Maliye

Tatil Harcamalarını Yönetmek için 4 Büyük Tavsiye

Ekim geldi, bu da tatil harcamalarının onunla birlikte geldiği anlamına geliyor. Tatilin genellikle getirdiği kahkaha ve sevincin yanında, tatil tatillerinden korkan tatiller de gelir. Ya da söylemeliyim tatile Aşırı harcama?

Parkurdan kurtulmak ve tatil sezonunda karşılayabileceğinizden daha fazlasını harcamak çok kolaydır. Hediye verme, sosyal toplantılar, hayırsever bağışlar ve diğer kutlama masrafları arasında, para tatil boyunca pencereyi hızlı bir şekilde uçurma eğilimindedir.

Tatil harcamalarınızı stres düzeyinizi yükseltmeyecek veya bütçenizi kırmayacak şekilde yönetmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

1. Tatil sezonunda ekstra para kazanmak için çalışın

Tatil sezonu boyunca gelirinizi artırarak, günlük bütçe harcamalarınız üzerindeki etkisini azaltabilirsiniz. Tatil harcamasının etkisini yumuşatmaya yardımcı olacak kısa bir süre için ekstra gelir elde etmenin birçok yolu vardır. Tatillerde ekstra gelir elde etmek için bazı fikirler şunlardır:

 • İş yerinde biraz fazla mesai yapabiliyor musunuz?
 • O dolapları ve depolama alanlarını gezmek ve artık istemediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz şeyleri satmak
 • Survey Junkie ile anketler yapın ve hediye kartları için kazandığınız puanları kullanın ya da arkadaşlarınız ve aileniz için hediyeler için ödeme yapın
 • Tatil günlerinde ikinci bir iş bulmak. Birçok perakendeci, Ocak ayında sona erecek olan kısa vadeli ön uç ve arka uç işlerini tutuyor
 • Bazı yanal hareketler yapmak - insanların evcil hayvanlarına bakmak, bebek bakıcılığı yapmak ya da ELEMENT veya ODesk gibi sitelerden ücretsiz iş bulmak

2. Bir tatil bütçesi yapın

Satın almak için kime ihtiyacınız olduğunu ve onlara ne kadar harcama yapabileceğinizi belirleyin. Akşam yemekleri, sosyal buluşmalar, tatil kıyafetleri, hayır kurumları ve diğer masrafları karşılamak için ek fonlar ekleyin. Mali durumunuza göre makul olan bu harcamalar için rakamlar belirlediğinizden emin olun.

3. Gerekli masrafları en aza indirmenin yollarını bulun

Tatilleri bayramla kutlamanın yollarını arayarak ama yine de bütçenizde kalmanın yollarını arayarak, harcayacağınız para miktarını azaltabilirsiniz, ancak yine de kendinizden zevk aldığınızdan ve başkalarına da neşe getirdiğinizden emin olabilirsiniz. Örneğin, tatil sezonunda daha az harcama yapabilirsiniz:

 • Para veya malzeme kalemlerine karşılık olarak zaman ve / veya hizmet hediye vermek
 • İnterneti toplayıp ucuz ama lezzetli ikramları toplamaya çalışın
 • Tatil toplantılarına ev sahipliği yaparken atıştırmalık dekor ve isim-marka içecekler gibi fırfırlar atlamak
 • Konsinye veya tasarruf mağazalarından tatil kıyafetleri satın alma

4. Düzenlenecek çalışma

Tatil harcamalarının yönetilmesi söz konusu olduğunda organizasyon çok yol kat ediyor. Unuttuğumuz şeyleri satın aldığımız için organize olmadığımız zamanlarda genellikle fazladan para harcıyoruz. Kuruluşun tatil günlerinde daha az harcama yapmanıza yardımcı olabileceği bazı yollar şunlardır:

 • Gaz para biriktirmek için stratejik olarak alışveriş yapabileceğiniz bir şekilde hediye ve diğer alışveriş gezileri planlayın
 • Yapmanız gereken yolculuk sayısını en aza indirmenize yardımcı olacak listelenmiş listeler yapın
 • Düzgün bir şekilde hazırlanabilmeniz için hangi olayların gerçekleştiğini öğrenin ve normalden daha fazla harcama yapmanıza neden olabilecek son dakika alışveriş gezilerinden kaçının.
 • Restoranlar ve mutlu saatler toplantılarında yüksek harcamalardan kaçınmak için atıştırmalıkların elverişli olmasını sağlayın

Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, bütçenize girerek ve Ocak ayının tatilindeki kredi kartı faturasından kaçınarak tatil sezonunuza daha fazla keyif katabilirsiniz.

Tatil sezonu boyunca harcamaları yerinde tutmaya yönelik ipuçlarınız nelerdir?

Videoyu izle: Zamanı Yönetmenin 5 Püf Noktası (Verimli Çalışma Yöntemleri)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri
Maliye

14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri

Birçok işletme sahibi bordro gibi yönetim görevlerini kabul ettiğinden daha fazla zaman ayırmak zorundadır. Sizin için çalışan birden fazla yüklenici veya çalışanınız olduğunda, defter tutma alışkın olduğunuzdan çok daha fazla zaman alır. Bordro outsourcing şirketleri kullanarak zaman ve para tasarrufu sağlayabilir böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.
Devamını Oku
2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler
Maliye

2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler

Bu sene, hayatımın 2013 yılında bir yıl öncesine göre tamamen farklı göründüğü çok şey oldu. Bazı değişiklikler beklenmedik, ama yine de iyiydi. İşte 2013'te neler olduğu ve gelecek sene için hedeflerimin kısa bir özeti. 2013 yılına dönüp baktığımda işimi bıraktım Finansal Planlamacı olarak kendimi tam zamanlı olarak çalışmaktan çıktım NYC'deki Fox News'de 18.000 $ 'lık borcunu ödemek için harcanıyordu. Başkalarına yardım etmek için “18 ayda Borçsuz” adlı ücretsiz bir çevrimiçi sınıf oluşturdu b
Devamını Oku
Kullanılmış cep telefonları satın almak için en iyi 5 yer
Maliye

Kullanılmış cep telefonları satın almak için en iyi 5 yer

Günümüzde, parlak, yeni bir amiral gemisi telefon cüzdanınızda bir delik yakabilir. İPhone X ve Samsung Galaxy Note 8'e bakın - her telefonun içinde bulunan tüm özellikler için yaklaşık 1000 dolar ödüyorsunuz. Devam eden cep telefonu planının maliyetinden bahsetmiyorum. Ancak, nazikçe kullanılan telefonlar daha uygun bir fiyata satılmaktadır.
Devamını Oku
100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)
Maliye

100 $ Hızlı Olmanın 20 Yolu (bir gün veya daha az)

Hızlı paraya mı ihtiyacınız var? Evet, bir günde yüz dolar veya hatta birkaç yüz dolar kazanmanın birçok yolu var. Nakit kazanmanız ve hızlı bir şekilde kazanmanız için birkaç nedeniniz olabilir. Araba tamir veya ev onarımı gibi beklenmedik bir masraf kapınızın önüne geçebilir. Ya da unuttuğunuz sigorta faturasını sadece altı veya on iki ayda bir gelir.
Devamını Oku