Maliye

3 yıldan az bir sürede 600,000 dolar borçtan nasıl kurtuldu?

600.000 dolar borcunu nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Borcumda 571.817.68 dolar vardı ve üç yıldan az bir sürede parasını ödedim.

Ocak 2009'da - en düşük seviyeye kadar olan borçlarım:

$ 385,452.12 - Evimin ipoteği
$ 146,191.47 - Kiralık mülkümde ipotek
$ 12,550.75 - Konutta eşitlik çizgisi
10,412,01 $ - United Mileage Plus kredi kartı
$ 9,831.32 - MBNA kredi kartı
7,380,01 $ - Subaru'ya araç kredimi

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Dürüst olmak gerekirse, parayla olan ilişkiden çok uzak kaldım, borçlu olmak benim için hiçbir şey ifade etmiyordu. Borçlanmak için up Ä up up up up knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew knew I I I but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but but Borcunu, aslında ödemek için ne anlama geleceği ile eşitlemedim. Bu nedenle, borçta olmayla ilgili gerçek bir ‚fe hissetti. Hayatımın geri kalanında bir miktar borçla yaşamak için kendimi istifa ettim. Borcun sadece yetişkin hayatının bir parçası olduğunu sanıyordum. Sadece aylık ödemelere odaklandım ve 2009'a kadar faturalarımı kolayca ödeyebildim. Paranın ne anlama geldiğine dair hiçbir fikrim yoktu - sadece ayda ne getirdiğimi ve ayda ne ödediğimi biliyordum. Parayla çok uzak bir ilişkim vardı, bu yüzden borçtaki 10 dolar ya da borda yarım milyon dolar olmak, 2009'un mükemmel fırtına gelene kadar hiçbir fark yaratmadı.

2009'da beni uyandıran ve borcumun gerçekten ne anlama geldiğini anlamama yardımcı olan üç şey oldu. Birincisi boşanmak ve konut balonu patlamasından sonra mallarımızı satmak zorundaydı. Faturalarımı her zaman ödedim ve her zaman taahhütlerimi tuttum, ama emlak piyasası düşüyordu ve varlıklarım büyük borçlar oldu. Şu anda açık görünüyor, ama o zamanlar sadece ipoteğimi aylık fatura olarak düşündüm. Ancak, satış fiyatını, mallarıma yatırdığım 200 bin dolarlık borcunu kaybettikten sonra borcumu ödemek için 50k $ 'dan gelmem gerekiyordu. evimi satabilirdi.

2009 yılının ikinci dersi de boşanmanın bir yan ürünüdür. Bu noktaya kadar, koçluk kariyerim durdurulamadı. Oprah’da bulundum, bir kitap anlaşması hazırlamanın ortasındaydım - hayat güzeldi. Ve sonra hayat ayrı düştü ve ben de ayrı düştüm. Koçluk kariyerim neredeyse hiçbir şeye düşmedi, krizdeydim ve müşterilerime ve öğrencilerime sunacak hiçbir şeyim yoktu.

2009'un üçüncü dersi daha önce bir iş sattım ve krediyi kendim taşıdım. Finansal kriz alıcıyı çok zorladı ve kredi ödemeye devam edemedi. Nominal bir ücret aldık ve o yıl almayı umduğum balon ödemesini yazdım.

Yani, gayrimenkulde büyük zaman kaybetmek, mevcut gelirimin önemli bir parçasını kaybetmek ve iş satış gelirimi kaybetmek arasında, kendimi gerçek bir numara olduğu için ilk defa borçlu olduğumu ve fark ettiğim şeylere doğrudan bakarken buldum. Geri ödemek zorunda olduğum gerçek bir paraydı. O noktaya kadar, temelde sadece borçları dolaşıyordum. Harcamadığım ya da kazandığım şey için hala sorumluluk almadım. Bazı zor seçimler yaptım - ama tamamen borcum olmamaya veya nakit bazlı bir hayat yaşamaya karar vermemiştim.

2009'un sonuna kadar, kendime yaptığım şeyi gerçekten fark ettim ve uzun yıllar boyunca benim aracılığımın ötesinde yaşamın büyüklüğünü fark ettim. Sonunda parayla olan ve en aza indirgeme, haklı çıkarma ve taklit etme alışkanlığımla karşılaştığım işlev bozukluğu hakkındaki gerçeği anladım.

Evimin her ikisinde de kıçımı kaybetmek, bir yıl boyunca kırılmak, bir balon ödemesiyle kurtarılmayı beklemek ve daha sonra gitmiş olduğunu farketmek. Borçlu olduğum şeyin gerçekliği ve mali hayatımı nasıl döndürdüğümün neye mal olacağı bana çarptı.

