Maliye

Kendinden Borçlu İnceleme

Bunu itiraf etmek tuhaf geliyor ama kayıt olmak için ücretsiz içerik sunan kredi kartları sayesinde kolejdeyken kredimi oluşturdum.

İlk kez bir Citibank kredi kartı için başvurdum. zamanda, kredi kartı şirketleri üniversite kampüslerinde kabinleri kurmak için azılı ve turuncu gömlek ve kalem gibi, kart markalı promosyonlarına ele verdi. Hey, ben kırılmıştım ve özgürdü.

Kartımın 500 dolarlık bir limiti vardı ve 18 yaşında tipik bir şekilde olduğu gibi, oldukça hızlı bir şekilde dağıttım. Ancak, yarı zamanlı bir işim vardı ve karttan ödeme yapabildim, sadece asgari ödeme yaptım ve dengeyi sıfırlamak için biraz zaman harcadım. (Oh, dilediğim şeyleri bana daha genç söyleyebilirdim!)

Mezun olduğum zaman, kredim kuruldu ve Bank of America'dan 2.000 $ 'lık kredi limitiyle ikinci bir kart açabildim. İsmimin altında iki kartım vardı ve bunu fark etmeden kendim için iyi bir kredi oluşturdum.

Kendinden Borçlu İyi Kredi Kurmak

Okuldan beri süreler değişti - birincisi, kredi kartı şirketleri kolej kampüslerinde stantlar kurmaktan yasaklandı ve iki, değil Bir kredi kartı olması bugünlerde bir trend gibi görünüyor.

Kredi, Catch-22 gibi bir şey. Daha fazlasını elde etmek için kredi sağlamalısınız, ancak ilk etapta nasıl elde edersiniz? Kötü krediye ne dersin?

Kendini borç veren nedir?

Bu Self Lender'ın parladığı yerdir. Şirket, aldığınız küçük bir krediden fonları kullanmanız için bir CD hesabı oluşturarak iyi bir kredi oluşturmanıza yardımcı olur. Her ay ödünç ödeme yapmak ve CD'deki paralara erişmek için ödeme yaparsınız. Daha sonra, ödemeler her ay kredi bürolarına bildirilir.

Kaydolmak ücretsizdir, ancak ödemeniz gereken faiz ücretleri vardır, kredinizi iyileştirmeniz gerekiyorsa buna değer.

Kısaca:

 • Self Lender, kredi geçmişinizi ve tasarruflarınızı aynı anda oluşturmanıza yardımcı olacak bir araçtır. Ancak, herkesin kredi durumunun farklı olduğunu ve daha iyi bir puan göreceğinizi garanti etmediklerini unutmayın.
 • Self Lender, tüketicilerin bankacılık ortaklarından biriyle küçük bir kredi açmaları için bir yol sağlar. Krediden gelen fonlar, adınıza FDIC sigortalı bir CD'ye yerleştirilir.
 • Her ay, kredinize doğru bir ödeme yaparsınız. Kredi dönemi tamamlandıktan sonra CD'ye yerleştirilen fonlar kullanılabilir hale gelir.
 • Aylık ödemeler, Self Lender'ın bankacılık ortakları tarafından kredi bürolarına bildirilir. Sorumlu aylık ödemeler, kredi puanınızı oluşturmanıza yardımcı olacak kredi geçmişini oluşturmanıza yardımcı olur.

Kendini borç veren nasıl çalışır

Self Lender, olumlu ödeme geçmişini oluşturmanın bir yolunu sağlayarak puanınızı geliştirmenize yardımcı olan saygın bir kredi oluşturma şirketidir.

Esas olarak, kendinize yaptığınız düşük maliyetli bir kredi olan bir Kredi Oluşturucu Hesabı sunan ücretsiz bir kredi izleme şirketidir. Evet, doğru kendin.

Her ay bir CD'ye para yatırmak için kullanıyorsun.

Esasen her ay bir tasarruf planına ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz ve vadenizin sonunda parayı bir toplu ödeme tutarı olarak alacaksınız ve ön ödeme için geliştirilmiş bir kredi puanına sahip olacaksınız.

Self Lender'ın ardındaki fikir harikadır çünkü kredinizi oluştururken para tasarrufu yapmanızı sağlar. Elbette, güvenli bir kredi kartına dönüşebilir ve teminat olarak nakit para yatırırsınız, ancak bu şekilde yapmak, tasarruf etmek yerine harcama yaptığınız anlamına gelir.

Kredi Kartınız Yok ise Ne Yapmalısınız?

