Maliye

Satışta Sıfırdan 1 Milyon Dolara Nasıl gitti?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin:

Kuzey Carolina'nın kalbinde yaşayan 30'lu evli bir babayım. Kariyerimin çoğu için çevrimiçi alanda çalıştım. Günlük işimde pazarlama planlarıyla büyük perakendecilere yardımcı oluyorum ama geceleri serbestim. İşletmem iMark Interactive olarak adlandırılıyor. Web sitesi içeriği oluşturma ile birlikte blogculara ve web sitesi sahiplerine teknik sorunları konusunda destek veriyorum. İşim bir ihtiyaca göre inşa edildi ve ağız reklamı kelimesinden büyüdüm, en sevdiğim tür!

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Üniversiteyi bitirmeden önce bir iş sahibi oldum. İlk işimi dairemde başlattım. Elektronik satan bir çevrimiçi e-ticaret şirketi idi. İşi dört yıldır yönettim ve sıfır satıştan son iki yılda 1 milyon dolara çıktım. Bazı ilişkiler ve sağlık sorunlarından sonra, kapatmaya ve devam etmeye karar verdim.

Şu anki işletmem, daha küçük işletmelerin kendilerini çevrimiçi pazarlamaya duydukları ihtiyaca dayanarak oluşturuldu. Başlangıçta bir internet pazarlama şirketi olarak başlamışken, gerçek bir tutkum olan bir danışmanlık şirketine dönüştü. Kişisel finans blogum Bort Roundup'a başladıktan sonra, diğer birçok blog yazıcının teknik sorunları nasıl ele alacağını bilmediğini fark ettim. WordPress çıktığında blog yaptığım için, hizmetlerimi başkalarına sunmam gereken deneyimi yaşadığımı biliyordum. O zamandan beri büyümüş ve insanlar yardım için günlük olarak bana bakıyor.

Ailemin yanı sıra kardeşim de kendi işine sahip oldu. Girişim benim kanımda. Sıfırdan bir şey inşa etme düşüncesini ve bunu başarmayı seviyorum. Bu benim için heyecan verici bir macera.

İşe ne zaman başladın?

Diğer işimi satmadan önce iMark Interactive'e 2009 yılında başladım. Dediğim gibi, internet pazarlama stratejileri ile diğer küçük işletmelere yardımcı olmak istedim. Başarılı bir e-ticaret şirketini kendi başıma yürüttüğümden beri, deneyimlerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak istedim.

Şirketin şu anki yinelemesi 2013'te başladı. Birçok blogcu ve web sitesi sahibi teknik sorunlarla ilgili olarak bana ulaşmaya başladı. Onlara hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde yardımcı olurum. Benim en büyük destekçilerim, hizmetlerimi iyi eleştirilerle yayıyorlardı. Her zaman yeni bir müşteriyle tanışmaktan ve en çok ihtiyaç duyduklarında onlara yardım etmekten heyecan duyuyorum.

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

Başlamadan önce iş alanımda biraz deneyimim vardı. Kendi sitelerimi araştırdım, kod yazmayı öğrendim, bloglama platformlarını ve diğer teknik yönleri öğrendim. Anlaştığım herhangi bir alanda resmi olarak eğitim almamış olsam da, en iyi şekilde öğreniyorum. . Bunu yaklaşık 10 yıldır yapıyorum. Bulduğum hiçbir kitap, sadece kendi sitelerimle çalışmamdan daha fazla şey öğretti. Bu alana girmek istedim, bu yüzden kendi başıma öğrenmek için inisiyatif aldım.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

En büyük zorluklar müşteriler elde etmektir. Hizmetlerimi tanıtmama rağmen, geçmişte benimle çalışmış olanlara çok güveniyorum. Bu korkutucu olabilir, ancak pazarlamanın ve ağız kelimesinin gücünün sahip olabileceğiniz en iyi reklam biçimlerinden biri olduğunu biliyorum.

Diğer zorluk, odağımı birkaç özel şeye daraltmaktı. İlk başladığımda, herkes için her şeyi yapmak istedim. Eh, bu sadece ölçeklenebilir değil. Şimdi, üç ana alana odaklanıyorum: blog yönetimi, serbest yazı yazma ve web sitesi özelleştirme / kodlama. Bu alanlar benim ekmek ve tereğim ve en çok ne yaptığım. İşimi iyi yaptığım üç yeteneğe ayırarak müşterilerime daha iyi hizmet sunabiliyorum ve uzun vadede daha büyük bir iş geliştirebiliyorum.

Bir karı görmeden önce işi ne kadar sürdünüz?

