Maliye

Bütçe üzerinde Bakkal satın almak için 7 Basit Yolları

Bir bireyin veya ailenin bütçe listesinde yer alan daha pahalı kategorilerden biri, market masraflarıdır. Gıda paraya mal olur ve bununla yüzleşelim: herkesin yemek ihtiyacı vardır.

Kablo TV veya aylık spor salonu aboneliğinizden farklı olarak, tutumlu bir bütçeyle yaşamaya çalıştığınızda bakkal masraflarınızı tamamen kesemezsiniz.

Ancak, daha az yiyecek satın alabileceğiniz yollar vardır. Son beş yıldır, altı kişilik ailemizi ayda ortalama 500 dolardan daha az besliyoruz.

Özel beslenme ihtiyaçlarımızla bile (MSG ve yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren ürünlerden kaçınmak zorundayız), gerçekten makul bir bakkal bütçesi sağlamayı başardık. Birçok organik gıda maddesi ve bir sürü taze meyve ve sebzeyi satın alıyoruz.

USDA'nın Amerikalılar için ortalama gıda maliyetine ilişkin raporu Temmuz 2017'den itibaren altı ile on bir yaş arasındaki çocuklardan oluşan dört kişilik bir aile için ayda 642,50 dolar ile 1280,70 dolar arasında değişiyordu.

Bizim altı için bizim aile için altı ay bizim gıda maliyeti 600 $ altında - bizim için biraz daha yüksek biz bizim kış stok çok uzak değil bizim acil stoku için yiyecek aldığımız gerçeği nedeniyle.

Bütçemizi bu yaşta, daha yaşlı olan ve daha fazla yiyen çocuklarımızla bile düşük tutmayı başardık: çocuklarımız şu anda 17, 14, 12 ve 11.

Ailemizi gençler büyüdüklerinde bile küçük bir bütçeyle nasıl besleyebiliriz? Ve daha da önemlisi, borcunuzu veya başka şeyleri ödemek için bütçenizde daha az ve daha fazla para için yiyecek satın alabilirsiniz?

Sıkı bir bakkal bütçesi içindeyken daha az para kazanmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

1. Her Zaman Bir Yemek Planı ile Başlayın

Benim düşünceme göre, bir yemek planı oluşturmak herhangi bir akıllı ve tutumlu market bütçesinin önemli bir parçasıdır. Niye ya? İki sebep:

 • Haftalık bir yemek planı, ailenizin yiyecek ihtiyaçlarını karşılayan yiyecekler satın almanıza yardımcı olur.
 • Haftalık bir yemek planı, son dakikada pizza siparişleri ve restoran alımlarında çok fazla para harcamamanıza yardımcı olacak.

Restoranlar pahalıdır: yerel fast food yerine vuruyor olsanız bile. Genellikle beş doların altında bir fast food lokantasında tam bir yemek yiyemezsiniz, ama eğer gerçekten aşağıya çekerseniz ailenizi iki veya üç dolara bir fast food yerinde yiyebilirsiniz.

Dört kişilik bir aile için en az 8 dolar. Kullandığımız yemek planlama sistemi ile, altı kişi için sadece beş veya altı dolara mal olan bir aile yemeği yapmak alışılmadık bir şey değildir.

Yemek Planınızı Yaratmak

Yemek planı oluşturmak çok zor değildir, ancak haftada birkaç dakika sürer. Ailenizin hafta boyunca yiyeceği kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerinin bir listesini yaparak başlayabilirsiniz.

Yemek planımızı oluştururken, genellikle menülerimizi, hızlı bir şekilde yulaf ezmesi (porsiyon başına sadece birkaç sent) ve tavuk fajitas gibi birkaç daha pahalı yemek gibi bazı pahalı olmayan yemeklerle deneyin ve serpin.

Yemek planınızı oluştururken, her bir yemeği yapmak için satın almanız gereken yiyecekleri not edin. Muhtemelen öğünler için öğelerin birçoğunu satın almanız gerekecektir, ancak evinizde sahip olabileceğiniz diğer ürünler (şeker veya un gibi).