Kredi kartlarından daima kaçınıyorsanız, borca ​​girmekle uğraşmak istemediyseniz, herhangi bir krediniz olmayabilir. Bu, “yetişkinleştirmenin” (yani bir araba veya ev satın almak) zorlayıcı olabileceği anlamına gelir.

(Endişelenmeyin, bu makale size neden kredi kartı almanız gerektiğine dair bir konferans vermeyecektir, çünkü siz yoksunuz, Kendinden Borç Veren'e teşekkürler.)

Yaşam için bir kiracı olacağınızı düşünüyorsanız bile, iyi bir krediye sahip olmak yararlıdır - bir ev sahibinin sizin ve diğer potansiyel kiracı arasında seçim yapması için belirleyici faktör olabilir. Ya da reddedilmenizin ana nedeni olabilir.

Kötü Kredi İle Başa Çıkmak

Bir şey çok yanlış gitti ve şimdi krediniz berbat. Her ay zamanında ödeme yapmaktan başka, nasıl geliştiriyorsunuz? Artı, ya aceleniz varsa ve onu daha hızlı geliştirmeniz gerekiyorsa?

Self Lender bu sorunu ele alır ve bir tasarruf planına ödeme yaparak insanların kredi oluşturmasına yardımcı olur.

Bunlar, puanınızı iyileştirmenin birkaç yoludur, ancak her yöntemin dezavantajları vardır (bu, “Paranızın Ödemesiz Yapılması” bölümünde son bölümde belirtilmiştir).

 • Bir başkasının kredi kartı hesabına yetkili kullanıcı olarak eklensin
 • Uyarı: Kredi kartı sahibinin iyi bir kredi alması gerekiyor ve isteğinize hayır diyebilecekleri her zaman şans var.
 • Güvenli bir kart açın (kredi limitiniz olarak kullanmak için bir nakit teminat yatırmanız gerekir)
 • Uyarı: Eğer toplu bir nakit paranız yoksa, bu sizin için bir seçenek değildir.
 • Zamanında ki kira ödemelerinizi bildirin
 • Uyarı: Bu senin ev sahibine bağlı.

Self Lender kredi durumunuzu kontrol etmenize yardımcı olur ve bu oldukça basit bir süreçtir.

Belki önümüzdeki birkaç ay içinde bir ev satın almak ya da bir ödül kredi kartı almak istersiniz - sebebi ne pahasına olursa olsun, Self Lender yardım edebilir.

Ne Bad Kredi Varsa?

Kötü bir krediniz varsa ve bunu geliştirmek istiyorsanız, bir Kredi Oluşturucu Hesabı tek seçeneğiniz olabilir.

Kendini borç veren, kötü bir soruşturma kredisi kontrolü gerçekleştirmedikleri için kötü kredi ile uğraşırsanız puanınızı geliştirmenize yardımcı olur. Ancak, Kendini borç veren yapar Chexsystems'a gitmiş veya dolandırıcılıkla kapatılmış olan herhangi bir kontrol hesabınız olup olmadığını bilmek istiyorum.

Kredi Oluşturucu Hesabı Açtığınızda Ne Beklemeli?

Bir hesabı ilk açtığınızda, bir CD açmak için kullanılan küçük bir kredi (Para Yatırma Belgesi) alırsınız. CD boyutu 525 $, 545 $, 1.000 $ veya 1.700 $ seçebilirsiniz.

CD, kaydettiğiniz paraya ilgi duyan bir tür tasarruf hesabıdır. Bir CD düzenli bir tasarruf hesabından farklıdır, çünkü seçtiğiniz dönem bitene kadar paraya dokunmanıza izin verilmez.

Öyleyse, 12 ay içinde olgunlaşacak olan Kendinden Borçlu bir CD'niz varsa, bir yıl boyunca belirli bir faiz oranı kazanacaksınız, ancak bundan önceki herhangi bir zamanda bu paraya bir ücret ödemeden dokunamayacaksınız.

Başlamak için sahip olmanız gerekecek:

 • Banka hesabı, banka kartı veya ön ödemeli kart
 • E
 • Telefon numarası
 • Sosyal Güvenlik numarası

Olmalısın:

 • En az 18 yaşında
 • Geçerli bir adrese sahip bir ABD vatandaşı olun

Not: Bir banka kartı kullanırsanız, 0,30 $ +% 2,99 tutarında bir kolaylık ücreti ödersiniz. Bu ücreti önlemek için banka hesabınızı bağlayın.

