Maliye

Broke People'ın 5 Alışkanlığı

Websters Dictionary'e göre, “kırdı” kelimesibeş parasız. Talihsizlik nedeniyle parası olmayan insanlar olsa da, alışkanlıkları nedeniyle kırılan birçok insan var. Burada, bir gün zengin olmak istiyorsanız, kaçınmanız gereken beş alışkanlık insanı vardır:

1. Diğer kırılan insanlarla kendilerini çevreliyorlar

Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsan, o zaman başarılı olan insanların etrafında takılmaya başlamalısın. Hiç parası olmayan insanlar en iyi tavsiyeyi vermezler. Niye ya? Çünkü yaptıkları seçimler neden kırıldıkları. Aynı şey başarılı insanlar için de geçerlidir. Başarılı olmalarının sebebi, daha az harcama yapmaları, daha fazla tasarruf etmeleri, akıllıca yatırım yapmaları vb.

2. Piyangoyu oynuyorlar

2012'de piyangoyu oynadığımı itiraf eden ilk kişi olacağım. Bir şirket havuzumuz vardı ve herkes bir milyar dolarlık yarının yarısını kazanma şansı için para atıyordu. Ofiste, kazanamayacağımız şanssızlıktan kaçmayan tek adam olmak istemedim. Ancak, haftalık bazda piyangoyu oynayan insanlar var. Aslında, 13.000 $ veya daha az para kazanan kişilerin gelirlerinin% 9'unu piyango bileti için harcadıkları belirtildi. Bu, yılda yaklaşık 1.170 dolar geliyor. Piyango bileti almak yerine bu paraya yatırım yapmaya karar verdiyseler ve 50 yıl boyunca yıllık% 9 getiri elde edebileceklerse ne olur? Onlar olurdu $1,146,271.65! Bence çoğu insan emekliliğin dışında yaşayabilir ve piyangoyu kazanmaktan çok daha muhtemeldir.

3. Yaşam tarzı olarak kiralarlar.

Sadece açık olmak gerekirse, kiralama yapmak kötü değil… bir sezon için. Bir yaşam biçimi olarak, varlıklı olma yeteneğinizi kesinlikle destekleyecektir. Hayatınızın geri kalanı boyunca 20 dolardan başlayarak ayda 1000 dolarlık bir yer kiraladığınızı varsayalım. Ortalama yaşam beklentisi 78, bu 58 yıl olacaktır. Bir yere kiralamak için 696 bin dolar ödemek zorunda kalacaksınız ve bu da enflasyonu hesaba katmıyor. Diyelim ki kiralamak yerine, 15 yıllık bir ipotekle% 3,5'lik bir konut satın aldığınızı ve% 10'luk bir düşüş yaptığınızı söyleyelim; Ödemeniz aylık 965 $ olacaktır. Yeri 15 yıl içinde ödüyorsunuz ve bu noktada istediğiniz her şeyi yapmak için ayda fazladan bir tane var. Bunun üzerine, toplamda 188.716 $ 'lık harcama ile 38.716 $ ödeme yaptınız. Bu 507.000 $ üzerinde bir fark! Kiralamak için kiraladığınız yeri çok daha çok seviyorsun.

4. Parası olmayan şeylere para harcıyorlar

Karım, bir devlet okulunun bir unvanıyla çalışıyor, bu da düşük gelirli hanelerden gelen öğrencilerin büyük bir kısmının var olduğu anlamına geliyor. Birçok kez, yoksul arka planlardan gelen çocukların bile pahalı akıllı telefonlara sahip olduklarını veya 100 doların üzerinde bir fiyata sahip olan spor ayakkabılarını giydiklerini söyledi. Eğer kırılmaktan kaçınmak istiyorsanız, o zaman araçlarınızın altında yaşamak zorundasınız (Bütçenizi Kesmek için 10 Yolculuğa bakın).

5. Payday kredileri alırlar

Bu fakirlerin en büyük zararlarından biridir. Her yıl verilen 22.000'den fazla maaş ödünç veren mağaza ve 40 milyar dolarlık krediyle, insanların öne geçememesi şaşırtıcı değil. 2012 yılında Pew Charitable Trusts'ın Güvenli Küçük Dolar Kredisi Araştırma Projesi tarafından yapılan bir araştırmada, 12 milyondan fazla Amerikalı'nın maaş kredileri aldığını ve yıllık ortalama faiz oranını% 391 oranında ödediğini ortaya koydu. Eğer kırılmaktan vazgeçmek istiyorsanız, bu şirketlerden borç para almayı bırakın.

Zengin olmak için nasıl daha fazla ipucu ile ilgileniyorsunuz? Zengin İnsanların 7 Alışkanlığına göz atın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda
Maliye

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda

Fırsat çarptığında kendinizi tanımak için kendinizi eğittiniz mi? Daha da iyisi, fırsat çarptığında, bazen hızlı bir şekilde harekete geçmek için kendinizi eğittiniz mi? Rutin ve planlamayı isteyen bir kişi olarak, beklenmedik fırsatları tanımak için bu günlerde çok çalışıyorum ve bu fırsatlara karar vermek için hızlı bir şekilde hareket etmeye istekli olmak istiyorum.
Devamını Oku
2013 Top 10 En Ucuz Arabalar
Maliye

2013 Top 10 En Ucuz Arabalar

Büyüyen bir çocukken, yapabileceğim tek şey en iyi yeni arabaya sahip olmaktan çok hoşlanıyordu. En az pahalı araba olsaydı daha az umursabildim. Ne tür bir çocuk ucuz bir araba ister, değil mi? Sadece arabanın yeni ve kaygan olmasını istedim. Aka “Legit”. Maalesef annemin benim için başka planları vardı. 16 yaşımdayken ve annemle birlikte yaşadığım zaman zaman 1991 Ford Mustang Cabrio'yu sürdürebildim (resimde gördüğünüze benzer).
Devamını Oku
En İyi Evrensel Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak
Maliye

En İyi Evrensel Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Hayat sigortası satın alırken, seçimler yapmak önemlidir. Çok çeşitli ihtiyaçlar olduğu için, politika sahipleri, hayatlarında değişikliklere ayak uydurabilmek için planlarını esasen “özelleştirmek” suretiyle daha iyi hizmet verebilirler. Kalıcı hayat sigortasının en esnek biçimlerinden biri evrensel hayattır.
Devamını Oku
İlk Teknik Federal Kredi Birliği İncelemesi
Maliye

İlk Teknik Federal Kredi Birliği İncelemesi

Ülkenin dört bir yanında kullanabileceğiniz birçok farklı banka ve kredi birliği var. Her biri, mükemmel banka için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken farklı ürünler, avantajlar ve dezavantajlara sahiptir. Birini diğerinden ayıran nedir? Bugün, First Tech Federal Credit Union'a bakacağız.
Devamını Oku