Maliye

Eksik bir zihniyetin üstesinden gelmek ve bina servetini başlatmak nasıl

Muhtemelen başarılı para yönetiminin yüzde 80 kafa bilgisi ve yüzde 20 davranış olduğunu söylemişsinizdir. Bu doğru olsa da, bu baş bilgisinin, finansal olarak bağımsız olma olasılığınızı yok etme yeteneğine kesinlikle sahip olan belirli yönleri vardır. Bu tehlikeli yönlerden biri, mind Äsiyah zihniyetin is.

En basit haliyle, zihniyet eksikliği, paraya, servete ve satın aldığı şeylere erişiminizin sınırlandığına dair derinden inandırıcı bir inançtır. Zihniyet eksikliği olan insanlar, hatırladıkları sürece bir tür kıtlık korkusuyla sık sık uğraşırlar.

Bu korku bir ebeveynin davranışından veya paraya ilişkin tutumundan kaynaklanmış olabilir ya da parasızlığın olumsuz bir sonuca yol açtığı gerçek yaşam koşullarından kaynaklanmış olabilir.

Eksik Bir Zihin ve Hasarı

Şahsen ben onlarca yıldır zihniyet eksikliği yaşadım. Korkularımın kökü mü? Çocuklukta Yoksulluk. Ailem için her zaman bir sorun olmamasına rağmen, mali durumum 11 yaşında boşandıktan sonra daha da kötüye gidiyor.

Dolapta yemek olmayan ve evde elektrik ya da ısı olmayan günlerin canlı olduğunu hatırlıyorum. Bu koşullar nedeniyle, ihtiyacım olanı satın alamama konusunda yoğun bir korku geliştirdim.

Bu korku, benim vasıtalarımın ötesinde çılgın bir harcama döngüsüne dönüştü. Her ne zaman küçük bir korku türü devreye girerse, aklımı çocukluk günlerimden “yaşama” moduna girerdim. Daha sonra dışarı çıkıp harcayacağım - ne istediğimi ya da istediğimi düşündüğümde - yeteri kadar sahip olamayacağım ya da bakmayacağım korkusunu bastırmaya yardım etmek için.

Evlilik, kocamın benzer çocukluk deneyimlerinden kendi para korkularına sahip olmasıyla daha da kötüleşti. Asla boş dolaplardan ya da elektrikten sıkılmamış olmalarına rağmen, evde verilen çok gerçek eksiklik mesajları vardı. Sonuç olarak, kendi yetersizliği ile uğraşmanın yolu, parayı kontrol altına almak için beni zorlamaktı. Yıllar boyunca ailemizin para yönetimi ile ilgili hiçbir şey yapmadı.

Ve bu benim için tamam, çünkü zihniyet eksikliği onun içinde farklı bir sonuç üretti. İçimde bir harcama zihniyeti üretirken, onun içinde bir biriktirme zihniyeti yarattı. Ciddi derecede sağlıksız bir boyuta genç bir yetişkin olarak para biriktirdi.

Paramızı o zaman yönetecekti, büyük ihtimalle borcumuz olmayacaktı, ama biz de nehir kenarındaki bir minibüste yaşıyor olacağız.

Neyse ki, sorunlarımızı zihniyet eksikliği ile teşhis etmeyi öğrendik ve şimdi bunların üstesinden gelmek için çalışıyoruz. Bugünün postunda, zihniyet eksikliği belirtilerinin neler olduğunu sizinle paylaşacağım ve bununla uğraştığınız bir şey varsa bunları nasıl üstesinden gelebilirsiniz.

Belirti # 1: Yeterli Olmadığına Dair Bir Korku

Yeterince sahip olmama korkusuyla ilgili komik şey, çok miktarda maddi eşya biriktirmek ya da maddi duran varlıkların en temel malzemelerini bile satın almaktan kaçınmak için zihni olmayan bir kişiye neden olabileceğidir.