Bu nasıl çalışır:

1. Hesabınızı seçin

Öncelikle, istediğiniz kredi oluşturucu hesabını ve vadeyi seçin (12 ay veya 24 ay)

2. Ödemelerinizi yapın

Ardından, 12 ay boyunca CD'ye aylık ödeme yaparsınız. Ödemeler, büyük kredi bürolarının her birine bildirilir; bu, kredi geçmişinizin, yaptığınız her bir ödemeyle her zaman yavaş bir şekilde iyileştirildiği anlamına gelir.

3. Kredi puanınızı bekleyin ve bekleyin

Sitelerine göre, Self Lender müşterileri üç aylık bir süre içinde puanlarını 30 ila 60 puan arasında görmeyi bekleyebilirler. (Aklınızda bulundurun, her müşterinin durumu farklıdır ve sonuçlar bundan dolayı değişiklik gösterebilir.) Tersine, eğer zamanında ödeme yapmazsanız, o da büroya bildirilir, bu yüzden bunun gerçekleşmediğinden emin olun. .

4. CD döneminden sonra, bir miktar paranız var.

Bir yıl geçtikten sonra, temelde, olgunlaşan bir CD'ye para biriktirdiniz. Self Lender ile ilgili ücretler nedeniyle, CD'de kazandığınız faizler ihmal edilebilir, yani kazanmış olduğunuz ücretler nedeniyle iptal edilecektir.

Hedefin, CD'nizde ilgi kazanmak için puanınızı iyileştirmek olduğunu unutmayın.

Teriminizin sonunda kaydettiğiniz parayı alabilir ve başka bir CD'ye alabilir veya borcunu ödemek için bu parayı kullanabilirsiniz.

Kendinden Borçlu Olan Ücretler

Self Lender, hayır veya kötü kredi arasındaki boşluğu iyi bir krediye bağlamanıza yardımcı olur, dolayısıyla bu hizmet ücretsiz değildir. Ancak, Self Lender sayıları şeffaf hale getirir ve ne kadar faiz ödemeniz gerektiğini ve ne kadar ödediğinizi ve ne kadar ödediğinizi görebilirsiniz.

Yazarken,% 10.69 ile% 13.16 arasında başlayan bir faiz oranı ödemek zorunda kalacaksınız ve aynı zamanda aktivasyon ücretleri de (9 ila 15 $) dahil olacak. Self Lender, 12 aydan 24 aya kadar her yerde kredi koşulları sunar. En güncel fiyatlar için sitelerini kontrol edin.

Aşağıda, en düşük katmanlı kredi oluşturucu hesabının maliyetinin bir örneği verilmiştir:

 • Aylık ödeme: 25 $
 • Kaç ay: 24
 • Aktivasyon maliyeti: 9 $
 • Toplam maliyetiniz: 609 ABD doları
 • Dönem sonunda ne elde edersiniz: 525 $ artı CD faizi

Hangi Kredi Oluşturucu Hesabı Seçmeniz Gerekir?

Self Lender, gelecek yıl veya iki yıl için bütçenizle en iyi eşleşen bir hesap seçmenizi önerir. Daha büyük bir kredi hesabı oluşturucu seçmek, kredi puanınızı daha hızlı artırabileceksiniz anlamına gelmez.

Beyniniz için 101 Kredi

Aslında var yüzlerce kredi puanı Ödünç verenler tarafından kullanılan, ancak Fair Isaacs Corporation'ın ya da FICO'nun kullandığı, popüler olanıdır çünkü birçok borç veren bunu kullanır. İyi bilinen ve yaygın olarak kullanılan diğer kredi puanlama modeli VantageScore'dur.

Muhtemelen birçok borç veren tarafından yaygın olarak kullanılan bir kredi puanı türü olan FICO'yu biliyorsunuzdur.

3 Kredi Bürosu

Üç ana kredi bürosu vardır: Experian, Equifax ve TransUnion. Her büro biraz farklı bir kredi puanı modeline sahiptir, ancak kredi puanınızı vermek için genel bir formül izlerler.

Tipik olarak, kredi puanınız şu şekilde bozulur:

 • 35% - Ödeme geçmişi
 • % 30 - Kredi kullanımı
 • % 15 - Ortalama kredi hesap yaşı
 • % 10 - Kredi karması
 • % 10 - Sorular veya zor kredi çeker

Her Ay Kredi Puanınızı Kontrol Etmeniz Neden Önemli?

