Maliye

Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir

En altta yatan en zarar verici ancak sessiz harcamalardan biri, arabanız için benzin bedeli olabilir. Gaz fiyatları ortalamada 3.818 $ 'lık bir fiyatla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, iyi bir MPG (Miles Per Gallon)' a sahip bir otomobil satın almanın yolunun gittiği açıktır.

4 Silindir
2002 Toyota Echo'yu alıyoruz. 32 MPG FuelEconomy.gov adresine göre. Mevcut ulusal gaz ortalaması ile yılda 15.000 mil sürersek, bize kabaca mal olur. Yıllık 1.790 dolar yakıt için. Bu ayda 149 dolardan biraz fazla.

V-8
Adil olmak gerekirse, bu analizde başka bir Toyota kullanacağım. 2002 yılına göre Fuel Economy.gov'a göre Toyota Sequoia 14 MPG ortalamada. Aynı sürüş milini kullanarak kabaca mal olacak Yıllık 4,090 dolar. Daha da aşağı kırmak, ayda 340 dolardan biraz daha pahalıya mal olur.

Alt çizgi
Bir V-8'e sahip olmak, size 4 silindirli bir araç satın aldıysanız yılda binlerce dolara mal olabilir. Bu özel çalışmaya göre, sahip olmak Bir V-8, yılda 2.300 dolar veya ayda 191 dolar!

Daha fazla alarak
Bir V-8'in gücüne sahip olmak ve sahip olmak için yılda fazladan bir çift büyük ödemeye hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz. Peki, yılda 2.300 dolar tasarruf edelim ve önümüzdeki 30 yıl için yatırım yapalım. Yıllık% 7'lik bir getiri elde edebildiysen, ne kadar olacağını düşünüyorsun?$217,259.81!

Sizin için önemli olan bir V-8 sahibi olmak mı?

Videoyu izle: Kazalı araba biraz gözle nasıl anlaşılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın
Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir. Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.
Devamını Oku
Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri
Maliye

Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri

Yıllarca geleneksel 9 ila 5 iş yaptım ve sonunda yanmış oldum. Bunun nasıl bir his olduğunu biliyor musun? Daha fazla özgürlük istediğimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici olduğunu biliyordum. Birçok insanın tam zamanlı işlerini pasif gelirle bırakıp değiştirdiklerini duymuştum ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum.
Devamını Oku
Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku