Maliye

Yeni Başlayanlar İçin Kuponlama: Başlamanız Gereken Her Şey

Kuponla nasıl başlayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Kuponlama size büyük para kazandırabilir.

Öğrenme Kanalının Aşırı Kuponunun bir bölümünü izlediyseniz, ne hakkında konuştuğumu biliyorsunuz. Şovda yer alan çocuklar ve baylar, genellikle bir marketten, bakkalla dolu bir marketle ve hemen hemen ücretsiz olarak yürürler.

Bu makaleden aşırı kupon almayı öğrenmezken, yukarıdaki bağlantıyı kullanarak gösterinin bölümlerini izleyebilirsiniz. Bu arada, kupon kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi size anlatacağız.

Kuponlama kesinlikle bir sanattır, ama sana ciddi bir para kazandıran bir sanat. Aşağıdaki ipuçlarını takip ederek, bakkal maliyetlerinizi göze çarpan gözle görülür bir miktar azaltabilirsiniz. Hazır?

Kuponla para biriktirmeye başlamak için bilmeniz gerekenler.

Kuponlarınızı Nereden Alınır?

Kuponlarınızı nerede bulacağınızı biliyorsanız, önemli bir başlangıçınız olur.

Eskiden sadece Pazar gazetesi teslimatıyla kupon alabiliyordunuz. Ancak, kağıt teslimatı eskiden olduğu kadar popüler değildir. Bu gerçek, kupon üreticilerinin diğer yollardan kupon almaları gerektiğini fark etmelerine neden oldu.

Şimdi kupon bulabileceğiniz birkaç yer var. En sevdiğiniz bakkal ve diğer eşyalar için kupon alabileceğiniz daha iyi bilinen yerlerden birkaçı.

Uygulamalar Arasında Kuponlar Alıyor

Uygulamalar pek çok şey yapmayı kolaylaştırır ve kupon şirketleri bu gerçeği fark etmişlerdir. İşte en popüler kupon uygulamalarından ikisi

1. Ibotta

Ücretsiz uygulamayı ilk indirdiğimde, Ibotta, itiraf ettiğimi itiraf ediyorum. Ancak, sadece ilk iki haftada 30 dolardan fazla tasarruf ettim!

Ibotta uygulamasını kullanarak basit. Öncelikle uygulamayı akıllı telefonunuza indirirsiniz. Ayrıca, hangi mağazalarda arama yapmak istediğinizi uygulamaya da söyleyebilirsiniz. Ardından, satın almak istediğiniz şeylerde kuponlar için mağazada arama yaparsınız.

Alışveriş yaptıktan sonra, makbuzunuzun barkodunu telefonunuza tarayın. Ibotta, uygulamanızı kontrol ettiğiniz kuponları otomatik olarak makbuzunuzla bağlar. Koordine bir satın alma işlemi yaptığınızda, tasarruflar Ibotta hesabınıza yatırılır.

Bir PayPal aktarımı yoluyla tasarruflarınızı (en düşük 10 $ 'a ulaştığında) çekebilirsiniz. Ibotta, Walmart, Target Sam's Club ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok büyük perakendeci ile çalışıyor.

Bonus: Ayrıca, başkalarına başvurmak ve programı kullanmak için atıfta bulunmak için Ibotta ile para kazanırsınız.

2. Ebatlar

Ebates başka bir harika (ve ücretsiz) kupon uygulaması. Ebates ile para biriktirmek Ibotta'dan biraz daha farklı bir şekilde çalışır. Ebates'a kaydolduğunuzda, iki yoldan biriyle tasarruf edebilirsiniz.

Ebates portalı üzerinden online alışveriş yaptığınızda tasarruf edebilirsiniz. Ya da Ebates uygulamasıyla mağazadan tasarruf edebilirsiniz.

Yaptığınız gibi, satın alımlarınızın bir yüzdesini nakit olarak alırsınız. Bonus: Ebates, aşağıdakiler dahil 2.000'den fazla farklı mağaza ile çalışır:

 • Walmart
 • Amazon
 • Hedef
 • Safeway
 • Macy
 • JC Penney
 • En iyi satın alım

Ve binlerce daha fazla. Ebates'in portalları üzerinden alışveriş yapmak için nasıl geri para verebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu gerçekten basit. Ebates, alışveriş yapanları alışveriş yapan mağazalara, size yollarını göndermek için onlara bir başvuru oranı verir.

Ebates, başvuru yüzdesini size, müşteriye ayırır. Ebates ile alışverişten elde ettiğiniz tasarruf büyüdükçe, paranızı alabilirsiniz.