Sahip olduğunuz her hesap büronun geçmişine yazılmıştır, bu nedenle kredi raporlarınızı her ay tanımadığınız hesaplar için taramanız önemlidir. Bu, potansiyel olarak kimlik hırsızlığına işaret edebilir.

Experian, Equifax ve TransUnion gibi kredi büroları, ödünç aldığınız veya kredi başvurusunda bulunduğunuz herkesden bilgi almakta ve ödeme geçmişinizin, mevcut bakiyelerinizin ve kredi limitlerinin sürekli olarak güncellenmekte olan tek bir numaraya sıkıştırılmasını sağlamaktadır.

Yaşamak için 5 Kredi Kuralları

Kredi temellerini gözden geçirelim, böylece kredinin nasıl sorumlu bir şekilde kullanılacağına dair sağlam bir temel oluşturabilirsin. Bu kuralları anladıktan sonra pürüzsüz bir yelken.

Her zaman:

1. Faturalarınızı zamanında öde

Bunun, kredi puanınızın yaklaşık yüzde 35'ini oluşturmasının bir nedeni var. Kredi verenler sorumlu olup olmadığınızı bilmek isterler ve faturalarınızı zamanında ödemek her ayın önemli bir göstergesidir. Arkadaşlarının parasını ödünç verme konusunda düşünmeyi seviyorum.

Joe Money geçen ay 100 dolar ödünç aldı ve bir dahaki parayı geri ödeyeceğini söyledi, ama asla paranı geri almadı ve gelecekte Joe'ya asla para vermeyeceksin diye üzüleceksin.

2.Kredi kullanımınızı düşük tutun

Kredi kullanımı, sahip olduğunuz toplam kredi limitleri ile ilgili toplam borç tutarıdır. Basit matematikte borcunuzu kredi limitinize bölersiniz.

Örneğin, toplam 2,000 ABD Doları (her kart için 1.000 $ sınır) olan ancak 1.000 ABD doları harcayan iki kredi kartınız varsa, kullanımınız yüzde 50'dir. Yüzde elli çok yüksek, bu sayıyı yüzde 30'dan daha düşük tutmaya çalışın. İdeal olarak, onu yüzde 10'da tut.

Herhangi bir kredi kartınız olmasa bile, bunları sorumlu bir şekilde kullanmanın yollarını ve anlarını anlamak iyidir.

3. Kredi kartlarınızı maksimuma çıkarma

Bu, kullanımınızı düşük tutmaya devam eder ve kartınızı uzatırsanız, kullanımınız oldukça yüksek olacaktır.

Kartlarınızı maksimize etmeye bile yaklaşmayın ve düşük bir limite sahipseniz veya kredinizin çok fazla para harcayacağına dair kaygan bir eğiliminiz varsa, kredi kartlarınızda " sınırınıza ulaşıyorsunuz.

4. Mevcut borcu ödeyin (veya mümkünse asgari ödemeleri artırın)

Çok fazla borcunuz varsa, her ay olabildiğince para ödeyin. Ayrıca, minimum ödemeden daha fazlasını yapın. Borcunuz için bir plan yapın ve her ay yüzde 10 veya daha fazla ödeme yapın. Mümkünse her ay düzenli olarak artırın.

Borcunuzu ödediğiniz zaman, kredi kullanımınızı azaltabilirsiniz, bu da kredi puanınızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

5. Düzenli Olarak Check-In

Tıpkı yaşamınızda sahip olduğunuz diğer hedefler için yapacağınız gibi, ilerlemenizi görmek için düzenli check-in'ler planladığınızdan emin olun.

Bu, Self Lender'dan ücretsiz kredi puanınızı görmek için giriş yapmayı içerir. Puanınızın ne kadar yükseldiğini görmek için ayda bir kontrol edin.

Ödemeksizin Kredi Nasıl Yapılır?

Kredi puanınızı ödemek zorunda kalmadan iyileştirebileceğiniz yollar vardır. Bu başkalarından yardım gerektirir.

Yetkili Kullanıcı Olma Artıları ve Eksileri

Krediye sahip birini tanıyorsanız, kredi kartı hesabında yetkili bir kullanıcı olup olmadığını sorun.

Artıları: Bu, zaten iyi bir krediye sahip olan birinin "sırılsıklam" ı için çok kolay bir yol olabilir. Yetkili kullanıcı olarak eklendikten sonra, küçük alışverişler için kartı kullanın. Ardından, her ay ve zamanında ödeme yapın.

