Maliye

Hayat Sigortaları Politikalarının 2 Temel Türleri

Hayat sigortası yaptırmayı düşündünüz mü, ama bunu önlemek için başvuru sürecinden korktunuz mu?

Ya da ölüm konusu çok fazla üzerinde durmaktan hoşlanmıyor mu?

Ya da sürecin ne kadar sürdüğünü duyuyorsunuz ve tıbbi muayenenin zorluğuyla uğraşmak istemiyorsunuz.

Bir, iki ya da üç nedenden biri olabilir. Her iki durumda da, hayat sigortasını ne kadar uzun süre bırakırsanız, sevdiklerinizi korumak için asla bir politika alamayacaksınız. Bu hayata göre En İyi Hayat Oranları çalışması, Amerikalıların sadece% 41'i hayat sigortası var!Bunlardan sadece üçte biri, çalışma yoluyla bir temel grup politikasındadır.

Bu durumda, tam olarak ne ile karşı karşıya olduğunuzu biliyorum.

Geçen sene hayat sigortası almadan önce bir yıldan fazla bir süredir çitin üzerinde duruyordum. Bir tıbbi sınav olduğunu okudum, sigorta jargonunu anlamadım ve bunu yapmayı gerçekten hissetmedim.

Ama benim 30. doğum günüm yaklaştığında hayat sigortası almadıysam fark ettim, muhtemelen hiç yapmam. Nihayetinde, zamansız ölümlerim sırasında önemli olanı korumak için bir hayat sigortası poliçem var. Başıma bir şey gelmesi durumunda onun ve köpeğimizin evde ya da başka bir şeyle ilgili herhangi bir mali sorunu olmadığını bilmek istedim.

Şu anda aynı durumda olabilirsiniz. Belki de yeni evlendiniz ya da çocuk sahibi oldunuz ve hayat sigortasının geleceğiniz için iyi bir fikir olduğunu düşünün. Süreç o kadar zor olmasa da, baştan sona biraz zaman alır. Ama 4-6 hafta, bir kaza durumunda sevdiklerinizi korumak için iyi bir değer.

Bugün bir hayat sigortası poliçesi geldiğinde her zamankinden daha fazla seçenek var. Bazıları ömür boyu süren belli bir süre süren varlıklar var. Bazı politikalar ucuzdur ve diğerleri aynı kapsama için fiyatların dört katı olabilir. Borsada paraya yatırım yapabileceğiniz hayat sigortası planları bile var.

Her tür pazara uymak zor. Bu yazıda size aşağıdakilerin ayrıntılı bir dökümünü göstereceğim:

  • Farklı hayat sigortası poliçeleri
  • Hayat sigortası alma süreci
  • 15 Hayat sigortası ile ilgili en yaygın sorular

Vadeli Hayat Sigortası

Hayat sigortası kelimesini duyduğunuzda, tahmin ediyorum ki, sadece en yaygın olanı olarak, sadece dönem ve tüm hayat sigortasını düşünün. Vadeli hayat sigortası, en tanınmış ve popüler hayat sigortası yöntemidir. Vadeli hayat sigortası en popüler olanıdır çünkü hızlı bir şekilde anlamanız ve kayıt olmanız için en kolay hayat sigortası seçeneğidir.

Kalıcı hayat sigortası tonlarca büyük faydaya sahiptir, ancak çok karmaşık ve devam eden bir süreçtir. Bu tür planlarla çok daha fazla bakım var, bu yüzden hayat sigortası terimi insanların çoğunluğu için en iyi seçenek.

Vadeli hayat sigortası belirli bir süre için saf ölüm yardımı sağlar. Hayat sigortası seçeneklerinin en basitidir.

Her ay veya yılda bir ücret ödersiniz ve vade uzunluğunuz dahilinde uzarsanız, yararlanıcınız ödüllendirilir. Her yıl prim ödeyecek olursanız, tüm hayat sigortası gibi nakit değeri yoktur (yakında daha fazla).

En yaygın politikalar genellikle 10, 15, 20, 25 ve 30 yıllık dönemlerdir. Her yıl kapsamınızı aktif tutmak için yıllık primi ödemekle yükümlüsünüz.

Plana bağlı olarak, kapsama alanınız yıllık bazda artabilir. Ancak, çoğu durumda, priminiz politika süresi boyunca aynı kalacaktır.

Vade bittiğinde ve kapsama devam etmek istiyorsanız, mevcut yaşınıza ve sağlık durumunuza göre yeni bir hayat sigortası poliçesine yeniden hak kazanmanız gerekecektir. Neredeyse her zaman priminiz yaşlandıkça artacaktır. Her politika farklıdır, ancak çoğu 95 yaşına gelene kadar yenilenmeye devam etmenizi sağlayacaktır.

