Amazon hediye kartını nakit için satmak için 23 yol

Amazon güneşin altında neredeyse her şeyi satıyor ve bu Amazon hediye kartlarını kolay bir hediye seçeneği haline getiriyor. Herhangi bir nedenle, Amazon hediye kartı yerine gerçek paraya sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Amazon hediye kartlarınızı nakit olarak satabileceğiniz çeşitli yollar.

Amazon hediye kartlarınızı satmakla ilgili iyi haber, kullanılmamış veya kısmen kullanılmış bir hediye kartı satabiliyor olmanızdır. Denge doğru olduğu sürece, alıcılar çeşitli yöntemler kullanarak hediye kartları almaya isteklidir.

Bu tavsiyelerin çoğunda yüz değerinden daha düşük bir ücret alabilseniz de, kar elde edebileceğiniz zamanlar da olabilir.

Amazon Hediye Kartınızı Nasıl Satılır?

1. Cardpool

Cardpool, çok çeşitli perakendecilerden hediye kartları almanızı ve satmanızı sağlayan bir web sitesidir.

Bir hediye kartı görmek istiyorsanız, en çok satılan markalardan bazıları Hedef, Macy's, Lowe's, Best Buy ve tabii Amazon'dur.

Web sitelerine göre hediye kartlarınızı Cardpool'da sattığınızda, geri değerin% 92'ye kadar çıkabiliyorsunuz. Cardpool'da hem fiziksel hem de elektronik hediye kartlarını ve mağaza kredilerini satabilirsiniz.

Satmaya hazır olduğunuzda iki seçeneğiniz vardır. Sattığınız hediye kartının değerini girebilir ve anında ödeme teklifi alabilir veya istediğiniz ödemeyi seçebilirsiniz.

Hediye kartınızın ödemesi kağıt çekiyle gönderilecek ya da Amazon hediye kartınızı satmaya çalışıyorsanız, yardımcı olmayacak olsa da Amazon eGift kartını anında almayı seçebilirsiniz. 🙂

Cardpool ile, bakiyenin bir kısmını kullandıysanız bile hediye kartları satabilirsiniz.

2. Hediye Kartı Büyükanne

En çok indirilen hediye kartı pazarları sadece kendi web sitelerinde listelenen kartları satarken, Gift Card Granny, alışveriş yapan müşterileri, en iyi teklifleri hızlıca tespit etmek için birkaç çevrimiçi pazardaki en düşük fiyatı gösterir.

Bu, satıcının bakış açısından daha fazla rekabet anlamına gelse de, zaman kazanmak isteyen ve yalnızca hediye kart fiyatlarını karşılaştırmak için bir siteyi ziyaret eden alıcılar için bir teşviktir.

Gift Card Granny ile üç farklı satış seçeneğiniz var:

  • Şimdi Sat
  • Fiyatını Adlandır
  • Ticaret

En kazançlı seçenek, hediye kartınızı başka bir müşteriyle işlem yapmaktır, çünkü sadece kredi kartı satıcısı ücretleri ödemeyi gerektirmeyen hediye kartı kodlarını değiştirirsiniz.

Kartınızın bakiyesine oturmak ve piyasa fiyatlarının artmasını beklemek istiyorsanız, kendi fiyatınızı belirtin ve ikinci en karlı seçenek olabilir.

Anında paraya ihtiyacınız varsa, Hemen Sat seçeneğini işaretleyin ve diğer pazar yerlerinden biri, kartlarınızı satın almak için anında bir teklif sunacaktır ve gerçek bir alıcı bulmaya odaklanacaktır.

Hediye kartlarınızı satmak için ödeme almanın yanı sıra, Gift Card Granny en kapsamlı sadakat programlarından birine sahiptir. Günlük e-postalarınızı açarak, hediye kartları satın alarak ve Gift Card Granny'den satın almak için arkadaşlara yönlendirerek ek para kazanabilirsiniz.

