Maliye

10 En İyi Teslimat Uygulaması İşleri

Ekstra para getirebilmenin bir yolu da teslimatçı olarak çalışmaktır. Bu günlerde, bir şeyler sunmak istiyorsanız, FedEx veya UPS gibi büyük bir şirkete gitmek ve çalışmak zorunda değilsiniz.

Bunun yerine, bağımsız bir yüklenici olarak çalışabilirsiniz. Malzeme teslim eden bağımsız yükleniciler kendi saatlerini seçerler. Genellikle hangi teslimatları yapmak istediklerini ve hangileri olmadığını da seçebilirler.

Bir Teslimat Sürücüsü Olarak Çalışmak Hakkında Serin Olan Nedir?

Bağımsız yüklenicilerin işe alındığı dağıtım şirketleri, genellikle sizin için bir yüklenici olarak çalışmanızı sağlayan harika uygulamalara sahiptir. Bu, sizin ve bu şekilde nereye teslim ettiğiniz konusunda çok daha fazla kontrol sahibi olmanız anlamına gelir.

Bununla yüzleşelim: Ne yaptığınızı ve ne zaman çalıştığınızı kontrol ettiğinizde iş çok daha eğlenceli. Bu notta, bulduğumuz en iyi uygulama uygulamalarının bazılarının listesi ve her biri hakkında bazı ayrıntılar.

Belki bu şirketlerin bir ya da daha fazlası finansal başarı için yan sıra bilet olabilir.

1. DoorDash

DoorDash, restoran yemeklerini müşterilere teslim etmede uzmandır ve her zaman Tire'leri ararlar. Dashörler, insanlara teslim eden işleri bulmak için DoorDash uygulamasını kullanır.

Bir Dasher olarak, bir kişi veya aileye evlerinde veya başka bir yerde bir restoran yemeği dağıtabilirsiniz. İnsanlara yiyecek dağıtımıyla ilgili her türlü güzel şey var:

 • Duymamış olabileceğiniz harika restoranlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • İnsanları yemek getirmeye dahilsin ve her zaman yemek için iyidir
 • Ekstra para kazanırsın

DoorDash ile teslim ettiğinizde, teslimat başına ödeme alırsınız. Bonus: Birçok gösterge de ipuçları kazanır. Belki de çok ihtiyaç duyulan bir tatil için ödeme yapmak için DoorDash kazançlarınızı kullanacaksınız. Ya da borçtan kurtulmak için.

DoorDash için Dasher olma konusunda bilmeniz gerekenler. Geçerli bir sürücü ehliyetine ve mevcut otomatik sigorta poliçenize sahip olmanız gerekmektedir. Tire'lerin teslim etmek için bir sözleşme imzalaması gerekiyor, bu yüzden en az 18 yaşında olmanız gerekiyor.

Ayrıca, son üç yıl içinde 3'ten fazla hareket ihlaliniz olamaz. Dashörlerin DUI, saldırı, vb. Gibi büyük ihlallerden arınmış sürücü kayıtları olması gerekir.

DoorDash, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'nın büyük şehirleri de dahil olmak üzere, binlerce şehirde çalışır.

Not: Bazı şehirler, dashörlerin arabaların yanı sıra diğer araç tiplerini kullanmasına da izin verir. Şehir düzenlemelerine bağlı olarak, bir scooter, bisiklet veya yürüyüş yaparak Dash yapabilirsiniz. DoorDash web sitesinde farklı şehirlerin neye izin verdiği hakkında daha fazla bilgi bulunmaktadır.

İnsanlara yemek dağıtım fikrini seviyorsanız, bu denemeniz için eğlenceli bir uygulama olabilir.

2. Instacart

Instacart müşterileri, evdeki insanlara yiyecek tedarik ediyor. Onların uygulaması iş almak ve hızlı ödeme almak için kolaylaştırır. Instacart için tam hizmet alan bir müşteri olarak, Instacart'ın size sunduğu bir listeye dayanarak halkın bakkallarını satın alabilirsiniz.

Ardından arabanıza atlayıp bakkalları müşteriye teslim edeceksiniz. DoorDash'ta olduğu gibi, Instacart tam hizmetli bir müşteri olmak için kaydolduğunuzda, çalıştığınız saatleri seçersiniz.

Bu, sizin için en uygun olana göre iş programınızı seçmekten keyif aldığınız anlamına gelir. Ayrıca her hafta para kazanıyorsunuz - artı ipuçları da kazanabilirsiniz.