Yemin ettim. Kredi kartlarını kullanmayı bırakmayı, paramın kesilmesini engellemeyi, araçlarımda yaşamaya ve borçlarını ödemeyi taahhüt ettim. Bu sefer gerçek için. Borcumdan kurtulmak için kendime bir taahhütte bulundum ve asla geri dönme.

İlk ay her zaman en zorudur. Kiralanmış (aka: kredi kartı) parayı kullanmayı tamamen bıraktım ve geçmişim ve hediyem için para ödemeye başladım.

Radikal Borç Eradikasyon planım gerçekleşti. Ben satabileceğim her şeyi sattım. Mobilya, el çantası, giysi, mücevher vb. Ve paramı borcuma yatır. 3 işte çalışmaya başladım ve borcum ödenene kadar çılgın bir kadın gibi çalışmaya devam etmek için bir taahhütte bulundum.

Giderimi, aylık harcamalarımdan olabildiğince ortadan kaldırarak düşürdüm. Money Love kitabımda yazdığım araçları kullanarak paramla olan ilişkimi tamamen değiştirdim.

Emeklilik hesabımı tasfiye ettim, vergi cezasını ödedim ve geri kalanını borcunu ödemek için kullandım. Bakiyelerin geri kalanı için, maaşları ödenene kadar ayda 3000 ila 5000 dolar ödeme yaptım. Bunu her ay yaptım. Tropik bir tatil için bir tatil yapabilirdim ya da yeni bir MacBook Pro satın alarak geçirdiğim parayı, geçmiş benliğimin sorumsuz seçimlerini temizlemeye çalışarak harcayabilirdim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Üç yıl.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Başlamanıza yardım eden Ramsey'in kartopu yöntemini kullandım. En büyük kaynağım kendi araştırmamdı ve çalışmalarımı müşterilerim ve okurlarımla paylaşarak öğrendiklerimdi. Kendim için araçlar yarattım ve bunları müşterilerimle paylaşmaya başladım ve sonunda Money Love denilen deneyime dayanan bir kitap yazdım.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Göz korkutucu göründüğü aylar vardı. Belki de imkansız veya hiç bitmez. Öngörülemeyen büyük harcamaların ortaya çıktığı aylar vardı.Bir araba motoru patladı ve müteakip 3 aylık bir tamirhanede kaldı. Velayet savaşı. Avukatın ücreti. Önceden yanıp sönmeden şarj edeceğim şeyler.

Ancak bu sefer kredi bir seçenek değildi. Ve bu seçenek olmadan, kendimi daha önce kendime verdiğimden daha güçlü ve daha becerikli olduğumu keşfettim. Hustledim. Kıçımın dışında çalıştım. Yeminime sadık kaldım. Taahhütlerime sadık kaldım ve işe yaradı. O borcun her bir kısmını ödedim.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Öncelikle başkalarına koçluk yaptım ve blog yazarak para kazandım. Ben de piyano öğrettim ve Apple ile bir iş buldum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Kasım 2011'den beri borcum var. İlk başta, komikti. Kendimi alışkanlıkla düşünmeye devam ettim “Bunun için ödeme yapmak zorundayım. Bunu ödemek zorundayım. ”Son birkaç yıldır yaptığım gibi kafamdaki hesaplamaları çalıştırıyorum. Sonra gülümsedim ve zaten herşeyi ödediğimi farkettim. Bitmişti.

Yaklaşık 20 yıldır bir çeşit borçtaydım. Ve sonra hayatımın üç yılı boyunca radikal borçların yok edilmesine adanmıştım. O zaman fark etmedim - ama borç bebeğim gibiydi. Sürekli düşündüm. Her zaman nasıl ödeyeceğimi stratejim. Kafamdaki sayıları kullanırdım. Para harcadığımda ya da fazladan para kazandığımda her zaman bir hesaplama yaptım. Ben takıntılıydım.

Bu mutlaka kötü bir şey değildi. Beni tutkulu tuttu. Beni odaklı tuttu. Momentum ve motivasyon sağladı. Yıllarca. Ve sonra aniden bitmişti.

Borçsuz olmak hayal ettiğim gibi hissetmiyordu. Hiçbir şey kalmamıştı. Çözülecek daha fazla para problemi yoktu. Artık hiçbir şey borcum olmadı. Böyle bir yabancı rahatlama duygusu vardı. Ve aynı zamanda, bir kafa karışıklığı hissi var - neredeyse kimlik eksikliği.