Ya tasarruflarınızı PayPal üzerinden talep etmenize izin verecekler veya isterlerse size bir kontrol göndereceklerdir. Ve Ibotta gibi Ebates, Ebates üzerinden alışveriş yapan başkalarına atıfta bulunmanız için size ekstra para kazandıracak. Daha fazla para tasarrufu!

Kuponlu Çevrimiçi Siteler

Kuponları olan birçok çevrimiçi site var. İşte daha iyi bilinen sitelerden bazıları.

3. Coupons.com

Coupons.com'u kullanmayı seviyorum. Para biriktirmeyi çok kolaylaştırıyorlar! İşte nasıl çalışıyor. Sadece coupons.com web sitesine gidin.

Siteye girer girmez, hemen ön sayfada kuponlar görürsünüz. Kuponun sağ alt köşesindeki artı işaretini tıklatarak istediğiniz kuponları kontrol edin.

Kuponları kontrol ettiğinizde, üst çubuğun sağ tarafındaki kırmızı “baskı kuponları” düğmesine basmanız yeterlidir. Kuponlarınız yazdırılacak ve satın almaya ve kaydetmeye hazırsınız.

Kupons.com'a katılmak için hiçbir şeye mal olmaz ve kuponları basmak için bile katılmanız gerekmez. Daha kolay olamazdı!

Bonus: Coupons.com, basmadan tasarruf etmenize yardımcı olmak için kupon kodlarına sahiptir.

4. Perakende-Me-Değil

Bu yazdırılabilir kuponlar ve kupon kodları olan başka bir sitedir. Sadece Retail-Me-Not web sitesine gidin. Üst çubuğa "Keşfet" butonuna basın.

Popülasyona sahip sol kenar çubuğu, "Mağaza içi kuponlar" ve "Çevrimiçi Kodlar" dahil olmak üzere kategorileri gösterir. Yiyeceklerden giysiye ve daha fazlasına kadar her şeyden tasarruf edersiniz.

5. Kırmızı Erik

Red Plum, posta ve pazar gazetelerinde kupon gönderecek popüler kupon üreticilerinden biridir. Bununla birlikte, aynı zamanda kuponları görüntülemenize ve yazdırmanıza veya indirmenize izin veren bir web sitesine sahipler. Yukarıdaki bağlantıdan erişin.

6. Akıllı Kaynak

Akıllı Kaynak, posta ve çevrimiçi kuponlar sunan başka bir kupon üreticisidir. Web sitelerini kuponlar için posta koduyla, markaya göre, kategoriye göre ve daha fazlasıyla arayabilirsiniz.

7. Groupon

Büyük ihtimalle Groupon’u giydiğin - veya en azından duyduğun -. Groupon, seyahat kaçamaklarından restoran indirimlerine kadar her konuda fırsatlar sunmaktadır.

Ancak kendi web sitelerinde bir “kupon” bölümü var. "Kuponlar" bölümünde, belirli mağazalara kuponlar ve indirimler bulunuyor.

Online kupon aranması kolaydır çünkü büyük olasılıkla bir çok online iş (veya oyun) yapıyorsunuzdur. Çevrimiçi zamanınıza kupon sitelerini haftalık olarak kontrol ederek biraz tasarruf edin.

Mail veya Pazar Kağıtlarınızla Kuponlar Alın

Pazar gazetesine abone olursanız sadece kupon alabilirsiniz. Pazar gazetesini hala alıyorsanız, haftada bir düzinelerce kupon bulacaksınız.

Ancak, kağıda abone değilseniz, kupon üreticilerinin akıllı olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. Şimdi, üç ana kupon tedarikçileri (Akıllı Kaynak, Kırmızı Erik ve P & G) genellikle posta kuponları.

Birçok alanda, bu üç tedarikçiden bir haftalık posta tesliminde kupon kitapları bulacaksınız. Onları gözden geçir ve elinden geleni kullan.

Üretici Ürünlerde Kupon Bulmak

Birçok üretici kuponları doğrudan ürünlere yerleştirir. Bazı kuponlar aslında ürünün bir parçası ve bir kutunun kesilmesi gerekiyor.

Diğer kuponlar bir çeşit soyma yöntemi ile eklenir. Ya da, şişelenmiş ürünlerin şişeye bağlanmış veya şişenin boynuna asılmış bir kuponu olabilir.

Bunları mağazalarda arayın ve bunları yapabileceğiniz yerlerde kullanın.

Doğrudan Mağazalardan Kupon Alma

Birçok mağaza da haftalık kupon tasarruflarını postalıyor. Bunları posta kutunuzda arayın ve her hafta bir süre onları gözden geçirin.

