Maliye

Kullanılmış DVD'ler (ve CD'ler)

Kullanılmış DVD'lerinizi ve CD'lerinizi satmak, evinizdeki dağınıklığı en aza indirirken kolay para kazanmanın harika bir yoludur.

Koleksiyonunuz yeni sürümler veya zamansız klasikler olsun, zamanınızı çok fazla kullanmadan para kazanmak mümkündür.

DVD'lerinizi ve CD'lerinizi satabileceğiniz bazı harika yerler.

1. Decluttr

Decluttr, kullanılmış DVD'lerinizi ve Blu-Ray filmlerini nakit olarak satmanıza olanak tanır. Ve kullanılmış cep telefonları, tabletler, video oyun konsolları ve ders kitaplarını bile satın alacaklar.

DVD'lerinizi satmaya başlamak için, satmak istediğiniz ürünlere ait barkodu girin ve ücretsiz olarak gönderin.

PayPal veya doğrudan depozito ile ödeme yapmayı seçtiğinizde, ertesi gün ödeme alabilirsiniz. Aksi takdirde, Decluttr size bir kağıt çek gönderecektir.

Hareket halindeyken satmak istiyorsanız, Decluttr'un mobil uygulamasını kullanarak filmlerinizi satmak da mümkündür. Tek yapmanız gereken, giriş işlemine başlamak için barkodu taramak.

2. SecondSpin

SecondSpin, Bölge 1 veya Bölge Serbest / Tüm disk olduğu sürece neredeyse tüm DVD başlıklarını kabul edecektir. Ayrıca, sanat eseri ve diskin en az yazıyla veya etiketlerle iyi durumda olması gerekir, böylece tam fiyat alabilirsiniz.

Film adı veya barkodu kendi web tarayıcısına yazarak potansiyel ticari değeri ne kadar görebilirsiniz. Eşyalarınızı kabul ettikten sonra bile nakliye için size geri ödeme yapacaklar!

Mağaza kredisi, PayPal veya kağıt çekiyle ödeme alma seçeneğiniz vardır. Bir SecondSpin mağazasının yakınında yaşıyorsanız, DVD'lerinizi, müziğinizi ve oyunlarınızı da kişisel olarak satabilirsiniz.

SecondSpin, diğer DVD geri alım servislerinden bazılarına göre daha fazla başlık kabul ediyor gibi görünüyor.

3. kartal koruyucu

Yeni veya yeni DVD ve Blu-Ray'ları Eagle Saver'da satabilirsiniz. Satmak istediğiniz her film için anında teklif almak üzere UPC barkodunun altında listelenen 12 haneli barkodu girin.

Eagle Saver ile film veya TV dizisi satmak bile mümkün.

Eagle Saver USPS ve FedEx gönderilerini kabul ettiği için DVD'leri nakliye ücretsizdir. Kitaplarınız alındıktan sonra, ertesi gün PayPal veya kağıt çekiyle ödenir.

Eagle Saver ile satış yapmanın bir başka avantajı da, kalite standartlarını karşılamadıkları takdirde sizden almamaya karar verdikleri herhangi bir film için ücretsiz iade gönderimine sahip olmalarıdır.

4. Bonavendi

Bonavendi, 20 farklı geri alım satıcısından gelen fiyatları karşılaştırdıkça, satış sürecini biraz daha farklı bir şekilde ele alıyor. Bu fiyat arama motoru, koleksiyonunuz için en iyi fiyatı yakalamanın en hızlı yolu olabilir.

Her barkod numarasını tek tek girerek veya barkodlarını mobil uygulamalarıyla tarayarak fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Her DVD için teklifleri aldıktan sonra, kullanmak istediğiniz satıcıları seçersiniz.

Film alındıktan sonra bireysel satıcı politikasına göre size ödeme yapar.

5. DVD'leri Çevrimiçi Satmak

DVD'leri Satın Al Çevrimiçi DVD'lerinizi, Blu-ışınlarınızı, CD'lerinizi, oyunlarınızı ve video oyun konsollarınızı satın alacaktır. UPC barkodunu web sitesi kutusuna girdiğinizde bir teklif alacaksınız.

DVD'lerin iyi çalma durumunda olması gerekir ve ne durumda ne de diskte çizikler, çipler veya eksik parçalar olabilir. Kargo ücretsizdir ve DVD'leri Satın Online, paketinizi aldıktan sonraki üç gün içinde ödeme başlatır.

PayPal veya kağıt çekiyle ödeme yapabilirsiniz.

Diğer satıcılar benzer politikalara sahip olsa da, Satmak DVD'ler Çevrimiçi hala orijinal ambalajında ​​olan yepyeni filmleri kabul etmeyecektir.

