Maliye

Neden MPG bir araba satın alırken önemlidir

En altta yatan en zarar verici ancak sessiz harcamalardan biri, arabanız için benzin bedeli olabilir. Gaz fiyatları ortalamada 3.818 $ 'lık bir fiyatla, paradan tasarruf etmek istiyorsanız, iyi bir MPG (Miles Per Gallon)' a sahip bir otomobil satın almanın yolunun gittiği açıktır.

4 Silindir
2002 Toyota Echo'yu alıyoruz. 32 MPG FuelEconomy.gov adresine göre. Mevcut ulusal gaz ortalaması ile yılda 15.000 mil sürersek, bize kabaca mal olur. Yıllık 1.790 dolar yakıt için. Bu ayda 149 dolardan biraz fazla.

V-8
Adil olmak gerekirse, bu analizde başka bir Toyota kullanacağım. 2002 yılına göre Fuel Economy.gov'a göre Toyota Sequoia 14 MPG ortalamada. Aynı sürüş milini kullanarak kabaca mal olacak Yıllık 4,090 dolar. Daha da aşağı kırmak, ayda 340 dolardan biraz daha pahalıya mal olur.

Alt çizgi
Bir V-8'e sahip olmak, size 4 silindirli bir araç satın aldıysanız yılda binlerce dolara mal olabilir. Bu özel çalışmaya göre, sahip olmak Bir V-8, yılda 2.300 dolar veya ayda 191 dolar!

Daha fazla alarak
Bir V-8'in gücüne sahip olmak ve sahip olmak için yılda fazladan bir çift büyük ödemeye hazır olduğunuzu düşünebilirsiniz. Peki, yılda 2.300 dolar tasarruf edelim ve önümüzdeki 30 yıl için yatırım yapalım. Yıllık% 7'lik bir getiri elde edebildiysen, ne kadar olacağını düşünüyorsun?$217,259.81!

Sizin için önemli olan bir V-8 sahibi olmak mı?

Videoyu izle: Kazalı araba biraz gözle nasıl anlaşılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Benim adım Shannon McLay, ve kendi şirketimi The Financial Gym'i başlatmak için bir “geleneksel” finansal hizmet firmasından ayrılan bir finansal planlamayım. Geleneksel finansal hizmetler şirketlerinin, borçlarını yönetirken varlıklarını inşa etmeye ve inşa etmeye çalışan insanlara yardım edecek araçları veya kaynakları olmadığını hissettim.
Devamını Oku
Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi
Maliye

Evcil Hayvan En İyi Sağlık Sigortası İncelemesi

Köpeğinizi veya kedinizi seviyorsanız ve mümkün olan en iyi bakımı aldıklarından emin olmak istiyorsanız, evcil hayvan sağlık sigortası poliçesi değerli bir araç olabilir. Aylık bir prim karşılığında, sevgili evcil hayvanınız hastalandığında veya yaralandığında vahim maliyetlerden korunma ve koruma alacaksınız. Birçok evcil hayvan sigortası şirketi olmasına rağmen, Pets Best, sınırsız yıllık kapsama ve çok çeşitli indirilebilen ve geri ödeme seçenekleriyle politikalar sunarak kendisini paketten
Devamını Oku
Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?
Maliye

Milyon Dolar Vadeli Hayat Sigortası Poliçe Maliyeti Ne Kadardır?

Milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesinin çok fazla sigortaya benzediğini mi düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Bir milyon dolarlık vadeli hayat sigortası poliçesi, tipik orta sınıf hane halkı için gereken asgari teminat olabilir. Bu bir abartı gibi görünebilir, fakat eğer sayıları daraltırsanız - tıpkı biraz yapacağımız gibi - bir milyon dolarlık politikanın mükemmel derecede makul olduğunu anlayacaksınız.
Devamını Oku
Gelecek için En İyi 16 Kariyer
Maliye

Gelecek için En İyi 16 Kariyer

Doğumda büyüdüklerinde ne yapmak istediklerini bilen şanslılardan biri olmadıkça, mükemmel kariyer yolunu bulmak asla kolay bir karar değildir. Hayal gücünüzü bulmanın, genellikle, bu mükemmel uyuma yerleşmeden önce farklı endüstrilerde çeşitli deneyimler yaşadıktan sonra geldiğini aklınızdan çıkarmayın.
Devamını Oku