">
Maliye

LetGo İnceleme: Bir App aracılığıyla Eşyalarını Nasıl Satılır

Bu sene hayatımdaki eşyaları en aza indirgemeyi sağladım. Ben sadeliğe dayanırım, bu yüzden sahip olduğum şeyler sadece ihtiyacım olan şey.

Benim kuralım, her şeyin bir amaca hizmet etmesi gerektiğidir. Kıyafetler için düzenli olarak giyilmelidir. Değilse, oldukça uygun bir ismi olan bir uygulamayı kullanmasına izin verdim - LetGo.

LetGo, insanların yerel olarak satın alma ve satmalarını sağlayan en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olduğu için, eşyalarınızı geri dönüştürme eğilimi (ve ayrıca en aza indirgeme) yakalandı.

Sadece uygulamadaki insanların büyük bir kısmı, sizin eşyalarınızı satmanız için kolay bir yol haline getiriyor - yazma sırasında şirket, 75 milyondan fazla indirme aldı ve yüz milyonlarca listeye sahipti.

Bırak
4

özet

Kurtulmak için çok fazla şeyiniz varsa, telefonunuzda uygulamalarınıza LetGo eklemeyi düşünün ve bir deneyin.

 • Bırak
 • LetGo nedir?

  LetGo istenmeyen mobilya, kitap, elektronik, giyim ve hatta araba satmak için kullanabileceğiniz kullanımı kolay, ücretsiz bir uygulama. Uygulama, alıcılara sattığınız ürünleri göstermek için telefonunuzun konumunu kullanır.

  Uygulamanın sohbet özelliği ile alıcılar ve satıcılarla kolayca iletişim kurabildiğinizden hoşlanıyorum. Genel olarak, satış için öğeleri kullanmak ve listelemek ne kadar kolay olduğunu takdir ediyorum.

  Bölgenizde satılık kullanılmış ürünlerle ilgili iyi anlaşmalara göz atmak için LetGo'yu da kullanabilirsiniz.

  LetGo'da Ne Satılır?

  Geçen yıl, istenmeyen mobilyalar ve snowboard ekipmanlarından kurtulmak için LetGo'yu kullandım.

  Uygulamayı ilk açtığınızda, bulunduğunuz bölgedeki diğer kullanıcıların hangi ürünleri sattığını göstermek için konumunuzu kullanır.

  Bu görüntü tabanlı, kitap, elektronik, giyim, ayakkabı, araba, mobilya, spor malzemeleri, evcil hayvan malzemeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere hemen her şeye göz atmak için Pinterest benzeri bir feed'de gezinebilirsiniz.

  (Not: LetGo'nun yasaklanmış öğelerin bir listesi vardır ve şart ve koşullarına uymazsanız, girişiniz kaldırılacak veya görünmeyecektir.)

  Bir iPhone'um var ve bu, açtığımda uygulamanın ana sayfasının nasıl göründüğü.

  Uygulama, öğeleri ana sayfasına otomatik olarak filtreler, böylece gördüğünüz ilk şey, insanların size en yakın konumdaki sattığı şeydir.

  Konumunuzu belirli bir posta kodundan belirli bir mesafede gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

  LetGo, ileri geri e-posta göndermek yerine (Craigslist), potansiyel alıcılar veya satıcılarla koordinasyon sağlamak için sohbet kutusunda kolayca iletişim kurmanızı sağlar.

  LetGo Nasıl Çalışır?

  LetGo harika çünkü alım satım için iletişimi kolaylaştırıyor. Sohbet, alıcıya hızlı bir şekilde mesaj gönderebilmeniz için önceden hazırlanmış yanıtlar ve sorular içeriyor.

  Alıcılar öğenizle ilgileniyorlarsa, size mesaj gönderecek ve fiyat hakkında onlarla iletişim kurabilirsiniz. İkiniz de fiyat konusunda hemfikir olunca, ne zaman ve nerede buluşacağınızı konuşabilirsiniz.

  Uygulama, bulunduğunuz yeri bulmak için telefonunuzun GPS'ini kullanır, ancak potansiyel alıcılara tam adresi vermez. Yalnızca, öğenizin bulunduğunuz yere ve şehir konumuna göre nerede bulunduğuna dair genel bir alan verir.

  Kayıt Süreci Gibi Nedir?

  Öncelikle ücretsiz uygulamayı indirin.

  Telefonunuzdan sonra, Facebook hesabınızla veya bir e-posta adresiyle kaydolabilirsiniz. E-posta adresinizle kurarsanız, bir şifre girmeniz istenir. Giriş yaptıktan sonra profilinize gidin ve fotoğrafınıza ekleyin.

  (Not: LetGo'nun masaüstü sürümü yoktur, bu yüzden telefonunuzdaki uygulamadan tüm satın alma ve satış işlemlerini yapmanız gerekir.)

  Hesabınızı diğer alıcılara ve satıcılara “güvendiğinizi” belirten “doğrulamanızı” tavsiye ederim. Bunu yapmak için profilinize gidin ve “güven oluştur” a tıklayın ve ardından talimatları izleyin.

  LetGo'ya göre, hesabınızın doğrulanması için 45 dakika sürebilir.

  Giriş yaptıktan sonra bazı fotoğraflar çekebilir ve öğenizi listeleyebilirsiniz.

  Aşağıdaki kategorileri tıklayarak, öğeler için arama yapabilirsiniz:

  • filmler
  • Kitaplar
  • Elektronik
  • Müzik

  Kullanılmış pişirme malzemeleri koleksiyonunuzu satıyorsanız, benzer ürünler için fiyatları görmek için hızlı arama yapın ve buna göre fiyatlandırın.

  Öğeleriniz için daha büyük bir pazarın (bölgenizdeki alanın) ne kadar ödeyeceği hakkında fikir edinmek için eBay'i de kontrol edin. Durumda bir nokta: Apple Watch'ımı birkaç yıl önce sattığımda, eBay'de LetGo'dan daha yüksek fiyatlı olduğunu keşfettim.

  Satılık Öğelerinizi Listelemek için 5 Adım

  1. Adım: Çek Gerçekten mi güzel fotoğraflar

  Profilinizi oluşturduktan sonra, uygulamanızı açın ve öğelerinizin fotoğraflarını çekmek için telefonunuzun kamerasını kullanın. LetGo kameranıza erişmenizi isteyecek, bu yüzden kabul edin ve çekin.

  (Nasıl yapılacağına dair detayları almak için aşağıdaki bölümü, “Eşyalarınızı Nasıl Hızlı Sattığınıza İlişkin İpuçları” bölümünü okumayı unutmayın. LetGo'daki diğer satıcılardan daha iyi fotoğraflar.)

  2. Adım: Açıklayıcı olun

  Çok sayıda satıcının yeterince fotoğraf çekmediğini bilmek için LetGo'daydım, bu yüzden öğenin neye benzediğini tam olarak anlamak zor. Bir alıcı olarak, belirli bir öğe hakkında tamamen boş olandan daha fazla bilgiye sahip olan bir listeye geçebilirim.

  Birçok satıcı açıklamaya dikkat çekiyor, bu yüzden bunu avantajınıza göre kullanın ve alıcılara öğeyle ilgili olabildiğince fazla bilgi veren bir açıklama yazın.

  Boyut, durum gibi şeyler konusunda kesin ve neden gitmesine karar verdiniz.

  Açıklamanız gerekenler hakkında düşünülecek ve içerilecek şeyler.

  • Öğeyi ne zaman satın aldınız?
  • Belirli bir model numarası var mı?
  • Nereden aldın?
  • Öğe ne sıklıkta kullanıldı?
  • Genel durum nedir?
  • Belirtilmesi gereken herhangi bir kusur veya kusur var mı?

  Öğenizin en az 4-5 fotoğrafını çekin ve yayınlayın.

  3. Adım: Fiyatı ayarlayın

  Daha sonra öğenize bir fiyat verin.Belirli bir sayı verebilir veya müzakere için fiyatı açık bırakabilirsiniz.

  Kişilerin bulabilmesi için öğenize bir başlık ve kategori ekleyin.

  4. Adım: Konumu değiştirin (isteğe bağlı)

  Ayrıca öğenizin konumunu “Satış” sekmesine gidip kalem simgesine dokunarak da değiştirebilirsiniz.

  “Konum” a dokunun ve yeni konuma değiştirin. Ardından “kaydet” e dokunun.

  5. Adım: Bekleyin

  Öğenizi gönderdikten sonra, uygulamanın canlı yayına geçmesi 40 dakika kadar sürebilir.