Yemek planınızla birlikte gelen market listesini tamamladıktan sonra süt, ekmek, meyve vb.

Menü planınızı gerçekleştirmeniz gereken eşyaları almak için bakkala gittiğinizde, listeye bağlı kaldığınızdan emin olun ve ekstralar ile sidetracked yapmaktan kaçının.

†ext ” ” ext ext ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” budget budget budget

Bu ürünler ara sıra alışveriş listenizde yer alsa da, yukarıda belirtilenler gibi ekstralar ve soda ve çip alımları gibi diğer satın alımlar uzun vadede market bütçenizi gerçekten incitecek.

Menü planına bağlı kalmak ve oluşturduğunuz alışveriş listesini koordine etmek, market bütçenizi düşük tutmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Podcast

Menü Planlama'yı Daha Kolay Hale Getirme

Bu yemek planlamasının hepsi bir sürü iş gibi geliyorsa, her zaman eMeals gibi bir market yemek planlayıcısı kullanabilirsiniz.

Ayda 5 dolara kadar (12 aylık abonelik için) eMeals, aileniz için harika yemekler planlamanıza ve menü planlamanızı kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Sitelerine gittiğinizde (14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz) her çeşit lezzet tercihi ve beslenme gereksinimi için çok çeşitli tariflerden birini seçebileceksiniz. İnsanların yemek planlamasına yardımcı olmak için sundukları yemek kategorileri şunlardır:

 • Kalp dostu
 • Glütensiz
 • Şeker hastası
 • Akdeniz
 • Vejetaryen
 • Çocuk dostu
 • Yavaş pişirici
 • Paleo

Ayrıca çok daha fazlasını sunuyorlar. Yemek fikirleri tam orada olduğundan (koordinat tarifleri ile tamamlanmıştır), bu sizin parçanızda çok az düşünce anlamına gelir; Sadece bir yemek seçersiniz ve eMeals yemek için alışveriş yapmak için ihtiyaç duyduğunuz bakkal listesini yaratır.

EMayeleri buraya tıklayarak kontrol edin.

Yemek için yemek planlamaya başladığınızda market alışverişini daha kolay bulabilir ve süreçte para biriktirebilirsiniz.

2. Online İadeler ve Kuponlar ile Para Tasarrufu

Ben burada ‚Äextreme kuponlar not bahsetmiyorum, ama nereye bakacağını biliyorsanız kupon ile bakkaliye daha fazla para kazanmak için birkaç kolay ve kullanışlı yollar vardır.

Eski günlerde, kuponların kullanımı günlük ve hafta sonu gazeteleri aracılığıyla incelemek ve kuponlar yoluyla arama yapmak, sonra sizin için uygun olanları dikkatlice kesmek zorunda kalıyordu.

Bugün şeyler çok daha kolay - ve çok daha uygun - kuponlar dünyasında ve para tasarrufu sağlayan market indirimleri. Sadece nereye bakacağını bilmek zorundasın.

Bakkal alımlarında kuponlar ve indirimler kullanarak daha da fazla para biriktirebileceğiniz iki popüler yol.

Coupons.com

Coupons.com, insanların her gün yüzlerce popüler yiyecek ve ev eşyası satın almaları için kuponlar bulundurmaktadır, bu da sitelerini ziyaret ederek para biriktirmeniz için yüzlerce fırsat olduğu anlamına gelir.

Coupons.com'u ilk duyduğumda, “Ah, sadece bir başka kupon sitesi” diye düşündüm. Ancak, site para biriktirmeyi o kadar kolay hale getiriyor ki hemen bağlandım.

Coupons.com ana sayfasına gittiğinizde, şu anda mevcut olan tüm kuponlarının ön sayfasında listelenmiş bir liste bulacaksınız.

Beğendiğiniz bir kupon bulursanız kuponun üzerine tıklarsınız ve sepetinize eklenir. Bir kuponu “klip” ettikten sonra “kırpılmış” olarak işaretlenir, böylece tekrar tıklamanıza gerek olmadığını veya sepetinize eklediğiniz kuponları unuttuğunuzu bilirsiniz.

Kuponlar arasında gezinmeyi bitirdiğinizde, ekranınızın sağ üst köşesindeki “baskı kuponları” kutusuna bastığınızda, kuponları evdeki bilgisayarınızdan dışarı doğru yazdırabilirsiniz.

Coupons.com ücretsizdir, bu yüzden hizmetlerini kullanmak için bir şeye mal olmayacak, ama paradan tasarruf edecek.

Bonus: kupon.com, kuponları daha da kolay hale getirmek için kullanılabilecek bir akıllı telefon uygulamasına sahiptir.

Buraya tıklayarak mevcut coupons.com para tasarrufu kuponları göz atın.

Ibotta

Ibotta, coupons.com'dan farklı çalışır. Coupons.com, para tasarrufu sağlayan kuponları bulmanıza yardımcı olurken, Ibotta, markette belirli ürünleri satın aldığınızda para iadesi veren bir akıllı telefon uygulamasıdır. İşte nasıl çalışıyor.

Markete gitmeden önce, kullanılabilir indirimler için Ibotta uygulamanızı kontrol etmek istersiniz. Ibotta, mağazaya göre arama yapmanıza ve Walmart, Target ve Hy-Vee gibi birçok mağaza ve büyük kutu zinciri ile çalışmanızı sağlar.

Ibotta şu anda 270'den fazla mağazaya hizmet veriyor, bu yüzden en sevdiğiniz markanız onların listesinde olacak.

Ibotta ile ilgili harika bir şey de, süt veya yumurta gibi markasız ürünlere de sıklıkla indirim yapmalarıdır.

Mağazayı seçtikten sonra, o mağaza için kullanılabilir indirimler gösterilir. Bir indirim seçtiğinizde, Ibotta hesabınızda saklanır. Bazen bir video izlemek veya gerçekten kolay bir soruya cevap vermek gibi bir indirim almak için süper küçük bir görevi tamamlamanız gerekebilir.

Tüm iadeleriniz seçildiğinde, mağazaya gidip alışveriş yaparsınız. Alışverişinizi bitirdikten sonra, Ibotta makbuzunuzun bir resmini çekersiniz ve indirimlerinizi genellikle 24 ila 48 saat içinde hızlı bir şekilde hesabınıza yatırırsınız.

Ibotta'yı bakkaliye tasarruf etmenize yardımcı olmak için kullanmanın en güzel yanı ise, herhangi bir sayı için para iadesi paranızı kullanabilmeniz. Daha fazla yiyecek almak için kullanabilirsiniz.

Okul alışverişinden, tatil hediyelerinden veya yıllık tatilinizden tasarruf için kullanabilirsiniz. Ibotta, gerçek parayla değil, puan veya hediye kartı ödemesiyle ödeme yapar, yani Ibotta kazançlarınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Market alışverişlerinde para kazanmanın hızlı ve kolay bir yolu.

Ibotta akıllı telefon uygulamasını buraya tıklayarak edinin.

Bir bütçeyle bakkal satın almak için daha fazla yol öğrenmek ister misiniz? Okumaya devam et.

3. Scratch'tan Pişirmeyi Öğrenin

Sıfırdan pişirerek kurtarabileceğiniz para miktarı neredeyse inanılmaz. En sevdiğimiz “sıfırdan” gıdalardan biri olan ev yapımı ekmeği al.

İşte bir örnek: Walmart'taki 6 inçlik unlu ekmeğin 10'luk bir paketi, web sitelerine göre 1,75 dolar.

Kendi ununuzu satın alarak ve biraz yağ, su ve tuz ile karıştırıp, kendi un ekmeğinizi bir dolardan daha az bir miktar için yapabilirsiniz.

Bu sadece tek bir ürün için yaklaşık yüzde elli tasarruf sağlıyor ve bonus: Ev yapımı un ekmeğinizde hiçbir kimyasal koruyucu madde yok, bu da daha iyi tadı ve sizin için daha iyi olacak anlamına geliyor.

Aynı para tasarrufu değeri, diğer öğelerin sıfırdan yapılmasında bulunabilir. Bakkal faturasının her ay çok düşük olmasının bir nedeni, neredeyse her zaman kurabiye, kek, bisküvi, makarna yemeği ve diğer yiyecekleri sıfırdan üretiyoruz.

Sipariş vermek veya dondurulmuş malzemeleri satın almak yerine sıfırdan pizza yapıyoruz. Tatlıları sıfırdan yaparız. Hazır ambalajlı dondurulmuş ürünleri satın almak yerine burrito ve şimikan gazını sıfırdan yaparız.

En sevdiğiniz işlenmiş gıdaları elimine etmek ve bunları değiştirmek için elinden gelen yemek tariflerini bulmak çok zor bir görev gibi görünse de, nakit tasarrufu ve daha sağlıklı, daha lezzetli yiyecekler yemek için harika bir yol olduğunu göreceksiniz. zaman.

İnternette tarifleri bularak (www.allrecipes.com favori sitelerimizden biri) evde ya da güvenilir tarifleri için arkadaşlara ve aile üyelerine sorarak öğrenebileceğiniz yemekler ve atıştırmalıklar için bazı fikirler.

 • Kurabiye, kek, kek ve cheesecake gibi tatlılar
 • Lazanya, makarna ve peynir veya Fettucine Alfredo gibi makarnalar
 • Tavuk noodle, fasulye ve jambon, biber veya rosto etli güveç gibi çorbalar
 • Yumurta / çörek sandviç veya ev yapımı granola gibi kahvaltı yiyecekleri

İlk başlarda zamanınızı en baştan öğrenmeye başlamanıza rağmen, bir sistemi indirdikten sonra bunu daha kolay ve daha kolay bulacağınızı düşünüyorum.

Örneğin, pişmiş ürünler ve çorbalar gibi birçok ev yapımı yiyecekler daha sonra kullanmak üzere dondurulabilir ve çekilebilir.

Evimizde. bazen bir Cumartesi öğleden sonra alacağız ve kahvaltı planlamasını kolaylaştırmak için hafta içi sabahları dondurucudan çıkartabileceğimiz birkaç düzine kahvaltı ekmeği veya kek pişireceğiz.

Ya da en sevdiğimiz et ve sebzeleri eklemek için hazır ve hazır olan çorba veya çorba çorbasıyla dolu birkaç dondurucu poşeti saklayıp hızlı ve kolay bir akşam yemeği hazırlarız.

Sıfırdan yemek yapmayı öğrenmek sadece sizin bakkal bütçenizden tasarruf etmenize yardımcı olmayacak, aynı zamanda daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olabilir.

4. İşlenmiş Gıda ve Atıştırmalıklardan Kaçının

Çok yaygın bir market bütçe destroyer işlenmiş gıdalar ve aperatifler. İtiraf: Alışveriş yapanların alışveriş sepetlerine ne kadar pop, cips ve diğer işlenmiş hediyelik eşyaların alışveriş yaptığını görmek için gerçekten kötü bir alışkanlığım var.

Burada yargılanmak yok: Ben sadece Amerika'nın yaşayan sıkıntılarını ve halkların kurtarılamaması için maaş çekmeye maaş çekişmesine takıntılıyım.

Yaklaşık yirmi yıldır para sıkıntılarıyla çok derinden uğraştık ve çek defterinde sürekli olarak kırmızı renkte olmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum.

Yaptığımız gibi yaşamak zorunda kalmak istemiyorum, bu yüzden kişisel finans konularına yazı yazmak benim için büyük bir tutkudur.

Ve insanların banka hesaplarından çıkan büyük miktardaki paranın bir şekilde işlenmiş gıda ve çerez alımları olduğunu görüyorum.

Pop, cips, mağaza fırında o lezzetli görünümlü cupcakes; Hepsi borçtan kurtulmak ve servet inşa etmek için daha az para harcarlar.