Neden Dönem Ödeneği Sigortasını Seçmelisiniz?

Hayat sigortası vadesi en popüler olanıdır çünkü nakit değeri hesabı olmadığı için en uygun fiyatlı ve basittir. Ancak, sigorta poliçenizi uzatırsanız, para herhangi bir şekilde iade edilmez, aslında sigorta şirketine bir bağıştır.

Vadeli hayat sigortası, ailenizin gelecekte herhangi bir olaydan korunmasını sağlamanın en kolay ve etkili yoludur.

Vadeli Hayat Sigortası Türleri

İki farklı dönem vadeli hayat sigortası - seviye terim ve azalan politikalar vardır. Seviye vadesi politikasında, ödeme tutarınız dönem boyunca aynı kalır. Ancak azalan bir vadeli politika ile, prim ödemeleri aynı kalmasına rağmen, ölüm yardımı zamanla azalır.

Dönem hayat sigortası ile hedef, en düşük prim için en uzun vadede kilitlemektir. Politikalar yaşlandıkça süre, prim ve ölüm ödemelerini anladığınızdan emin olmak için politikanızı okuyup tekrar okunduğunuzdan emin olun.

Hangi hayat sigortası sağlayıcı en iyisidir?

Çevrimiçi olarak farklı sigorta sağlayıcıları mevcut olan tonlarca hayat sigortası vardır. İşlemin basitleştirilmesine yardımcı olmak için bir sigorta komisyoncusuyla da çalışabilirsiniz.

SoFi'yi hayat sigortası için kullandım ama aynı zamanda Haven Life'ın düşünmek için harika bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Hayat sigortasına başlamak için bir başka harika yol da Politika Genius'dur. Bazı temel bilgileri girdikten sonra alabilirsiniz çeşitli hayat sigorta şirketlerinden alıntılar. Ayrıca kiracılar, sağlık, evcil hayvan ve otomobil sigortası için teklif verecekler.

Kalıcı Hayat Sigortası

Hayat sigortasının iyileştirilmiş versiyonu olarak kalıcı hayat sigortası düşünün. Yararlanıcınız, zamansız ölümünüzde hala bir ölüm ödeneği alırken, aynı zamanda bir nakit bileşeni de vardır.

Esasen, paranızdan vazgeçemeyeceğiniz için hayat sigortanız gibi paranız boşa harcanmaz. Adından da anlaşılacağı gibi, politika için belirlenmiş bir terim yoktur ve tüm kullanım ömrünüzü uzatmayı amaçlamaktadır.İşte en popüler hayat sigortası türleri şunlardır:

Bütün Hayat Sigortası

Kalıcı hayat sigortasının en bilinen versiyonu tüm yaşam politikasıdır. Bu kapsamda prim miktarı kilitlenir ve hayatınızın geri kalanı için aynı kalır. Bu, bir bütçeye sahipseniz ve genç olduğunuz zamandan yararlanmak için harika bir seçenek olarak size yardımcı olacaktır.

Genç olduğunuzda tüm bir hayat sigortası poliçesine başlarsanız, aynı tutarı zamanla ödersiniz ve daha düşük bir oranda kilitleyebilirsiniz. Yaşlanma veya sağlık sorunlarına rağmen, priminiz neredeyse her zaman aynı kalır!

Tüm hayat sigortası, ödediğiniz güne kadar sabit primler, garantili koruma ve garantili nakit değeri birikimi sunar. Ancak, politika ömür boyu olduğu gibi, aynı zamanda dönem hayat sigortasından çok daha pahalıdır. Tüm yaşam kapsamı çok esnek bir kapsam değildir ve size evrensel hayat sigortasının aynı yararlarını sağlamaz.

Nakit Rezervleri Nasıl Çalışır?

Tüm hayat sigortasıyla, poliçenizdeki paraya karşı borç almanıza izin verilir. Sadece bunu yapabildiğin için yapman gereken anlamına gelmez.

Parayı ödünç alarak, onu kaybetme şansınız var ve sigorta sağlayıcısından faiz alıyorsunuz. Ama bazen parayı iyi bir yatırım fikri için dışarı çıkarmak buna değer.

Örneğin, 2011 yılında, konut piyasası kazası, emlak çok düşüktü ve insanlar, fiyatın bir kısmına emlak almak için nakit rezervlerine eriştiler.

Evrensel Hayat Sigortası

Hayat sigortası kadar iyi bilinmemekle birlikte, evrensel hayat sigortası bir başka kalıcı teminat türüdür. Bu teminat, bir ölüm yardımı ve nakit değeri fonu ile birlikte daha fazla esneklik sağlamaktadır.