Eksileri: Bu rotaya giderseniz, diğer kişinin anlaması gerekir. eylemleriniz için finansal sorumluluğu üstlenmek. O zaman en kötü senaryoyu inceleyelim. Belki de kredi kartlarından 500 dolar aldınız, ancak geri ödeyemezsiniz.

Bu, kredi kartı sahibinin bu parayı çatallatması gerekeceği anlamına gelir. Bakiyeniz ödenmemiş veya cevapsız bırakılırsa, kart sahibinin kredisi çekilir. Bu nedenle yetkili kullanıcılar düşünceli bir süreç olmalıdır. Her iki taraf da tam olarak neyi içine aldıklarını anlamalıdır.

Güvenli Bir Kredi Kartı Alma Artıları ve Eksileri

Artıları: Kart düzenleyicisinin, zamanında ödemelerinizi üç kredi bürosuna bildirdiğinden emin olun.

Eksileri: Güvenli bir kart başvurusunda bulunabilirsiniz, ancak teminat olarak koymak için kendi paranıza ihtiyacınız vardır. Nakit toplamına erişiminiz yoksa, güvenli bir kart alamazsınız.

Kira Ödemeleri Ekleme Artıları ve Eksileri

Artıları: Bu, her ay zamanında kira ödemeleri yaptığınızda, kredi puanınızı iyileştirmenin kolay bir yoludur.

Eksileri: Ev sahibinizden, zamanında kira ödemelerinizi bildirmesini istemeniz gerekir. Bu, ev sahibinize ve bunu yapmaya açık olup olmadığına bağlıdır.

Bir mülk yönetimi şirketi tarafından yönetilen bir binada yaşıyorsanız, bu bir seçenek olmayabilir.

Sabırlı ol

İyi kredi oluşturmak hemen gerçekleşmez.

Sadece bilin ki, eğer sorumlu iseniz, zamanında ödeme yapın ve kullanımınızı düşük tutun, skorunuz yükselecektir. Daha fazla yardım almak istiyorsanız, Self Lender'ı kullanmayı düşünün.

Kredi puanınızı iyileştirmenin en iyi yolu nedir?

Videoyu izle: TURGUT UÇ “Sevgilinden Borç Alır Mısın?”. Beni Tahmin Et İZLİYOR

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İpotekler ve Krediler: Borçlamanın Temelleri
Maliye

İpotekler ve Krediler: Borçlamanın Temelleri

Büyük krediler, bazı insanları perişan yapar. Bu beni şaşırttı. Örneğin, bir müşterinin hayat sigortası hakkında açık bir şekilde nasıl konuşulacağını ve ömrünün sona ermesiyle, bir ipotek rafinasyonu üzerinden terli avuçlarını nasıl alabileceğini merak ettim. Başka bir müşteri, sistematik olarak engellilik sigortası ihtiyacını göz önünde bulundurarak, evdeki yenilikleri ödemek için bir ipotek öz sermayesi dizisine başvurabilir.
Devamını Oku
Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı
Maliye

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı

Kilo vermek, daha iyi hissetmek, sağlığınızı geliştirmek ve 7 dakikadan az bir sürede bunu yapmak isteyen var mı? Eğer öyleyse, bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz. Muhtemelen bu bir infomercial olup olmadığını kendinize soruyorsunuz ve size temin ederim. Bu, birkaç yıl önce yaptığım, olağanüstü sağlık ve esenliğime atfettiğim bir keşif.
Devamını Oku
İnsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak için 4 Yasal Yolları
Maliye

İnsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak için 4 Yasal Yolları

Büyüdüğünüzde ne yapmak istediğinizi düşündüğünüzde, insani bir kobay hiç aklınızdan geçmedi mi? Muhtemelen değil. “Gine domuzu” terimi bazı olumsuz çağrışımlar taşıyabilir. Ancak, borçları ödemek, tasarruf hesabınızı artırmak ya da sadece maaşlı maaş ödemelerini durdurmak için para kazanmak için harika bir yoldur.
Devamını Oku
Haziran Blog Gelir Raporu
Maliye

Haziran Blog Gelir Raporu

Aylık blog gelir raporu için tekrar zamanı. Bu raporları takip ediyorsanız (diğer aylık raporlarımı buradan kontrol edebilirsiniz), bu yılın Şubat ayında izlemeye ve raporlamaya başladığımdan beri bunun en düşük gelirli ay olduğumu bileceksiniz. Gelirdeki düşüşün en büyük nedenlerinden biri, blog'la teknik bir hata yapmamdır. Bu, görüşlerin neredeyse yüzde seksen oranında düşmesine neden oldu.
Devamını Oku