Şişelenmiş su veya çilek gibi net değerli ve sağlık dostu ürünler için bu satın alımlarda işlem yapmayı düşünün. Gerçek tereyağı ile hava patlamış mısır patlamış mısır için ticaret.

Öncelikle, abur cubur bağımlılıklarını ele almak zor olsa da, bunları bir defa fethederseniz, değişiklikleri halletmeniz daha iyi olur.

Örneğin, önce gazozu kesebilir ve şişelenmiş su için ticaret yapabilirsiniz. Geçişi zor buluyorsanız, önce aromalı su veya aromalı maden suyuyla devam etmeyi deneyin.

Ardından, çip saplantılarını havuçla ve daldırma veya tereyağlı patlamış mısırla değiştirin. Torbalanmış atıştırmalıkların “çıtırtıları” çoğu zaman gerçekten tatmin edici olan şeydir ve bu nedenle işlenmiş çürüğün daha sağlıklı bir çırpınma için değiştirilmesi, düşündüğünüz kadar zor olmayabilir.

Tatlı bir dişin mi var? Muz, üzüm, çilek veya başka bir meyve favori ile tatmin etmeyi deneyin. Amaç, düzenli işlenmiş gıda alımından tek tek kurtulmak, bakkal bütçenizi kırpmak ve yol boyunca daha sağlıklı beslenmek.

İşlenmiş gıdalar yerine sağlıklı atıştırmalıkları tercih etmek için tadı damağınızı eğiterek, kısa sürede havuç çubuklarını patates cipsi haline getirmeyi tercih edebilirsiniz.

5. Satış Yapın

Satışların alışverişi, bakkal faturamızda büyük para biriktirdiğimiz başka bir yoldur. Haftanın menüsünü mevcut market satışları etrafında nasıl planladığımız hakkında bazı ipuçları.

1. Adım: Reklamları Kontrol Edin

Satışları yaparak para tasarrufu yapmanın ilk adımı, en sevdiğiniz mağazalarda hafta boyunca hangi marketlerin satışa sunulduğunu kontrol etmektir.

Reklamlarla oturun ve düzenli olarak satın alınan öğelerinizden hangisinin satışa sunulduğunu çevirin veya bunları ayrı bir kağıda listeleyin.

Adım 2: Yemek Planınızı Yapın

Yapacağınız ikinci adım, haftanızın satış planını haftanın satışında bulabilirsiniz. Örneğin, tavuk satışa çıkarsa, çoğunlukla tavuk veya vejetaryen yemekleri planlayabilir ve satış dışı etlere para harcamaktan kaçabilirsiniz.

Ya da spagetti sosu ve makarna satışa çıkarsa, o hafta akşam yemeği için spagetti, lazanya ve ev yapımı pizza yiyebilirsiniz.

Amaç satışa dayalı yemek ve atıştırmalık seçmektir. Mesela, elmalar satışa çıktı, çocuk elmalarına diğer daha pahalı meyveler yerine öğle yemeğinde servis yapabilirsiniz.

Öğelerinizi en az maliyete mal olan yemeklerinize göre planlayarak, market bütçenize ekstra para kazandırabilirsiniz.

3. Adım: Uygun olduğu yerlerde satış kalemleri

Haftalık satışlardan yararlanmanın üçüncü yolu, düzenli olarak kullanacağınız satış kalemlerini stoklamaktır. İşte bir örnek:

Çoğu zaman ekmekleri sıfırdan yaparız, ama yerel marketimizde kesinlikle sevdiğimiz lezzetli bir baget ekmeği vardır.

Bu ekmeğin bir somun için normal fiyat neredeyse iki dolar, ama yılda bir veya iki kez, bir somun için satışa sahip olacaklar. Bu olduğunda, 20 tane somun alırız ve derin dondurucuya koyarız.

Somunlar daha sonra çorba ve güveçle servis yapmak istediğimizde kullanıma hazırdır ve yaklaşık% 50'si baget ekmek harcamalarımıza kaydedilmiştir.

