">
Maliye

Amazon öğrenci vs Amazon Başbakan: Nasıl farklı?

Amazon'da paradan tasarruf etmenin popüler bir yolu, ücretsiz iki günlük gönderim, sınırsız medya akışı ve özel indirimler alırken Amazon Prime'a abone olmaktır.

Üniversite öğrencisi iseniz, bu Prime avantajlarından yarı fiyatına yararlanabilirsiniz. Keşfettiğiniz gibi Amazon Öğrenci ve Amazon Prime üyelik planları arasında birkaç fark var.

Amazon Prime nedir?

Karşılaştırmaya girmeden önce, Amazon Öğrenci ve Amazon Prime'ın ne olduğunu gözden geçirelim.

Amazon Prime, 30 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra yılda 99 $ 'a mal olan birinci sınıf üyelik programıdır.

Bir Amazon Prime üyesi olarak, sınırsız 2 günlük gönderim, Prime Video, Prime Music, Prime Reading ve Audible Channels için sınırsız aktarım elde edersiniz.

Daha fazla avantaj:

 • Her ay ücretsiz bir Kindle kitap indirebilirsiniz
 • Twitch Prime'a ücretsiz giriş
 • Yıldırım fırsatlarına özel indirim
 • Prime Pantry'ye özel indirim
 • Bebek bezi aboneliklerinde% 20 indirim

Amazon Öğrenci Nedir?

Prime Student olarak da bilinen Amazon Student, Amazon Prime'ın üniversite versiyonu.

Altı aylık ücretsiz bir deneme süresinden sonra yılda 49 dolara mal oluyor ve Amazon Prime'ın iki günlük, sınırsız video ve müzik yayını ve video oyunları ve Prime Reading için Twitch Prime'a erişim gibi sunduğu temel avantajlara sahip.

Geçerli bir .edu e-posta adresine sahip herhangi bir üniversite öğrencisi, dört yıl boyunca yılda 49 dolar ya da mezun oluncaya kadar hangisi önce gerçekleşirse, tüm Prime Benefit'leri alacaktır.

Tabii ki, tüm Prime avantajlarına tam erişim istiyorsanız, ücretli üyeliği her zaman daha çabuk etkinleştirebilirsiniz.

Deneme süresi bittiğinde tüm Başbakan yardımlarını almak için iki uyarı vardır. Amazon Öğrenci planları, asıl üyelik avantajlarını başkalarıyla paylaşamazlar.

Düzenli bir Amazon Prime üyeliği ile, hepsi aynı evde yaşıyorlarsa, iki yetişkin ve en fazla dört çocuk Prime primlerini paylaşabilir.

Amazon Öğrencisinden hariç tutulan bir diğer Başbakan avantajı, bebek bezi aboneliklerinde% 20 indirim ve bebek kayıtlarının% 15'ini içeren Amazon Anne avantajlarıdır.

Bu, bir kaç kolej öğrencisinin, bir aile kurmak için üniversiteden sonra en çok öğrenci bekleyeceği şekilde kullanacağı bir başka avantajdır. Ancak, lisansüstü okula devam eden öğrenciler için örnek olarak değerli olabilir.

Bu avantajları kullanmak için, düzenli Amazon Prime üyeliği için ödeme yapmanız gerekecektir.

Amazon Öğrenci Deneme Üyeliğinin Sınırlı Faydaları Var

Ücretsiz deneme dönemlerinde her iki üyelik planına sağlanan faydalar arasında büyük bir fark vardır. Amazon Prime deneme üyeliği size her Prime ödeneğine tam erişim sağlar.

Bu, Amazon öğrencisi ile nakit yüklü bir serbest dolaşım yapan üniversite öğrencisi fikrini girmesiyle aynı şey değildir.

Amazon Öğrencisinin deneme üyeliği altı aydır. Amazon Prime’ın deneme süresinden beş ay daha uzun.

Altı aylık deneme süresinin faydaları:

 • BEDAVA İki Günde Kargolama çoğu alışverişte
 • Ücretsiz aynı gün nakliye belirli posta kodları için
 • Filmlerin ve TV şovlarının sınırsız akışı Prime Video
 • Başbakan Fotoğrafları arkadaşlarla paylaşılabilecek sınırsız fotoğraf depolama olanağı sağlar
 • Reklamsız görüntüleme, ücretsiz oyun içeriği ve% 20 ön sürüm oyun indirimi Twitch Prime
 • Özel üniversite fırsatları Elektronik, yurt şartları, atıştırmalıklar ve okul malzemeleri için para biriktirmek

Yakın zamana kadar, ücretsiz deneme, Prime video akışını bile içermiyordu. Bu ekleme, üniversite öğrencilerinin iki günlük gönderim ve kolej ile ilgili indirimlerin tadını çıkaracağı için ücretsiz deneme süresine katkıda bulundu.