  Bu işlem tamamlandığında, profilinize gidip "satış" sekmesini tıklayıp "daha fazla bilgi" tuşuna basarak müşteri ilgisini ölçebilirsiniz. LetGo, öğenizde görüntülediğiniz görüntüleme sayısını gösterir.

  Öğenizi 40 dakika geçtikten sonra göremezseniz, yasak öğeler listesindeyse LetGo tarafından atılmış olabilir.

  Öğeniz yasaklanmış öğeler listesinde değilse ancak yine de gösterilmiyorsa, LetGo'nun müşteri hizmetleri departmanına başvurun. “Yardım” ve “teknik destek” e giderek uygulamaya doğrudan bu uygulamadan erişebilirsiniz.

  Oradan, endişenizi e-postayla gönderebilir ve müşteri hizmetleri departmanından birileri yanıt verecektir.

  LetGo'nin Dezavantajı: Satış Sonrası Ödenme

  Alıcı ve satıcı arasındaki ödeme, uygulamanın merkezi değildir, bu da nakit ile uğraşmanız gerekeceği anlamına gelir. Uygulama iletişimi ve öğelerinizi listelemenin kolaylığı için harika olsa da, alıcıların elektronik olarak kolayca ödeme yapabilmeleri için bir yol yoktur.

  Satış yapıldıktan sonra herhangi bir sorun veya anlaşmazlık varsa, LetGo'nun elinden çıkar. Herhangi bir geri ödeme politikası veya anlaşmazlık veya ödeme konularında yardımcı olacak bir yolu yoktur.

  Taraflar arasındaki çoğu işlem nispeten sorunsuz geçmelidir. Bu, tüm soruların doğru bir şekilde cevaplandığını ve alıcının ne satın aldığını anladığını varsayıyor.

  Bu yüzden net fotoğrafların olması çok önemlidir. Herhangi bir nedenden ötürü, fotoğrafı doğru bir şekilde iletemezseniz, bunu açıklamaya yazmalısınız. Daha sonra alıcıya tekrarla.

  Toplantıdan Önce Öğenin Nihai Fiyatında Katılıyorum

  Ne zaman LetGo'ya bir şey alsam ya da sattığım zaman, şahsen görüşmeden önce her zaman ürün üzerinde bir son fiyat verdim ya da aldım.

  Ayrıca, siz ve alıcı PayPal veya Venmo kullanmaya karar verirseniz, bunu önceden belirlediğinizden emin olun. Her iki servis de akıllı telefonunuzdan hemen kullanılabilir.

  Eğer hünerli olmuyorsan…

  Önceden ifşa etmediğiniz bazı kusurlar olmadıkça, alıcı yeni bir indirim talep edebilir ve daha düşük bir fiyattan pazarlık yapmaya çalışabilir.

  Şahsen, ben en iyi hacker değilim, bu yüzden bir metin mesajında ​​öğenin nihai fiyatını yazdığınızdan ve para getirmelerini istediğimde emin oluyorum.

  Alıcıya genellikle metin göndereceğim: “Maddenin nihai fiyatı 100 $. Lütfen şahsen buluştuğumuzda nakit getiriniz. Teşekkür ederim!"

  Tüm işlemlerim sorunsuz geçti ve hiç kimse görüşme ve öğeyi şahsen gördükten sonra daha düşük bir fiyatla pazarlık yapmaya çalıştı.

  LetGo, alıcıların ve satıcıların ödeme yapmak için nakit para kullanmasını öneriyor.

  Öğelerinizi Hızlı Satmanın 3 Yolu

  Şahsen, en önemli şey, satıştan iyi bir kâr elde etmeye çalışmaktan ziyade eşyadan kurtulmaktır. Aynı teknede iseniz, bu ürünlerinizi hızlı bir şekilde satmak için bazı yollar vardır.

  1. rekabetçi fiyat

  Amacım, öğeyi hızlı bir şekilde hareket ettirmek olduğundan, her zaman rekabetten biraz daha düşük fiyatlandırıyorum - yüzde 10 ila 20 daha düşük.

  2. Sorulara Hızlı Cevap Verme

  Birisi bir soru sorduğunda olabildiğince hızlı yanıt veriyorum. Uygulama bildirimlerini açın, böylece kullanıcıların size soru sorduğunu görebilirsiniz.

