Maliye

Yandaki Uber için Parayı Nasıl Kullanıyor?

Daha fazla para kazanmak için Uber ile çalışmayı düşündün mü? Uber için Sürüş, gelirinizi arttırmak için yapabileceğiniz birçok yan halden biridir. Ryan Begin bir yıldan fazla bir süredir Uber'i kullanıyor ve deneyimini bizimle birlikte bir Uber sürücüsü olarak paylaşıyor. İşte onun hikayesi.

Bize biraz kendinden bahset.

Benim adım Ryan Begin ve ben doğal bir Arizona'lıyım. Mesa / Queen Creek bölgesinde doğdum ve büyüdüm.

Tam zamanlı işin için ne yaparsın?

Tam zamanlı işim için, North Scottsdale bölgesindeki lüks ve lüks bir tesis olan Fairmont Scottsdale Princess için çalışıyorum. 2,5 yıldan fazla bir süredir, misafir hizmetleri departmanında ulaşım konusunda çalışıyorum ve orada tanıştığım yeni insanlarla çalışmayı çok seviyorum.

Tam zamanlı iş programınızın etrafında Uber'e nasıl uyuyorsunuz?

İş programım sabah 2'den. Saat 10:00 Pazartesiden cumaya kadar, genellikle Uber vardiyalarımı hafta içi günlerde sabahları planlıyorum ve sonra da müsait olduğum haftasonu saatlerde çalışıyorum. Sabah / erken öğleden sonra vardiyaları büyüktür, çünkü birçoğu uzun süreler havalimanı çalışır gibi çalışır. Uber ile, sürdüğünüz kilometreler daha fazla para kazanırsınız. Genellikle yerel kaplıcalar ve tatil köylerinde takılırım, çünkü çok sayıda insanın tatil köylerinden havalimanına gitmesi gerekiyor.

Uber mükemmeldir, çünkü sizin müsait olduğunuzda açıp kapatabileceğiniz indirilebilir bir uygulamaya sahipler, bu da tam zamanlı iş programımın etrafında çalışmam saatleri seçmeme izin veriyor.

Genellikle haftada kaç saat Uber için çalışıyorsunuz?

Genellikle haftada üç saat, sabah 10'dan akşam 1'e kadar müsait olmaya çalışırım. ya da öyleyse, hafta sonları günde 5-6 saat, planladığım diğer şeylere bağlı olarak.

Uber sürücüsü olmaktan en çok neyi seviyorsun?

Uber için en iyi araç, istediğimde araba kullanabilmem. Uygun saatleri seçiyorum. Pek çok yarı zamanlı iş bu tür özgürlüklere sahip değil.

Uber sürücüsü olmanın en zor kısmı nedir?

Uber şoförü olmanın en zor kısmı, bazen insanların arabanıza veya zamanınıza karşı hoş ya da saygılı değillerdi, ama çoğu zaman böyle değil.

İnsanları ne tür yerlere götürdünüz?

Havalimanına çok insan götürdüm, ama aynı zamanda insanları vadinin tüm bölgelerine yönlendirdim. Müşteriyi aracınızda toplayana kadar nereye gittiğini bilmiyorsun. Yolculuk uzun bir yolculuk ya da çok kısa olabilir. Bu işin çok sıradan kalmasını engelliyor.

Diğer taraftaki haydutlar üzerinde bir Uber sürücüsü olmayı seçmene neden karar verdin?

Uber'in sunduğu esnekliği beğendim. Kendi saatlerimi seçebildiğim için, tam zamanlı işimin etrafında Uber çalışabilirim. Ayrıca, ben bir insan olduğum için eğlenceli olacağını düşündüm.

İlgili Podcast

Uber sürücüsü olarak çalışmayı düşünen insanlar için ne gibi ipuçları var?

Başarılı bir Uber sürücüsü olmak istiyorsanız, bunun gerçekleşmesi için iki şey gerekir. Öncelikle, iyi gaz kilometreye sahip bir araca ihtiyacınız var. Bu, gelirinizi en üst düzeye çıkaracaktır.

İkincisi, bir insan kişi olmanız gerekiyor. Uber sürücülerinin müşterilerinizi hedeflerine götürürken rahat ettirebilmeleri önemlidir. Ayrıca, daha sosyal olduğunuzda, onlara iyi baktığınızı düşünen müşterilerin ipuçlarını kazanma şansınız artar. Ayrıca, Uber müşterileri gezileri uygulamada değerlendirir ve iyi dereceler aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Uber kariyerinizden favori bir hikayeniz var mı?

Özel bir hikayem yok, ama size Uber'le çalışmamdan gerçekten keyif aldığımı söyleyebilirim. Her türlü farklı ve ilginç insanlarla tanışmaktan zevk aldım. İnsanlarla tanışmak ve aynı zamanda para kazanmak ve sizin için en uygun olduğunda bunu yapmak için harika bir yoldur.

Bir araba kullanarak para kazanmak hakkında bilmek istiyorsanız, Lyft için para kazanmak nasıl kontrol edin.

Videoyu izle: Uber / Lyft Şuan Kaç Para Kazanıyorum ve Yaşadığım Enler

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Allstate Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Allstate Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası almaya karar verdiğinizde ortaya çıkan bazı değişkenler var. Bu önemli ürün, genellikle eksiksiz ve iyi tasarlanmış bir finansal planın anahtar bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, sevdiğiniz ve önemsediğiniz kişilerin, günlük yaşam masraflarıyla ya da ödenmemiş - bazen de aşırı - borçlanma endişesi olmadan devam edebilmelerini sağlamaya yardımcı olabileceğidir.
Devamını Oku
Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün
Maliye

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün

Aşağıda listelenen ürünlerden herhangi birine tam fiyat ödüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olandan daha fazla harcama yaparsınız. Bugün, çoğu insanın tam fiyatla satın aldığı günlük öğelere yılda binlerce dolar kazandıracağınız 6 yolu paylaşacağım. Kıyafet ve Aksesuarlar Amerika'da ortalama dört kişilik aile giyim ve aksesuarlara yılda 1,881 dolar harcıyor.
Devamını Oku
Akran İş Kredileri
Maliye

Akran İş Kredileri

Birkaç yıl öncesine kadar, küçük işletmeler bankalardan ve diğer geleneksel kaynaklardan işletme kredileri almakla sınırlı kalmıştır. Ancak son birkaç yıl içinde başka bir kaynak açıldı ve bu da eşler arası (P2P) ticari krediler. Bunlar özellikle küçük işletmeler için özel olarak hazırlanmış kredilerdir ve küçük işletme sahiplerinin bankalarda bulabileceklerinden daha fazla kredi seçeneği sunarlar.
Devamını Oku
Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz
Maliye

Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz

Borcunu ödemek düşüncesi harika, değil mi? Artık aylık ödemeler, postadaki kredi kartı faturaları veya telefonunuzdaki sinir bozucu “Minimum Ödeme Talebi” hatırlatıcıları yok. Her ay daha heyecanlı finansal hedeflere doğru yüzlerce dolar. Tüketici ve diğer borçların ödenmesi, Well Kept Cüzdan'da şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir.
Devamını Oku