Ancak, ücretsiz akış, eğlence bütçelerinde para biriktirmelerine veya en azından öğrencilerin Hulu veya Netflix akış aboneliğini iptal etmelerine izin verebilir.

Amazon Öğrenci Denemesi Ne İçermiyor?

Altı aylık bir deneme süresi karşılığında, öğrencilerin her bir Başbakan yardımına erişememesi nedeniyle birkaç işlem vardır. Hariç tutulan faydalardan bazıları, deneme süresi boyunca onları eğitim masraflarına paradan kazandırabilir.

Aşağıda, Amazon Üyelerinin ücretli üyeliği etkinleştirinceye kadar aldıkları önemli Ana faydalardan bazıları yer almaktadır.

Başbakan Müzik

Prime Music ile sınırsız bant genişliği ile 2.000.000 şarkıdan reklamsız olarak yayın yapabilirsiniz. Prime üyeleri ayrıca, her hafta yeni sürümlerle 10 milyondan fazla şarkıya erişmek için çalma listelerine ve Amazon Music Unlimited ile özel% 20 indirim kazanır.

İlk okuma

Bir Kindle'ınız varsa, Kindle Owner's Lending Library ile her ay ücretsiz bir kitap ödünç alabilirsiniz.

Bu, İngilizce edebiyat sınıfınız için bir roman okumanız veya boş zamanınızda okumaktan hoşlanırsanız ve e-Kitabı veya ciltsiz kitabı satın almayla birkaç dolar tasarruf etmenizi sağlarsa, para tasarrufu yapmanın bir yolu olabilir.

Prime Reading ayrıca 1.000'den fazla farklı başlıktan oluşan katalogları içerisinde sınırsız kitap ve dergileri okumanızı sağlar. Prime Reading ile, bir kitap okumak yerine sesli kitap dinlemeyi tercih ederseniz Sesli Kanallara da erişebilirsiniz.

Prime Reading'in bir diğer avantajı, sahip olduğunuz herhangi bir cihazdan okuyabileceğiniz veya dinleyebileceğiniz ve cihazlarınız arasında dizüstü bilgisayarınız gibi cihazlarınız arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceğiniz bölümdür.

Amazon kiler

Amazon'un halihazırda ücretsiz iki günlük gönderim sunması ve üniversite öğrencilerinin satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğu atıştırmalıklar ve diğer ürünlere yönelik olarak hedeflenmiş olması nedeniyle, bu yardım, değerli olmayabilir, ancak ödenen Amazon Öğrenci planları da Amazon Pantry'e erişim olanağı sağlar. 5.99 $ 'a bitişik ABD'de herhangi bir yere gönderilebilecek yiyecek ve ev eşyalarına daha geniş erişim.

Siparişlerini “ayarlamak ve unutmak” isteyen organize kolej öğrencileri için Abone ve Kaydet emirlerinde de% 15 indirim alabilirsiniz.

Arkadaşa Öner Bonusu

Kolej öğrencileri her zaman ekstra para peşinde olduklarından, bir arkadaş Amazon Üniversitesi'ne kaydolduğunda 10 $ bonus alabilirler.

Özel Amazon Öğrenci Avantajları

Amazon, tüm deneme ve ücretli Amazon Öğrenci planlarına özel fırsatlar sunuyor.

Başbakan Erken Erişim

Bu, hem Başbakan üyelik planları ile paylaşılan bir faydadır. Tüm Başbakan ve Amazon Öğrenci üyeleri, 30 dakika erken günlük yıldırım fırsatlarına erişebilir. Bundan sonra, kalan envanter de Başbakan olmayanlar için de kullanılabilir.

Ders kitaplarında% 90'a varan tasarruf edin

Amazon, öğrencilerin ders kitaplarında% 90'a kadar tasarruf edebileceğini duyurdu. Özel bir Amazon öğrencisi, ders kitaplarını kiralayabilme özelliğidir.

Ayrıca Amazon'dan gönderilen ders kitaplarına ve diğer üçüncü taraf sitelere kıyasla Amazon'daki ders kitaplarını satın almayı daha ucuz hale getirebilecek indirimlere özel iki günlük gönderim alabilirsiniz.

Onları bitirdikten sonra ders kitaplarınızı Amazon'a geri bile satabilirsiniz.

Üniversite Fırsatları

Amazon Kuponları'ndan herhangi biri para biriktirebilse de, Amazon Öğrencileri Kolej Anlaşmaları olarak adlandırılan kendi indirim bölümüne sahipler.

Bu onlara elektronik, video oyunları, aperatifler, yurt malzemeleri ve güzellik ürünleri hakkında indirim sağlıyor. Bu ürünleri satın aldıktan sonra, doğrudan ön kapılarına iki günlük ücretsiz teslimat ile gönderilir.

