Maliye

2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları

Yüksek kaliteli, bilgilendirici bir bloga dönüşmek, yatırım hakkında daha fazla bilgi edinmenin en iyi (ve ücretsiz) yollarından biridir. Kişisel finans ve özellikle yatırım, anekdot hikayeleri ve başkalarının deneyimleri ile daha kolay anlaşılan konulardır.

Yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki bloglardan ve web sitelerinden bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun. Yatırımla ilgili birçok blog, eski bir Wall Street profesyoneli veya gerçekten erken emeklilik hedefiyle nasıl yatırım yapılacağını öğrenmek isteyen bir kişi tarafından kuruldu.

Blogların arkasındaki insanlar finans konusunda bilgili olup, ister mali planlamacılar isterse de kendi yatırım deneyimlerini kendi tecrübelerinden ve pazardaki başarılarından kazanırlar.

Kendi deneyimlerini okumak, kendi durumunuzu, eksikliklerinizi ve gelişmeniz gereken yerleri değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Aşağıda listelenen bazı bloglar, daha iyi bir yatırımcı olmanıza yardımcı olacak öğrenme sürecinin bir parçası olan katı tavsiye ve bilgilendirme materyalleri sunan daha büyük yayınlardır.

1. İyi Finansal Kurlar

Jeff Rose, İyi Mali Cents'in arkasındaki ses olan sertifikalı bir finansal planlamacısıdır. Blog, birinci şahıs makaleleri ve deneyimleri ile anlaşılması kolay içerik sunuyor.

60'lı yaşlarında, emeklilik için sadece 30.000 dolar tasarruf eden bir çiftle buluşmanın öyküsünü anlatıyor. Bu sarsıcı toplantı, kendi maliyesine bakmasını sağladı ve daha stratejik bir şekilde tasarruf etmeye başladı ve 401 binini maksimize etmeye başladı.

Rose şimdi paranızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı ve emeklilik için akıllıca yatırım yapacağınızı yazıyor. Blogunda, kredinizi nasıl iyileştireceğiniz ve borcunuzu nasıl ödeyeceğiniz gibi hikayeler ve genel kişisel finans ipuçları bulunuyor.

2. Günün İşini Bırakma

Bu blogun adını sevmiyor musun? DQYDJ.com, ekonomi hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak ve kendi mali durumunuzu anlamak için kullanabileceğiniz araçları ve hesaplayıcıları bulmanıza yardımcı olacak bir blog.

Bu blog, emeklilik için yatırım yapma konusunda daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak tonlarca hesap makinesi, görselleştirme ve makale sağlamaya kendini adamıştır. Blog kendini “bir twist ile kişisel finans sitesi” olarak adlandırıyor - okuyucularımız için orijinal araştırma, görselleştirme, hesap makinesi ve araçlar üretiyoruz, web üzerinde bulabileceğiniz en iyi araştırılmış yatırım ve ekonomi makalelerinden bazıları. ”

Bu hesap makineleri, örneğin, net gelir yüzdesinin, ABD'nin geri kalanıyla karşılaştırıldığında, S & P 500, Bitcoin ve enflasyon trendlerinden yatırım getirileri hakkında size bilgi verebileceğini söyleyebilir.

3. Mali Samuray

Mali Samurai, 2009'dan bu yana finansal krizin yüksekliğindeydi. Site finans sektöründe çalışan Sam Dogen tarafından oluşturuldu.

Daha önce “çıkış stratejisi” gerektirdiğini ve vergi sonrası gelirlerinin yüzde 50'sini agresif bir şekilde tasarruf etmeye karar verdiğini fark etti.

Bu, bilge finansal yatırımlarla birleştiğinde, öngördüğü bir yaşam tarzı yaratmaya yardımcı oldu ve site, aynı zamanda, nasıl pasif gelir yaratabileceğinizi ve erken nasıl emekli olabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacak makaleler içeriyor. “401 (k) s” lerinde ne kadar insanın biriktirmesi gerektiği ile ilgili yeni bir makale 800'den fazla yorum aldı.

Mali Samurai, para ile daha stratejik olmanın nasıl finanse edildiğine dair somut öneriler ve finansal ürünler hakkında derinlemesine incelemeler sunar.

4. Yatırımcı Junkie

Yatırımcı Junkie bir robo-danışman, mikro-yatırım uygulamaları, Fundrise gibi crowdfunded gayrimenkul veya bir CD ile ilgileniyorsanız, paranızı nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak sağlam bir kaynaktır.