En iyi yanı nakit değer fonunun büyümesidir. vergi ertelenmişBelirli bir endekse veya faiz oranlarına. Evrensel hayat sigortasıyla, ölüm ödeneğini artırabilir ve zaman içinde primlerini azaltabilirsiniz. Nakit hesabınız çok fazla büyürse, hatta bir priminiz bile olmayabilir! Çok çeşitli evrensel hayat sigortası vardır:

Garantili Evrensel Hayat Sigortası Politikası

Evrensel garantili hayat sigortası, genellikle tüm hayat sigortasından daha düşük fiyatlı ve esnek ölüm avantajlarına sahiptir. Bu politikaların belirli bir ölüm yardımı vardır ve ödemeler zamanla değişmez.

Ancak, bu planların nakit değeri yok denecek kadar az. Eğer bir ödeme yapamıyorsanız politikayı reddetmek ve az veya hiç nakit değeri yok. Çoğu sigorta planı 85 yaşını geçmez, ancak evrensel hayat sigortası sağlayıcıya bağlı olarak 90 - 121 yaş arasında olabilir!

Endeksli Evrensel Hayat Sigortası

Endeksli evrensel hayat sigortası poliçenin nakit bileşenini S & P 500 gibi bir borsa endeksine bağlar. Bu tür sigortaların artılarından biri de zamanla büyüyebilen borsa endeksine bağlı olmasıdır. Ancak planın politikanızda bir sınırı var.

Katılım oranı

Politikanız, nakit değeri hesabınızın gerçekte ne kadarının herhangi bir kazanca katıldığını ayrıntılı olarak açıklayacaktır. Örneğin, oranınız% 75 ise ve S & P% 10 arttıysa% 7,5'lik bir getiri elde edersiniz.

Ancak, endeks azalırsa, nakit değerini kaybetmezsiniz ve bunun yerine% 0'lık bir getiri alırsınız. Bu, endeksli evrensel hayat sigortasının büyük bir avantajı!

Kazançlara Kap

Örneğin, piyasa% 12 oranında ve kapınız% 10 ise, yalnızca% 10'luk getiri elde edersiniz. Ayrıca, katılım oranınız ile, genel ücretinizin bir yüzdesini alacaksınız.

Primler ve Ölüm Yararları

Bu bölüm zorlaşıyor. Ödemelerinizi teknik olarak azaltabilirsiniz veya maliyetleri karşılamak için yeterli nakit değeriniz varsa bile bir ödemeyi atlayabilirsiniz.

Bu, kaçırılan bir ödemeden tüm politikayı geçersiz kılmadığınızdan emin olmak için dikkatli bir şekilde takip etmeniz gereken bir şeydir. Ayrıca, bazı planlar kişisel şartlar değiştiğinde ölüm ödeneğinizi ayarlamanıza da izin verecektir.

Değişken Hayat Sigortası

Üçüncü tip kalıcı hayat sigortası, değişken bir hayat sigortası poliçesidir. Değişken hayat sigortası, ölüm yardımı, nakit hesabı ve nakit hesabınızla hisse senedi alım satım olanağı sunar. Bu hayat sigortası poliçesi, borsaya yatırım yapabileceğiniz için hesap değerini büyütme potansiyeline sahiptir.

Öte yandan, özkaynaklar da değer azaltabileceğinden, tüm hayat sigortasından daha risklidir. Borsada anlamayacağınız ya da sevmediğiniz takdirde, özellikle de hayatın ilerleyen dönemlerinde bu tercih değildir. Zaten çeşitlendirilmiş bir portföy için büyük bir ek olabilir, ancak tek hayat sigortası poliçesi olarak kullanılmamalıdır.

Değişken Evrensel Hayat Sigortası

Değişken evrensel hayat sigortası değişken hayat sigortasına çok benzemektedir. Değişken bir hayat sigortası politikasının tüm faydalarını, yatırım fonlarına da katkıda bulunma becerisi ile içerir. Değişken bir hayat sigortası planı gibi, hayat sigortasına göre yatırım fonlarında daha fazla risk yatırımı vardır.

Değişken hayat sigortasının ana profesyonelleri, nakit değerinizi yüksek getirili yatırım seçeneklerinden artırma şansıdır. Ancak, değerinden daha fazla güçlük çekebilecek çok sayıda uygulamalı yönetim gerektiriyor. Ayrıca, ilk beş yılda primlerinizin çoğunluğu, hesap ve idari ücretleri korumak için ücretlere gider.