Neyse ki benim için işimin çok fazla yükü yok. Benim zamanım bana en çok masraf verdiği yerdir. İlk yıllarda işim asla kârlı değildi, ama müşteri tabanımın çok küçük olmasından dolayı. 2013 yılında odağımı değiştirdikten sonra işim, anahtarın bir sonraki ayı boyunca kârlıydı.

Tek başıma doğru alanda olduğumu söyledi. Giderlerimi düşük tutabildim ve müşterilerimin zevk aldıkları fiyatlandırma yaratmaya çalıştım ve sorunlar oluştuğunda bana geri gelmelerini sağladım.

İş kurma, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

İşimi gece boyunca, genellikle karım yatmaya gittikten sonra çalıştırırım. Ailemle işim arasında iyi bir denge kurmak için çok çalışıyorum. Oğlumla vakit geçiririm, onu yatağa koyarım, sonra akşam yemeği pişirip karımla birlikte yerim. Biraz televizyon izleriz, sonra yatağa gider. İşimi takip edip ofisime gidiyorum. Sabah bir insan değilim, bu yüzden en iyi işimi yaptığım gece

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Girişimcilik, çalışmamı istediğim sürece istediğim her şeyi yapabileceğimi öğretti. Başarısızlıklar olacak, aynı zamanda başarılar da olacak. Başarısız olduğumda cesareti kırmıyorum. Aslında, beni başarmak ve başarıyı bulmak için beni daha çok motive ediyor. Bir işletmeyi işletmek, müşterilerime teslim etmekten mutlu olduğum bir ürünle gurur duymamı sağladı. Bir müşteriden sorunu çözmenize yardımcı olan bir “teşekkür ederim” e-postası almaktan daha iyi bir şey yoktur. Bu yüzden yaptığım şeyi yapıyorum.

Bu arada girişimcilik hakkında hangi dersleri öğrendiniz?

Bir numaralı ders, herkes için değil. Bir işe yeni başlayamazsın ve bunun bir başarı olacağını umamazsın. Eğer kuyruğunu çalmaya istekli değilsen, o zaman yapmayacak. Unutmayın, çoğu “gecede başarılar” aslında hiç de değildir. Facebook ana akımdan önce yıllarca koşuyordu.Bir gecede başarı diye bir şey yoktur.

Bir iş yaparken inanılmaz derecede yaratıcı olmalısınız. Her yerde rekabetiniz var, bu yüzden işinizi nasıl daha iyi ve rekabetinizden daha akıllıca yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Hayatta kalmanın tek yolu bu.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Para kazanmak için bir fikriniz varsa, araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. İyi bir işletme adı bulun, etki alanınızı ve eyaletinizle adı koruyun. Bunlar, işinizi yapmak istediğiniz yönü sonlandırmadan önce, hemen yapabileceğiniz düşük maliyetli şeylerdir.

Bundan sonra, iş fikri ay ışığı. Suları test edin. İşinizi bir işten uzakta bir basamak taşı olarak kullanmak istiyorsanız, o zaman başarı olasılığını daima test etmelisiniz. Her iki ayağa atlamaktan ve hemen dibe batmaktan daha kötü bir şey yoktur. Neden su ayaklanıncaya kadar bir ayağı içeri sokmasın, sonra içeri girsin?

Tüm iş fikirleri işe yaramayacak. Onlardan tonlarca aldım. Çoğu başarısız oldu, ancak az sayıda başarı oldu. Kaba bir elmas gibi. Bulmak için etrafta dolaşmaya istekli olmalısınız.

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: İnternetten Nasıl Para Kazanılır? Döviz Geliri Yaratın

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Asla Ödememeniz Gereken 10 Finansal Ücret
Maliye

Asla Ödememeniz Gereken 10 Finansal Ücret

Ücretler. Sadece tatsız olmaları değil, bazen de sinsidirler. Finans sektörü, tüm şekil ve boyutlarda gelen ücretlerle dolu. Bunların birçoğu iyi bilinirken, bir kaç kişi bu kadar gizlidir ki, tüketiciler, bilmeden binlerce dolarlık bir ücret ödeyeceklerini fark ettikleri zaman nöbet tutuyorlar.
Devamını Oku
“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız. İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır. En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).
Devamını Oku
Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer
Maliye

Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer

Yılda bir veya iki kez, sigorta acentesi olan devlet dairesine gönderilmeden önce önemli bir belgenin fotokopisini çekmeniz gerekebilir. Ya da belki daha sık kopyalara ihtiyaç duyarsınız çünkü bir iş kuruyorsunuz ve bir inkjet üzerinde baskı yapmak çok pahalı ya da zaman alıcı bir iş yapıyor. Belki de evde kopyalamanız gereken renkli veya spiral bağlı iki özelliğe sahip özel bir işiniz var.
Devamını Oku