Maliye

Nakit için Kullanılmış Aletleri Nasıl Satılır

Cihazlarınızı yakında mı yükseltiyorsunuz? Bu eski buzdolabını, dondurucuyu, çamaşır makinesini, kurutucuyu, sobayı veya diğer büyük cihazları değiştirmeniz gerekiyor mu?

Öyleyse, eski cihazınızı satabilir ve bunun için para alabilirsiniz. Yenilerini satın aldığınız eski cihazların satılabildiği birçok yer var.

Para için kullanılmış aletleri satarak ciddi bir yaşam yaşayan insanlar da var. Eski cihazlarınız varsa, kurtulmak istersiniz, ya da kullanılmış bir kullanılmış eşya satmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, bazı satış ipuçlarını okuyun.

Yan Yığın Olarak Nakit İçin Kullanılmış Aletleri Satış

Evet, bazı insanlar, para almayı ve kullanılmış cihazları yeniden sattıklarında ciddi bir yan koşuşturma yapıyorlar.

Bulunduğunuz satıcılardan aldığınız eşyaları almak için hızlı bir şekilde gitmeniz gerekeceğinden, bir yan aracı satan bir cihazı çalıştırmak için bir kamyona veya treylere ihtiyacınız olacaktır.

Hızlı bir şekilde satış yapacak öğeleri ararken, üç şey aramak istersiniz:

  • İyi durumda olan veya kendiniz yapabileceğiniz küçük onarımlara ihtiyaç duyan aletler
  • Onları sattığınız şeylerin çok altında fiyatlandırılan aletler
  • Bulunduğunuz yerden çok uzakta olmayan aletler

Satmak için Doğru Öğeleri Seçme

Craigslist'e, yeniden satış amacıyla hangi ürünlerin satın alınacağını araştırırken, öğelerin ya harika bir şekilde çalıştığından ya da iyi bir temizleme ile ya da basit parçaları değiştirerek sabitlenebildiğinden emin olmak istersiniz.

Kullanılan aletleri satmak, cihazların nasıl onarılacağı hakkında biraz bilgi sahibi olan ya da öğrenmek için biraz zaman ayırmaya istekli olan insanlar için muhtemelen en iyi yan koşuldur.

Cihaz onarımları, elde edebileceğinizden çok daha kolaydır. Isıtma elemanı çamaşır kurutma makinemize gittiğinde, kocam interneti nasıl değiştireceğiyle ilgili birkaç saat geçirdi.

Ardından, yerel bir cihazdaki parça deposundan sipariş verdi (sadece 40 dolara mal oldu) ve kurutucuyu üç saatten daha kısa bir sürede tekrar çalıştı.

Yaptığımız onarım, cihaz mağazasından aldığımız tamir masrafı için 200 dolardan fazla tasarruf sağladı ve bu süreçte değerli bir beceri kazandı.

Çoğu cihaz onarımı çok zor değil ama ne yaptığınızı bilmeniz gerekiyor. İnternet, cihazların nasıl onarılacağını öğrenmek için mükemmel bir kaynaktır.

Satış Fiyatı Altında İyi Fiyatlanan Aletler Alış

Çabucak olmanız ve Craigslist'e en iyi fiyatın peşinde olan ürünleri aradığınızda ve onları yeniden sattığınız zaman en kârlı hale getireceğinizden emin olmak zorundasınız.

Craigslist'i veya diğer siteleri her gün kontrol edin ve “ücretsiz” bölümünü de kontrol edin. İkinci el aletleri satan birçok kişi büyük bir kazanç elde etmek istemiyor - sadece eşyaların gitmesini istiyorlar.

Ayrıca onlardan kurtulmak için ödemek zorunda kalmak istemiyorlar ve birçok cihaz perakendecisi ve hurdalık eski cihazları almak için ücret alıyorlar.

Aleti daha sonra almak yerine daha erken almanız halinde daha düşük bir satış fiyatıyla pazarlık yapabilirsiniz.

Bulunduğunuz Yerden Çok Uzak Olmayan Ürünleri Satın Almayı Seçiniz

Onları satmak için kullanılmış cihazlar satın alırken, onları toplarken kullanmak zorunda olduğunuz benzini dikkate almak önemlidir.

Bir aracı almak için kamyonunuzu bir saat uzaklıkta götürmek buna değmeyebilir, ancak yeniden sattığınız zaman 50 $ kazanç elde edersiniz.

Bu nedenle, bir kar için satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz cihazlar almayı ne kadar sürdürebileceğinizi düşündüğünüzde harcayacağınız zaman ve parayı hesaplamak akıllıca olur.

Kullanılmış cihazlar satan bir iş yapmak istiyorsanız, Craigslist muhtemelen bir kar için satmak mümkün olan cihazlar üzerinde iyi fırsatlar bulmak için en iyi seçimdir.

Aletleri toplamak, onları temizlerken onları en iyi şekilde almak, biraz boya rötuşlamak ve küçük onarımlar yapmak için biraz zaman ve para harcamanız gerekecek, ancak yeniden satış yaptığınız kâr Bu değerli bir yan koşuşturma yapmak.

Evinizden Öğeleri Değiştirmek için Kullanılmış Aletleri Satış

Kullanılmış bir cihazı nasıl nakit olarak satacağınızı bilmek istemenizin bir diğer nedeni, evinizdeki eski cihazların yerine yenilerini yerleştirmektir.