3. Yükselt

Raise gibi indirimli hediye kartı pazarları, satıcı koruma avantajlarından dolayı istenmeyen Amazon hediye kartlarınızı satmak için tercih ettiğiniz yöntem olabilir.

Amazon için ve hemen hemen tüm diğer mağaza veya restoranlar için dijital hediye kartları satabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, hediye kartı seri numarasını girmek ve Listeleme devam etmeden önce Yükseltme kalan bakiyeyi doğrulayacaktır.

Şu anda, Amazon hediye kartları Raise üzerinde% 1'lik bir indirim yapmakta ve bu da daha az talep olduğu için% 40'lık bir indirim ile satabilecek diğer perakende hediye kartlarına kıyasla daha yüksek bir kar marjı elde etmenizi sağlar.

Geçmişte Raise'ı birkaç perakendeciden hediye kartı satmak için kullandım ve sonuçlardan memnun kaldım. Çoğu hediye kartı 24 saat içinde satışa sunulacak.

Amazon hediye kartlarının popülaritesi nedeniyle, Raise sadece satıcılardan sadece Amazon hediye kartı listelerini kabul ediyor. Raise, diğer perakende hediye kartlarınız için iyi bir seçenek olsa da, bu listeden başka bir seçenek seçmeniz gerekebilir.

4. Reddit'te Satış

Reddit, internet forumlarına görünüşte bir geri dönüş olan popüler bir sosyal medya platformudur. Herhangi bir konuya alt bölümler (thread) bulabilirken, Gift Card Exchange altdizileri, Amazon hediye kartlarınız için kendi satış fiyatınızı adlandırmanızı sağlar. Girişinizde PayPal veya Bitcoin veya Ethereum gibi bir kripto para birimi kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Doğrulanmış bir satıcı olmak, satışınızı tamamlama olasılığını artıracak ek bir rozet verecektir. Reddit'te satmak ücretsizdir ve hatta ticarete izin verirler. Ek bir güvenlik katmanı olarak, ayrıca altuygunlu moderatörlerden, potansiyel alıcıya da bir arka plan kontrolü gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz.

5. Reddit'te Ticaret

Reddit Barter iş parçacığı, diğer elle tutulur öğeler ve hizmetler için Amazon hediye kartlarını takas etmenizi sağlar. Trading, hediye kartı takası alt alt yapısıyla yaşayabileceğiniz rahatsız edici PayPal ücretlerinden kaçınmanıza olanak tanır.

Hediye kartlarınızı listelemeden önce kenar çubuğundaki altdüzen kurallarını okuduğunuzdan emin olun. Örneğin, video oyunları veya grafik tasarım gibi diğer hizmetler için bir hediye kartı takabilirsiniz.

6. Craigslist

Hediye kartlarınızı yerel olarak Craigslist'te de satabilirsiniz. Alıcıyla görüştüğünüzde hediye kartının bakiyesini doğrulamaya hazır olun. Büyük olasılıkla, bir bilgisayar veya tablet kullanmanız gerekiyorsa, bakiyeniz akıllı telefonunuzu kullanarak veya herkese açık bir Wi-Fi etkin noktasında toplantı yaparak doğrulanabilir.

Toplantı yerine gidip gelmek için biraz zaman ve para harcayabilirsiniz, ancak nakit para alacaksınız ve çevrimiçi satışlarla karşılaşacağınız işlem ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yok. Her zaman olduğu gibi, hediye kartınızı da gerçek ürünler için de ticaret yapabilirsiniz.

7. Facebook

Yerel Facebook Satın Alma ve Satma Grupları, istenmeyen Amazon kartlarınızı satmak için bir başka potansiyel tatlı mekandır.Bu Craigslist alternatifi, yerel Craigslist yönetim kurulu eksikse veya eski bir forum yerine yerel bir sosyal medya platformu üzerinden satın almanın ek güvenliğinden memnun olan alıcılar için başka bir potansiyel kitleye reklam vermenize olanak tanır.

Facebook içinde satmak ücretsiz. Hediye kartlarını satabilmek için grup kılavuzunu okuduğunuzdan emin olun.

