Maliye

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün

Aşağıda listelenen ürünlerden herhangi birine tam fiyat ödüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olandan daha fazla harcama yaparsınız. Bugün, çoğu insanın tam fiyatla satın aldığı günlük öğelere yılda binlerce dolar kazandıracağınız 6 yolu paylaşacağım.

Giyim ve Aksesuar

Amerika'da ortalama dört kişilik aile giyim ve aksesuarlara yılda 1,881 dolar harcıyor. Altı ailemiz, son üç yılda, giyim ve aksesuarlarda sırasıyla 1288 $, 1309 $ ve 1014 $ harcadı. Bu ortalama aile ile karşılaştırıldığında yaklaşık% 54 veya daha fazla bir tasarruf. Bunu nasıl yaparız? İşte bizim ipuçlarımız:

 • Her zaman temizleme raflarını kontrol edin
 • Karışık ve eşleştirilebilen geleneksel renklerde temel giyim zımbaları satın alın
 • Özellikle kışlık mont gibi daha pahalı ürünler için eBay'de alışveriş yapın
 • Başkalarıyla kıyafet satın alabilir, satabilir ve ticaret yapabilirsiniz bir Facebook grubu veya başka bir ağ ile katılın
 • Zamanın önünde satın alın. Bu yılki temizlik rafı ile gelecek sezon için kış kıyafetleri alın.

Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, giyim maliyetlerinizi küçültebilirsiniz.

Restoran Yemekleri

Bu makaleye göre, dört kişilik ortalama aile, yemeklere yılda 2.668 dolar harcıyor. Bu miktarı düşürmek ve kaliteli restoran yemeklerinin tadını çıkarmak tamamen mümkündür. İşte bazı ipuçları:

 • Kuponlar için çevrimiçi görün. Çoğu restoranın, restoran faturanızın yüzde 15 ila 50'si arasında traş olabilen çevrimiçi kuponları vardır.
 • En sevdiğiniz restoran yemeklerini evde pişirmeyi öğrenin. Basitçe 'Olive Garden Alfredo Sauce tarifi' veya benzer bir cümle yazın ve restoranın favorilerini evde pişirmeyi öğrenin.
 • Doğum günleri veya yıl dönümleri gibi özel günler için yemekten kurtulun
 • Dışarıda arkadaşlarınızla ve ailenizle bir araya gelin ve her birinden veya ailenizden favori bir yemek getirmesini isteyin

Bu para tasarrufu sağlayan ipuçlarından yararlanırken, cep kitabınız üzerindeki yükü hafifletirken ve restoran harcamalarını azaltarak harika yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Evde bulunan malzemeler

Satın aldığınız neredeyse her ev eşyası, aşağıdaki ipuçlarından yararlanarak indirimli fiyat etiketi ile birlikte gelir:

 • Öğeye gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını ya da sadece bunu istiyorsanız bunu belirleyin. Ürün gerçekten ailenize değer katacaksa, devam edin ve satın alın
 • Alışverişe çıkmadan önce çevrimiçi kuponları kontrol edin. Çoğu mağaza ve banyo / yatak mağazalarının düzenli olarak kuponları vardır.
 • Gerekirse satın alın ve yenileyin. Girişte harika görünümlü bir yan masaya mı ihtiyacınız var? Bir garaj satışında kullanılmış olanı seçin ve ev dekorunuzu tamamlayacak şekilde boyayın ya da boyayın. Bir kez, geniş çaplı bir uzantıya ihtiyaç duyduğumuzda, tek bir aile evinden bir apartman dairesine küçülmekte olan bir adamdan 70 $ karşılığında Craigslist'de kullanılmış bir merdiven alıp 300 $ fiyat etiketinden kaçındık.

Banka hesabınızı boşaltmadan güzel bir ev sahibi olmak tamamen mümkün.

bakkaliye

Bakkal masrafları için para biriktirmenin sayısız yolu vardır. Dört kişilik ortalama aile bakkaliye ayda 584 ila 1156 dolar harcıyor, biraz zaman ve planlama ile bu sayıyı yüzde 40 oranında azaltabilirsiniz. Ailenizi daha az beslemek için daha fazla bilgi için şu mesajları okuyun:

 • Marketlerde Tasarruf Sağlamanın 8 Yaratıcı Yolu
 • Bakkal Fatura Kesmek için 10 Yolları
 • Erin Chase (podcast) ile Yarım Bakkal Bono Nasıl Kesilir

Verimli menü planlaması kullanarak, bakkala gezileri sınırlamak ve nakit bir bütçe içinde kalmak, ailenizi daha az besleyebilirsiniz.

