Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesibeş parasız. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık insanı vardır:

1. Diğer kırılan insanlarla kendilerini çevreliyorlar

Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsan, o zaman başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısın. Hiç parası olmayan insanlar en iyi tavsiyeyi vermezler. Niye ya? Çünkü yaptıkları seçimler neden kırıldıkları. Aynı şey başarılı insanlar için de geçerlidir. Başarılı olmalarının sebebi, daha az harcama yapmaları, daha fazla tasarruf etmeleri, akıllıca yatırım yapmaları vb.

2. Piyangoyu oynuyorlar

2012'de piyangoyu oynadığımı itiraf eden ilk kişi olacağım. Bir şirket havuzumuz vardı ve herkes bir milyar dolarlık yarının yarısını kazanma şansı için para atıyordu. Ofiste, kazanamayacağımız şanssızlıktan kaçmayan tek adam olmak istemedim. Ancak, haftalık bazda piyangoyu oynayan insanlar var. Aslında, 13.000 $ veya daha az para kazanan kişilerin gelirlerinin% 9'unu piyango bileti için harcadıkları belirtildi. Bu, yılda yaklaşık 1.170 dolar geliyor. Piyango bileti almak yerine bu paraya yatırım yapmaya karar verdiyseler ve 50 yıl boyunca yıllık% 9 getiri elde edebileceklerse ne olur? Onlar olurdu $1,146,271.65! Bence çoğu insan emekliliğin dışında yaşayabilir ve piyangoyu kazanmaktan çok daha muhtemeldir.

3. Yaşam tarzı olarak kiralarlar.

Sadece açık olmak gerekirse, kiralama yapmak kötü değil… bir sezon için. Bir yaşam biçimi olarak, varlıklı olma yeteneğinizi kesinlikle destekleyecektir. Hayatınızın geri kalanı boyunca 20 dolardan başlayarak ayda 1000 dolarlık bir yer kiraladığınızı varsayalım. Ortalama yaşam beklentisi 78, bu 58 yıl olacaktır. Bir yere kiralamak için 696 bin dolar ödemek zorunda kalacaksınız ve bu da enflasyonu hesaba katmıyor. Diyelim ki kiralamak yerine, 15 yıllık bir ipotekle% 3,5'lik bir konut satın aldığınızı ve% 10'luk bir düşüş yaptığınızı söyleyelim; Ödemeniz aylık 965 $ olacaktır. Yeri 15 yıl içinde ödüyorsunuz ve bu noktada istediğiniz her şeyi yapmak için ayda fazladan bir tane var. Bunun üzerine, toplamda 188.716 $ 'lık harcama ile 38.716 $ ödeme yaptınız. Bu 507.000 $ üzerinde bir fark! Kiralamak için kiraladığınız yeri çok daha çok seviyorsun.

4. Parası olmayan şeylere para harcıyorlar

Karım, bir devlet okulunun bir unvanıyla çalışıyor, bu da düşük gelirli hanelerden gelen öğrencilerin büyük bir kısmının var olduğu anlamına geliyor. Birçok kez, yoksul arka planlardan gelen çocukların bile pahalı akıllı telefonlara sahip olduklarını veya 100 doların üzerinde bir fiyata sahip olan spor ayakkabılarını giydiklerini söyledi. Eğer kırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, o zaman araçlarınızın altında yaşamak zorundasınız (Bütçenizi Kesmek için 10 Yolculuğa bakın).

5. Payday kredileri alırlar

Bu fakirlerin en büyük zararlarından biridir. Her yıl verilen 22.000'den fazla maaş ödünç veren mağaza ve 40 milyar dolarlık krediyle, insanların öne geçememesi şaşırtıcı değil. 2012 yılında Pew Charitable Trusts'ın Güvenli Küçük Dolar Kredisi Araştırma Projesi tarafından yapılan bir araştırmada, 12 milyondan fazla Amerikalı'nın maaş kredileri aldığını ve yıllık ortalama faiz oranını% 391 oranında ödediğini ortaya koydu. Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, bu şirketlerden borç para almayı bırakın.

Zengin olmak için nasıl daha fazla ipucu ile ilgileniyorsunuz? Zengin İnsanların 7 Alışkanlığına göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kötü Kredi Olan Kişiler İçin Akran Kredileri
Maliye

Kötü Kredi Olan Kişiler İçin Akran Kredileri

Eşler arası kreditörler olay yerinde patlarlar, tipik olarak on binlerce borçluya hemen hemen hiçbir amaç için teminatsız kişisel krediler yaparlar ve genellikle bir banka, kredi birliği veya bir banka aracılığıyla elde edebileceğinizden daha uygun şartlar altında veya diğer geleneksel kredi kaynağı. P2P platformları da çok özel kredi verme dallarına ayrılıyor.
Devamını Oku
Ebates İnceleme: Ebates bir aldatmaca veya okunaklı mı?
Maliye

Ebates İnceleme: Ebates bir aldatmaca veya okunaklı mı?

Her zaman para biriktirmek için yeni yollar bulmaya çalışıyorum. Son zamanlarda çok duyduğum para tasarrufu araçlarından biri de Ebates, bu Ebates incelemesini yazmaya karar verdim. Bu yüzden bir inceleme yapmaya karar verdik ve bir aldatmaca mı yoksa aslında meşru bir site mi olduğunu gördük. Alışveriş yapmaktan ve para tasarrufu yapmaktan hoşlananlarınız Ebates'ı duymuş olabilir.
Devamını Oku
Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz
Maliye

Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz

Borcunu ödemek düşüncesi harika, değil mi? Artık aylık ödemeler, postadaki kredi kartı faturaları veya telefonunuzdaki sinir bozucu “Minimum Ödeme Talebi” hatırlatıcıları yok. Her ay daha heyecanlı finansal hedeflere doğru yüzlerce dolar. Tüketici ve diğer borçların ödenmesi, Well Kept Cüzdan'da şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir.
Devamını Oku
Bir Paketi Göndermenin En Ucuz Yolu: UPS, FedEx veya USPS?
Maliye

Bir Paketi Göndermenin En Ucuz Yolu: UPS, FedEx veya USPS?

Paketlerin herhangi bir şekilde düzenli gönderimini yaparsanız, gönderilecek en uygun maliyetli yolu merak edebilirsiniz. Gönderide para tasarrufu, evde para biriktirmenin tek yoludur. Gemiye gönderilmenin en popüler yolları genellikle UPS, FedEx ve USPS (Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi). Şahsen, üçünü de çeşitli zamanlarda kullandım.
Devamını Oku