Yepyeni bir filmin çalınmamış olduğunu ve olası satıcının hızlı bir para kazanmaya çalıştığını doğrulayamıyorlar.

6. FYE

Alışveriş merkezine giderseniz, muhtemelen en az bir kez bir FYE (Sizin Eğlence için) mağazasını ziyaret ettiniz. Teklif almak için barkodları girin ve ürün alındıktan sonra FYE size bir nakliye kredisi sunacaktır.

Filmlerinizi aldıktan ve onayladıktan sonra, FYE size PayPal ile elektronik olarak veya kağıt çekiyle posta ödeyecektir.

7. Amazon

Amazon ile birkaç farklı satış seçeneğiniz var. En karlı seçenek DVD'lerinizi üçüncü taraf listeleme olarak listelemektir. DVD geri alım servislerinden farklı olarak, filminiz satın alınana kadar ödeme yapılmaz ve alıcıya postayla gönderilir.

Amazon satış fiyatının bir kısmını komisyon olarak tutacak olsa da, geri alım satıcılarının kalite yönergelerini karşılamayan DVD'ler için daha fazla para kazanabiliyor olabilirsiniz ya da bu değeri, ticari değerden daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz.

İkinci seçenek ise DVD'nizi veya Blu-Ray'ınızı Amazon'a satmaktır. Bu, Amazon'un ticari değeri, başlığı kendiniz satmış olmanızdan önemli ölçüde düşük olabileceğinden, her zaman en uygun maliyetli seçenek değildir.

Ödeme, Amazon'un DVD'lerinizi aldığı anda nakit almanız anlamına gelir ve listelemenin zorluğu ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

8. Yarı

Half.com, Amazon'un Amazon'a alternatifidir. Tüm listeler üçüncü taraf satıcılardan gelmektedir ve herhangi bir DVD'yi kabul edilebilir koşullardan yeni ürünlere satabilirsiniz.

Bu makalede bahsedilen diğer sitelerin ticaret koşullarına uymayan, satmak istediğiniz DVD'ler için Half'da listeleme iyi bir seçenektir. Örneğin, diskiniz veya ambalajınız çok fazla kusura sahip olabilir veya hiçbir zaman bir DVD'yi shrink ambalajından çıkarmadınız.

Aynı zamanda Half'e bakmaya değer çünkü komisyonları ve ücretleri Amazon'dan daha düşük olabilir. (Ama Amazon'dan alacağınız kadar kargo kredisi alabiliyorsunuz.)

Amazon ya da Half'da satış yapmanın size daha iyi bir anlaşma sağlayıp sağlayamayacağını görmek için sayıları kırmanız gerekecek.

9. eBay

DVD'lerinizi en yüksek teklifi veren kişiye satmak istiyorsanız, neden onları eBay'de açık artırmayasınız? Ürün resimlerinizi ve ürün açıklamalarınızı sağlamanız gerekecektir, ancak bu öğeleri tek tek veya paket olarak satmak için mükemmel bir yol olabilir.

Ve, başlangıç ​​teklifini ve gönderim ücretlerini seçersiniz.Açık arttırma listelerine ek olarak, “Şimdi Satın Al” fiyatlarını da sunabilirsiniz.

10. Facebook

DVD'lerinizi göndermenin ve ödemeyi beklemenin zorluğuyla uğraşmak istemiyorsanız, bunları bir Facebook satın alma ve satma grubuyla da yerel olarak satabilirsiniz.

Listeleme ücretsizdir ve alıcıyla şahsen tanıştığınızda ödeme alırsınız. Tüm DVD'lerinizi satabileceğinizden emin olmak için grup yönergelerini okuduğunuzdan emin olun.

11. Craigslist

Bir başka denenmiş ve gerçek yöntem, kullanılmış DVD'lerinizi Craigslist'te satmaktır. İster tek bir film, ister tek bir TV şovu sezonu, isterse bir film veya TV serisinin tamamı olsun, Craigslist veya Letgo gibi bir Craigslist alternatifi satacaktır.

Facebook'ta olduğu gibi, her filmin listelenmesi ücretsizdir ve tüm karı elde edersiniz. Yapmanız gereken tek şey alıcıyla belirlenen bir buluşma noktasında buluşmaktır ve size yerinde nakit öderler.

12. Rehin Dükkanları

DVD'leri yerel olarak satmak için başka bir seçenek de mahalle dükkanınızı ziyaret etmektir. DVD'lerinizi bir piyon dükkanına satmak için onları sadece yere götürün ve personeli koleksiyonunuzu gözden geçirecek ve size bir fiyat verecektir.