  3. Rekabetinizden daha iyi olan harika fotoğraflar çekin

  İnternette alışveriş yaparken en sinir bozucu şey kötü fotoğraflar. Ne hakkında konuştuğumu biliyorsun! Kötü fotoğraflar bulanık, karanlık ve gizemlidir. Ürünün neye benzediğine veya ne kadar büyük olduğuna dair size kesin bir fikir vermez.

  öğenizden kurtulmanın en iyi yolu fotoğraf ve açıklama hakkında çok kapsamlı olmaktır Alıcılar bir sonraki satıcıya geçmez veya aynı soruları tekrar tekrar sormazlar.

  İşte daha iyi fotoğraflar çekmek için beş kolay ipucu.

  1. Gündüz fotoğraf çek

  Alanın parlak şekilde yandığından emin olun. Güneş bittiğinde fotoğraf çekin ve öğeyi açıkça görebilirsiniz. Fotoğrafı gece çekerseniz, odanın aydınlık ve aydınlık bir şekilde yanmasını sağlayın.

  2. Tüm açıları örtün

  Telefonunuzdan fotoğraf çekerken neden çok sayıda kullanıcının neden iki fotoğrafta durduğunu merak ediyorum.

  Öğelerinizin her birinin en az 4-5 fotoğrafını çekin ve her fotoğrafın bir amaca hizmet ettiğinden emin olun. Yakınlaştırmayı ve çeşitli açılardan (üst, yan, alt) çekim yapmayı düşünün.

  3. Gerekirse flaş kullanın

  Öğe siyah veya koyu ise, ayrıntıları görmek zor olabilir. Bu durumlarda, telefonumdaki flaşı açarım, ayrıntıları biraz daha iyi görebilirsiniz. Ancak, flaş bazen ürünün gerçek rengini bozar.

  Doğru bir fotoğraf elde edemiyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapın (flaş kullanıp kullanmadığınıza), ancak en önemli şey, alıcılara açıklamaya baş vurmaktır. (Örneğin, fotoğraflarda siyah görünen lacivert bir ceket satıyorsanız.)

  4. Doğru boyutlar ve ölçümler verin

  Öğelerinizi doğru bir şekilde ölçün. Mücevher veya küpeler gibi daha küçük bir öğe ise, evrensel olarak tanınan (çeyrek veya kuruş gibi) bir şey kullanın ve fotoğraftaki öğenizin yanına koyun. Sadece “küçük” olduğunu söylemek yerine, boyut hakkında doğru bir fikir vermenin kolay bir yoludur.

  5. Doğru ol

  Hasar gören öğenin kusurlarını veya parçalarını vurgulayın.Mümkün olduğu kadar şeffaf ve açık olun, böylece alıcı tam olarak neyi içine aldığını bilir.

  İstediğiniz son şey, size olumsuz bir yorum bırakarak biten sürpriz veya mutsuz bir müşteri.

  LetGo Kullanırken Güvenli Kalmanın 6 Yolu

  Alıcı ve müşteri, parasal işlemden sorumlu olan müşteriler olduğundan, güvende kalmak için bilmeniz gereken birkaç şey vardır.

  1. Alıcılar ile konuşmak için uygulamanın sohbet özelliğini kullanın

  Uygulama içindeki tüm iletişimi koru. E-postanızı, telefon numaranızı veya adresinizi vermek için bir neden yok.

  Alıcıyla tanışmaya hazırsanız, uygulamadaki sohbet özelliği içinde koordine ettiğinizden emin olun.

  2. Gün içinde tanışın

  Güvenli ve halka açık bir yerde buluş. Starbucks'ı ya da etrafta çok sayıda insanla kolayca bulabileceğiniz bir yer kullanmayı tercih ediyorum.

  3. Alıcının nakit getirmesi gerektiğini yineleyin (aksi kararlaştırılmadıkça).

  Nakit, gerçekten en kolay ödeme şeklidir, bu yüzden seçiminizin ödemesi olarak nakit paraya sadık kalın. Çek, para emri veya havale kabul etmeyin.

  4. alıcı veteriner

  LetGo ile geçmişte herhangi bir şey satın alıp satmadıklarını görmek için alıcının profil sayfasını kontrol edin. Doğrulanmış insanlarla ilgilenmeyi seviyorum. Kendilerine ait gerçek bir fotoğrafa ve uygulamadan satın alma veya satışa ilişkin önceki incelemelere sahipler.