Larry Ludwig tarafından kurulan site, Acorns vs. Stash veya Betterment - Wealthfront gibi benzer finansal ürünlerin bir çok karşılaştırmasını sunuyor.

Sitenin en iyi navigasyonu gerçekten etkileyici. Son derece düzenlidir ve makaleleri, kaynakları, araçları ve finansal ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. “Yatırım Yapmaya Başla” bölümü, yeni başlayanlar için, doğru bir şekilde yatırım yapmaya başlamak için atmanız gereken tam adımları yıkacak faydalı bir araçtır. Site yatırım yapmayı kolaylaştırmak istiyor, böylece daha iyi bir yatırımcı ve girişimci olabilirsiniz.

5. Cüzdan Hackleri

Jim Wang, finansal durumunun iyileştirilmesine yardımcı olacak eylemlere odaklanmak amacıyla Cüzdan Hack'leri kurdu. Daha önce Bargaineering adlı bir site kurmuştu. Daha sonra, Cüzdan Hack'lerine başlamadan önce 3 milyon dolarlık bir süre için beş yıllık bir süre içinde geri döndü ve sattı.

Cüzdan Hack'leriyle ilgili en iyi şey, sadece harika içerik değil, yazılı olduğu ve sunulduğu yoldur. Makalelerin takibi kolaydır ve içeriğin çoğu sadece eski ve ilginçtir.

Konuyla ilgili olarak, “14 Elmas Zihninizi Darbe Edecek Sırları Alıyorum (Söz Veriyorum)”.

6. 40 Yıla Göre Emekli Olun

Evet lütfen! Kim 40 yaşında emekli olmak istemiyor?

40 yaşına kadar emekli olmak, mühendislik kariyerinden emekliye ayrılmak için 38 yaşındayken evde kalan bir baba ve blog yazarı olarak görev yapan Joe Udo tarafından yaratıldı. Birçok finansal blogcu gibi Udo da kendi erken emeklilik yolculuğunun kaydını tutmak için blogu başlattı. onun anlayışları ve deneyimleri.

Site, RealtyShares gibi crowdfunded gayrimenkul şirketleri, Lending Club gibi şirketler aracılığıyla P2P kredileri ve kiralık mülkler gibi uzun vadeli yatırım stratejileri üzerinde durmaktadır. Bunlar Udo'nun kendini denediği tüm yatırım yöntemleri.

7. Büyük Resim

Ritholz Wealth Management'ın sahibi ve yazar Barry Ritholz tarafından yaratılan The Big Picture, ekonomi ve yatırım hakkında makaleler içeriyor. Ödül kazanmış site 2013 yılında başlatıldı ve TED blogu, bunu Bilmeniz ve Kullanmanız Gereken En İyi 100 Web sitesinin listesine yerleştirdi.

Blog, New Yorker, Slate ve New York Times gibi diğer kaynaklardan makroekonomik eğilimler hakkında tavsiye edilen makalelerin bir özetini içermektedir (örn.“Gig Ekonomisi Küçülüyor”), küresel borç ve vergiler. Ritholz da günün en önemli meselelerini ele geçirmesini sağlıyor.

8. Vanguard Blogu

Dünyanın en büyük yatırım yönetimi şirketlerinden biri olan Vanguard, yatırım, emeklilik ve hisse senetleri ile ilgili hikayelere yer veren Vanguard Blogu'na ev sahipliği yapıyor. Blog, Vanguard'ın uzmanlarının görüş ve fikirlerini sunuyor.

Site çok basit ancak gerekli minimum dağıtımlar (RMD'ler) ve hisse senedi portföyünüzü nasıl hazırlayacağınız gibi şeyleri anlamanıza yardımcı olacak makaleler sunuyor.

Vanguard, ilk endeks fonlarını başlatarak yatırım yapmayı demokratikleştiren Jack C. Bogle tarafından kuruldu. Bogle’ın kendi blogu olan The Bogle eBlog’u da vardır.

9. Alpha aramak

Alpha arama, yatırımcılardan ve endüstri uzmanlarından satın alma tarafında, çoğu diğer yatırım sitelerinde olduğu gibi satış tarafında değil, analizler sunan kalabalık kaynaklı bir hizmettir. Yazarlar, yatırım yapmak için stokları önermektedir ve önerdikleri herhangi bir stokta kendi sahiplerini açıklamalıdır.

