">
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum. Böylece bir ay önce bir spor salonuna üyelik kararı aldım.

Spor salonu üyeliği elde etmenin ardındaki motivasyon

Bu yılın başında size kilo vermek için ödeyecekleri Sağlıklı Ücret mücadelesine katıldım. 6 aylık müsabakanın sonuna doğru, hedef ağırlığımdan yaklaşık 10 lira uzaktaydım. Eşim bana L.A. Fitness'e ücretsiz iki haftalık bir pas vermişti ve bunu sonuna kadar kullanmaya karar verdim. Havuzda yüzmeye gittim, 20 dakika saunada çömeldim, basketbol oynadım ve arkadaşım Mike'la birlikte çalıştım. Evde çalışmaktan çok farklıydı.

Ucuz spor salonu üyeliği

Ben daha önce katıldığım bir bütçeye uymanın yollarını daha önce yazdığım ve sadece ayda 10 dolar harcayan bir spor salonundan bahsetmiştim. Orada bir noktada bir üyelik vardı, ancak üyeliğimi iptal etmeye karar vermemde üç neden vardı:

1. Yer - Evimden yaklaşık 4 mil uzakta ve bazen trafikte yakalanabilirim.

2. Olanaksızlık - Hiçbir ders vermediler, havuzları yoktu ve saunaları yoktu.

3. Hiç kimse ile egzersiz yapmak - Orada çalıştığımı bilmediğim kimse olmadı, ben de kendi başıma çalıştım (ki bu da en iyisi değildi).

Sonuçlarla karşılaşırsanız, aktivite özellikli spor salonu buna değer.

Aylık 30 $ 'a kadar çalışmam için bütçemi artırmaya karar verdim. Bu bana seçeneklere sahip olmamı ve uzun vadede çalışacağımı düşündüğüm bir spor salonunu bulmamı sağladı. Birkaç nedenden dolayı L.A Fitness'de çalışmaya devam etmeye karar verdim, ki bu temelde YouFit'te çalışmayı bıraktığımın tam tersiydi.

1. Yer - Sadece 2 mil uzakta olduğu için evime çok daha yakın.

2. Kullandığım olanaklar var - Sınıfları, basketbol sahası, yüzme havuzu, sauna, hayal edebileceğiniz her makine var. Onlar da kullanmıyorum olanaklar var ama Racquetball kortları, kum torbası vb.

3. Sorumluluk- Arkadaşım Mike zaten orada çalışıyordu, bu yüzden birlikte çalışmak için bir rutin kurmayı kolaylaştırdı. Bir antrenman ortağım olduğu için, düzenli olarak çalışmak için daha fazla eğimliyim, çünkü onun üzerinde kötü bir şey hissediyordum.

Spor salonuna üyelik almak, sonuç aldığımda sadece bana değer. Spor salonu üyeliğine kaydolmadan önce kendinize aşağıdaki soruları sorun:

“Spor salonunun üyeliğini alırsam aslında gider miyim?”

“Bu spor salonunda antrenman yapabileceğim birini tanıyor muyum?”

“Aslında spor salonunun sunduğu olanakları kullanacak mıyım?

Kayıt ücretlerinden sakının

Bazı spor salonları, başlangıç ​​kayıt ücreti olarak 100 $ artı ödemenizi gerektirir. Bu yıllarca yaygın bir uygulama olsa da, birçok spor salonları aydan aya planlara gidiyor. İyi bir anlaşma yaptığınızdan emin olmak için bir spor salonu ararken etrafta alışveriş yapın.

Spor salonu üyeliğin var mı? Buna değdiğini düşünüyor musun?

Videoyu izle: En Utanç Verici Bu 8 Bir Canlı Yayın Kameralarına Yakaladı Olsaydı Kimse İnanmazdı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?
Maliye

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?

Muhtemelen finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Birçok kişi için “bütçe” altı harfli bir kirli sözcüktür, ama olması gerekmiyor. Muhtemelen uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur, ancak çoğu insan etkili bir bütçe yaratmaya nereden başlayacağını bilmemektedir.
Devamını Oku
Gelirimin Yüzdesi Kiraya Ne Kadar Gidiyor?
Maliye

Gelirimin Yüzdesi Kiraya Ne Kadar Gidiyor?

Her ay kirada para harcamayı nasıl hissediyorsunuz? İlk eviniz için tasarruf ederken ya da sahip olmaktan vazgeçmeyi tercih ederseniz, bir bedel olarak kira ödemeye mi bakıyorsunuz? Yer kiralamanızın nereye ait olduğuna bağlı olarak bile sahip olmaktan daha mantıklı olabilir. Ne olursa olsun, insanların ezici çoğunluğu için, kira en büyük aylık masrafınız olacak ve mali hayatınızda büyük bir etkisi olabilir.
Devamını Oku
En İyi Değişken Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak
Maliye

En İyi Değişken Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Yıllar önce, hayat sigortası satın almak, bir sigortalı öldüğünde ölüm ödeneği ödenmesi anlamına geliyordu. Ancak bugün, işler çok değişti. Hayat sigortası poliçeleri, yine de, bir sigortacının ölümünden sonra gelirleri değiştirmek veya borçlarını ödemek için bir araç olarak kullanılmaktadır.
Devamını Oku
Sanal Asistan olarak Evden Nasıl Çalışılır
Maliye

Sanal Asistan olarak Evden Nasıl Çalışılır

Birçok insan mükemmel işin hayalini kuruyor. Bazıları için evde kaldıkları ve yanlarında bir kahve kupasıyla istedikleri kıyafetle çalışırken para kazanacaklardı. (Merhaba pijama!) Evden çalışmak isterseniz, bunu yapmanın çeşitli yolları vardır ve hala maaş kazanırsınız. Aslında, evden çalışmanıza izin verecek çok sayıda meslek var.
Devamını Oku