Maliye

Çok Fazla Kredi Kartı Borcu mu? İşte Yapılacaklar

Çok fazla kredi kartı borcuyla boğuşan veya mücadele eden birçoğumuz uyandırma çağrısı yapacak: o gün uyanıp başlarının üzerinde olduklarını fark ettikleri gün. O gün pek çok korku, pişmanlık, panik ve stres hissi uyandırabilir, ama asla korkmayın: kutu dağınıklığı temizlemek ve borçtan kurtulmak için bir plan yapın.

Çok fazla kredi kartı borcunun altından nasıl çıkılır

Borç hürriyetine giden yolun kısa olacağına veya hıçkırıksız geleceğine dair bir garanti vermeyeceğim, ancak borçsuz olmaya ciddiyetle bağlıysanız, kazık ne kadar büyük olursa olsun kredi kartı borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Burada listelenen adımları takip edin. Onları oku ve sonra, borçsuz bir canlı yaşamak için gerçekten kararlıysanız, harekete geçin.

1. Oyunda Başınızı Alın

Bu muhtemelen bir borç dağının altından çıkmanın en zor kısmı. Durumunuza ilk baktığınızda, tırmanmak için çok büyük bir dağ gibi hissedilebilir. Değil. Sayılar ne olursa olsun, bunu yapabilirsin, ama önce kafanı oyuna sokmalısın ve parayla ilgili fikrini ve borcunu boşaltma yeteneğini değiştirmelisin. Borç ödevi hikayelerini okuyarak ve kimseye bir borç para vermediysen hayatının nasıl olacağını hayal ederek kendini geliştir.

2. “Neden” inizi Belirleyin

İnsanların kredi kartı borcunu ödemede başarılı olmasının nedeni, “neden” lerinin - borç özgürlüğünü talep etmelerinin sebebi - çünkü onlar için gerçekten önemli olmayan şeylere para harcamaktan daha büyüktür. Borç sorunlarının çoğu, harcama yapanların hayatlarına gerçekten neşe getirmeyen şeylerle ilgili dürtü alımlarından kaynaklanır. Bu sorunu fethetmek için, finansal özgürlüğün sizin için neden önemli olduğunun gerçek nedenlerini belirlemelisiniz.

“Whys” inizin bir listesini yapın ve cüzdanınızda olduğu gibi sık sık göreceğiniz bir yere gönderin. Yolculuğunuzdan borç özgürlüğüne doğru sapma eğiliminde olduğunuz her seferinde, “whys” in aklınızın önünde olduğundan emin olun.

3. Tüm Borç Numaralarınızı Yazınız

Bir e-tabloda, bir poster panosunda veya Personal Capital gibi bir çevrimiçi izleme sisteminde, tüm alacaklılarınızın isimlerini yazınız. Borç verdiğiniz kimseye, bunları ne kadar borçlu olduğunuza, geçerli minimum ödeme ve ödediğiniz mevcut faiz oranını listeleyin. Toplamları gördüğünüzde panik yapmayın: gerçekle yüzleşmeye karar vermeden önce oradaydılar, böylece hiçbir şey gerçekten değişmedi; Sadece müzikle yüzleşmeyi seçmenin akıllı adımını atmışsın. Bu başarı # 1.

4. Diğer Aylık Giderlerinizi Yazın

Aksi takdirde “bütçe yapmak” olarak bilinen bu adım, her ay çek hesabınızdan ne çıkması gerektiğine dair net bir tablo elde etmenize yardımcı olacaktır. Her ay olmayabilir, ancak sonunda gelecek olan diğer harcamalar için bir giyim ödeneği, bir sağlık giderleri ödeneği ve harcı eklemeyi unutmayın. Ortak bütçeleme hataları konusunda bu gönderiye bir göz atın, böylece bireysel durumunuz için doğru bütçeyi nasıl oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz.

5. Net Nakit Akışınızı Belirleyin

Net nakit akışınız, tüm net geliri dahil ettikten ve tüm aylık giderleri çıkardıktan sonra her ay kalan para miktarıdır. Bu sayı pozitif bir sayı olmalıdır. Öyle değilse, minimum ödemelerinizi nakit parayla yapabileceğiniz bir yere götürmek için bir şeyler satmaya başlama zamanı. Aylık harcamalarınızı azaltmak için ne keseceğinizi bilmenize yardımcı olacak bir “herşeyi zorla” oluşturmak.

6. Tasarruf Hesaplarınızı Analiz Edin

Emeklilik hesapları dahil değil, tasarruf ve yatırım araçlarında ne kadar olduğunu analiz edin. Toplamı aşağıya yazın ve sonraki adımlarda çalışırken bir kenara koyun.

7. Borç Ödeme Planı Yapın

Well Kept Cüzdan'da Dave Ramsey'in borç kartopunu tercih ediyoruz. Borç kartopu böyle çalışır: En küçük borcunuzdan başlayarak, ödenene kadar borçlara her ekstra kurumu koyun. Ardından, ödediğiniz borç için minimum ödeme tutarını alın ve bir sonraki en büyük borcun asgari ödemesine ekleyin. Daha sonra bir sonraki en büyük borcu ödemek için tüm ekstra fonları koyacağız ve tüm borçlar ödenene kadar devam edin. Ücretsiz Borç Kartopu Çalışma Sayfası'nı buradan indirebilirsiniz.

