Maliye

Finansal olarak istikrarlı olduğunuz 20 işaret

Finansal istikrarın bir yaşamını gerçekten yaşıyor mu, yoksa maddi olarak istikrarlı bir hayat yaratma alanında hala bir işiniz var mı? Aşağıdaki 20 işaret, bu sorunun cevabını bulmanızda yardımcı olabilir. Her ne kadar bireysel olarak doğru olsa da, 20 işaretin mutlaka finansal olarak istikrarlı bir kişiyi (bazen kafanızı kuma koymak kolay değil), toplu olarak, eğer aşağıdaki “evet” cevabını verebiliyorsanız Bu, kendiniz için finansal olarak istikrarlı bir para durumu yarattığınızın iyi bir göstergesidir. Aşağıdaki sınava gir ve rütbenin nereye gittiğini gör.

1. Mali durumunuzla barışıksınız

Para endişelerinin sizi rahatsız etmediği bir mali yastık oluşturduysanız, bu finansal istikrar elde ettiğinizi gösterir. Burada “que sera sera” tipi endişelenmeyen bir türden bahsetmiyoruz, ancak finansal durumunuzda doğru bir “bende bir şeyler var” güveniniz olduğuna dikkat edin, bu da sizi iyi bir finansal ortamda olduğunuzdan emin olur. ve geceleri uyumanıza yardımcı olur.

2. Eşinizle para hakkında savaşmazsınız

Siz ve eşiniz düzenli ya da yarı düzenli bir şekilde parayla ilgili kavgalar yaparsanız, bazı finansal istikrarsızlıkların sürdüğünün bir göstergesi olabilir. Aynı zamanda, bir eşin paraya göre gerekenden daha yüksek bir değer getirdiğinin bir göstergesi olabilir. Ancak, siz ve eşiniz hem para durumunuz, hem de para hedefleriniz ve bu hedeflere ulaşma planı konusunda rahatsanız, finansal istikrarın çoktan varmış olması muhtemeldir.

3. Kredi kartlarınızı sık kullanmazsınız, ya da yaparsanız, her ay tam ödeme yaparsınız.

Aylık olarak ödeme yapmak ve faiz ödemeden ödüller almak için her ay kredi kartlarını kullanmayı seçmek tamamen farklıdır. sahip olan Kredi kartlarınızı her ay kullanmak. Kredi kartlarınız hayatınızda bir zorunluluk değilse, sağlam bir mali alandasınız demektir.

4. Tamamen stoklanmış bir acil durum fonu var.

3, 6 ya da 12 aylık harcamalar olsun, tamamen stoklanmış bir acil durum fonu, maliyenizin sırayla olduğuna dair büyük bir işarettir. Bir pelüş acil durum fonu, tasarrufların harcamaya öncelik vermesi için zaman ayırdığınız anlamına gelir.

5. İş kaybı, faturalarınızı ödeyemediğiniz anlamına gelmez

Bir iş kaybı ailenizi korkunç darbelere sokar mı, yoksa sadece bir yedek gelir bulunana kadar hafif bir kurs düzeltme uygulanması anlamına mı gelir? Eğer işinizi kaybetme düşüncesi sizi bir panik haline getirmezse, fakat tasarruflardan biraz para çekmeyi gerektiriyorsa, doğru yoldasınız demektir.

6. Mali acil durumlar paniğe neden olmaz

Finansal evimizi almak için bir plan yapmadan önceki günlerde, kırık bir su ısıtıcısı veya büyük bir araba tamircisi kocamı ve BÜYÜK zamanını panikliyordu. Şunu merak ediyoruz: Bu satın alma işlemini yapmak için kredi kartlarından herhangi birine sahip miyiz? Daha büyük bakiyenin getireceği artan kredi kartı ödemesini halledebilir miyiz? Günümüzde, finansal acil durumlar, tam ölçekli bir felaket yerine radar ekranına kaymaktadır. Aynı şeyi söyleyebilmeniz durumunda, kıyıya henüz vurulmamışsa finansal istikrar görüş alanı içinde.

7. Özel günlerde para harcama konusunda sorun yok

Özel günlerini evde değil de dışarıda kutlamak istiyorsan, bu harika bir şey. Ancak, bir yıldönümü kutlaması gibi özel bir vesileyle bir ay fazladan para harcamanız düşüncesi, mali durumunuz hakkında korku duyuyorsa, mali durumunuz daha yakından görülebilir.

Cömert olmanın heyecan verici ve panik tetikleyici değil

Finansal istikrarı olanlar, bir fırsat ortaya çıkarsa, layık bir sebebi vermek için paraya sahip olduklarını bilirler. Para vermenin faturaları ödeme kabiliyetlerini nasıl etkileyebileceğinden endişe etmek yerine, daha az şanslı olanlara yardım etme fırsatını yakalarlar.

9. Mali durumunuzdan memnunsunuz

Mali durumunuzun düşüncesi paniğe ve korkuya karşı neşe getiriyorsa, muhtemelen istikrarlı bir mali durum yaratmış olursunuz. Mali durumlarından memnun olanlar genellikle borç eksikliğinin ve bir pelvik acil yardım fonu finansal mutluluklarına katkıda bulunmaya yardımcı olurlar.

10. Para tasarrufu bir alışkanlık haline geldi

Para biriktirirken, para harcayacağınız için daha otomatik hale geldiğinizde, büyük olasılıkla finansal istikrara ulaşma potansiyeline - ya da - varmışsınız demektir. Para tasarrufu alışkanlığı, finansal rahatlık hedeflerinizin üzerinde çalışıldığını ve gereksiz satın alımlara yol açtığını gösterir.