8. eBay'de Satış

Başka bir seçenek de kartlarınızı eBay'de satmaktır. Bu, uluslararası alıcılar ABD doları cinsinden "ucuz" Amazon kartlarını satın almak için döviz kurundan faydalandıkça, kartınızı perakende fiyattan daha fazla satmanın birkaç yolundan biridir. Bu tür döviz arbitrajı satıcı ücretleri ve karını telafi etmenizi sağlar.

Örneğin, son 10 $ 'lık bir kart bakiyesi, dört gün kalan beş teklifin ardından 12.50 dolara satılıyordu. Başka bir satıcı, 535 $ karşılığında 500 $ 'lık bir kart satıyordu.

Deneyimsiz satıcılar aşağıdaki tavsiye nugget'larına dikkat etmelidir alıcı dolandırıcılığı önlemek için:

  • ASLA hediye kartı numarasını alıcıya e-posta ile gönderin
  • Kartı yalnızca PayPal onaylı adreslere gönderin
  • Önceden olumlu geribildirim alan alıcılara satmayı düşünün

Geçmişte, acemi satıcıları kodu sadece alıcıya e-postayla göndermiş ve kartı postalamamıştır. Alıcı hemen kart bakiyesini kullanacak ve bir şikayette bulunacaktır. EBay veya PayPal size karşı kural koyduysa, geri ödeme yapmanız istenecek ve kart bakiyesini telafi etmeyeceksiniz.

CardCash veya Raise gibi daha fazla satıcı koruma avantajı sunan bir hediye kartı pazarında online satış yaparken sadece bazı sağduyu kullanın. Bunu yapmak, daha yüksek bir kazanç elde edeceğiniz anlamına gelebilir.

9. Coinstar

Yerel süpermarketlerin ve perakende satış mağazalarının pistlerinde geçtiğiniz Coinstar makinelerinin sadece sizin yedek değişimlerinizi kabul ettiğini düşündünüz. Bazı makineler de istenmeyen hediye kartlarınızda nakit olarak işlem yapmanıza izin verecektir. Bulmak için hediye kartlarını kabul etme yetisine sahip olup olmadıklarını görmek için doğrudan Coinstar'a göz atın.

Yerel Coinstar makineleriniz şu anda Amazon hediye kartlarını kabul etmiyorsa, periyodik olarak tekrar kontrol edin. Kabul politikaları mevsimsel olarak, Coinstar ağı içindeki mevcut Amazon hediye kartı temini baz alınarak ayarlanabilir.

10. Amazon'a sorun

Bazen, Amazon hediye kartını sizden geri alacak. Sormak ücretsizdir ve sormak zarar vermez ve gerçekleşecek en kötü şey, “Hayır” diyecekleridir. Teklifinizi kabul ederse, potansiyel olarak yüz değerinde geri ödeme yapabilirsiniz.

11. Amazon'da Satın Alınan Öğeleri Çevir

Kutunun dışında düşünmeyi düşünen bir girişimci misiniz? Amazon hediye kartınızla satın aldığınız bir kar için ürün satmak, perakende arbitrajla para kazanmanın en güzel örneğidir.

Para kazanmak için fazladan bir adım veya iki adım var, ancak çevrimiçi bir indirim için satılmasından daha keyifli bir deneyim ve daha kârlı olabilir. Ayrıca, bir Amazon Prime üyesi iseniz veya bir Amazon kredi kartınız varsa, kârınızı daha da artırabilecek nakit ödüller kazanabilirsiniz.

12. Kartı Aile ve Arkadaşlara Yeniden Düzenleyin

Eski atasözü, “Kurtarılan bir kuruş kazanılan bir kuruşdur” bugün hala doğrudur. Atalarımızın bilgeliğini kullanarak, hediye kartını aile üyesine veya arkadaşına hediye olarak ver. Aynı tutarda para harcamaya karar verdiyseniz, hediye olarak aldığınız takdirde dolaylı olarak kar edersiniz.