Bu tasarrufların çoğu üniversite öğrencileri için tasarlandığından, bu, Başbakan yerine Amazon Öğrencisine sahip olmanın bir avantajı olabilir.

Bazı anlaşmalar, Prime üyelerine yeni bir bilgisayar satın almaları veya kağıt havlu tedarikini yeniden doldurmaları için iyi bir tasarruf fırsatı sunarken, bu indirimlerin çoğu muhtemelen farklı alışveriş ihtiyaçları nedeniyle Prime üyeleri tarafından kullanılamazdı.

Amazon Prime, Amazon Öğrencisinden Nasıl Farklıdır?

Şimdiye kadar, Amazon Öğrencilerinin üniversite öğrencileri için Amazon Prime'den nasıl daha faydalı olabileceğini inceledik. En büyük iki fark, Amazon Prime'ın daha fazla maliyete (yıllık 99 $) ve deneme süresinin sadece 30 gün olmasıdır.

Prime'ye 30 günlük deneme üyeliği, tüm Prime özelliklerine tam erişim sağlar. Deneme döneminde erişemediğiniz tek kişi Kindle Sahibinin Kredi Kütüphanesidir ve Kindle cihazınızda bir ücretsiz kitap ödünç almanızı sağlar.

30 günlük deneme süresince, ücretsiz iki günlük gönderim, sınırsız Prime Video akışı, Amazon Fotoğraflarına ve Twitch Prime'a ücretsiz erişim ve erken erişim dahil olmak üzere özel fırsatlar ve indirimler gibi Amazon Öğrenci ile aynı deneme avantajlarından yararlanabileceksiniz. Yıldırım Fırsatları.

Deneme süresi bittikten sonra hesabınız otomatik olarak 99 $, üyelik ise bir yıl süreyle geçerli olacaktır. Bir Amazon Prime üyesi olarak, Amazon Öğrenci Üyelerinin sahip olmadığı birkaç faydaya da erişebilirsiniz.

Amazon Anne

Küçük çocukların ebeveynleri, Amazon'un Abone Olma ve Kaydetme programıyla çocuk bezlerinde% 20 tasarruf etmekten keyif alacaklar. Ayrıca, bekleyen anneler de bebek kayıtlarında% 15 indirim alabilir. Prime'a katılmazsanız, bebek bezi aboneliklerinde de standart% 5 indirim almaya devam edebilirsiniz.

Hesap paylaşımı

Amazon Öğrencisinin önceki yıllarında, hesabınızı da paylaşabilirsiniz. Bu özellik şimdi 99 $ Prime üyelik planına özeldir.

Amazon, aynı evde yaşayan iki yetişkinin bir Amazon Hanesi yaratmasına izin veriyor ve bu da tek bir Prime üyeliğinin bir başka yetişkin ve en fazla dört çocukla paylaşılmasına izin veriyor.

Bu, altı kişinin toplamda tüm Başbakan avantajlarından yararlanmasına izin verir video akışı, Twitch kanallarına ücretsiz erişim ve ücretsiz iki günlük gönderim gibi.

Ne yazık ki, Prime Music, Prime Reading, Kindle First ve video oyunları ve satın alınan video eklentilerindeki indirimler gibi bazı faydalar paylaşılamaz. Ayrıca, çocuk hesaplarının yanlışlıkla satın alınmasını önlemek için alışveriş özelliği yoktur.

Amazon Öğrencisini Kim Düşünmeli?

Amazon Öğrencisi, üniversite öğrencileri için açık bir şekilde tasarlanmıştır. Üniversite öğrencisi iseniz, benzer avantajlar ve cömert ücretsiz deneme süresi için indirimli üyelik ücreti için mutlaka Amazon Öğrencisini düşünmelisiniz.

Amazon Öğrencisini uzun vadede kullanmayı planlamıyorsanız ücretsiz deneme sürümünüzü iptal etmeyi unutmayın.

Esnek altı aylık deneme süresi, herhangi bir ürün veya hizmet için göreceğiniz en uzun ücretsiz denemelerden biridir. İki günlük ücretsiz gönderim, sınırsız video akışı ve hedeflenen indirimlerin yılda 49 ABD doları değerinde olup olmadığına karar vermek, maliyet bilincine sahip üniversite öğrencileri için birçok fırsat sunar.

Deneme teklifi çok cömert olsa da, tüm Prime'ın sunabileceği bir kısmi teklif. Birçok üniversite öğrencisi altı aylık denemeyi en üst seviyeye çıkarmaktan memnuniyet duyabilse de, Başbakan veya Başbakan Okumak ve Sesli Kanallar faydalarını kullanmak isteyen diğer öğrencilerin hemen deneme süresinden vazgeçmeleri ve derhal 49 dolarlık yıllık ücreti ödemeleri gerekmektedir.