11. Diğerlerinin sahip olduğunuz / bulunmadığınız hakkındaki görüşler sizi ilgilendirmez

Artık Joneses'a ayak uydurmamanız gerekiyorsa, muhtemelen mali durumunuzda rahat olduğunuz ve başkalarının görüşlerine göre maddi açıdan daha güvenli bir yer buldunuz.

12. Faturaların ödenmesi derin bir plan gerektirmez

Mali açıdan istikrarsız günlerdeyken, ödenen tüm faturaları nasıl alabileceğimiz ve hala paranın yemek için nasıl kalacağımız konusunda iyi düşünülmüş bir plan gerekiyordu. Eğer maliyeniz iyi bir yerdeyse, faturaları ödemek sorun değil.

13. Emeklilik ve / veya çocuk kolej giderleri karşılanmaktadır.

Emekli ya da çocuk kolej planları sağlam bir planla istikrarlı bir şekilde büyüyorsa, para hayatınızın diğer alanlarında da muhtemelen finansal sağlamlık gösteriyorsunuz demektir.

14. Borç / gelir oranınız% 30'un altında

Borç / gelir oranınız ne kadar düşükse, kendiniz için yarattığınız daha fazla finansal sağlamlıktır. Borç / gelir oranınızı rahatlattığınızdan daha yüksek olan aylık borç ödemelerini azaltmayı veya ortadan kaldırmayı düşünün.

15.Satın alımlar hakkında düşünceli

Mali açıdan güvenli olan çoğu insan düzenli olarak kaprislere harcamaz. Bunun yerine, satın alma konusunda dikkatle (ama takıntılı değil), satın almanın gerçekten onlar için önemli olan bir şey olup olmadığını belirlemek için çalışıyorlar.

16. Borçtan kaçınmak / ortadan kaldırmak sizin için bir önceliktir

Mali olarak sağlam bütçe, borçtan kurtulmayı öncelikli bir öncelik haline getirmektedir - eğer derhal ödenmesi gerekiyorsa borcu karşılayacak yeterli varlığa sahip olmadıkça. Elbette, bu kuralın istisnaları vardır, ancak finansal istikrar ve büyük miktarda borç genellikle el ele gitmemektedir.

17. Bütçenize gerek duymadığınız için bütçenizi çok iyi harcıyorsunuz.

Mali açıdan sağlam insanların çoğu, harcama öncelikleri üzerinde bu öncelikleri bütçelerinde işe yarayan veya bütçelerinin bütçeye ihtiyaç duymayacak kadar net bir şekilde ezberlenecek şekilde açık bir şekilde ele alınıyorlar (Önerilen bütçe yüzdelerimize bakın). Başka bir seçenek, harcamalarınızda bir tutara sahip olmak için Kişisel Sermaye gibi bir araç kullanmaktır.

18. Beklenmedik bir planınız var.

Mali açıdan istikrarlı bir kişi, beklenmedik durumlar için genellikle hayat sigortası, maluliyet sigortası veya ağır bir acil yardım fonu anlamına gelir.

19. satın takdir eden aksine değer kaybeden varlıklar

Yeni otomobiller ve diğer oyuncaklar gibi mal varlıklarını ucuzlamak, finansal olarak sağlam bir insan için bir öncelik değildir. Bunun yerine, paralarını endeks fonlarına veya başka bir servet oluşturma “alımlarına” odaklama olasılıkları daha yüksektir.

20. Büyük alımlar, mali kaynaklarınızda zarar verici bir etki yaratmaz

Finansal sağlamlık, otomobil, ev onarımı ya da tatil masrafları gibi büyük alımların paranızda ciddi bir düşüş göstermediği anlamına gelir. Onlar sadece büyük bir anlaşma değil.

Sınav puanı:

  • 16 - 20: Tekmeliyorsun! Finansal istikrarlı topraklara geldiniz ve orada rahatça oturuyorsunuz
  • 11 - 15: Çok iyi gidiyorsun! İnsanların finansal güvenlik elde etmesini engelleyen engellerin çoğunu fethettiniz.
  • 6 - 10: İyi bir başlangıç ​​içindesiniz! Finansal istikrara yol açan faktörlerden bazılarını uyguladınız, ancak mali açıdan daha güvenli bir yere ulaşmak için üzerinde çalışılması gereken bazı faktörler var.
  • 0 - 5: Büyümek için bir yer var. Kendiniz ve / veya aileniz için finansal olarak daha güvenli bir hayat yaratmanıza yardımcı olmak ve finansal istikrarınız ile birlikte huzurunuz arttıkça izlemek için bu listedeki ipuçlarını kullanın.

Finansal istikrar birçok şeye bağlıdır; Esas olarak paranızda sıkı bir kavrayışa sahip olmak ve paranızın karşılığını almak yerine paranızın sizin için çalıştığından emin olmaktır.

Bir kişinin finansal olarak istikrarlı olup olmadığını belirlemede ne gibi işaretler var?

Videoyu izle: KANLI AY TUTULMASI

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl
Maliye

Ahşap Palet Geri Dönüşüm Para Kazanmak için nasıl

Ekstra para kazanmanın ilginç bir yolu, ahşap paletlerin toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Ahşap paletler, malların bir yerden diğerine taşınmasına yardımcı olmak için ülke genelinde ve dünyada kullanılıyor. Bazı şirketler, bu paletleri sadece onları almaya istekli olan ve onları yeniden satış için başka bir yere götüren herkese açık bırakarak çıkarır.
Devamını Oku