Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Resim kredisi: Flickr

Geçtiğimiz ay Meksika'da inanılmaz derecede hoşgörülü her şey dahil bir tatilden döndükten sonra, bir sonraki konu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.

Başta bir tane olmak üzere bir promo vardı, altı geceden fazla her şey dahil uçak bileti ile kişi başı 700 dolardan az. Ses gerçek olamayacak kadar iyi mi? Eh, öyle. Tatillerin resmi internet sitesinde, sitede devam eden inşaat hakkında ufak bir uyarı var. Plaj vahasına gelip tüm gün sondajı dinlemeye ve dinlemeye hazır olun.

Ekstra araştırma yapmak ve ince baskıyla tarak yapmak kadar sıkıcı olduğu için, bu ayrıntılar içine girdiğinizi düşündüğünüz şeyi tamamen değiştirebilir.

Hariç Tutulanları veSon Kullanma en

İstisnalar ve son kullanma süreleri, kullanılmayan grupların% 20'sine katkıda bulunur. İyi baskısı, sizin durumunuz için kullanılamaz hale getiren bir anlaşma satın alarak paranızı boşa harcamayın. Örneğin, ülkeye seyahat ediyorsanız, yerel restoranlarda fırsat bulmak için Groupon'u kullanarak savayla uğraşırsanız, yalnızca Pazartesi - Cuma günleri iyi bir anlaşma satın almayı tercih ederseniz, şanssız olabilirsiniz. hafta sonu.

Eklentilerin Notunu Yapın

Bir şey yapmaya başlamadan önce, her şey dahil bir tatil veya banka hesabı olsun, nelerin dahil olmadığını not edin. Örneğin, banka hesabıyla, kağıt bildirimlerinizin standart hale geleceğini düşünürsünüz, ancak birçok kurum bu görünüşte temel hizmet için ücret alıyor. Havayolları, ayrıca, bagajdan, erken yatmadan, ekstra bir inçlik ayağa kadar ustalara da katılıyor, “lüks” lerin size fazladan mal olacağını biliyoruz. İlk etapta seçtiğiniz uçuştaki farkı yaratabilir.

Takvimini işaretle

Promosyonlar geçicidir, ister ücretsiz deneme sürümü ister tanıtım faizi olsun, sonsuza dek sürmeyecektir. Promosyon dönemi bittiğinde neler olduğunu öğrenmek için iyi bir baskıyı okuyun. Otomatik olarak yenilenecek ve ücretlendirilecek misiniz? Ödenemediğiniz bir şey için büyük faiz oranları ile çarpacak mısınız? Neyi bekleyip planladığınızı bilerek, kredi kartı ekstrenizde beklenmedik bir ücretle bekçi tarafından yakalanmayacaksınız.

Noktalama İşaretini Kontrol Et

Yıldız işareti neredeyse hiçbir zaman iyi bir işaret değildir. Büyük cesur harflerle ve küçük, pratik olarak okunamayan bir metinde ilan edilen bazı inanılmaz anlaşmalar görüyorsanız, ne yazdığını görmek için yakın ve kişisel bir noktaya gelin. Çeşitli reklam örneklerinde ince baskıyı tespit edip edemeyeceğinizi görmek için ABC haberinden bu eğlenceli makaleye göz atın.

Ne Zaman Okunacağını Bilin

İTunes anlaşmasının alt kısmına kaydım ve bir kelimeyi okumadan kabul etmeyi tıklamaktan tamamen suçlu olduğum halde, kredi kartları, sigortalar ve büyük krediler gibi önemli sözleşmelere yaklaşırken bu tür dikkatsizliği savunmam. Bazı durumlarda, sizin için iyi bir baskıyı kontrol etmek için bir avukat tutmaya bile ödeyebilir.

İyi baskıların üzerinde camlar arkada sizi ısırdı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku
EverBank Review: Gerçekte Ödenen Bir Online Para Piyasası
Maliye

EverBank Review: Gerçekte Ödenen Bir Online Para Piyasası

Güncelleme 5/31/18: EverBank'ın Getiri Vaat Para Piyasası, ilk kez para piyasası müşterileri için şu anda 250.000 $ 'a kadar olan bakiyelerde% 1,5 APY ödüyor. Acil durum fonumun sadece% 1'ini almaktan bıktığımdan beri, EverBank ile online para piyasası hesabı açmaya karar verdim. İlk altı ayda% 1.10 ödüyorlardı.
Devamını Oku
Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?

Bize biraz kendinden bahset. Benim adım Renae Justin ve ben Midwest'de yaşayan bir iç mekan tasarımcısıyım. Ben de başarılı bir iç tasarım işinin sahibi ve işletmecisi olan 4 yaşında bir ev hanımı ve ev okulu annesiyim. Geçtiğimiz 17 yıl boyunca benim işimi kurdum, Lasting Impressions Design, bir zamanlar sadece “elit” in tüm bütçe seviyelerine uygun iç tasarım seçeneklerine sahip bir işletmeyi karşılayabildiği bir hizmetten geçmek için çalışıyor. Hem yerel hem de sanal olarak çalışabilirim.
Devamını Oku
Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol
Maliye

Ultimate Airbnb Kontrol Listesi: Daha Fazla Rezervasyon Almak İçin 14 Yol

Airbnb madalyonun her iki tarafında konuk ve ev sahibi olarak bulundum. Misafir olarak, harika fotoğraflar, çok sayıda olumlu yorum ve hızlı yanıt süreleri aradım. Bir ev sahibi olarak, daha fazla misafir çekmek için bu üç öğeye odaklanıyorum. İlk olarak 2009'da Airbnb'yi kullanmaya başladım ve o zamandan beri çoğunlukla renkli deneyimleri bir konuk olarak topladım.
Devamını Oku