Diğer makaleler piyasa haberlerine, hisse senedi fikirlerine, portföy yönetimine, pazarlama tahminlerine, yatırım stratejilerine ve kazanç raporlarına odaklanmaktadır. Site yatırım yapmaya yoğunlaşıyor, bu yüzden yeni başlayan bir yatırımcıysanız, içeriğin bir kısmı anlaşılması kolay olmayabilir.

10. Zen Yatırımcı

Zen Yatırımcı size daha iyi bir yatırımcı olmasını vaat ediyor. Eski Wall Street yatırım uzmanı T. Erik Conley, Kuzey Trust Co'daki eski sermaye ticareti yöneticisi sitesini oluşturdu.

Site, daha akıllıca nasıl yatırım yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacak somut hareketler, dersler ve kurslar sunuyor. Hatta yatırımda ne kadar iyi olduğunuzu bulmanıza yardımcı olmak için ana sayfasında bir sınav bile var.

Zen Yatırımcı ayrıca yatırım stratejilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

11. Investopedia

Investopedia değerli eğitim içeriği sunar, böylece yatırım terminolojisini ve kavramlarını daha iyi anlayabilirsiniz. Yatırım bölümü robo danışmanları, stratejileri ve yılın en iyi teknoloji ürünü ETF'leri hakkında makaleler içeriyor.

Ayrıca en yeni yatırım haberlerine ve daha bilinçli yatırım kararları vermenize yardımcı olacak yatırım temellerine sahiptir.

12. Bakiye

Denge, yeni başlayanlar da dahil olmak üzere tüm seviyelerde yayılan içeriğe sahip güçlü bir yatırım bölümüne sahiptir. Değerli yatırım, ekonomi, gayrimenkul ve emeklilik hakkında yatırım ipuçları, haberler ve eğitim makaleleri sunmaktadır.

Site ayrıca, “nasıl yapılır” ve ipuçları dahil olmak üzere öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli makalelere de sahiptir. Makalelerin anlaşılması kolaydır, ki bu yatırım için yeni iseniz büyük bir artıdır.

Bloglara ek olarak, yatırım hakkında öğrenebileceğiniz 4 yol

Bloglar, öğreniminizi tamamlamanın ve yatırımla ilgili en son haberleri ve bilgileri almanın harika yollarıdır. Ancak, eğerGerçekten mi Nasıl yatırım yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız, blog aramanızın ötesine geçin. Daha derin bir anlayış kazanın ve kitaplarınızla arkadaşlarınız, aileniz ve meslektaşlarınızdan oluşan ağınız aracılığıyla sorularınıza daha fazla yanıt verin.

Bunu birkaç adım daha ileriye götürmek için:

1. Yatırım ile ilgili kitapları okuyun

Büyük bir okuyucu değilseniz, sesli kitap veya iki ile başlayın. Kitap okumak, belirli bir konuyu daha iyi kavramanıza yardımcı olacaktır. İşte yatırımla ilgili en iyi üç kitap.

İyi Tutulan Cüzdan İpucu: Ücretsiz sesli kitap okumak için.

“Bogleheads'ın Yatırım Yapma Kılavuzu”, Jack Bogle

Kişisel finans ve yatırım ihtiyaçları hakkında bilgi edinmek isteyen herkes, uzun vadeli yatırımların İncil'i olarak kabul edilen bu kitabı almaya ihtiyaç duyuyor.

“Bogleheads 'Investing Guide”, endeks fonları ve sahip olmanız gereken uzun vadeli yatırım zihniyetini size öğretir. Dizin fonlarının babası olan Bogle, uzun vadeli bir yatırım stratejisi olmaksızın rahat bir emekliliğe dayanamayacağınızı söylüyor.

Pazar o kadar da büyük bir şey yapmıyorsa ve paranızı kaybetmiş olsanız bile, paranızı ona yapıştırmanız ve paranızı panik içinde çekmemeniz gerekir.

Deacon Hayes tarafından “Erken Emekli Olabilirsiniz!”

Iyi Cüzdan kurucusu Deacon Hayes tutulur nasıl erken emekli ve orada almak için en iyi yollar hakkında bir kitap yazdı. “Erken Emekli Olabilirsiniz”, doğru emeklilik araçlarını doğru planlamayı ve nasıl seçeceğinizi öğretir.

Benjamin Graham'ın “Akıllı Yatırımcı”

“Akıllı Yatırımcı” bir ihtiyar ama güzelliktir. Graham kitabı 1949'da yazdı ve katı yatırımın temel kurallarına odaklandı. Özellikle yeni başlayan bir yatırımcıysanız, bunu okuyun. Graham, hatalardan kaçınmanıza ve emeklilik için anlamlı olan yatırımlara odaklanmanıza yardımcı olabilecek “değer yatırımı” felsefesine itibar ediyor.