Kolej

Ortalama üniversite öğrencisi geçen yıl öğrenci kredisi borcunda 35.000 $ 'ın üzerinde mezun oldu. Bir üniversite derecesinin sizin için en iyi seçenek olduğunu belirlediyseniz, burada koleje giderken harcayacağınız para miktarını azaltmak için bazı ipuçları bulabilirsiniz.

 • Evde ailenizle yaşayın ya da daha ucuz, kampüs dışı konutlar ve pahalı yurtlar odaları keşfedin.
 • Derecenizin ilk iki yılı için bir topluluk kolejine veya çevrimiçi üniversiteye katılın
 • Mevcut bursları araştırın ve yeterlilik parametrelerine uyan herkese başvurun.
 • Üniversite kredileri için önceden biriktirerek veya sınıflar, kitaplar ve diğer masrafları ödemek için kolejde çalışarak öğrenci kredilerinde faiz ödemekten kaçının
 • Çalışırken üniversite dersleri için ödeyecek bir işverende iş bulabilene kadar üniversite derslerinden vazgeçmeyi seçin
 • Dereceli harcamalarınızı en aza indiren ve derecenizi elde etmek için çalıştıkça tasarrufları en üst düzeye çıkaracak kendinize kesin bir bütçe oluşturun

Cep Telefonu Planları

Cep telefonu planları, telefon başına ayda yüzlerce dolara kolayca gidebilir, ancak durum böyle olmak zorunda değildir.

Republic Wireless gibi bir sağlayıcıya geçerek, cep telefonu faturanızı önemli ölçüde azaltabilir ve süreçte yılda binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz. Republic Wireless, her yaşam tarzına ve her bütçeye uygun çeşitli sözleşmeli planlara sahiptir. BONUS: Republic Wireless, her ay kullanmadığınız veriler için sizi geri öder! Hangisinin sizin için en iyi olduğunu görmek için bugün Cumhuriyet Kablosuz cep telefonu planı seçenekleri göz atın.

Bütçenizdeki her masrafa meydan okuyarak ve masraflarınızı düşürdüğünüzde, borçsuz veya varlıklı olma hedeflerine ulaşmak için yılda yüzlerce ve hatta binlerce dolardan tasarruf etmek kolaydır.

En sevdiğin para tasarrufu ipucu nedir? Her şey için bir bütçe denediniz mi?

Videoyu izle: Yeni Bir Araba Alırken Yanlışlık Yapmamız 10 Hata

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC'ye sor 017 - Gelirimin Yüzdesi Emekliliğe Ne Kadar Gidiyor?
Maliye

GFC'ye sor 017 - Gelirimin Yüzdesi Emekliliğe Ne Kadar Gidiyor?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Eğer cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Eğer sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'de yer alıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Soldierin ve 50 $ Amazon'un bir kopyasının şanslı alıcısısınız. hediye kartı. Ne için bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
Cincinnati Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Cincinnati Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu insan bunun hakkında konuşmak istemese de, hayat sigortası herhangi bir finansal planın önemli bir parçasıdır. Neden fark eder? Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelir, sevdikleriniz arasındaki hayatınızı devam ettirmek veya beklenmedik bir durumda uzun yıllar finansal olarak mücadele etmek arasındaki farkı yaratabilir.
Devamını Oku
Amazon gibi 18 En İyi Site
Maliye

Amazon gibi 18 En İyi Site

Dağınıklıktan nefret ediyorum, çünkü zaten benim küçük apartmanımı çok daha küçük hissettiriyor. Her ne kadar adaletli olsa da, hiç kimsenin söylemiş olduğunu hiç düşünmedim, “Bütün bu dağınıklığı evimde seviyorum”, ama hepimiz için, hatta yüksek bir dağınıklık bilincine sahip olanlar bile oldu. Vaka noktası - depolama birimi sektörünün yıllık geliri 38 milyar dolar.
Devamını Oku
Yaşlı Ebeveynlerin Bakımı: Aile Bakıcıları için Bütçeleme
Maliye

Yaşlı Ebeveynlerin Bakımı: Aile Bakıcıları için Bütçeleme

Her ay, Bonnie, annesinin uzun vadeli bakım sigortası kontrolünün gerçekleşmesi için teşekkür eder. Uzun süreli bakım sigortası, annesinin ev bakımı için ödeme yapar; bu, annesinin ihtiyacı olan bakımı almasıyla birlikte, Bonnie'nin işlerini yürütebilir, çocuk okulundaki programlara katılabilir ve nefes almak için birkaç dakikanızı alabilir.
Devamını Oku