Maliye

Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu

Herkes para yönetimi uzmanı olmak istiyor. Sonuçta kim Gerçekten mi Para stresi ile uğraşmayı sever?

Bu yolculuğun ilk adımı, bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen bir değişiklik yapmanız gereken bir değişiklik yapmanız gerektiğini farketmektir. Ardından, kendinizi yeni alışkanlıklarınıza eğitmeniz gerekir. Bir gecede gerçekleşmez ve vagonu bir iki kez düşürseniz bile çok fazla bağlılık gerektirir.

Bir hayat hack, yeni para alışkanlığınızı yapmanızı hatırlatan alışkanlık tetikleyicileri kurmaktır. Alışkanlık tetikleyicileri, alışkanlığınızı normal rutininizin bir parçası olarak oluşturmanıza yardımcı olur. Bu beş savaş testinden geçmiş alıştırma tetikleyicileriyle, herkes yeni alışkanlıklar-para ile ilgili ya da başka türlü öğrenebilir.

1. Bir Ödül Sistemi Kurma

Başarısızlık negatiflerine odaklanmak yerine, pozitif düşünürseniz ne olur? Özellikle, bir ödül sistemi kurmak, zor alışkanlık oluşturan aşamalarda sizi motive etmeye ve çekmeye yardımcı olacak bir mıknatıs gibi davranabilir.

Bunu her ay yapıyorum ve harikalar yarattı. Bir gelir hedefi belirledim: “$ X yapacağım, eğer öyleyse, kocamı güzel (ish) bir akşam yemeğine götüreceğim.” Gelir hedefime ulaşmanın faydasını düşündüğümde gevşememek zor ve nadir bir suşi yemeğine çıkmak.

Ayrıca belirli gelir hedeflerini ayarlayabilir, hatta bütçeniz dahilinde sopa gibi basit şeyler yapabilir veya her ay net değerinizi izleyebilirsiniz. Radius Bank gibi bazı bankalar, bu sayıları hesaplayarak ve yenilikçi kişisel mali yönetim araçlarıyla doğrudan banka hesabınızda bir bütçe oluşturmanıza olanak sağlamanızı kolaylaştırıyor.

2. Bir Sorumluluk Arkadaşını Bulun

Hiç bir arkadaşınla spor salonuna gitmenin daha eğlenceli olduğunu fark ettin mi? Belki normalden daha uzun süredir çalıştın, çünkü birbirinizi sorumlu tutuyordunuz? Bu, maliyeleriniz için bir hesap verebilirlik dostunun bulunmasıyla aynı fikirdir.

Korkma, istemiyorsan onlara finansal numaralarını göstermek zorunda değilsin. Hafta sonu harcama haftasonunu bir araya getirmek kadar basit olabilir. Ya da belki evde daha fazla yemek pişirmeye çalışıyorsunuz, böylece siz ve bir arkadaşınız tariflerle ticaret yapabilir, haftalık yemeklerinizi planlayabilir ve market listelerini hazırlayabilirsiniz.

Hatta arkadaşınızla bahisler kurabilirsiniz: Birbirinizi X yapmak için birbirinize giriş yapacaksınız ve eğer değilse, diğer $ Y'ye borçlu olacaksınız. Arkadaşınızın parasıyla sona ererse, Radius Bank bir telefon veya tablet kullanarak arkadaşlarınıza anında para göndermenizi sağlar. Artık sinir bozucu PayPal ücreti yok!

3. Kendinizi sorumlu tutunuz

Yapmıyorsun her zaman Seni izlemek için başka birine ihtiyacım var. Kendinizi sorumlu tutabilirsiniz. Günümüzde, popüler Beeminder veya Habitica programları gibi, alışkanlıklarınızı izlemenize ve hatta para alışkanlık oluşturma yolculuğunuzda sizi ödüllendirmenize veya cezalandırmanıza izin veren birçok uygulama ve program bulunmaktadır.

Başka bir iyi fikir otomatik uyarılar kurmaktır. Örneğin, birçok fatura, kredi kartı ve kredi için otomatik ödeme hatırlatıcıları ayarlayabilirsiniz. Radius Bank gibi bazı yüksek teknolojili bankalar, perakende mağazalar, benzin istasyonları, restoranlar ve marketler de dahil olmak üzere “tüccar tipi” bazında tüccar kısıtlamaları kurmanıza bile izin verir. Harcamaya odaklanmak isterseniz, restoranlar için, bunun üzerinde bir kısıtlama belirleyebilirsiniz.

4. Tasarruf Hedeflerinize Odaklanın

Her bir satın alma işlemi için kredi kartımı çekmeden veya bir ürünü sepete atmadan önce tonlamada yardımcı olan bir şey duraklatılıyor.