2. Size yardımcı olabilecek finansal danışmanlarla konuşun

Bazen, telefonla veya şahsen insanlarla konuşmak, durumunuzu anlamanın en iyi yoludur. Bir mali müşavir, kendiniz için belirlediğiniz hedeflere gerçek rakamların eklenmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca, tüm finansal danışmanlar bir kol ve bir bacak şarj etmez. Pek çoğunuz ücretsiz olarak sizinle ilk konuşmaları olacaktır.

Sınıflar veya buluşmalar sunan düşük maliyetli veya ücretsiz finansal hizmetler olup olmadığını görmek için yerel bölgenizi kontrol edin.

3. Yerel buluşmalara göz atın

Yeni bir şey hakkında öğrenmenin en iyi yolu, kendinizi “orada, bunu gerçekleştiren” diğer kişilere kaptırmaktır. Buluşlar, yeni insanlarla tanışmak ve kişisel deneyimleri yoluyla maliyenizi nasıl daha iyi hale getirebileceğinizi öğrenmek için harika yollardır.

Bölgenizde ne tür finansal odaklı toplantıların yapıldığını görmek için Meetup.com veya Eventbrite'ı ziyaret edin.

4. Ailenize ve arkadaşlara ulaşın

Arkadaşlarınıza, ailenize, finansal açıdan bilgili meslektaşlarınıza ve danışmanlarınıza yatırım yapma ve kaydetme konusundaki deneyimlerini sorun.

Zamanın özüdür, bu yüzden soruların bir listesi ile hazırlanın ve not alın.

Onlara bir fincan kahve ya da çay almayı teklif etmeyi unutmayın!

Favori bloglarınızı seçin

Emekliliğinize nasıl yatırım yapacağınızı ya da yatırım bilginizi en iyi yatırım blogları ve siteleri aracılığıyla bir sonraki seviyeye taşımayı öğrenmek, geleceğe hazırlanmak için harika bir yoldur.

Yatırım yaparak finansmanı nasıl geliştireceğinizi öğrenmek zaman alır ve sadece birkaç makaleyi okuyarak tam olarak anlayamayacaksınız. Yatırım bilginizi öğrenmek ve büyütmek için, kendinizi içine almanız gerekir. Bu süreç, bloglar ve web siteleri aracılığıyla düzenli olarak okumayı içerebilir. Başkalarının bloglarında paylaştığı deneyimleri kullanın ve favori olanlarınıza abone olun.

Daha derin bir anlayış kazanmak için kitap okumalı, finansal danışmanlarla konuşmalı, buluşmalara katılmalı ve arkadaşlarınızla, ailenizle ve meslektaşlarınızla çok sayıda görüşme yapmalısınız.

Hiç özledim mi? Favori yatırım blogunuzu aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Videoyu izle: Kristal Şehir Evleri 3 + 1 Daire / Armas Global Yatırım

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site"/>
Maliye

Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site

Elektronik çağda yaşıyoruz, dostlarım. Çoğumuz için hayat, telefonunuz, iPad'iniz veya dizüstü bilgisayarınız olsun, bir çeşit elektronik eşya içerir. Elektronik çağ hiçbir yere gitmiyor. Ancak, bir uyarı ile geliyor; Evin etrafında uzun süre kullanılmayan elektronik eşyaların büyüyen bir yığını.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama N
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama N

Son 20 yılda (veya hatta) doktora gittiyseniz, muhtemelen bu gezilerin ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuzdur. Sağlık hizmetlerinin artan maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak kendinizi bu büyük harcamalardan koruyabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Medicare'e göre, sağlık sigortası kapsamına giren milyonlarca yaşlı var ki, aksi takdirde karşılayamayacaklar.
Devamını Oku
Öğrenci Kredilerinizi Nasıl Artırırsınız ve Binlerce Kurtarınız
Maliye

Öğrenci Kredilerinizi Nasıl Artırırsınız ve Binlerce Kurtarınız

Öğrenci kredisi toplamları her yıl artmaya devam ettikçe, binlerce yıl boyunca su üstünde kalmak zorlaşıyor. Öğrenci kredilerini ele alırken faturalarını nasıl ödeyebilir, evden tasarruf edebilir ve emekliliğe yatırım yapabilirler? Sorun, çoğu kişinin anlaması zor görünüyor. İnsanlar daha fazla borçla mezun olmaya devam ettikçe ücretler durgun kalır.
Devamını Oku