Satış sırasında stok kalemlerine tonlarca para harcamamaya çalışırız, ancak satış kalemi düzenli olarak kullandığımız bir şeyse ve bunun para biriktirmemize yardımcı olacağını biliyorsak, onu satın alıp depolarız.

Satış sırasında stokladığımız gıda türlerinin bazı örnekleri şunlardır:

 • Çocuklar için meyve suyu (haftada birkaç kez kahvaltıda içiyorlar)
 • Siyah fasulye veya konserve domates gibi düzenli olarak kullandığımız konserve ürünler
 • Un, şeker, kabartma tozu veya diğer “pişirmek” gereklilikleri
 • Düzenli kullandığımız etler

Satış kalemleri üzerinde stok yaparsanız, başlangıçta daha fazla paraya mal olsa da, normalde yaptığınız gibi tüm öğeleri kullanırsanız, uzun vadede paradan tasarruf edersiniz.

Bir Satış Satış Olmadığında

Bazı marketler, gerçekten indirim yapmadıklarında “satış” kelimesini kullanıyorlar. Ayrıca, bazı mağazaların “satış” fiyatları, başka bir yerde bir eşya alabileceğiniz yerden daha yüksek.

Bu nedenle, düzenli olarak satın aldığınız ürünlerin normal fiyatlarında ne sattığına dair iyi bir fikre sahip olmanızın çok önemli olduğuna inanıyorum.

Bazı insanlar ezbere iyi gelir ve öğelerin normal fiyatlarını ezberleyebilir.

Diğer insanlar normal fiyatlarının bir listesini cüzdanlarında veya cüzdanlarında tutmayı tercih ederler, böylece her ay satın aldıkları ürünler için normal fiyatın ne olduğu hakkında hızlı bir bakışa sahip olurlar.

Sıklıkla satın aldığınız ürünlerde normal fiyatların ne olduğunu bilerek, “sahte” bir satış yapabilir ve bunun için düşmekten kaçınabilirsiniz.

Bölgenizde alışveriş yapmak için en uygun mağazaları keşfetmenize yardımcı olmak için “normal fiyat” menüsünü de kullanabilirsiniz.

Satın aldığımız gıdaların normal fiyatlarını sık sık bildiğimize göre, alışveriş merkezimizin çoğunu yerel büyük kutu mağazasında yapmak daha akıllıca.

Ancak, bazı konserve ürünler ve çikolatalı yonga gibi bazı temel ürünler (evet, evimizde temel bir J), şehirdeki büyük kutu deposundan caddenin karşısındaki yerel mağazasında daha ucuzdur.

Yani, alışveriş yaptığımız her hafta iki liste var: büyük kutu deposu listesi ve Aldi listesi. Bu, yiyeceklere daha da fazla para biriktirmemize yardımcı oluyor ve her iki mağazada satın aldığımız ürünler için normal fiyatların bilinmesi, bir satış gerçekten hiç bir satış olmadığı zaman bize yardımcı oluyor.

Depo Kulüpleri Hakkında Bir Kelime

Ayrıca, büyük metropolitan alandaki depo kulübüne, kırk beş dakika evden uzakta bir aylık bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

Benzin maliyetlerinden tasarruf etmek için genelde şehirde olduğumuzda bu koşuyu yapıyoruz.

Bazen depo kulübü fiyatları çok önemli - bazen değil. Yerel Aldi'de depo kulübünde olduğundan daha ucuz olan çeşitli konserve ürünler bulunmaktadır.

Bununla birlikte, blok peynir, depo kulübünde büyük kutuda veya Aldi'de olduğundan çok daha ucuzdur.

Bir depo kulübü üyeliğinin sizin için iyi bir anlaşma olup olmadığına karar verirken, bazı araştırma çalışmaları yapmak zorunda kalacaksınız. Aşağıdaki gibi soruların cevaplarını bilmeniz gerekir:

 • Depo kulübünde sürekli olarak kaç tane gıda maddesi satın alacağım?
 • Her aylık alışverişte ne kadar para biriktiririm?
 • Maliyet tasarrufları yıllık üyelik ücretinin bedeli midir?