Vadeli Hayat Sigortası vs Kalıcı Hayat Sigortası

Eğer ikisini karşılaştırmak zorunda olsaydınız, elmaları portakallarla karşılaştırmak gibidir. Vadeli hayat sigortası en yaygın olanıdır çünkü en ekonomik ve anlaşılması kolaydır.

Kapsama planınız içerisinde ölürseniz, tüm prim ödemelerinizi yaptığınızı kabul ederek, ölüm ödeneğiniz ödenir. Bu politikalar 20-30 ve 30 yaşlarındakiler için 500.000 dolarlık bir ödemeye dayalı olarak 20-30 yıllık bir dönem için ayda 30-50 dolar arasında değişebilir.

Tüm hayat sigortası çok daha pahalıdır, ancak hayatınızda ödediğiniz her şeyi alırsınız. Sadece ölüm yardımı değil aynı zamanda nakit değeri hesabı da alıyorsunuz. Bu, primlerin kısmen hesabınıza para yatırmak için kullanıldığı yerdir.

Zaman geçtikçe, prim ödemeleriniz nakit ödeme hesabınıza girer. Tüm hayat sigortası, vadeli hayat sigortasından dört katına veya daha fazlasına mal olabilir. Ve bu aynı ölüm parası için!

Vadeli hayat sigortası çok daha uygun ve daha kolay anlaşılır. Yüksek primler, kasa hesabı ve kalıcı hayat sigortası olan yatırımlar çoğu insan için çok karmaşık olabilir. İşte diğer bazı hayat sigortası poliçeleri de:

Grup Hayat Sigortası

Teknik olarak bir hayat sigortası poliçesi olmasa da, grup hayat sigortası bu karmaşık süreçte anlaşılması gereken bir şeydir. Grup hayat sigortası, işvereninize işvereninize bağlı olarak minimum maliyetle veya% 100 ücretsiz olarak sunulur.

Eğer işvereniniz grup hayat sigortası sağlıyorsa, avantajlarından faydalanabilirsiniz. Grup hayat sigortası neredeyse her zaman hayat sigortasıdır, ancak işvereninize bağlı olarak bütün olabilir.

Kapsama genellikle düşüktür ve yıllık maaşınıza dayanır. Grup hayat sigortası büyük bir avantaj olsa da, sadece işe alındığında haklı olduğunuzdan tek bir hayat sigortası olarak kullanmayın.

Son Gider Hayat Sigortası

Son masraf hayat sigortası diğer planlardan farklıdır ve sadece cenaze masrafları için kullanılması amaçlanmıştır. Sıklıkla defin sigortası olarak bilinen bu seçenek öncelikle 50-85 yaş arası bireyler tarafından satın alınacaktır.

Bu kapsam, sevdiklerinize defin, anma, mezar taşı ve diğer ilgili masraflar gibi cenaze masrafları ile yardımcı olacaktır.

Bugün, bir cenazenin ortalama fiyatı 10.000 $ civarındadır ve aileniz üzerinde büyük bir yük olabilir. Bu teminat normal hayat sigortası ödemelerinden çok daha düşüktür ve prim de daha düşüktür.

Tıbbi Sınav Yok Hayat Sigortası

Diğer tüm hayat sigortası poliçelerinden farklı olarak, hiçbir tıbbi hayat sigortası poliçesi, onay için bir sağlık muayenesi almanızı gerektirmez. Çoğu hayat sigortası poliçesi, önceden var olan bazı koşulları kapsamaz ve sağlık muayenesi mükemmel bir alternatif değildir. Bu politikalar çok daha hızlı onaylanmıştır, ancak daha yüksek primlere de sahiptir.

Bunlar basit bir hayat sigortası olarak da bilinebilir. Basitleştirilmiş kısım tıbbi muayeneden geçmek zorunda değildir. Tütün kullanımı, geçmiş tıbbi öykü ve ciddi hastalık veya yaralanma teşhisi konulduğunda soruları içeren sağlık anketini doldurmanız gerekmektedir.

Tıbbi Sınav Yoktur Maliyetleri

Tıbbi bir sınava girmediğinizde, sigorta sağlayıcınıza karşı bir sorumluluk olarak görülmektesiniz. Fiyatlarınız doğrudan politikanızın geçerliliğine bağlı olacaktır. Daha genç ve sağlıklı olmanız, daha yaşlı ve sağlıksız olanlardan daha az ödersiniz.

Politikanız, bir sağlık muayenesiyle politika seçmekten daha yüksek olacaktır. Tıbbi sınav zaman kaybı gibi görünse de, zaman içinde binlerce dolardan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Garantili Konu Hayat Sigortası

Tıbbi muayeneler için başka bir seçenek de garantili bir konu hayat sigortasıdır. Bu hayat sigortası satın almak için en pahalı yoldur. Ayrıca, kapsama tutarları nadiren 100.000 doları aşmaktadır.

