Maliye

Tatil Harcamalarını Yönetmek için 4 Büyük Tavsiye

Ekim geldi, bu da tatil harcamalarının onunla birlikte geldiği anlamına geliyor. Tatilin genellikle getirdiği kahkaha ve sevincin yanında, tatil tatillerinden korkan tatiller de gelir. Ya da söylemeliyim tatile Aşırı harcama?

Parkurdan kurtulmak ve tatil sezonunda karşılayabileceğinizden daha fazlasını harcamak çok kolaydır. Hediye verme, sosyal toplantılar, hayırsever bağışlar ve diğer kutlama masrafları arasında, para tatil boyunca pencereyi hızlı bir şekilde uçurma eğilimindedir.

Tatil harcamalarınızı stres düzeyinizi yükseltmeyecek veya bütçenizi kırmayacak şekilde yönetmenize yardımcı olacak bazı ipuçları.

1. Tatil sezonunda ekstra para kazanmak için çalışın

Tatil sezonu boyunca gelirinizi artırarak, günlük bütçe harcamalarınız üzerindeki etkisini azaltabilirsiniz. Tatil harcamasının etkisini yumuşatmaya yardımcı olacak kısa bir süre için ekstra gelir elde etmenin birçok yolu vardır. Tatillerde ekstra gelir elde etmek için bazı fikirler şunlardır:

 • İş yerinde biraz fazla mesai yapabiliyor musunuz?
 • O dolapları ve depolama alanlarını gezmek ve artık istemediğiniz veya ihtiyaç duyduğunuz şeyleri satmak
 • Survey Junkie ile anketler yapın ve hediye kartları için kazandığınız puanları kullanın ya da arkadaşlarınız ve aileniz için hediyeler için ödeme yapın
 • Tatil günlerinde ikinci bir iş bulmak. Birçok perakendeci, Ocak ayında sona erecek olan kısa vadeli ön uç ve arka uç işlerini tutuyor
 • Bazı yanal hareketler yapmak - insanların evcil hayvanlarına bakmak, bebek bakıcılığı yapmak ya da ELEMENT veya ODesk gibi sitelerden ücretsiz iş bulmak

2. Bir tatil bütçesi yapın

Satın almak için kime ihtiyacınız olduğunu ve onlara ne kadar harcama yapabileceğinizi belirleyin. Akşam yemekleri, sosyal buluşmalar, tatil kıyafetleri, hayır kurumları ve diğer masrafları karşılamak için ek fonlar ekleyin. Mali durumunuza göre makul olan bu harcamalar için rakamlar belirlediğinizden emin olun.

3. Gerekli masrafları en aza indirmenin yollarını bulun

Tatilleri bayramla kutlamanın yollarını arayarak ama yine de bütçenizde kalmanın yollarını arayarak, harcayacağınız para miktarını azaltabilirsiniz, ancak yine de kendinizden zevk aldığınızdan ve başkalarına da neşe getirdiğinizden emin olabilirsiniz. Örneğin, tatil sezonunda daha az harcama yapabilirsiniz:

 • Para veya malzeme kalemlerine karşılık olarak zaman ve / veya hizmet hediye vermek
 • İnterneti toplayıp ucuz ama lezzetli ikramları toplamaya çalışın
 • Tatil toplantılarına ev sahipliği yaparken atıştırmalık dekor ve isim-marka içecekler gibi fırfırlar atlamak
 • Konsinye veya tasarruf mağazalarından tatil kıyafetleri satın alma

4. Düzenlenecek çalışma

Tatil harcamalarının yönetilmesi söz konusu olduğunda organizasyon çok yol kat ediyor. Unuttuğumuz şeyleri satın aldığımız için organize olmadığımız zamanlarda genellikle fazladan para harcıyoruz. Kuruluşun tatil günlerinde daha az harcama yapmanıza yardımcı olabileceği bazı yollar şunlardır:

 • Gaz para biriktirmek için stratejik olarak alışveriş yapabileceğiniz bir şekilde hediye ve diğer alışveriş gezileri planlayın
 • Yapmanız gereken yolculuk sayısını en aza indirmenize yardımcı olacak listelenmiş listeler yapın
 • Düzgün bir şekilde hazırlanabilmeniz için hangi olayların gerçekleştiğini öğrenin ve normalden daha fazla harcama yapmanıza neden olabilecek son dakika alışveriş gezilerinden kaçının.
 • Restoranlar ve mutlu saatler toplantılarında yüksek harcamalardan kaçınmak için atıştırmalıkların elverişli olmasını sağlayın

Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, bütçenize girerek ve Ocak ayının tatilindeki kredi kartı faturasından kaçınarak tatil sezonunuza daha fazla keyif katabilirsiniz.

Tatil sezonu boyunca harcamaları yerinde tutmaya yönelik ipuçlarınız nelerdir?

Videoyu izle: Zamanı Yönetmenin 5 Püf Noktası (Verimli Çalışma Yöntemleri)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para için Bilgisayarlar Geri Dönüşüm 4 Yolları
Maliye

Para için Bilgisayarlar Geri Dönüşüm 4 Yolları

Modern dünyada neredeyse herkes bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara erişime sahiptir. Her iki yılda bir ev PC'nizi veya dizüstü bilgisayarınızı değiştirmeniz gerekir. Telefonlar, tabletler ve oyun cihazları da yıpranır veya yükseltilmesi gerekir. Eski PC'nizle yenisini değiştirdiğinizde ne yaparsınız?
Devamını Oku
Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?
Maliye

Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?

Garajımızda, eski (yaklaşık yedi yaşında ya da öylesine) buzdolabımız var. Sadece iyi çalışıyor ve biz evde altı kişi olduğu ve mutfakta küçük bir buzdolabı olduğu için düzenli olarak kullanıyoruz. Ayrıca dışarıda bir partiye ev sahipliği yaptığımızda da kullanışlı oluyoruz, böylece insanlar evin içine girmek yerine garajdan içecek ve soğuk yiyeceklere erişebiliyorlar.
Devamını Oku
Toluna Anketleri İncelemesi
Maliye

Toluna Anketleri İncelemesi

Çevrimiçi hale getirmenin bir yolunu arıyorsanız, kendi evinizin konforundan ayrılmadan, yüzlerce ve yüzlerce farklı seçenek bulunduğunu gördünüz. Bazıları aldatmacadır ve birçoğu içine koyacağınız zaman ve çabaya değmez. Boş zamanlarınızda ekstra para kazanmanın bir yolunu ararken, zamanınızı harcayamayacak bir yol bulmanız önemlidir ve çok fazla seçenek olduğundan, bulmak için haftalar geçirebilirsiniz. en iyi seçim.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?"/>
Maliye

Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?

2008-2009'un en önemli mortgage krizi, çoğu insanın zihninde hala taze. Bu durgunluğun kalıcı hafızası o kadar güçlü ki, aslında pek çok insan bugün borsaya yatırım yapmayı reddediyor. Düşündükleri gibi, “ateşle oynama, ya da yanacaksın!” Ve daha önce yakıldığın zaman, bir daha o sıcak sobaya asla dokunmadığını biliyorsun!
Devamını Oku