Veya favori mağazalarınızda müşteri hizmetleri sayacını kontrol edin. Neredeyse her zaman kupon almak için kupon kitapları veya gazete ilanları var.

İpucu: Favori markanızın bir sadakat programı varsa, kendinizi imzalamayı düşünün. Market sadakat programları genellikle program üyelerine sunulan kuponlara sahiptir.

Üreticilerin Web Sitelerinde Kupon Bulmak

Ayrıca üreticilerin web sitelerinde kuponlar bulabilirsiniz. En sık kullandığınız ürünlerin üreticilerini kontrol edin ve görün. Not: e-posta listelerine kaydolursanız, e-posta kuponları aracılığıyla ek "yalnızca üyeler" tasarruflarına sahip olabilirsiniz.

Kuponlarınızı Nasıl Düzenlersiniz?

Kuponlarınızı sizin için en uygun şekilde organize etmek önemlidir. Bir kutuya veya zarf içine atılmışlarsa, bunları asla kullanamazsınız.

Kuponlarınızı organize etmenin birkaç yolu vardır. Kuponlar düzenlerken göz önünde bulundurmanız gereken üç ana konu.

 • Son kullanma tarihi
 • Ürün
 • Mağaza

Çoğu kuponun son kullanma tarihi vardır, bu nedenle kuponlarınızı buna göre düzenlemek istersiniz. Bunları tarihe göre düzenlerseniz, hangileri daha hızlı kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Klasörünüzün veya zarfınızın önünde en erken sürenin bitmesini isteyin.

Ayrıca onaylanmış mağazalar da önemlidir. Çoğu üretici kuponu herhangi bir mağazada kullanılabilir. Bu nedenle, üretici kuponlarını ayrı bir klasörde veya ciltleyicide tutmak isteyebilirsiniz.

Ancak bazı kuponlar sadece belirli mağazalarda iyidir. Bu kuponları ayrı ayrı işaretleyin.

Kuponları da ürüne göre düzenlemek isteyebilirsiniz ya da istemeyebilirsiniz. Ya da en azından kategoriye göre. Örneğin, kupon düzenleyiciniz şöyle görünebilir:

 • Her mağaza için ve belirli mağazalarda kullanılması gerekmeyen kuponlar için bir klasör
 • Her klasörde, tarihe göre ayırıcılar ile düzenleyeceksiniz
 • Her bir ayırıcıda, Ev ve Temizlik, Yiyecek, Güzellik Ürünleri vb. Gibi küçük adlandırma adlandırma kategorilerine sahip olacaksınız.

Ardından, kullanmak istediğiniz kuponları görmek için her hafta klasörleri kontrol edebilirsiniz. Şahsen ben sadece tarihe göre düzenlerim. Doğaya göre örgütlenmemiş bir insan olarak, bu benim için en kolay olanıdır.

Her hafta bakmak için daha az kazık var. Son kullanma tarihine kadar olan kuponların hızlı bir şekilde kullanılması gerektiğini biliyorum. Ürüne hemen ihtiyacım yoksa diğerleri bekleyebilir.

Bu “organizasyon” yöntemi daha fazla zaman alabilse de, kullanmayacağım karmaşık bir sisteme sahip olmak benim için daha iyidir.

Ayrıca kupon zarflarını etiketlemenize yardımcı olacak çok sayıda kupon organizatörü var. Sistemler aramaya devam edin ve kuponları sizin için çalışacak şekilde organize etmeye çalışın.

Bu görev, bazı deneme yanılmalarına neden olabilir, ancak sorun değil. Ne kadar çok çalışırsanız, kupon sisteminizi daha kolay ve daha kolay hale getirirsiniz.

Kupon Tasarruflarınızı Nasıl Elde Edeceksiniz?

Kupon birikimlerinizi de en üst düzeye çıkarabileceğiniz yollar var. Tüm yollardan tüm mağazalarda çalışmayabilir, ancak deneme ve hata ile hangi seçeneklerin sizin için en iyi olduğunu öğrenirsiniz.

Çift Kupon Günleri Avantajı Alın

Bazı mağazalarda Çift Kupon Günleri var. Bu, kupondaki dolar tutarı ne olursa olsun iki katına çıkaracakları anlamına geliyor. Mağazanız çift kupon günleri sunuyorsa ve o günlerde alışveriş yapabilirsiniz.

Mağaza Kuponlarını Üretici Kuponlarıyla Birleştirin

Kupon tasarruflarını en üst düzeye çıkarmanın bir başka yolu da mağaza kuponlarını üretici kuponlarıyla birleştirmektir. Varsa, ikisini de kullan.