Ayrıca, bazı planlar politikanın ilk birkaç yılı içinde ölürseniz sadece kısmi ölüm ödeneği veya primlerde ödenen tutarı ödeyecektir. Bu tipik olarak son çare hayat sigortası poliçesi olarak seçilmiştir.

Yanlışlıkla Ölüm Sigortası

Teknik olarak bu bir hayat sigortası poliçesi değildir, çünkü bir kazada ölürseniz sadece faydalanıcınıza ödenir. İnme, kanser veya başka hastalıklarınız varsa kaza sonucu ölüm sigortası kapsamında olmayacaksınız. Bu daha fazla bir hayat sigortası poliçesidir ve bağımsız bir politikadan daha fazlasıdır.

Hayatta kalan Hayat Sigortası

Hayatta kalan hayat sigortası poliçesi, birden fazla kişiyi poliçede üstlenmenizi sağlar. Bu iki hayat sigortası poliçesi ödemek için neredeyse her zaman daha ucuzdur. İlkeyi kurmanın ilk yolu, ilk ölen olarak bilinir. Bu, ilk kişi kapandığında kapsama ödemeniz anlamına gelir.

Hayatta kalan bir hayat sigortası poliçesinin ödenmesinin ikinci yolu ortak ve hayatta kalan bir seçenek. Bu ikinci kişi geçtiğinde para ödeyecekti.

Hayatta kalan hayat sigortası, para biriktirmek için harika bir yoldur ve bir kişi olağanüstü sağlık durumunda iyi çalışır. Mevcut sağlık koşulları, hayat sigortası için büyük bir ön koşul olduğundan, zayıf sağlık, yaşamın ilerleyen bölümlerinde teminat altına alınmasını zorlaştırabilir.

Hayatta kalanlar ile, hayat sigortası bir kişinin sağlık durumunun kötü olması durumunda, diğer kişi mükemmel sağlık durumundadır.

Hayat Sigortası Alma Süreci

Her türlü farklı hayat sigortası poliçesinin ayrıntılarına girmeden önce, hayat sigortası alma sürecini anlamak önemlidir. Otomatik, ev veya kiracı sigortasından farklı olarak, bugün online olarak kaydolarak yarın karşılanamazsınız.

2017 yılında, hayat sigortası alma sürecinin uzun döneminden geçtim ve mümkün olduğunca kolaylaştırmak için sizinle bazı ipuçlarını paylaşmak istiyorum.

Yaptığım ilk şey, tam olarak şu an yaptığınız şeydi. Araştırma.

Sigortacılık şartlarını öğrenmeye, nasıl çalıştığına ve online tekliflere başvurmaya başladım. Tekliflere başlamadan önce, farklı politika ayrıntılarını deşifre etmenize yardımcı olacak en yaygın hayat sigortası koşullarına bakın.

Hayat Sigortası Terimleri Sözlüğü

Sahip

Sahibi kendiniz ya da bir hayat sigortası poliçesi almak için iletişime giren kişidir. Tipik olarak bu da “sigortalı” kişidir ancak her zaman değil.

Politika

Bu sizin ve seçtiğiniz sigorta sağlayıcısı arasındaki politika olacaktır. Politikanızın tüm adlarını, şartlarını, ücretlerini ve maliyetlerini içerecektir.

sigortacı

Sigorta poliçenizi yazacak olan taşıyıcı, sağlayıcı ve şirket olarak da bilinir.

Ölüm yardımı

Ölüm yardımı, sigortacıdan yararlanıcıya ödenen toplu ödeme tutarıdır. Bu, yararlanıcı tarafından karar verilen bir toplu ödeme, yıllık ödemeler veya aylık ödemeler şeklinde ödenebilir.

Politikanıza bağlı olarak, ölüm ödeneği aynı kalabilir veya nakit değeri hesabıyla birlikte artabilir. Herhangi bir geri çekilme durumunda, bunlar ölüm ödeneği miktarından çıkarılacaktır.

hak sahibi

Bu, politikanızdan ölüm yardımını alacak kişi veya bireyler olacaktır. Birkaç faydalanıcıya veya sadece birine isim verebilirsiniz. Kapsama tutarının tamamı vergisiz olarak ödenecektir.

Nakit Ödeme Hesabı

Bir hayat sigortası planı seçerseniz, ölüm ödeneğinizden ayrı olarak bir nakit ödeme hesabı alacaksınız. Hayat sigortanızın planına bağlı olarak nakit ödeme hesabınız yatırımlarınızda dalgalanma gösterebilir ve gerekirse fonları çekmede kullanılabilir.

