Sigorta

Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun

Hiç kimse sigorta poliçesi dokümanlarını okumayı sevmez. Politikalar, uzun, sıkıcı ve ortalama insanı tam olarak neyi imzaladıkları veya kabul ettikleri hakkında kafa karıştıran jargon dolu olabilir. Bu nedenle, tarafsız bir temsilciye sahip olmak çok önemlidir; bir politikayla ilgili her türlü sorunuzu, önyargısız ve adil bir şekilde cevaplayabilirsiniz. Tabii ki, sadece bir ajana güvenmemeniz için de olabildiğince bilgili olmak iyidir. Potansiyel bir politikayı okurken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır ve bunlardan biri de sigorta şirketinin hayat sigortası poliçesine eklenmiş olabileceği istisnalardır.

İstisnalar, hayat sigortası şirketlerinin poliçe sahibinin ölümünden sonra ödenen faydalardan kurtulmak için kullandıkları şartlardır. Politikanıza ne tür istisnaların dahil edildiğini anlamak önemlidir. Böylece, politikayı ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilir ve ölümün ne zaman kapandığını veya şirket tarafından itiraz edilebileceğini öğrenebilirsiniz.

Yarışma Dönemi

Bu, sigorta şirketlerinin politikaya itiraz etmek için iki yıl (genellikle) verdikleri bir süredir. İhtilaf dönemi boyunca, sigorta şirketi politikanın yüklenmesini açabilir ve eğer bu bilginin daha yüksek primlere, daha az kapsamaya yol açacağı ya da ilkenin onaylanmasının politikanın durdurulmasına yol açacak bilgilerin saklı veya yanlış yorumlandığını tespit ederse. Politikaya itiraz edebilir, değiştirebilir veya geçersiz kalabilirler. Sigorta şirketi ayrıca, poliçe hamilinin intihar dönemi içinde intihar etmesi halinde ya da ölmüşse ve politikada bir değişikliğe yol açacak eksik bilgi olduğu keşfedildiyse de fayda ödemek zorunda değildir. Bir not, tartışılabilir dönem teknik olarak bir dışlama değildir, ama bizim amacımız için, faydaları ödenmesini engelleyebildiğinden aynı işlevi yerine getirir.

Yasadışı Faaliyet

Bu dışlama maddesi, sigorta şirketini yasaları çiğnerken ölürken faydaları ödemekten korur. Bu mümkün görünmese de, önemsiz görünen konuların aslında yasa dışı olduğunu hatırlamak önemlidir. Örneğin, bir otoyolda 55mph hız sınırına sahipseniz ve bir araba kazasında öldüğünüzde 60mph'de seyahat ediyorsanız, yasadışı bir faaliyete karışmış olursunuz ve sigorta şirketi ödeme yapmaktan kurtulabilir.

Tehlikeli Etkinlik

Aynı şekilde, yasadışı bir faaliyete katılırken ölmenin de faydaları sona erdirilebilir, aynı şekilde tehlikeli bir faaliyette ölmek de aynı sonuca sahip olabilir. Endişelenmeyin, hangi aktivitelerin tehlikeli kabul edildiğini tahmin etmenize gerek kalmayacak ve sizi kapsamadan bırakabileceksiniz; Özel faaliyetler dışlama maddesi içinde listelenecektir. Daha da iyisi, serbest zamanlarınızda kaya tırmanışından (örneğin) yararlanıyorsanız ve “tehlikeli bir aktivite” olarak listelenirse, genellikle daha yüksek bir prim ödeyebilirsiniz ve tehlikeli aktivitenin bu maddeden kaldırılmasını sağlayın. . Ya da gereken kapsama alanı sağlayamazsanız, yüksek riskli bir hayat sigortası poliçesine bakmanız gerekebilir.