  5. Kırmızı bayrakları görmezden gelmeyin

  Bağırını kullan. Bazı pullar ve muhtemelen scammers olabilir, bu yüzden garip mesajlara ve ödeme taleplerine dikkat edin.

  Bir aldatmaca gibi geliyorsa, muhtemelen öyle.

  6. Hiç kişisel olmayan bir şey vermeyin

  Kişisel mali bilgilerinizi, hesap numaralarınızı veya adreslerinizi asla vermeyin.

  LetGo Teklifleri Nasıl Karşılaştırıyor?

  LetGo ve OfferUp'ı kullanıyorum.

  OfferUp, yerel alıcılar ve satıcılara odaklanan başka bir ücretsiz uygulama, ancak LetGo'dan farklı olarak, OfferUp'ın öğelerini göndermek isteyen satıcılar için bir bölümü var. Bunlar genellikle ayakkabı veya kitap gibi daha küçük eşyalar içindir.

  Her iki uygulama da benzer, ancak Reddit'teki topluluk OfferUp'ı LetGo'dan daha iyi gibi görüyor. En büyük şikayet, LetGo'daki insanların çok dağınık olduğuydu.

  Ayrıca, OfferUp'taki kullanıcı arayüzünün kullanımı biraz daha kolay olduğunu ve göze daha temiz görüneceğini düşündüler.

  LetGo ile Karşılaştırılan Diğer Uygulamalar

  Kurtulmak için çok fazla şeyiniz varsa, tavsiyem LetGo'yu OfferUp ve Decluttr gibi diğer uygulamalarla birlikte kullanmaktır.

  Öğelerinizde gözbebekleri almak için birçok farklı yolla karşılaştığınızdan emin olmak için iyi eski Craigslist'e gönderebilirsiniz. (Ancak, ben Craigslist büyük bir hayranı değilim, sadece bu kadar saçmalık hissediyor çünkü. Bunlar Craigslist için harika alternatiflerdir.)

  Bunlar, eşyalarınızı satmaya yardımcı olmak için kullanabileceğiniz birkaç uygulama ve platformdur. Bazıları giyim ya da DVD'ler gibi bazı ürünlere yöneliktir, diğerleri ise hemen hemen her şeyi satabileceğiniz LetGo'ya benzer.

  1. Decluttr

  Eski CD'lerinizi ve DVD'lerinizi satmak için Decluttr adlı bir uygulamayı kullanın.

  Decluttr, fiyatı belirlemek için DVD veya CD kapağının arkasında bulunan barkodu kullanır.

  Ardından, öğelerinizi ücretsiz olarak gönderirsiniz ve PayPal'ı veya doğrudan yatırmayı seçerseniz, ertesi gün ödeme yapabilirsiniz.

  2. eBay

  Ufak parçaları listelemek için eBay'i kullanın, böylece gönderim öğelerin son fiyatına girmez. eBay harikadır çünkü satış sürecinde size yardımcı olur ve başkalarının sizin eşyalarınızı sattığını söyler.

  EBay ile çok tanıdık ve en büyük iki ipucum:

  • Oldukça arzu edilen ürünler için (marka giyim, nadir ürünler) bunu bir açık artırma olarak sıralar.
  • Alıcıları ikna etmek için ücretsiz kargo sunuyoruz

  3. Facebook Pazarı

  Facebook, öğenizde daha fazla göz küresi almanın harika bir yoludur ve Facebook Messenger, alıcılarla iletişim kurmayı kolaylaştırır.

  Facebook'ta aynı snowboard'u listelemeyi denedim ve lowball teklifleriyle çok fazla mesaj aldım. Bunu sadece bir tane tuzla almalı ve olmasını beklemelisin.

  4. Poshmark

  Eğer kurtulmak istediğiniz bir sürü giysi tasarımınız varsa, bunu yapmanıza yardımcı olması için Poshmark'ı kullanın.

  LetGo'dan farklı olarak, konum tabanlı bir uygulama değildir, bu yüzden öğenizi sattıktan sonra onu göndermeniz gerekir. Poshmark hakkında uzun bir yorum yazdım ve neden tasarımcı kıyafetleri için kullanacağım sağlam bir uygulama.