Muhtemelen, arkadaşınız istenmeyen bir hediye kartı aldıklarını bilmez. Amazon hediye kartları binlerce dijital ve fiziksel ürün için kullanılabildiklerinden, harcama yapmakta sorun yaşamayacaklar.

13. Amazon olmayan Prime Friends için Öğeler Satın Alın

Kartınızı hediye olarak aldıysanız, temelde cüzdanınızda “bedava” paranız var demektir. Arkadaşlarınız ve aileniz Prime üyesi olmayabilir ve bazen özel Prime ürünlerini satın almak isteyebilir, ancak Amazon için 99 $ yıllık üyelik ücretini haklı çıkaracak kadar alışveriş yapmayın.

Ürünü satın alabilir ve satın alma için size geri ödeme yapabilirsiniz. Eşyalarını aldılar ve kart bakiyenizi nakit olarak değiştirdiler.

Bu, eğer kötü bir fikir olduğunu düşündüğünüzde iyi bir seçenek olabilir.

14. Online Alımlar için Amazon Pay kullanın

Amazon hediye kartları diğer çevrimiçi satıcılarda da kullanılabilir. Amazon Pay ile, rutin olarak ziyaret ettiğiniz ve Amazon parasıyla ödeme yaptığınız bir çevrimiçi mağazada alışveriş yapabilirsiniz. Bu işlem, hediye kartları ticareti zahmetinden kurtarır ve işlem ücretleri nedeniyle potansiyel olarak birkaç dolar kaybeder.

Amazon Pay'ın kullanımı ücretsizdir ve yeni tüccarlar her zaman eklenmektedir.

15. Amazon Prime Pantry'de Bakkal satın al

Amazon, ön kapınıza teslim edilen yiyecekler de dahil olmak üzere her şeyi satıyor. Bu seçeneği kullanmak için bir Prime üyesi olmanız ve bir ay boyunca bakkal harcamalarınızı azaltabilirsiniz.

Düz bir nakliye ücreti 5,99 $ ödeyecek. Bu ücret 6 ABD doları kredi almak için en az altı seçim öğesi satın alarak dengelenebilir.

Amazon, kutu başına 45 liraya kadar sipariş vermenizi sağlayacaktır.

16. Arkadaşlarınıza ve İş arkadaşlarınıza Satış veya Ticaret Yapın

Başka bir yerel seçenek, arkadaşınızı, iş arkadaşınızı veya aile üyelerinizle kartınızı satmak veya ticaret yapmaktır. Zaten birbirinizi tanıdığınız için, bir yabancıyla uğraşmaktan daha iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz. Bir kez daha, Amazon hediye kartları “plastik altın” ya benziyor, bu yüzden satmak veya ticaret yapmak nispeten kolay olmalı.

17. GiftCardBin

Daha küçük bir istenmeyen hediye kartı pazarı GiftCardBin'dir. Hediye kartlarınızı fiziksel bir mağazada satmanıza veya bunları işleme merkezine postalamanıza izin verir. Şahsi satış görevlisi anında nakit ödeme ve çevrimiçi satışlar üç ila on iş günü sonra PayPal kullanılarak ödenecektir.

18. Hediye kartı Zen

Giftcard Zen, her zaman Amazon hediye kartları satan başka bir satış olanağıdır. Kartlarınızı, Giftcard Zen'da, mevsimsel ihtiyaçlarına göre de satabilirsiniz.Kısa bir süre önce tüketicilerin bir an önce çevrimiçi tasarruflarını bulmasını kolaylaştıran bir başka perakende satıcı bulucu olan Retailmenot ile birlikte çalışmışlardır.

Kartlarınızı listelemek ücretsizdir ve yapmanız gereken tek şey kart numarasını ve kalan bakiyeyi girmek. Kartınız satıldıktan sonra, PayPal ile 10-14 gün içinde ödeme alacaksınız.