Bu soruların her birine olumlu cevap verebiliyorsanız, bir market kulübünün üyeliği, market bütçenizi düşürmek için iyi bir para tasarrufu anahtarı olabilir.

Değilse, depo kulübünü atlayın ve her zamanki mağazalarınıza sadık kalın.

6. Gıda Atıklarını Azaltın

İlk dünya ülkelerindeki gıda atık istatistikleri oldukça şaşırtıcı. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, dünya gıdalarının yaklaşık üçte birinin her yıl boşa gittiğini gösteriyor. Bununla birlikte, bu sayı kurumsal gıda atıklarını da içermektedir.

Başka bir çalışma, Amerika'daki ortalama hanehalkının her yıl 640 dolar değerinde yiyecek harcadığını gösteriyor.

Başka yerlerde daha iyi harcanabilecek bir sürü nakit para. Yiyecek atıklarını nasıl azaltabilirsiniz? İşte bazı fikirler.

Menü Planına Marka Yap ve Sopa

Daha önce bahsettiğimiz gibi bir menü planı, kullanamayacağınız çok fazla yiyecek almamanız anlamına gelir. Her yiyecek maddesi, belirli bir yemek veya atıştırmalık ile satın alınabilir.

Yemek Bölümleri Hakkında Düşünceli Olun

Yemeklerinizi yaparken, pişirirken porsiyon boyutlarına dikkat edin. Örnek olarak, sadece bir ya da iki kişi yemek yiyen biri varsa, 16 onsluk bir makarna torbası yapmayın.

Leftovers kullanmak için bir plan yapın

Kısmen kuralının istisnası, kalanlardan bir yemekte kalanları bir noktada kullanacağınızdır.

Evimizde, önceki yemeklerden kalan yemeklerin buzdolabına yığılmaya başlaması halinde “artık akşam” öğle veya akşam yemeği belirleyerek bunu gerçekleştiriyoruz.

Sadece buzdolabındaki mevcut artıkları ısıtıyorum ve her birinin istediklerini yediği bir çeşit büfe tarzı yemek yeriz.

Artık yemeklerinizi iş yerinizde veya okulda bir sonraki gününüzde de kullanabilirsiniz.

Yenilikleri Nasıl Yeniden Öğrendiğinizi Öğrenin

Evinizdeki yiyecek atığını azaltmanın ve bakkal faturanızdan tasarruf etmenin bir başka yolu da artık yemeklerin nasıl yeniden kullanılacağını öğrenmektir.

Artık pot kızartma, bir sonraki geceki sığır yahnisi olur. Kalan spagetti, mozzarella ve parmesan ekleyerek ve fırında pişirerek bir sonraki gecenin spagetti güvecisi haline gelir.

Artıkları tekrar tekrar hazırlayarak, yiyecek artıklarını kısabilir ve aynı zamanda yemeklerinizi daha yaratıcı hale getirebilirsiniz.

Evinizde yiyecek atığından kaçınmak biraz iş gerektirecektir, ancak söz veriyorum ki, bu çöp kutusuna artık yiyecek (örneğin para) atmadığınızı bilerek harika hissedeceksiniz (ve paradan tasarruf edeceksiniz).

7. Bazı “ucuz ve kolay” yemek geceleri

Bunun, yemek masasında her zaman eksiksiz ve süslü yemeklerin olduğu evlerde büyüdüğünüz bazılarına tabu ses gelebileceğini biliyorum, ancak her hafta birkaç ucuz ve kolay yemek sunarak market faturamızda ciddi para biriktiriyoruz.

Ucuz ve kolay yemekler için bazı fikirler şunları içerebilir:

 • Patlamış mısır gecesi
 • Brokoli ile tereyağlı erişte
 • Ev yapımı sebze çorbası
 • Siyah fasulye ile ev yapımı chipotle pilav
 • Yumurta ve kızarmış patates

Kaptın bu işi. Sadece erişte, yumurta vb. Gibi bazı gerçekten ucuz menü öğelerini seçin ve süper basit gidin.