“Ben mi Gerçekten mi Bu öğeye mi ihtiyacınız var? Bu eşya için bu parayı işlemeye tamam mıyım, yoksa tasarruf hedeflerime koymayı mı tercih edeyim? ”

Geçen sene Peru'ya iki haftalık bir gezi yaptım. Her seferinde kendime bu soruyu yola çıkmadan önce bu soruyu sorduğumda, cevap neredeyse her zaman “hayır” oldu. Bu, seyahatim için daha fazla para biriktirmemde bana yardımcı oldu ve sonuç olarak, daha eğlenceli aktiviteler yapmam gerekiyordu. sörf ve Huayna Picchu, Machu Picchu bakan dağ yukarı yürüyüş.

Radius Bank ile çalışmanın yan faydası: Kartımı Machu Picchu'da kaybettiysem, yedek kart almam ve herhangi bir hileli harçtan kaçınıncaya kadar Radius Bank'ın uygulamasını kullanarak anında donmuş olabilirdim.

5. Alışkanlıklarınızı Yığın

“Alıştırma istiflemeyi” duydun mu? Biri Bana yardım eden en büyük şeyler. Buradaki fikir şudur: Sabahları bir fincan kahve yapmak veya haftada bir kez bakkaliye alışverişi yapmak gibi rutin olarak yaptığınız alışkanlıklarınız var.

Yeni bir alışkanlık öğrenmeye çalışıyorsanız, onu eski, yerleşik bir alışkanlıkla eşleştirin. Örneğin, bütçeleme konusunda ciddiyet almak istediğimde (birçok başarısız denemeden sonra), onu başka bir rutinle eşleştirdim: sabah çayımı demleme. Bir bardak çay hazırladığımda, çayın dik olmasını beklerken bütçemi açtım ve güncelledim. Çay bardağı bütçemi güncellemek için tetikleyici (ve yeni alışkanlık) oldu.

Banka hesabınızı düzenli olarak kontrol etmek konusunda daha tutarlı olmak istediğinizi varsayalım. Her gün dişinizi fırçalarken ya da akşam yemeği pişirirken, zamanınızı bir kenara koyun.

Radius Bank, bu işlemi akıllı telefonunuzdaki birkaç buton tıklaması kadar basit hale getirebilecek bir uygulama sunuyor. Mümkün olduğunca kendiniz kadar kolaylaştırın!

Bunu yapabilirsiniz

Kendinizi yeni bir alışkanlığa, özellikle de para alışkanlığına alıştırmak zordur. Hepimiz oradaydık ve hepimizin başarıları ve başarısızlıkları oldu. Hatırlanması gereken en önemli şey asla vazgeçmemektir (geçici aksaklıklarınız olsa bile).

Sizin için çalışan alışkanlık tetikleyicileri bulmak, Radius Bank gibi teknolojilerin yardımıyla, başarı şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Bilmeden önce, tam bir tasarruf hesabınız ve boş bir endişeleriniz olacak.

Bunlar sadece alışkanlık tetikleyicilerinin bazı örnekleridir; hangileri denediniz?

Videoyu izle: Verimli Ders Çalışmanın 8 Altın Kuralı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?
Maliye

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC035_.mp3 Piyangoyu kazanma olasılığınızın 10.000.000'inde 1 olduğunu söylediler. Eh, bugün benim şanslı günüm, çünkü yeni kazandım - evet bebeğim! Tamam… aslında ben kazanmadım. Sadece bu yazı için yaptığım gibi davranacağız. Once Bir zamanlar bir müşterim bana sordu, “Jeff, bir milyon dolar olsaydın, ona nasıl yatırım yaparsın?
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama G
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama G

Medicare'e kaydolduğunuzda, kafa karıştırıcı olabilir. İhtiyacınız olan kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak için anlamanız gereken düzinelerce farklı terim ve kapsama kategorisi vardır. Medicare mükemmel bir programdır, ancak programın kapsamadığı birçok tıbbi harcama vardır.
Devamını Oku
Kredi Onarım Mitleri Debunked
Maliye

Kredi Onarım Mitleri Debunked

Aşağıdaki makale CreditRepair.com için sponsorlu bir gönderidir. Kredi raporunuzda kötü işaretlere neden olan nedir ve bu kötü işaretler ilk olarak oraya nasıl ulaştı? Kredi onarımı ve kredi iyileştirmesi arasındaki fark nedir? Bunlar, kredinizi düzeltmeye geldiğinde sahip olabileceğiniz yanıcı sorulardan sadece birkaçı.
Devamını Oku