Instacart için bir müşteri / dağıtım elemanı olmak için aşağıdaki özellikleri karşılamanız gerekir:

 • 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışmaya uygun
 • Bir araca tutarlı erişim (sigorta dahil)
 • Daha verimli bir model kullanabilmek ve daha yeni bir model akıllı telefona tutarlı bir şekilde erişebilmek
 • Yardım olmadan 30 ila 40 pound arasında kaldırabilecek fiziksel kapasiteye sahip olmak

Bölgenizdeki yerel marketlerin temel düzenini bilmek de yardımcı olur. Bu, müşteriler için daha hızlı alışveriş yapabildiğiniz için daha fazla kazanmanıza yardımcı olacaktır. Daha hızlı alışveriş yapmak, daha fazla teslimat almanızı ve saat başına daha fazla para kazanmanızı sağlar.

İnsanlara yiyecek / içecek alışverişi fikrini seviyorsanız, bu sizin için eğlenceli bir yan çalışma olabilir.

3. Uber Yiyor

Uber'i duymuş olabilirsiniz. Uber, insanları A noktasından B noktasına getiren bir rideshare hizmetidir. İnsanlar bağımsız yükleniciler olarak çalışırlar ve başkalarını istedikleri yere götürürler.

Eh, Uber Eats müşterilere yiyecek sağlamak için bağımsız yükleniciler işe alır. Diğer dağıtım uygulamalarında olduğu gibi, Uber ile çalıştığınız zaman kendi programınızı belirleyebilirsiniz.

Kendi tekerleklerinizi de seçebilirsiniz. Yaşadığınız şehre bağlı olarak, bir araba, scooter, bisiklet ya da diğer ulaşım araçlarıyla teslimat yapabilirsiniz.

Uber Eats Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok şehirde kullanılabilir. Bağımsız bir yüklenici olarak, Uber size her teslimat için önceden belirlenmiş bir miktar ödeyecek. Ayrıca, birçok Uber Eats sürücüsünün yaptığı gibi ipucu alma potansiyeline de sahipsiniz.

Not: Uber Eats için araba kullanmak için en az 19 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca, 1998 veya daha yeni bir arabanız olmalı. Bonus: Hem Uber Eats hem de insanlar yer alarak düzenli Uber rideshare sürmek yapmak için nitelikli alabilirsiniz.

4. Arkadaşlık

Postmates teslim sürücüleri her türlü şeyi sunar. Postmates için bir sürücü olarak bir restoran yemeği, market siparişi veya içki dükkanı siparişi verebilirsiniz. Postmates gibi müşteriler, tüm teslimatları bir saatin altında yapıyorlar.

Bu şirket Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde düzinelerce şehirde faaliyet gösteriyor. Postmates'in bazı şehirleri şunları içeriyor:

 • Manhattan ve New York
 • Fort Worth
 • Cincinnati ve Cleveland
 • Minneapolis
 • Boston
 • Los Angeles ve San Francisco
 • Seattle ve Portland
 • Denver ve Colorado Springs
 • Tuz Gölü şehri
 • Batı Palmiye Plajı

Ve daha birçokları. Postmates için bir dağıtıcı olmaya hak kazanmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekmektedir.Ayrıca şehriniz (araba, bisiklet, scooter, vb.) İçin nitelikli bir nakliye aracınız olmalıdır.

Postmates, dağıtıcıları iyimser ve olumlu bir tutumla işe alır. Harika bir iş ahlakına karşılık, iyi bir ödeme alırsınız ve hatta ipucu alma potansiyeline sahip olursunuz. Postmates web sitesi, sürücülerinin saatte 25 dolara kadar para kazandığını söylüyor.

5. Favor Teslimat

Postmates'te olduğu gibi, Favour Delivery, müşterilerin bir saatten daha kısa sürede ihtiyaç duydukları şeyi sunacaktır. Favor'in “koşucuları” yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışabilir.

Favour ile koşucu olduğunuzda, daha çok kişisel asistansınız demektir. Yiyecek ve içecek siparişi verebilir ya da kuru temizleme siparişi verebilirsiniz.

Bir koşucu olabilmek için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve güvenilir bir araca sahip olmanız gerekir. Ayrıca temiz bir sürüşe ve / veya başka bir kayda sahip olmanız gerekir.

Planlanan tüm saatler minimum garantili ödeme oranlarına sahiptir. Çoğu koşucu saatte 10 ile 18 dolar arasında kazanıyor. Bonus: İpuçlarınızın% 100'ünü tutuyorsunuz.