Biri diğerinden daha iyi görünse de, bu tepkilerden birinin zihniyet eksikliği de sağlıklı değildir. Bu korkunun çözümü? Her yerde bolluk olduğunu anlamaya çalışmak. Bu bolluk şu anda evinizde olmayabilir, ama var. Bu bollukta, bakkal koridorundaki rafları veya evinizde sahip olduğunuz ama asla kullanamayacağınız büyük miktardaki miktarı tarayarak kanıt var.

Yeterince ele geçirme korkusuna izin vermeyi bıraktıktan sonra, çoğu yerde, ‚Äústuff‚Äù satın alma için kolayca mevcut olduğu gerçeğini rahatça öğrenebilirsiniz.

Belirti # 2: Paranı Kontrol edemediğiniz Bir İnanç

Paranın nasıl yönetildiğini kontrol edemeyeceğine dair inancın, muhtemelen zihniyet eksikliğinin en tehlikeli varlığı olduğunu söyleyebilirim. Faturalar gelir, sen ödedin ve bir sonraki maaşı bekle. Zihnin yokluğunda genellikle hiçbir bütçe kurulumu yapılmaz veya planlanan finansal hedefler yoktur.

Bunun yerine, hayat, burnun etrafında bir zihniyet eksikliği olan bir kişiye yol açar ve basitçe bu koşullara dayanır.

Çözüm? Paranı yönetmeye başla. Aylık bir bütçe oluşturmak ve finansal hedeflerinizin ne olduğunu belirlemek için (evli iseniz eşinizle birlikte) çalışın. Ardından, belirlediğiniz hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak, paranız için haftalık, aylık ve yıllık planlar yapın.

Ayrıca, borçsuz olmak ve servet yaratmak gibi benzer hedefleri olan insanlarla kendinizi kuşatın. Bu insanları yalnızca kişisel finans blogları dünyasında online olarak bulabilseniz bile, benzer fikirlere sahip kişilerden oluşan bu grup, finansal hedeflerinizle birlikte ilerlemenizi teşvik edecektir.

Belirti # 3: Gelirlerinin Sınırlı Olduğu Belgesi

Bunu söylemenin başka bir yolu, genellikle zihniyet eksikliği yaşayan bir kişinin kısa süreli, küçük resim düşüncesinden muzdarip olmasıdır.

Daha iyi bir iş bulmaya ya da para kazanmak için daha fazla yol bulmak zorunda olmadıkları için, sahip oldukları işte sıkıştıklarına inanırlar.

Bu doğru değil. Bir iş sitesine bakmak, bir adım atmak ve bir değişiklik yapmak isteyenler için çok sayıda işin bulunduğunu size gösterecektir. Ya da Survey Junkie ile anket yapmak gibi, boş zamanlarınızda daha fazla para kazanmanın kolay yollarını bile bulabilirsiniz. Sizi zengin yapmaz, ancak aylık bütçenize biraz daha fazla katkıda bulunmanıza yardımcı olabilir.

Yan hustles de hayatta, iyi ve onları bulmak için zaman koymak isteyenler için hazır. Muhtemelen en iyi tarafımın benim için yapmış olduğu en iyi şey (geçen sene yaklaşık olarak 14 bin dolarlık yazı yazarak yaptım), bana gelir üreten yeteneklerimin sınırlı olmadığını gösterdi. Dışarı çıkmak ve işi bulmak isteyenler için her zaman daha fazla para kazanılır.

Belirti # 4: Benlik Saygısının Olmaması

İnsan olarak değerinizi anlamamamızın büyük olasılıkla kocamın en büyük kısmı ve benim zihniyet eksikliği ile mücadele ettiğimi söyleyebilirim. Çünkü kendimizi birey olarak değer vermedik, para ile yaptığımız kötü seçimleri sürekli olarak kabul ettik. Bilinçsizce, finansal olarak istikrarlı olmayı hak ettiğimize inanmadık.