Eğer fiyatı kabul ederseniz, size nakit verecek ve DVD'lerini mağazalarında satacaklar. Çevrimiçi alım satım değerlerinin farkında olmak, en iyi fiyatı pazarlamanıza yardımcı olabilir.

Tekliflerini beğenmezseniz, daha fazla para kazanmak için bunları kendiniz satabilirsiniz.

13. Kullanılmış Kitapçılar

Başka bir seçenek, yerel kullanılmış kitapçığınızı ziyaret etmektir. Kullanılmış kitap satın ek olarak, birçok film ve video oyunları da kabul edecek.

Ödeyeceğiniz tutar, satmak istediğiniz DVD'lere olan yerel talebe bağlıdır.

Kârınızı en üst düzeye çıkarmak için, DVD'lerinizi mağaza kredileri satmayı düşünebilirsiniz, çünkü satıcıların çoğu nakit istemediğinde kitapçıların daha iyi bir oran vermesine neden olabilir.

14. bir bahçe satış var

DVD'lerinizi evinizden ayrılmadan satmak istiyorsanız, başka bir seçenek bir bahçe satışına sahip olmaktır. Yerel bir avlu satış uygulamasında satış reklamı yapmak, hafta sonu rotalarını planlayan zorlu alıcıların maruz kalmasını artıracaktır.

Satışa sunulacak birkaç değerli DVD'niz varsa, satışta daha fazla ilgi çekmek için bunları listede belirtin.

Bir yarda satışa sahip olmak, satışlarını tamamlamak için yerinde olması gerekebilecek DVD'leri satmanın en can sıkıcı seçeneği olabilir, muhtemelen satış fiyatından daha az ödeme yapmak isteyen potansiyel alıcılarla pazarlık etmenizi sağlar ve filmlerinizi garanti edecek hiçbir garanti yoktur. satmak.

Eğer zamanınız ve taşınmazınız varsa, bir Craigslist alıcısıyla buluşmak için kasabaya gitmek için gaz yakmaktan daha uygun maliyetli olabilir veya yerel rehincinizin ne sunacağını görün.

özet

Kullanılmış DVD'lerinizi çevrimiçi veya yerel olarak satabilirsiniz. Çevrimiçi satmaya karar verirseniz, çoğu satıcı ücretsiz gönderim sunacak ve gönderiyi aldıktan sonra hızlı bir şekilde ödeme yapacaktır.

Başka bir seçenek yerel olarak sınıflandırılmış bir uygulamada reklam vererek veya kullanılmış DVD'leri satın alan bir mağazayı ziyaret ederek yerel satış yapmaktır.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, ödenen en iyi doları almak için fiyatları karşılaştırdığınızdan emin olun.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm
Maliye

Para için Cam Şişeler ve Kavanozlar Nasıl Geri Dönüşüm

Alüminyum kutuların geri dönüşümü için para kazanabileceğiniz gibi, aynı zamanda cam şişe ve kavanozların geri dönüşümünü de yapmak mümkündür. Evinizde soda, bira ya da diğer cam içecek kapları gibi çok sayıda cam kap ya da çok sayıda şişelenmiş içecek satın alan başkalarını tanıyorsanız, bu sizin bazı ekstralar yapmanız için iyi bir yol olabilir. nakit.
Devamını Oku
Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı
Maliye

Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı

Uzun zamandır büyük kişisel finans görevlerini yürütmek için bir yasal ped, bir hesap makinesi ve bir kalem kapma günleri. Artık bütçenizi yönetebilir, yatırımlarınızı izleyebilir, borç ödeme planınızı yürütebilir ve teknoloji ile daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz. Paranızı akıllı telefonunuzda veya bir bilgisayarda yönetmeniz gerekip gerekmediğini en iyi kişisel finans yazılımlarından bazılarına dikkat çekiyoruz.
Devamını Oku
Bu Milenyum, Üç Yılda 32.000 Dolarlık Borçtan Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Milenyum, Üç Yılda 32.000 Dolarlık Borçtan Nasıl Ödeniyor?

Bu haftaki borç başarı öyküsü için, milyonlarca yıl boyunca basit finans alanında uzmanlaşan bir motivasyon konuşmacısı, blog yazarı ve sözcü olan LaTisha Styles'i ağırlıyoruz. Onun hikayesinin sizi teşvik edip motive edeceğini biliyorum. Bize biraz kendinizden bahsedin: Ben de 30'lu yıllara dayanan bir blogcuyum, başkaları ve kendim için de başarı konusunda tutkulu davranıyorum.
Devamını Oku