Borçların diğer tarafında bu deneyimi beklemiyordum. Büyük bir rahatlama bekliyordum. Bolluk ve özgürlük duygusu. Ve beni yanlış anlamayın: Onlar da vardı, ama gerçekten hissettiğim şey ... muhteşem bir yolculuk için varış kapısına yeni indim. Ve valizlerimi kaybettim.

Her şeyin gitmesi konusunda bir heyecan var. Her şeyi yeni parlak ve parlak şeylerle değiştirebileceğimi bilmek. Eski soluk stellerin yerini alabilirim. Ve kayışların üstündeki topuklu ayakkabılar. Yıpranmış kazakı değiştirebilirim. Çok fazla yıkanmış ceket.

Ancak, garip bir kayıp hissi var. Artık istemediğin şeyleri kaybettiğinde bile. Bu şeyler beni tanımlamıştı. Uzun zamandır benim hikayemdiler. Ve sonra gitmişlerdi, ve onları amacına göre kaybettim.

Yeni bir hikaye bulmak için kendimi serbest bırakmıştım. Kendi hayatımı seçmek için özgür.

Bu valfe ihtiyacım yoktu ... Onu bile istemedim. Sadece onu taşımak için kullanmıştım. Ve ilk kez - onu yere bıraktım. Geride bırak. Ve geleceğime doğru yürü.

Ne farkettim: Valizlerimi kaybettim. Bilerek. Ve eski shoddy geçmişim olmadan seyahat etmekte özgürüm. Yeni şeyler seçmek için özgürüm. Yeni hikayeler seçmek için özgürüm. Bagajsız seyahat etmekte serbestim. Ve bu tatlı özgürlük.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Parayla etkileşim şeklinizin, yaşamın kendisiyle ilgili temel inançlarınızdan ayrılmaz olduğuna inanıyorum. Para ile ilişkiniz sevgi, korku, öfke, amaç, bolluk, yaşam, değer ve hatta Tanrı hakkındaki duygularınızı yansıtır. Öyleyse, para işinin sizi en derin tarafına götürdüğünü anlamak önemli. Bu önemli bir iş. Bu manevi çalışma. Sadece fatura ödeme ile ilgili değil. Bundan çok daha fazlası. Kendinizle olan ilişkiniz ve kendi deneyiminiz hakkındaki farkındalığınız hakkında. Eğer yapabiliyorsanız, bir koçu işe almanızı veya burada sunduğum program gibi para ile ilişkinizi anlamanıza yardımcı olacak bir do-it programı çalıştırmanızı tavsiye ederim.

Meadow hakkında daha fazla bilgi için, meadowdevor.squarespace.com adresine gidebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: 972 Spirit Catcher Ko Hsuan, Çoklu altyazılar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler
Maliye

2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler

Bu sene, hayatımın 2013 yılında bir yıl öncesine göre tamamen farklı göründüğü çok şey oldu. Bazı değişiklikler beklenmedik, ama yine de iyiydi. İşte 2013'te neler olduğu ve gelecek sene için hedeflerimin kısa bir özeti. 2013 yılına dönüp baktığımda işimi bıraktım Finansal Planlamacı olarak kendimi tam zamanlı olarak çalışmaktan çıktım NYC'deki Fox News'de 18.000 $ 'lık borcunu ödemek için harcanıyordu. Başkalarına yardım etmek için “18 ayda Borçsuz” adlı ücretsiz bir çevrimiçi sınıf oluşturdu b
Devamını Oku
100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır
Maliye

100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır

Yan tarafta iyi para kazanabilme yollarından biri de alüminyum kutuların toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Bu para kazanmak için geçerli bir yol olabilir, ancak bunu en çok kâr sağlayacak şekilde nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Geri dönüşüm kutuları ile yapacağınız para bir dizi faktöre bağlıdır, ancak iyi haber, başlangıç ​​maliyetlerinin düşük olmasıdır.
Devamını Oku
Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!
Maliye

Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!

Bugün iyi bir arkadaşım olan SSG Chris Henry'yi Afganistan’dan yıllarca süren görevinden geri kabul etmek için heyecanlandım. Chris ve ben liseden beri iyi arkadaş oldum ve birkaç yıl sonra Milli Muhafızlara katıldığında birçok delici bir araya geldik. Chris'in karısı Sabine'i çok uzun zamandır ilk kez kucakladığını görmek için karşılama evindeki törende olmak çok güzeldi.
Devamını Oku