Bu tür bir sorunun üstesinden gelmek belli ki bazı işler gerektiriyor. Bizim için, değerin Tanrı'nın gözünden öğrenmesi, düşük benlik saygısı sorunlarımızın üstesinden gelmede çok önemliydi.

Ayrıca, kişisel değerlerimiz ve para seçimlerimiz ile ilgili olumlu olumlamalar kullanmak büyük fayda sağladı. Mali hedeflerimize uygun olmayan bir harcama kararı ile karşı karşıya kaldıklarında - büyük bir konuda bir bandaj yapmamızın muhtemel olduğu bir karar - kendimize “Hayır: finansal istikrarı hak ediyoruz” diyeceğiz.

Kocam ve ben son üç yıldır fakir para yönetimimizin ardındaki nedenleri tanımlamayı öğrenmeye çalıştık ve bu sorunların üstesinden gelmek için çalıştık, aynı zamanda zihniyet eksikliğinin üstesinden gelmeyi de öğrendik.

Kendimiz ve paramız hakkındaki yanlış görüşlerin teşhis ve onarımına yönelik çabalarımız bize, borçsuz olmak için bir plan koymak için ihtiyaç duyduğumuz araçları vermiştir. Ve plan çalışıyor. Her ay daha fazla gelirimizi borçlara borçluyuz, bu tüketici borç bakiyelerine el koyduk ve net değerinizi artırdık.

Hala devam eden bir çalışma, ama genel olarak yaşamdaki durum bu değil mi?

Eğer bir zihniyetiniz varsa, kıtlık korkusunun nereden geldiğini teşhis etmenin ve kurtarma için yola başlamak için yapılması gerekenleri yapmak için biraz zaman ayırmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Paranız için bir plan yaparak, pozitif olumlamalar kullanarak ve kendinizi düşünen hedeflere sahip insanlarla kendinizi çevreleyen, kendiniz için güvenli bir finansal hayat yaratabilirsiniz.

Bildiğiniz ya da tanıdığınız bir kimsenin zihniyet eksikliği ile uğraştığını biliyor musunuz? Bu zihniyet para yönetimi kararlarını nasıl etkiledi?

Videoyu izle: Metal Gear Solid 4: Patriots Silahları English Altyazılı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

InboxPays İncelemesi
Maliye

InboxPays İncelemesi

Kim kendi evlerinin konforunda para kazanmak istemiyor? İnternete teşekkürler, sadece farenizi tıklatarak para kazanabileceğiniz yüzlerce yol vardır. Yüzlerce farklı yol vardır ve en popüler yollardan biri InboxPays gibi birçok anket sitesinden birine katılmaktır.
Devamını Oku
2018 yılında bir ev satın almak için en iyi 11 ipotek borç verenler
Maliye

2018 yılında bir ev satın almak için en iyi 11 ipotek borç verenler

Ev almak büyük bir karardır. Hayatınızda sahip olabileceğiniz en büyük finansal taahhüt ve kafa karıştırıcı süreç çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Benim durumumda, çok hızlı. Evimi öğle yemeğinde bir emlakçıyla gördüm, öğleden sonra kalifiye oldum ve saat 17: 00'de bir teklifte bulundum. Ve sonra 7 de kabul edilen bir karşı teklif.
Devamını Oku
Ücretsiz Sesli Kitaplar Nasıl Dinlenir: 9 İpuçları ve Hacks
Maliye

Ücretsiz Sesli Kitaplar Nasıl Dinlenir: 9 İpuçları ve Hacks

Dinlemek, okumaktan çok daha kolay ve bu yüzden sesli kitapları çok seviyorum. Sesli kitapları sevdiğimi söylediğimde abartmıyorum - bazen haftada bir kitap alıyorum. Podcast'ler sesli kitaplara açılan ağ geçidimdi. NPR'nin bu Amerikan Hayatından New York Times'ın Modern Aşkına kadar, daha fazla dinlemek istediğimi bildiğim noktadan, ama daha tehlikeli bir madde ile dinledim.
Devamını Oku