İlk Hayat Sigortanızı Alın

Artık en yaygın hayat sigortası koşullarını anladığınıza göre bir sonraki adımlar. İnternete başvurmaya başlamak için başlamak için fazla bilgiye ihtiyacınız olmayacak. İhtiyacın olacak:

  • Ne kadar kapsama alanı elde etmeyi düşünüyorsunuz?
  • Her ay veya yılda ne kadar ödemek istersin
  • Boy ve kilonuzu bilin

Alıntıları gönderdikten sonra ertesi gün bir çağrı aldım ve röportajı aldım. Bu yorucu oldu. Geçmişteki tüm tıbbi sorunların detaylı kayıtlarını isteyeceklerdir. Son on yıldaki tıbbi geçmiş, reçeteler ve tüm doktorların iletişim bilgileri hakkında bilgi vermem gerekiyordu. Görüşmeye dayanarak, oranlarınız ilk alıntıdan değişebilir.

Sağlığınız önemlidir

Birkaç teklif aldıktan ve hayat sigortası hesaplayıcıları ile oynadıktan sonra, priminiz söz konusu olduğunda genel sağlığınızın çok önemli olduğunu görmeye başladım. Tütün kullandıysanız veya tütün kullanmaya devam ederseniz, oranınız büyük ölçüde artacaktır. Kapsam için bile onaylanamazsınız.

Fizik sınavı

Sağlayıcınıza ve geçmiş tıbbi geçmişinize bağlı olarak, hayat sigortası sağlayıcısı da fiziksel bir sınav yapmak isteyebilir. Size hiçbir maliyeti yokken, hala en keyifli süreç değil.

Birini evinize gönderecekler veya sağladıkları bir yeri ziyaret edebilecekler. Genellikle bir kan ve idrar örneği alırlar ve ek sorular sorarlar.

Post Sınavı

Tüm tıbbi soruları cevapladıktan ve fiziksel durumunuzu aldıktan sonra, sigorta sağlayıcısı onay durumu için birkaç gün içinde sizinle irtibata geçecektir. İki gün sonra bir çağrı aldım ve politikam onaylandı ve yazdı.

Priminizi tıbbi sonuçlara göre güncelleyebilirler ancak şimdi mevcut seçeneklerin ayrıntılı bir dökümünü sunmalarını isteyebilirsiniz. Prim, vade uzunluğu ve ödeme tutarı ile değişeceğinden tüm seçeneklere bakmanızı öneriyorum.

Artık en yaygın hayat sigortası şartlarını ve sürecini anladığınıza göre hayat sigortasıyla ilgili en çok sorulan sorular burada.

Hayat Sigortası Hakkında 15 En Çok Sorulan Sorular

Hangi yaşam sigortası politikasını seçmeliyim?

Hayat sigortasına hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyacınız varsa, genellikle en iyi çözüm, en uygun maliyetli bir yaşam planıdır. Vadeli hayat sigortası anlamak için çok daha kolaydır ve politika oluşturulduktan sonra sona ermek için çok az çalışma gerektirir.

Ailenize, varlıklara ve diğer birçok faktöre bağlı olarak hayat sigortanız tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir.

Hayat sigortasına vergi avantajları var mı?

Seçtiğiniz politikaya bağlı olarak vergi avantajları olabilir. Tüm hayat sigortası poliçesi ve nakit değeri hesapları ile yatırımlarınız vergiden ertelenir.

Birkaç farklı hayat sigortası poliçesi alabilir miyim?

Evet, kesinlikle birden fazla hayat sigortası poliçesine sahip olabilirsiniz. Aynı türden hayat sigortası poliçeleriniz bile olabilir.

Yaşlandıkça, dönem hayat sigortası için hak kazanmak genellikle daha zor ve daha pahalı olacaktır. Her zaman 25, 35, 45, vs.'de bir tane alabilirsiniz. Aynı şey daha önce bahsedilen tüm hayat sigortası türleri için de geçerlidir.

İşyerinde hayat sigortası var, hala ek kapsama ihtiyacım var mı?

İşyerinde hayat sigortası büyük bir düşkünlüktür, ancak sadece orada çalışıyorsanız işe yarar. Yarın işten ayrılırsan artık hayat sigortan yok.

İşyerinde bir seçenek varsa, çoğu zaman hayat sigortası poliçelerinden daha düşük bir ödeme yapılır. Gerçek bir hayat sigortası poliçesi istiyorsanız kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu size çift koruma sağlar ve işinizden ayrılmaya karar verdiyseniz endişelenmenize gerek kalmaz.

Hangi yaşta hayat sigortası almalıyım?