19. Kart kanguru üzerinde ticaret

Bir başka hediye kartı pazarı, Amazon kartlarınızı satabileceğiniz veya ticaretini yapabileceğiniz Card Kangaroo'dur. İster satış yapın ister ticaret yapın, hediye kartlarınızı işleme merkezine postalamanız gerekecektir.

Kart Kangaroo'nun hediye kartlarınızı alması beş iş günü sürebilir. Alındıktan sonra, 48 saat içinde PayPal ile ödemeniz gerekir. Ayrıca çek ile de ödeme seçebilirsiniz.

20. Onları Bitcoin için Çantaya Satar

Çanta, Bitcoin'de ödeme almanızı sağlayan bir Bitcoin pazar yeridir. Çantadaki alışverişçiler satın almak istedikleri bir Amazon dilek listesi oluşturur. Hediye kartınızı kullanarak öğelerini satın alabilir ve Bitcoin'de ödeme alırsınız.

Bitcoin'den Amazon nakit değişim oranlarına bağlı olarak, alışveriş yapan kişiler eşya fiyatında% 20 indirim alabilir ve kartınızı nakit olarak satmaktan daha büyük bir kar elde edebilirsiniz.

Alternatif para birimleri hala nispeten yeni bir kavramdır, ancak, daha fazla uygulama ve platform, alışveriş ve akıllı telefon uygulamalarını kullanmak gibi günlük görevlerdeki kârları maksimize etmek için bunları kullanıyor.

21. Cryptocurrency için Değişim

Yurtdışında seyahat ettiyseniz, büyük olasılıkla havalimanı terminallerindeki döviz bozma kabinlerini gördünüz. Paybis, kripto para birimleri için çevrimiçi bir versiyonudur.

Amazon hediye kartlarınızın bakiyesini girersiniz ve Paybis, PayPal ve Skrill dahil olmak üzere Bitcoin veya diğer dijital cüzdanlar için döviz kurunu anında teklif edecektir. Teklifi kabul ederseniz hediye kartınız anında satılır ve ödeme işlemi ödeme hesabınıza başlatılır.

Yeni müşteriler için 24 saatlik bir bekleme süresi vardır. Şu anda yalnızca ABD’de verilen hediye kartları kabul edilmektedir.

22. bir çekiliş var

Bir işletme sahibiyseniz veya yardım için para biriktirmeye çalışıyorsanız, Amazon hediye kartınızı çekebilirsiniz. Doğrudan bu seçenekten faydalanamazsınız, ancak bir yardım çekilişinin parçası olarak “ileri ödeme” için benzersiz bir yol olabilir.

Blogcular ve web sitesi sahipleri, bir Amazon hediye kartı vermek için Rafflecopter ile ortaklık kurabilir. Yarışmacılar, e-posta listenize katılarak, sosyal medyadaki paylaşımları paylaşarak veya belirli blog yayınlarına yorum yaparak giriş alabilirler. Giriş ücreti olmayabilir, ancak çekilişler blogunuz için pasif gelir oluşturabilecek yeni ziyaretçiler çekmeye eğilimlidir.

Bir hediye vermek sadece üç dakikanızı alır ve uzun vadeli aboneleri çekme fırsatına sahip olursunuz. Bu oldukça iyi bir fırsat gibi geliyor.

23. Kullanılmayan Hediye Kartlarınızı Bağışlayın

Kullanılmayan hediye kartlarınızı hayır kurumlarına bağışlamak da mümkündür. Bir yardım kuruluşu size bağış için bir makbuz yazacaksa, bunu vergi zamanında yardım amaçlı bir katkı olarak talep edebilirsiniz. Bazı hayır hediye kartı web siteleri Amazon hediye kartlarını bile kabul edecektir.

Bu en kazançlı seçenek olmayabilir. Bununla birlikte, iyi bir amaca yardımcı olur ve paraya ihtiyaç duyan birine daha fazla para verir.

24. CardCash

CardCash, istenmeyen hediye kartlarını nakit olarak veya diğer hediye kartlarıyla işlem yapabilmenizi sağlayan bir çevrimiçi pazardır.