Favoriler, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli ABD şehirlerinde kullanılabilir:

 • Arlington, Dallas ve Fort Worth Teksas
 • Washington DC
 • Arlington ve Falls Kilisesi, Virginia
 • Eugene, Oregon
 • Brooklyn, New York

Ve dahası. Onlar için bir koşucu olma hakkında daha fazla bilgi için bugün Favor Teslimat web sitesini kontrol edin.

6. Havyar

Havyar uygulaması, müşterilerin sevdikleri yiyecekleri teslimat veya teslim alma yoluyla almalarını sağlar. Müşteriler yiyecekleri teslim aldıklarında, onlara götürmek için sizin gibi sürücülere ihtiyaç duyarlar.

Bir Havyar kurye olarak çalışmaya başlarsanız, yiyecek sağlamak için saatte 25 $ 'a kadar ödeme alırsınız. İşe başlamadan önce kazançları, alma ve bırakma yerlerini görüyorsunuz.

Nereye gideceğinizi ve ne alacağınızı bilmek, bir işin sizin için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olur. Bonus: Havyar kurye olarak, her teslimattan sonra ödeme almayı seçebilirsiniz.

Ayrıca, Caviar, ihtiyacınız olduğunda sohbet etmeye hazır olan özel bir destek ekibine sahiptir.

Havyar için bir kurye olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve bir araba, kamyon, scooter veya başka bir aracınız olması gerekir. Her bir şehrin teslimat için hangi tip araçların kullanılabileceğine dair kendi yönetmeliklerine sahip olduğunu unutmayın.

Ve çalışan bir akıllı telefona sahip olmanız gerekir, böylece Havacılık uygulamasında işleri kontrol edebilirsiniz.

7. Saucey

Saucey, en sevdiğiniz alkollü içeceklerin kapınıza kadar 30 dakika teslim edilmesini sağlar. Bir Saucey kuryesi olduğunuzda, kendi programınızı belirleyeceksiniz. Müşterilerinize sunmak için aracınızı kullanıyorsunuz.

Ve aşina olduğunuz bir kasabada teslim etmeyi seçebilirsiniz. Bu önemli çünkü Saucey büyük şehirlerde çalışıyor. Saucey şu anda aşağıdaki metropol alanlarda faaliyet göstermektedir:

 • Los Angeles
 • San Francisco
 • Chicago
 • San Diego
 • Sacramento
 • Oakland

Ülkenin diğer bölgelerine de gönderiyorlar, ama elbette oraya teslim etmiyordunuz. Saucey ile teslim ettiğinizde, her teslimat için para kazanacaksınız. Ayrıca ipuçları kazanma potansiyeline de sahipsiniz. Saucey için teslim etmek için 21 yaşında olmanız gerektiğini unutmayın.

8. Eaze

Kaliforniya'da yaşıyorsanız, Eaze ile bir teslimat sürücüsü olabilirsiniz. Eh, aslında Eaze için çalışmıyorsun, ama Eaze'in çalıştığı dağıtıcılardan biri için.

Görüyorsunuz, Eaze uygulaması müşterilere esrar emir teslimini koordine yardımcı olur. Ve bu teslimatları yapmak için sürücülere ihtiyaçları var.

Eaze uygulamasını kullanarak onaylanmış bir eczacıya gittiğinizde, genellikle sabah 9 ile akşam 10 arasında çalışırsınız. Dispanserden saatlik ücret ve her teslimat için bir kez daha para iadesi alacaksınız. Bonus: Ayrıca ipuçları da kazanabilirsiniz.

9. Teslimat

Deliv, bireylere ve küçük işletmelere aynı gün teslimatı sunar. Çoğu Deliv sürücüleri, yerel alışveriş merkezlerinden ve perakendecilerin ürünlerini sunar.

Bir Deliv sürücüsü olarak kıyafet, çiçek veya alkol dağıtabilirsiniz. Hatta teslim edilen farmasötik ürünlere ihtiyaç duyanlar için Deliv RX adı verilen ayrı bir dağıtım programına sahipler.

Teslimatlar genellikle yaşadığınız yerlerin 15 mil yarıçapındadır. Ve genellikle konutlara, otellere ve işyerlerine teslim edilirsiniz.

Deliv için bir şoför olduğunuzda, uygulamalarınızı uygun olduğunda onlara bildirmek için kullanırsınız. Daha sonra tamamlamanız için size teslimat işleri gönderecekler.

Diğer niteliklerin de olduğunu unutmayın. Deliv sürücülerin de aşağıdaki gibi olması gerekir:

 • 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve bir veri planına sahip bir akıllı telefona sahip olmanız gerekir.
 • Aracınız 1998 veya daha yeni olmalı
 • Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeniz ve harika müşteri hizmetleri becerileriniz olması gerekmektedir.
 • 50 pound kadar kaldırabiliyor olmalısın
 • Ve en az bir yıllık sürüş deneyimine sahip olmanız ve bir arka plan kontrolünden geçmeniz gerekiyor.