Hayat sigortası herkes için değil. Bekarsa ve hiç kimseye sahip değilseniz, şu anda hayat sigortanıza ihtiyacınız olmayabilir.

Mesela, mümkün olan en düşük oranda kilitlemek istediğim gibi 29 yaşında hayat sigortası aldım ve kız arkadaşımın (ve köpeğimin) bana bir şey olması durumunda kapılmasını istedim. Başka önemli bir çocuğunuz varsa, ilgilenmeniz gereken çocuklar veya diğer aile üyeleri politika almayı düşünmelidir.

Hayat sigortasının en önemli kısmı, planın mali olarak karşılanabildiğinden emin olmaktır.

Tıbbi muayeneyi kendi doktorumun ofisinde yapabilir miyim?

Maalesef yapamazsın. Hayat sigortası sağlayıcıları, sınavı yapan bir üçüncü taraf istemez. Neyse ki sınav size ücretsiz ve çok zaman almıyor.

Bir altyazıya yalan söylersem ne olur?

Sağlık ve para söz konusu olduğunda insanlar zaman zaman gerçeği uzatabilirler.İyi bir fikir gibi görünse de, geçmiş tıbbi geçmişiniz hakkında yalan söylemek hayat sigortası poliçenizi çok olumsuz etkileyebilir.

Eğer üzerinden geçerseniz ve kapsama sonrasında bunu öğrendiklerinde hemen sizi iptal edebilirler. Daha da kötüsü, eğer uzaklaşırsanız ve yalanı keşfederseniz, ölüm ödeneğiniz ödenmez.

Ne kadar hayat sigortası kapsama almalıyım?

Bu muhtemelen bir hayat sigortası planı seçtiğiniz zaman belirlemek için en zor sorundur. Hayat sigortası vadesi alıyorsanız, popüler seçenekler 300.000 - 1.000.000 USD arasında olacaktır.

Ödeme ne kadar yüksekse, prim o kadar yüksek olur.

Sigorta sağlayıcınızdan ayrıntılı bir dökümü yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bazen 100.000 $ veya 200.000 $ 'lık kapsama alanı arttırmak yılda sadece 50-100 dolar. Yıllık ödemelere gitmeyi seçerseniz, premiumda da hafif bir indirim alırsınız.

Sağlık sigortası için ne tür bir sağlıkta olmalıyım?

Fitnesiniz ve beslenmeniz konusunda tutarlı olsaydınız, bu sağlık sigortası oranları ile büyük ölçüde para ödeyecek. Önceden var olan tüm koşullar, priminizi belirlemede önemli bir faktördür. Oranı etkileyen en büyük şartlardan biri sigara içmektir.

Faydalanıcı kim olmalı?

Bu her insan için benzersiz olacak. Unutmayın, eğer emin değilseniz, her zaman birkaç faydalanıcıyı listeleyebilir ve gelecekte düzenleyebilirsiniz.

Primi ödeyemem ne olur?

Bazı para sorunlarına rastlarsanız, seçenekleriniz olabilir. Hayat sigortası sağlayıcınıza başvurun ve incelikli bir pencereye izin verilip verilmediğine bakın.

Genellikle, hayat sigortası poliçeleri, kalıcı hayat sigortası poliçelerinden daha kısa bir zarafete sahiptir. Ekstra paraya ihtiyacınız varsa, bugün para kazanmak için bu 21 yasal yolu kontrol edin.

Hayat sigortası sınavıma nasıl hazırlanmalıyım?

Yapmanız gereken ilk şey sınavdan önce bolca su içmek. Bu, sisteminizi temizlemeye yardımcı olur ve gerektiğinde bir örnek sunmanıza izin verir.

Ayrıca haftada yediğiniz yiyecekleri sınava kadar takip etmelisiniz. Belli yiyecekleri eleyerek kan basıncınızı ve kolesterol seviyenizi düşük tutabilirsiniz.

İşte diğer bazı genel ipuçları:

  • Sınav gününü egzersiz yapma.
  • Sınava kadar bir hafta boyunca alkolden kaçının.
  • Sınavdan önce yemeyin (hızlı olmanız gerekir, bu yüzden sabah ilk işini planlamanızı öneririm).
  • Sınavınızdan 2-3 gün önce kafeinden kaçının.

Dönemden tüm hayat sigortasına dönüşebilir misiniz?

Evet, bazı şirketler vadeli hayat sigortası poliçenizi gelecekte kalıcı bir politikaya dönüştürmenize izin verecektir.

Sağlığım zaman içinde değişirse yeni bir oran alabilir miyim?