En kazançlı seçeneğiniz Amazon hediye kartınızı takas edebilir ve muhtemelen kazançlarınızı% 11 artırabilir. Amazon hediye kartları her zaman talep edildiğinden, daha az popüler bir marka için ticaret yapmaya istekli iseniz, hediye kartlarınızı bir kâr için çevirmek kolay olabilir.

CashCrate'deki ikinci seçeneğiniz, hediye kartınızı soğuk, zor para karşılığında satıyor. CardCash, satılan her bir hediye kartında satış fiyatının% 92'sine kadar para kazanmanızı sağlar. Tüm Amazon hediye kartı kodları elektronik olarak teslim edilir, böylece ödeme almadan önce kartın alıcıya gönderilmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Hediye kartlarınızı nakit olarak satarsanız, üç ödeme seçeneğiniz PayPal, doğrudan ödeme ve çek şeklindedir. Ödemeler, satışın kesinleştiği tarihten itibaren 48 saat içinde başlatılacaktır.

özet

Amazon hediye kartlarınızı satmak ya da ticaret yapmak gerçekten çok kolay. Alıcılardan gelen düzenli bir talep olduğundan, kartlarınızı en düşük ticari ücretler için satabilir ve hatta kar edebilirsiniz. Hem siz hem de alıcı kazanırsınız ve cüzdanınızda ekstra nakit para ile uzaklaşırsınız.

Videoyu izle: Dropshipping nedir? Stoksuz eticaret yaparak nasıl pasif üretilir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Mobilya Satmak için 35 Yer Hızlı (Yerel ve Çevrimiçi)
Maliye

Mobilya Satmak için 35 Yer Hızlı (Yerel ve Çevrimiçi)

Mobilya, aile ihtiyaçlarımız ve dekor stilleri değiştikçe sürekli olarak yer değiştirdiğimiz bir ev eşyasıdır. Çoğu kez, değiştirdiğiniz mobilya hala iyi durumda ve çöplükte gömülmeye hazır değil. Kullanılmış Mobilyalarınızı Satın Birini çöp kutusuna götürmek yerine, fazladan para kazanmak için veya kullanılmış olabileceğiniz yeni eşyaların maliyetlerini dağıtmak için kullanılmış mobilyalarınızı satmayı düşünün.
Devamını Oku
Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?
Maliye

Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?

Garajımızda, eski (yaklaşık yedi yaşında ya da öylesine) buzdolabımız var. Sadece iyi çalışıyor ve biz evde altı kişi olduğu ve mutfakta küçük bir buzdolabı olduğu için düzenli olarak kullanıyoruz. Ayrıca dışarıda bir partiye ev sahipliği yaptığımızda da kullanışlı oluyoruz, böylece insanlar evin içine girmek yerine garajdan içecek ve soğuk yiyeceklere erişebiliyorlar.
Devamını Oku
Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?
Maliye

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?

Bugün milyonlarca Amerikalı, bir zamanlar yaptıkları yaşam tarzını yaşamalarına izin vermek için yeterli parası olmayan emeklilik yaşına giriyor. Hayata erken yatırım yapmaya başladığımız söylenirken, çoğumuz bir sebepten ötürü değil. Yıllar boyunca “daha ​​çok biriktirebilseydim” ve “daha ​​önce başlayacaklarını” isteyen birçok insanla konuştum.
Devamını Oku
İşyerinde Sıkıldığınızda Yapmanız Gereken 23 Şey
Maliye

İşyerinde Sıkıldığınızda Yapmanız Gereken 23 Şey

Sıkıntı, bir şey yapmanıza neden olan bir tetikleyici olabilir. Umarım bir şey jogging, ev temizliği veya hafta için sağlıklı atıştırmalıklar yapmak gibi üretken ve sağlıklıdır. Kapak tarafında bazen can sıkıntısı pek olumlu değil. Atlantik'e göre, kötü sürüş, akılsız atıştırma, tıkınırcasına içme ve kumar gibi davranışsal konularla bağlantılı.
Devamını Oku