Deliv ile “istediğin zaman, nasıl istersen” çalışmayı seçebilirsin. Deliv, en iyi dağıtım uzmanlarının saatte 22 dolara kadar kazanç sağladığını söyledi.

Önceden kaydolup gelecek hafta için saatlerini gönderen sürücüler öncelikli işlere sahip olurlar. Deliv'e teslim edilmek üzere bir motorlu taşıtınız olmalı. New York'ta yaşıyorsanız bir istisnadır. New York Şehri dağıtıcılar bisiklet kullanabilir veya bazı bölgelerde yürüyüş yapabilir.

Deliv, Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok şehirde kullanılabilir.

10. Sipariş

OrderUp gıda dağıtımında uzmandır. Şu anda OrderUp birkaç eyalette faaliyet gösteriyor ve büyüyor. Eğer yaşıyorsanız bir OrderUp sürücüsü olabilirsiniz:

 • Kaliforniya
 • Kolorado
 • Indiana
 • Missouri
 • Oklahoma
 • Oregon
 • Virjinya

Yeni eyaletlerin ve şehirlerin düzenli olarak eklendiğini unutmayın. OrderUp için bir sürücü olduğunuzda, yaptığınız her teslimat için bir komisyon alırsınız. Bonus: Kazandığınız ipuçlarının% 100'ünü tutuyorsunuz. OrderUp, Groupon ailesinin bir parçasıdır.

Teslimat Sürücüsü Olarak Para Kazanın

Gördüğünüz gibi, teslimat işinde para kazanmak için birçok fırsat var.Ve, istediğiniz her şeyi teslim etmeyi seçebilirsiniz.

Bağımsız bir yüklenici olarak çalıştığınız tüm teslimat işlerinde belirli mali sorumluluklarınızın olacağını unutmayın. Bağımsız yükleniciler gelir ve giderleri takip etmelidir.

Ayrıca, ipuçlarını da içeren, kazandıkları herhangi bir gelire vergi ödemek zorundadırlar. Tüm teslimat gelirlerinin bir kısmını kaydetmenizi ve vergi süresi için bir kenara koymanızı öneririz.

Böylece, herhangi bir gelir vergisi için mali olarak hazırlanacaksınız.

Yukarıda belirtilen uygulamalardan veya şirketlerden herhangi birini kullanarak hiç teslimat uzmanı olarak çalıştınız mı? Eğer öyleyse, bu konuda en çok neyi beğendin, ya da neyi beğenmedin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Videoyu izle: PTT Ne Nedir 10 Kontrollü Teslim ve Alıcıdan Tahsil Özel Hizmet

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Marijuana Kullanırsanız Hayat Sigortası İçin Onaylandı
Maliye

Marijuana Kullanırsanız Hayat Sigortası İçin Onaylandı

Esrar içiyor musun? Eğer öyleyse, bunu tartışmak istemediğini anlıyorum. Her ne kadar sosyal normlar (ve bazı eyaletlerin yasaları) yeşil, yapraklı şeylere karşı daha dostça gelişse de, işvereniniz veya komşularınız aynı şekilde hissetmeyebilirler. Hayat sigortanız ne düşünüyor? Ailenizi beklenmedik durumlardan korumak için başvuruda bulunduğunuzda, sigortacılar esrar kullanıp kullanmadığınızı sorabilir.
Devamını Oku
Nihai Mali Danışman Blog Nasıl Başlatılır
Maliye

Nihai Mali Danışman Blog Nasıl Başlatılır

Bloglamaya başladığım başlıca nedenlerden biri, İttifak Varlık Yönetimi için daha fazla müşteri bulmaktı. Ama ben sadece bireyleri eğitmek istemişim ya da istemedim. Anlaşılan bloglama, müşterilerin yalnızca benim ve hizmetlerim hakkında bilgi edinmelerine izin vermekle kalmadı, aynı zamanda tamamen kendi başına para kazanmaya dönüştü.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama D
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama D

Medicare, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük hükümet programlarından biridir. Ülke genelinde milyonlarca yaşlı vatandaşa sağlık hizmeti veriyor. Aksini göze alabilecekleri sağlık sigortası sağlar. Medicare yaşlıları büyük hastane faturalarından korumaya yardımcı olan mükemmel bir program olmasına rağmen, her şeyi kapsamıyor.
Devamını Oku