Yılda en az dört kez sipariş verirseniz ve her defasında iki günlük nakliye için ödeme yaparsanız, 49 dolarlık üyelik ücreti kendisi için ödeme yapar. Bir araba sahibi olmayan üniversite öğrencileri için, ücretsiz iki günlük gönderim, son dakika alışverişleri için harikadır ve mağazaya gitmekten çok daha kolaydır.

Ayrıca, Amazon Öğrenci üyesi olmak, birkaç özel ders kitabı anlaşması yapmak ve teknoloji, atıştırmalık ve yurt malzemelerine yapılan öğrenci indirimlerine ek olarak ücretsiz iki günlük gönderim elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Amazon Başbakanını Kim Düşünmeli?

Amazon Prime, üniversite öğrencisi olmayan yetişkinler içindir. Ebeveyn olarak ikiye katlanan üniversite öğrencileri bile Amazon Prime'ı çocuk bezi üzerinde% 20 indirime hak kazanacak şekilde değerlendirmek isteyebilir; çünkü devam eden tasarruflar, Amazon Öğrencisi için 49 dolarlık fiyat etiketinden daha ağır basabilir.

Prime, Amazon'da herhangi bir ürünü satın alabileceğiniz anlamına geldiği için iyi bir seçenek.

Son yıllarda Amazon, Amazon temelli özel etiket de dahil olmak üzere belirli olmayan ürünlere, Prime olmayan üyelerden erişimi kısıtladı.

Diğer örneklerde, Prime üyeleri, diğer çevrimiçi perakendecilerin yerine Amazon'da alışveriş yapmanın daha ucuz olmasını sağlayan özel ürün indirimleri alırlar.

Alışveriş avantajlarına ek olarak, Amazon'un video ve müzik hizmetlerinin çok çeşitli filmleri, TV şovları ve akışlı şarkıları var.

Ve binlerce eKitap, dergi ve sesli kitaplara erişebilmek de çok popüler bir özellik. Sesli abonelik tek başına Prime üyeliği olmaksızın yılda 60 dolar.

Çocukların ebeveynleri de Başbakan seçiminden yararlanabilir. Bunun nedeni, faydalarını aile üyeleriyle paylaşabilmeleri ve bireysel akış planlarına sahip olmamanızdan tasarruf etmeleridir.

özet

Eğer Amazon'u ara sıra online satın almaktan daha fazla kullanmayı planlıyorsanız, Amazon Öğrenci ve Amazon Prime'ın ikisi de gerçekten iyi bir hizmettir. Diğer çevrimiçi perakendecilerin benzer gönderim politikaları sunması nedeniyle ücretsiz iki günlük gönderim kesinlikle hoş bir dokunuş.

Ancak, Prime Video, Prime Music ve Prime Reading'i bir araya getirebilmek, üniversite öğrencisi veya çalışan bir yetişkin olarak tüm alışveriş ve hobilerinizin Amazon'da tatmin edilebileceği anlamına gelebilir.

Videoyu izle: Salatalık Turşusu Nasıl Yapılır? (Muhteşem Lezzet, Farklı Usulde)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl
Maliye

Her zamankinden daha hızlı öğrenci kredileri ödemek nasıl

Öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemeye mi çalışıyorsunuz? Yalnız değilsin. 2018'de, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplam öğrenci kredi borcu seviyesi 1.5 trilyon dolar civarındadır. Bu tüm zamanların en yükseği. Ve yeni borçluların ve bileşik faizlerin sürekli akışı sayesinde, sayı saniyede 2,726 dolara tırmanmaya devam ediyor.
Devamını Oku
Para için Bilgisayarlar Geri Dönüşüm 4 Yolları
Maliye

Para için Bilgisayarlar Geri Dönüşüm 4 Yolları

Modern dünyada neredeyse herkes bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara erişime sahiptir. Her iki yılda bir ev PC'nizi veya dizüstü bilgisayarınızı değiştirmeniz gerekir. Telefonlar, tabletler ve oyun cihazları da yıpranır veya yükseltilmesi gerekir. Eski PC'nizle yenisini değiştirdiğinizde ne yaparsınız?
Devamını Oku
En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın
Maliye

En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın

İki tekerlek veya dörtte, aynı hedefe sahip olursunuz: nereye gideceğinize ulaşmak için. Ama, bir araba ve bir motosiklet arasında ne fark var! Bisiklette, ön camın arkasındaki pasif bir görüntüleyiciden daha fazlasısınız, manzaranın bir parçasısınız. Motosiklet sigortanız, araba sigortanızla ortak bir hedefi paylaşsa da, farklı olmalıdır: mülkünüzü korumak ve en kötü ihtimalle bazı yedeklemeler sağlamak.
Devamını Oku