Maliye

İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

Resim kredisi: Flickr

Geçtiğimiz ay Meksika'da inanılmaz derecede hoşgörülü her şey dahil bir tatilden döndükten sonra, bir sonraki konu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.

Başta bir tane olmak üzere bir promo vardı, altı geceden fazla her şey dahil uçak bileti ile kişi başı 700 dolardan az. Ses gerçek olamayacak kadar iyi mi? Eh, öyle. Tatillerin resmi internet sitesinde, sitede devam eden inşaat hakkında ufak bir uyarı var. Plaj vahasına gelip tüm gün sondajı dinlemeye ve dinlemeye hazır olun.

Ekstra araştırma yapmak ve ince baskıyla tarak yapmak kadar sıkıcı olduğu için, bu ayrıntılar içine girdiğinizi düşündüğünüz şeyi tamamen değiştirebilir.

Hariç Tutulanları veSon Kullanma en

İstisnalar ve son kullanma süreleri, kullanılmayan grupların% 20'sine katkıda bulunur. İyi baskısı, sizin durumunuz için kullanılamaz hale getiren bir anlaşma satın alarak paranızı boşa harcamayın. Örneğin, ülkeye seyahat ediyorsanız, yerel restoranlarda fırsat bulmak için Groupon'u kullanarak savayla uğraşırsanız, yalnızca Pazartesi - Cuma günleri iyi bir anlaşma satın almayı tercih ederseniz, şanssız olabilirsiniz. hafta sonu.

Eklentilerin Notunu Yapın

Bir şey yapmaya başlamadan önce, her şey dahil bir tatil veya banka hesabı olsun, nelerin dahil olmadığını not edin. Örneğin, banka hesabıyla, kağıt bildirimlerinizin standart hale geleceğini düşünürsünüz, ancak birçok kurum bu görünüşte temel hizmet için ücret alıyor. Havayolları, ayrıca, bagajdan, erken yatmadan, ekstra bir inçlik ayağa kadar ustalara da katılıyor, “lüks” lerin size fazladan mal olacağını biliyoruz. İlk etapta seçtiğiniz uçuştaki farkı yaratabilir.

Takvimini işaretle

Promosyonlar geçicidir, ister ücretsiz deneme sürümü ister tanıtım faizi olsun, sonsuza dek sürmeyecektir. Promosyon dönemi bittiğinde neler olduğunu öğrenmek için iyi bir baskıyı okuyun. Otomatik olarak yenilenecek ve ücretlendirilecek misiniz? Ödenemediğiniz bir şey için büyük faiz oranları ile çarpacak mısınız? Neyi bekleyip planladığınızı bilerek, kredi kartı ekstrenizde beklenmedik bir ücretle bekçi tarafından yakalanmayacaksınız.

Noktalama İşaretini Kontrol Et

Yıldız işareti neredeyse hiçbir zaman iyi bir işaret değildir. Büyük cesur harflerle ve küçük, pratik olarak okunamayan bir metinde ilan edilen bazı inanılmaz anlaşmalar görüyorsanız, ne yazdığını görmek için yakın ve kişisel bir noktaya gelin. Çeşitli reklam örneklerinde ince baskıyı tespit edip edemeyeceğinizi görmek için ABC haberinden bu eğlenceli makaleye göz atın.

Ne Zaman Okunacağını Bilin

İTunes anlaşmasının alt kısmına kaydım ve bir kelimeyi okumadan kabul etmeyi tıklamaktan tamamen suçlu olduğum halde, kredi kartları, sigortalar ve büyük krediler gibi önemli sözleşmelere yaklaşırken bu tür dikkatsizliği savunmam. Bazı durumlarda, sizin için iyi bir baskıyı kontrol etmek için bir avukat tutmaya bile ödeyebilir.

İyi baskıların üzerinde camlar arkada sizi ısırdı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır
Maliye

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır

Her hafta, “Birisi nasıl kolay para kazanabilirim?” Diye sorduğum birisini görüyorum. Genellikle, birkaç kişi MLM veya Uber önerileriyle cevap veriyor, ama nadiren birkaç dolar kazanmanın en kolay yolu olduğunu düşünüyorum. : Plazunuzu satmak. Fakat vücudunuza karışmaya karar verdiğinizde, bunun sonuçları olabilir.
Devamını Oku
Kirayı Ödemeye Yardımcı Olmak için 17 Para Kazanma Uygulaması
Maliye

Kirayı Ödemeye Yardımcı Olmak için 17 Para Kazanma Uygulaması

Para kazanmak için çeşitli seçeneklere sahip olmak her zaman iyi bir şeydir. Herkesin ödeme yapmak için faturaları ve masrafları vardır. Bu harcamaları karşılamak için geleneksel bir işe sahip olmak akıllıcadır, ancak aynı zamanda para kazanmak için diğer bazı yollara erişim sağlamak harika bir fikirdir. Halkların en büyük harcamalarından biri genellikle kira veya ipotek ödemesidir.
Devamını Oku
Henüz Emekli Olabilir miyim?
Maliye

Henüz Emekli Olabilir miyim?

Bebek borsası emeklilik yaşına doğru ilerlerken giderek daha fazla insan bu soruyu soruyor. Ailem, teyzeler ve amcaların 60'larına ve ötesine ulaştıkça kendi geniş ailemde gördüm. Emekli olabilir miyim, henüz yeterince insanın cevabı bilmediği çok yaygın bir soru haline geliyor.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borçlarından Kaçınmanın 7 Yolu
Maliye

Öğrenci Kredi Borçlarından Kaçınmanın 7 Yolu

Siz ya da çocuğunuz yakında üniversiteye giriyorsanız, muhtemelen köşede takılan potansiyel olarak ezici eğitim faturalarını düşünebilirsiniz. Son kırk yıla ait yükselen kolej masrafları ile ilgili bu makale, üniversite eğitim maliyetlerinin ancak gelecekte artabileceğini ve bu nedenle de öğrenci kredisi borçlarının artacağını tahmin edebileceğimizi gösteriyor.
Devamını Oku