Yaşın yanlış beyanı

EHarmony'nizdeki yaşınız hakkında bir şey ifade etmektir, ancak hayat sigortası poliçenizde bunu yapmak, talebinizi reddetmek için kesin bir yoldur. Sahte yaşınızın sigorta şirketinize fiilen yarar sağlayıp sağlamadığı (sizin daha yüksek primler ödemeniz gibi), yaşınızdaki herhangi bir yanlış bilginin, hak talebinin reddedilmesiyle sonuçlanmasının bir önemi yoktur.

Malzeme yanlış tanıtımı

Bu fıkra, tartışmalı dönem maddesine çok benzemekle birlikte, politikanın tamamı için geçerlidir. Bu, sigorta şirketinin, sizi ilk etapta sigorta ettirmekten alıkoyan bilgileri saklamanız halinde, feshedilebileceği ya da ödeme yapma hakkından tasarruf edebileceği anlamına gelir. Bazı örnekler sigara içilmesi, hipertansiyon veya ailesinin kanser öyküsü olabilir. Bu fıkra, bir hayat sigortası poliçesi alırken dürüst olmanın ve doğruyu söylemenin önemini göstermeye yardımcı olur. Bunu yapmamak, faydalanıcılarınızın ölümünüzde ödeme almamalarına neden olabilir.

Kimse hayat sigortası hakkında düşünmeyi istemese de, fazladan bilgi sahibi olmanız, size doğru soruların sorulmasını sağlamanıza ve yardımlarınızın ödenmesine yardımcı olabilir. Bunlar, karşılaşacağınız en yaygın dışlama nedenlerinden sadece bazılarıdır ve çok sayıda kesinti veya bütçe politikası, sigorta şirketinin ödeme avantajlarından kurtulmasını daha fazla olanaklı kılacak çok daha fazla şey olabilir. Politikayı dikkatli bir şekilde okuduğunuzdan emin olun ve size balık kokan her şey hakkında açıklama isteyin.

Yazar hakkında

Liran Hirschkorn, SelectTerm.com'un kurucusudur ve sigortacılık sektöründe 12 yıllık tecrübesi ile en iyi hayat sigorta şirketleri ile çalışan bir uzmandır.

Videoyu izle: Efendimiz kimseye neşe dolu günler vaadetmedi bilakis ne mutlu gariplere buyurdu

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sigorta

Riskli İş: Yüksek Riskli Hayat Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hayat Sigortası Acentesi: Herhangi bir yüksek riskli aktiviteye katılıyor musunuz? Hayat sigortası arayan kişi: Bu haftasonu 10.000 metrelik bir dağdan atlamaya hazırlanıyorum. Bu sayılır mı? Hayat Sigortası Acentesi: Ucuz hayat sigortası yaptırmaya çalıştığınızda, “yüksek riskli” faaliyetlere katılmak, kontrol hesabınıza herhangi bir kazanç sağlamayacaktır.
Devamını Oku
Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?
Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu. Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık yaşam politikasına ek olarak, premium binicinin geri dönüşü olarak adlandırılan şeyi eklemek istedi.
Devamını Oku
GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör
Sigorta

GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_074_LTC_Part_2_.mp3 Emeklilik için hazırlanmak için her şeyi doğru yaptığınızı hayal edin. 401 (k) ve Roth IRA'nızı yıllardır azamileştirdiniz, ana ikametgahınızı yavaşça ödediniz ve yaşam masraflarınızı düşürdünüz. Medicare'e ulaşıncaya kadar sürecek birçok hayat sigortası ve güvenli sağlık sigortası aldınız.
Devamını Oku
Anahtar Adam Hayat Sigortası ile İşinizi Koruyun
Sigorta

Anahtar Adam Hayat Sigortası ile İşinizi Koruyun

Bir şirket, farklı departmanlar arasında eşit dağılmış sorumlulukları olan büyük bir grup insan tarafından yönetilebilir. Diğer şirketler yoğun olarak bir veya iki kişiye güveniyor. Bu son derece önemli insanlardan birinin ortadan kaybolması durumunda, bu şirketler şirketi iş dünyasında tutmakta zorlanacaktı.
Devamını Oku