Kupon Ürünlerini Satın Alın

Satışa sunulduğunda kupon öğeleri satın alabilirseniz, bunu yapın. Ardından satışın sağladığı otomatik mağaza indirimini ve kuponla ek tasarruf elde edersiniz. Sonuçta, daha çok, daha iyi kaydedersiniz.

Kupon ne zaman bir tasarruf değil?

Kuponla ilgili bilmeniz gereken bir şey, kuponun her zaman tasarruf için bir yol olmadığıdır. Kuponlar size paradan tasarruf etmek yerine size daha fazla para harcayabiliyorlar IF:

Normalde Satın Almayacağınız Eşyaları Satın Almak İçin Kupon Kullanın

Normalde satın aldığınız şeyler için veya normalde satın aldığınız bir şey haline gelebilecek şeyler için sadece kuponları kullanmayı deneyin. Ailenize daha iyi bir yaşam kalitesi getirmeyen öğeler için bunları kullanmayın.

Örneğin, normalde cupcakes veya şeker çubukları gibi işlenmiş şekerli aperatifler satın almadığınızı varsayalım. Onları satın almaya başlamayın çünkü onlar için bir kuponunuz var.

Niye ya? Çünkü sonunda tasarruf ettiğinden fazlasını harcıyorsun. Ara sıra bir tedavi iyidir, ama eğer bir alışkanlık haline getirirseniz, sadece kendinize daha fazla para harcarsınız.

Muhtemelen Kullanmayacak Şeyleri Satın Almak İçin Kupon Kullanıyorsunuz

Ürünleri satın almak çok cazip gelebilir çünkü bir kuponla çok şey buldunuz. Bununla birlikte, ürün asla kullanamayacağınız bir ürün ise, tekrar para harcıyorsunuz demektir.

Kullanacağınız ürünlerde kupon alımları yapmaya ve gıda ve diğer atıklardan kaçınmaya dikkat edin.

Kuponları kullanmak, marketinize ve diğer alışverişlere ciddi para kazandırmanın harika bir yolu olabilir. Yukarıdaki ipuçlarını kullanarak, para tasarrufu sağlayan kuponlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Kupon kullanıyor musunuz? Kuponlarla en çok para tasarrufu için en iyi ipuçlarınız neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Videoyu izle: Daha fazla para kazanmaya başladıracaksınız yapılmaması gereken 12 şey

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme
Maliye

Ohio Ulusal Finansal Hizmetler İnceleme

Sigorta için alışveriş yaparken, yapmanız gereken en büyük kararlardan biri, hangi şirketi seçeceğinizdir. Muhtemelen kafanın üstünden yaklaşık 10 taşıyıcıyı adlandırabilirsin. Sadece isimlerini biliyorsunuz, onları en iyi seçim yapmaz. Şirketleri karşılaştırırken nelere dikkat etmelisiniz?
Devamını Oku
500 $ Nasıl Yatırım Yapılır?
Maliye

500 $ Nasıl Yatırım Yapılır?

Burada sadece bir tahmin, ama yatırım yapmayan pek çok insanın, binlerce dolar ile başlamanız gerektiğini düşündüğünden şüpheleniyorum. İster inanın ister inanmayın, bu sadece doğru değil. Gerçekten 500 $ veya daha az yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bir sonraki itiraz, 500 $ 'a nasıl yatırım yapacağınız olabilir - bir hesap açsanız bile, sadece birkaç yüz dolar ile yapamayacağınız pek çok yatırım var, değil mi?
Devamını Oku
Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler
Maliye

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler

Gayrimenkul yatırımcılığı finansal özgürlüğü elde etmek için harika bir yol olsa da, tehlikeli bir yolculuk olabilir. Orada paranızı almaya hazır bolca sanatçı var. Bir emlak anlaşmasına geçmeden önce, insanların çekmeye çalıştığı dolandırıcılıklardan haberdar olmalısınız. Bu makalede, size gayrimenkul yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında ipuçları verilecektir.
Devamını Oku
Para Öğretimi İngilizce Çevrimiçi yapmak için 5 Yolları
Maliye

Para Öğretimi İngilizce Çevrimiçi yapmak için 5 Yolları

Çocukların öğrenmesine yardımcı olmak ve fazladan para kazanmaya çalışmak istiyorsanız, çevrimiçi İngilizce öğretmeyi düşünmelisiniz. Dershane ve öğretim yan hustles çeşitli farklı seçenekler gelir ve farklı özel ders şirketleri için çeşitli nitelikleri vardır. Çevrimiçi bir öğretmen olarak, sahip olmanız gereken temel nitelikler öğretmek istediğiniz konuların ustalığı ve harika bir öğretmen olması için gereken sabır ve tutkudır.
Devamını Oku