  4. Trove Pazarı

  Trove Market, Etsy'ye benziyor, çünkü evinizi dekore etmekle ilgili “benzersiz hazineler” e odaklanıyorlar.

  Bulmak için yerel alıcılar için vintage veya antika mobilyaların bazılarını listelemek için harika bir yer olabilir. Ayrıca, ürünleri çevrimiçi olarak da gönderebilirsiniz (küçük tarafta olduklarından) ve Trove, alıcıların ve satıcıların kredi kartları ile işlem yapmasına olanak tanır.

  5. Dealo

  Telefonunuzdan satın almak ve satmak için Dealo'yu kullanabilirsiniz. Uygulama yerel olarak ek olarak, uluslararası olarak satabileceğiniz dışında Craigslist'e benzer şekilde çalışır.

  6. Shpock

  Shpock, iPhone ve Android kullanıcılarının yerel olarak satın almaları ve satmaları için ücretsiz bir uygulama sunan İngiltere merkezli bir şirkettir.

  7. 5miles

  5miles uygulaması ücretsizdir ve alıcı ve satıcıları 5 millik bir alana bağlar.

  8. Mercari

  Mercari, elektronik ve becerikli alet satın almak ve satmak için mükemmeldir ve sosyal medyada paylaşmanızı sağlar, böylece listenizde daha fazla gözbebekü alabilirsiniz.

  9. Varaj satışı

  Varage Sale, yerel olarak odaklanmış başka bir uygulama olup bulunduğunuz bölgedeki diğer yerel insanlarla bağlantı kurmanıza olanak tanır.

  LetGo ile Benim Deneyim Olumlu Oldu

  Geçen yıl LetGo'yu kullanılmış (ama oldukça müthiş) bir K2 snowboard aldığımda kullandım. Bir kez sürdüğümde, dönüşümü zorlaştıran çok uzun olduğunu fark ettim, o yüzden LetGo'ya geri koydum.

  Bir ay sonra, bahar hızla yaklaştığından ve sezonun sona ermesinden bu yana satacağı umudunu kaybetmeye başladım. Ancak, bir alıcı benimle iletişime geçti ve ertesi gün satıldı!

  Ayrıca kanepemi, kuaförü ve sehpamdan kurtulmak için LetGo'yu kullandım.“Özgür” kategorisinde bunlardan birkaçını hızlı bir şekilde kurtardım ve alıcılar tarafından aldım.

  Alt çizgi

  Kurtulmak için çok fazla şeyiniz varsa, telefonunuzda uygulamalarınıza LetGo eklemeyi düşünün ve bir deneyin.

  Birden çok uygulamada listeleme daha geniş bir ağ oluşturur, ancak iletişimin doğrudan uygulamanın kendisiyle gerçekleştirildiği uygulamalara bağlı kalmaya çalışır. Bu, zaman tasarrufu sağlar ve alıcılar ve satıcılar için konuşmasını çok daha kolaylaştırır.

  İstenmeyen şeylerden kurtulmak için hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?

  Videoyu izle: -Ов ов ов ов ов ов---------------------------1200 1200 1200 1200 1200 1200 Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л Л

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler
  Maliye

  Ücretsiz Ayakkabı Verecek 9 Yasal Şirketler

  Söylemeliyim ki, bu konuda bir makale yazmam istendiğinde biraz şaşırdım. Bedava ayakkabılar? Şirketler gerçekten bedava ayakkabı veriyorlar mı? Birçok durumda evet, yaparlar. Bulduğum şey, ayakkabı şirketlerinin - öncelikle spor ayakkabı şirketlerinin - bazen ürün testçileri olmak için kayıt yaptıranlara ücretsiz ayakkabılar vereceğidir.
  Devamını Oku
  Noter Olarak Para Kazanmak
  Maliye

  Noter Olarak Para Kazanmak

  Belki de banka çalışanlarının ve seçkin işletmelerin çalışanlarının noter olabilecek tek kişiler olduğunu düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, neredeyse herkes yan not olarak ya da ek bir iş servisi olarak noter olarak para kazanabilir. Bu daha önce izlediğiniz bir gelir akışı olmamışsa, kendi noter damgasını almak için ne yapmanız gerektiğini gösteren bu adım adım kılavuz.
  Devamını Oku