Yukarıda belirtilen yemek fikirlerinin çoğu, dört veya daha fazla kişilik bir aile için üç doların altında yapılabilir.

Ve ailenize süper ucuz bir yemek sunma konusunda suçlu hissetme; Sizi temin ederim ki, dünyadaki birçok insan daha çok yemek yiyor. Aslında, çocuklarınızı bir süre içinde ucuz yemek seçeneklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Mesela, bir dizi sebzeye ve en az işlenmiş gıdaya hizmet etmek konusunda biraz yapışkanlıyım, bu yüzden çocuklarım noodle'ları tereyağlı olsun diye düşünürler, hatta brokoli veya başka sebzeler de olsa karışırlar.

Patlamış mısır gecesi (meyve suyu kutuları ve favori bir aile filmi ile birlikte) her zaman çok iyi gider ve kullandığımız organik tereyağı ve GDO'lu olmayan patlamış mısırla bile 2 dolardan fazla para kazanmamıza engel olur.

Eğlenceli hale getirmek için yollar bularak, birkaç ucuz yemek gecesi sizin için (veya çocuklar) süper kolay bir yemek yapma deneyimine dönüşebilir ve size birkaç dolar kazandırabilir.

özet

Bir bütçeyle bakkal satın almak zor veya zaman alıcı olmak zorunda değildir. Bazı zaman kazandıran ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenerek ve bazı aerodinamik sistemlerini bakkal planınıza uygulamak için biraz çaba harcayarak, market bütçenizi gerçekten eklediğiniz şekillerde kırpabilirsiniz.

Markette para biriktirmek için nasıl çalışıyorsunuz? Hiç ailenizi bir yemek planı sistemi kullanarak beslemeyi denediniz mi?

Videoyu izle: HER BORÇ ÖDENİR. .BORÇ KAPATMA PLANI

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır
Maliye

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır

Her hafta, “Birisi nasıl kolay para kazanabilirim?” Diye sorduğum birisini görüyorum. Genellikle, birkaç kişi MLM veya Uber önerileriyle cevap veriyor, ama nadiren birkaç dolar kazanmanın en kolay yolu olduğunu düşünüyorum. : Plazunuzu satmak. Fakat vücudunuza karışmaya karar verdiğinizde, bunun sonuçları olabilir.
Devamını Oku
Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti
Maliye

Grip aşısı yapmamanın gerçek maliyeti

Birçok insan, grip aşısı almaktan şüphelenir çünkü sağlıklı olduklarını ve grip hissetmeyeceklerini düşünürler. Çoğu kez, grip aşısının bir kişiye grip nasıl verildiği veya nasıl çalıştığı hakkında hikayeler anlatılır. Sonuçta, grip mevsiminde en çok hangi grip virüsünün olacağı konusunda eğitimli bir hesaplamadır, bu yüzden çekim yapmak insanları% 100 korumaz.
Devamını Oku
Bir Video Düzenleyicisi Olarak Parayı Nasıl Yaratıyor?
Maliye

Bir Video Düzenleyicisi Olarak Parayı Nasıl Yaratıyor?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Los Angeles'ta yaşayan bir serbest video editörü ve blogcuyum. Ben Detroit'te büyüdüm ve 25 yaşımdayken Seattle'a taşındım. Şirketim o zamandan bu yana 2003'ten beri yaşadığım Los Angeles'a taşındıktan sekiz yıl önce yaşadım. 2008 yılında şirketim satın alındı.
Devamını Oku
QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız
Maliye

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız

Askerlik mesleğim boyunca sürekli olarak kısaltmalar ile çevrelenmiştim. Ordu onlar için kötü şöhret: APFT, MOPP, PMCS, AWOL. Bunlar var olan binlerce kişiden sadece bir avuç. Bazıları biliyorum. Çoğu yok. Sürekli olarak en çok neyin peşinde olduklarını araştırmak zorundaydım. Orduda kısaltmalar beklenirken, finansal hizmetler sektöründe ne kadar yaygın olacağını hayal bile edemedim.
Devamını Oku