Dave Ramsey'in Bebek Basamaklarında yaptığı bir başka öneri de, tüm ekstra emeklilik dışı tasarruf fonlarını borç altına almak için 1000 dolarlık bir birikim hesabına sokmaktır. Eğer tasarrufta sıfır ile başlıyorsanız, 1000 dolarlık bir acil durum fonu yaratmak için tüm ekstra paraları kullanın. önce İlk borcu ödemek için çalışıyoruz. Araba tamirleri gibi yoldaki çarpmalar durumunda bu 1.000 dolar orada olacak.

8. Yoldaki Darbelere Karşı Harekete Hazırlanmak

Belgelediğimiz her borç başarısı hikayesi yol boyunca çarpıştı. Beklenmedik harcamalar, işten çıkarmalar, araba tamirleri ya da her ne gelirse gelsin ve vazgeçmek cazip gelebilir. Şimdi verilecek zaman değil - şimdi borcunuzun sizden aldığı her şeye kızma zamanı: zamanınız, paranız, özgürlüğünüz ve neşeniz. Murphy'nin sizi kaç kere çıkaracağına bakılmaksızın borçsuz hedefiniz üzerinde çalışmaya devam edeceğinize dair bir taahhütte bulunun.

9. Sıkıntıya Dikkat

Borç özgürlüğüne yolculuk, sıkıcı. Rakamlar düştüğünde ve her şey yolunda olduğunda, gelişmiş finansal durumunuzda rahat olmanız, aynı eski, aynı eskisinden sıkılmanız ve “yeterince iyi” bir yere yerleşmeyi düşünmeniz kolaydır. Bunun olmasına izin verme. Borçlarınızı seyretmenin sıradan göreviyle kendinizi sıkıldığınızı hissederseniz, yolculuğunuza bir destek vermek için vahşi bir şey yapın.Büyük bir şey satıp gelirlerini borçlanmaya yatırın, borçlarınızdan sonra nakit ile alacağınız tatillerin bir listesini yapın ya da mevcut borç durumunuzda işten çıkarılmanız halinde neler olabileceğini hayal etmek zorundaysanız kendinizi korkutun .

Asıl amaç, motivasyonunuzu korumanız ve böylece minimum ödemelerinizi yapabilmeniz için “rahatlık” edinmemenizdir. Borç getirme sıkıntısı ile mücadele etmenin bir başka yolu da başarılarınızı kutlamaktır. Ödediğiniz her borç için veya ulaştığınız her kilometre taşı için, tutumlu bir kutlamayla kutladığınızdan emin olun. Evde özel bir akşam yemeği hazırlayın, 20 $ 'a kadar kendinizi eğlenceli bir şekilde satın alın ya da başarınızı, kendiniz ve kazancınız için mutlu olacak güvendiğiniz kişilerle paylaşın.

10. Bir Sorumluluk İş Ortağı Edinme

Paranın iyi olduğu bir kişiyi seçin ve planınızı paylaşabileceğinize ve ilerlemenizi izlemenize yardımcı olmak için aylık check-in yapabildiğinize güvenin. İyi bir hesap verebilirlik ortağı, satın alma işlemiyle ilgili ne düşündüğü konusunda size dürüst gelecek, ancak kararın size düşmesine izin verecek olan harcama cezası verebileceğiniz bir kişi olacaktır. Bir hesap verebilirlik ortağı, günaha, korku veya can sıkıntısı oluştuğunda yolda kalmanıza yardımcı olabilir.

Yukarıdaki on adımı takip ederek borcunuzu ortadan kaldırarak ilerleme kaydedebilirsiniz. Plana sonuna kadar yapışarak, kendinizi borçsuz bir yaşam sürdürebilir bulacaksınız. Bu duygu ne kadar güzel olacağını hayal edin ve bugün borç özgürlüğüne yolculuğunuza başlayın.

Videoyu izle: İninal kart [Nedir, Nasıl alınır, Nasıl para yatırılır]

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları
Maliye

İki Kişi için 59 Eğlenceli Kart Oyunları

Eğlence pahalı olabilir. Bir filmin maliyeti 12 dolar ve şehirdeki bir gece ikiye katlanırsa (ya da üçlü), bütçeye uygun eğlence bir efsaneye benziyor. Ancak sizi ve bir arkadaşınızı eğlendirmek% 100! Eğer bir kart desteniz varsa, bütün gece boyu eğlenmenizi sağlayacak 59 iki kişilik kart oyunu için okumaya devam edin.
Devamını Oku
Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu
Maliye

Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu

Finansal denklemin iki yönü vardır: gelir ve giderler. Durumunuzu finansal olarak geliştirebilmenin tek yolu, gelirinizi arttırmak ya da masraflarınızı azaltmaktır. Çoğu zaman gelirinizi artırmak zor olabilir, bu nedenle hane harcamalarınızı kesebileceğiniz 10 yol vardır: 1.
Devamını Oku
2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri
Maliye

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri

Paranızı ele alacak bir finans kurumu arıyorsanız, sizin için en uygun yeri bulmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek vardır ve bu, sendikaları karmaşaya atmadan önce. Ama sen de bunları düşünmemek için kendinize bir kınama yapıyor olacaksınız.
Devamını Oku
Seyahat için 17 Ucuz Yerler
Maliye

Seyahat için 17 Ucuz Yerler

Bu günlerde, arkadaşınızın tüm fotoğraflarını uzaktaki yerlerden görmezden gelmek zor. Eyfel Kulesi, Golden Gate Köprüsü veya Buckingham Sarayı'nı kim görmek istemez ki? Sorun şu ki, bu yerlerin tümü ziyaret etmek için aşırı pahalı. Ucuz tatil fikirleri arıyorsanız, bakmak için birçok liste var.
Devamını Oku