Bu sizin hayat sigortanıza bağlı olacaktır. Sigara içmek, DUI ve kalp krizi gibi şeyler oranınızı olumsuz etkileyebilir. Bazı taşıyıcılar, gelecekte oranınızı düşürmeye yardımcı olabilecek başka bir test yapmanızı sağlar.

Tüm hayat sigortası poliçemden ne zaman iade alacağım?

Eğer bir hayat sigortası poliçesi seçerseniz, priminizin bir kısmı nakit hesabınıza gider. İlk beş yıl, özellikle ilk yıl, herhangi bir sonuç varsa çok fazla vermeyecek. Kalıcı hayat sigortası seçeneklerine, hızlı bir şekilde getiri üretmeyecek uzun vadeli tasarruflar olarak bakmalısınız.

Hayat Sigortası Üzerine Son Düşünceler

En iyi çözüm, hayat sigortası brokeri veya araştırma şirketleri ile bireysel olarak konuşmaktır. Teklifleri nispeten kolay bir şekilde uygulayabilir ve ödeme ve teminat için bir fikir edinebilirsiniz.

Vadeli hayat sigortası çoğu insan için çalışacak ve belirli bir yıl sürecek. Eğer bir hayat sigortası yenilemek zorunda kalmadan daha fazla koruma istiyorsanız, daha iyi bir politika olacaktır.

Ayrıca, nakit hesabınızı zaman içinde artırabilir ve ileride ihtiyaç duyduğunuzda kredi olarak alabilirsiniz.

En çok tavsiye edilen konu kapsamı incelemek, bir sürü soru sormak ve kapsama alanınızın tam olarak ne anlama geldiğini bilmek. Kapsamı aldığınızı görmekten nefret ediyorum ve bir yıl sonra plan yapmadıysanız primlerin yükselmesi ya da ödeme azaltması var.

Bilgilendirmeli, araştırmanızı yapın ve sevdiklerinizin bir tür hayat sigortasıyla korunmasını sağlayın.

Hayat sigortası türleri hakkında hala sorularınız mı var? Hayat sigortası alma korkunuzu nasıl aştınız? Yorumlarda bizi bilgilendirdiğinizden ve okuma için teşekkür ettiğinizden emin olun.

Videoyu izle: BANKACILIK VE SİGORTACILIĞA GİRİŞ - Ünite 1 Konu Anlatımı 1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yaşına Göre En İyi 15 Hayat Sigortası Oranı
Maliye

Yaşına Göre En İyi 15 Hayat Sigortası Oranı

Ailelerimizi en uygun fiyata koruyabilmemiz için en iyi hayat sigortası oranlarını ödemek istiyoruz. Seçebileceğiniz birçok hayat sigortası şirketi ile her bir şirket aynı teminat tutarlarını ve politika koşullarını sunduğunda prim maliyetiniz en önemli karar faktörünüz olabilir. Hayat sigortası şirketleri size bir teklif sunarken pek çok faktörü göz önünde bulundurur.
Devamını Oku
Yaşlı Veli Bakımı
Maliye

Yaşlı Veli Bakımı

Çocukken, düştüğünüz zaman anne babanızın sizi alması için daha fazla rahatlık olmaz. Ama rol tersine döndüğünde ne olur ve şimdi yaşlı ebeveynlerinin bakıcısı oluyorsunuz? Ebeveynlerin çoğu hiçbir zaman kendi mallarını takip etmek için yardıma ihtiyaçları olduğunu kabul etmeyeceklerdir. Yardım almak, yaşlılık çağına girme ve boyun eğmeye işarettir ve birçok yaşlı için yutulması zor bir hapdır.
Devamını Oku
Donanma Federal Kredi Birliği İncelemesi
Maliye

Donanma Federal Kredi Birliği İncelemesi

Muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri'nde 6.000'den fazla banka ve 6.000'den fazla kredi birliğinin bulunduğunu duymanız şaşırtıcı olmayacaktır. En az bir düzine farklı bankadan geçmeden yoldan aşağı inemezsiniz. Yeni bir banka arıyorsanız, ezici bir arama olabilir. Her banka veya kredi birliği farklı ürünler, hesaplar ve oranlar sunacak.
Devamını Oku
Anket Junkie İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?
Maliye

Anket Junkie İnceleme: Bir Scam veya Legit mi?

Fikriniz için ödeme almak harika geliyor, ancak çalışmayı rahat hissettiğiniz bir anket şirketi bulmak zor olabilir. Bir aldatmaca olmaktan çıkan bir anket alanına çekilmek çok kolay. Çok fazla anket sitesi, alacağınız bir anketi bulmak için para ödemenizi isteyecektir. İnsanların her gün için düştüğü çok yaygın bir aldatmacadır.
Devamını Oku