Eski cihazlarınızı satmak isteyebileceğiniz çeşitli nedenler vardır:

  • Cihazlar artık en iyi çalışma düzeninde olmayabilir
  • Cihazın özellikleri ve faydaları artık ihtiyaçlarınıza uygun olmayabilir
  • Yeniden modelleme amacıyla bir yükseltme yapıyor olabilirsiniz

Eski cihazlarınızı satma nedenleriniz ne olursa olsun, onlar için para kazanabileceğiniz yollar vardır.

Kendi Üzerinde Satmak

Çoğu insan, sosyal medya veya çevrimiçi siteler aracılığıyla kendi ürünlerini satmayı tercih ediyor. Para için satılan cihazlar için en iyi çevrimiçi site Craigslist olma eğilimindedir.

Eski cihazlarınızı Craigslist'te satmak için çalışırken en iyi doları almak için bazı ipuçları.

Kullanılmış Cihazlarınızı Craigslist'e Satış

Bazı şeylerin Craigslist'te diğerlerinden daha hızlı satılmasının nedenleri var. Craigslist'deki öğeleri satın aldığınızda, hızlı giden bazı şeyleri ve diğerlerinin haftalarca oturduklarını görebilirsiniz.

İkinci el cihazlarınızı Craigslist aracılığıyla kendiniz satmak istiyorsanız, hızlı bir satış için bazı tuşlar.

Cihazınızın Durumu Hakkında Dürüst Olun

İnsanlar zamanlarını boşa harcamaktan hoşlanmazlar, ve ben de eminim. Kullanılmış eşyalarınızı Craigslist üzerinde satarken, bunun durumu hakkında dürüst olun.

Cihazda çizikler veya lekeler varsa, insanları bilgilendirin. Cihazın kaç yaşında ve ne kadar kullanımda olduğu konusunda net olun.

Örneğin, bir çamaşır yıkayıcı satıyorsanız, çok sayıda çocuğunuz varsa, paranın karşılığı olarak vermiş olabilirsiniz.

Bununla birlikte, eğer tek bir kişi ya da emekli bir çiftseniz, muhtemelen haftada sadece bire iki yük yapıyorsunuz demektir.

İnsanlar, bir cihaz tarihinin neye baktığını bilmek isterler.

İyi resim almak

İyi resimler çekmek Craigslist'de hızlı bir satışın anahtarıdır. Cihazın durumunun net bir yansımasını veren yarı yolda iyi bir kamera kullandığınızdan emin olun.

Hasarlı alanların resimlerini de ekleyin. Bir kişi, bir cihaz hakkında ne kadar çok şey bilirse, ihtiyaçlarını karşılayacak doğru bir kararsa yapabileceği daha iyi kararlar.

Fiyatlandırma Fikirleri için Benzer Reklamları Kontrol Edin

Ne kadar benzer ürün için satış yaptığınıza dair bir fikre sahip olduğunuzdan emin olmak için cihazınızı fiyatlandırmadan önce iyi bir fikirdir.

Eğer fiyatı çok yüksekse, cihaza istediğiniz kadar uzun süre dayanabilir ve nihayetinde fiyatın düşmesine neden olabilirsiniz.

Çok düşük fiyatlara sahipseniz, hızlı bir şekilde öğeden kurtulabilirsiniz, ancak bazı nakit paralarını kaybediyor olabilirsiniz.

Rekabetçi bir fiyatı ölçmeyi denediğinizde, karşılaştırma öğelerinin cihazınızla tam olarak eşleşmesi gerekmediğini, benzer modellere ve ne için satıldığına bakın.

Öğenizi, alıcılara iyi bir fiyat aldıklarını bilmelerini sağlayacak bir aralıkta deneyin ve fiyatlandırın.

Konumunuzu belirtin

Craigslist'de kullanılmış eşyaları satarken, özellikle de cihazlar gibi büyük biletler için önemli bir yer.

Birçok insan daha büyük öğeler almak için uzaklara gitmek istemiyor. Diğerleri bir anlaşma almak için çok uzağa gidecekler. Bulunduğunuz yer konusunda net olun, böylece insanlar öğelerinizi satın almak için sürücü yapmak isteyip istemediklerini hemen öğrenebilirler.

Cihazın Teknik Özelliklerini Listeleme

Cihaz özellikleri de hızlı bir satış için önemlidir. Çoğu zaman İnternet'te sattığınız cihaz için teknik özellikleri bulabilir ve bunları kopyalayıp Craigslist reklamınıza yapıştırabilirsiniz.

Cihazınız için çevrimiçi teknik özellikleri bulamıyorsanız, reklamları yazarken boyutları eklediğinizden emin olun.

Bir cihazın yüksekliği, ağırlığı ve derinliği önemlidir, böylece alıcılar cihazın kendileri için belirttikleri alana sığacağını bilirler.

Reklamınızı Çekici Bir Şekilde Başlıklandırın

Reklamınızı yazarken, siz başlık olarak biraz yaratıcı olduğunuzdan emin olun. Yerel Craigslist sitemde satış yapan buzdolapları için bu iki gerçek hayat reklamı örneğini inceleyin.

Örnek 1: “Eski Buzdolabı”

Örnek 2: “Vintage Coolerator Marka Buzdolabı”

Hangi listeleme başlığı size daha çekici geliyor ve okumaya devam etmenizi sağlar mı? İlk buzdolabının daha iyi bir satın alınmasına rağmen, ikinci örnek kesinlikle daha caziptir.

Başlığınız olarak cihazınız için potansiyel olarak çekici özellikler çıkarmak istersiniz. Başlığınızdaki “çok iyi durumda”, “nadiren kullanılan” ve “yeni gibi” gibi anahtar kelimeler hızlı bir şekilde satılan şeyleri almak için iyi çalışır.

Fiyatınız ve Anlaşmak Üzeriniz İçin Net Olun

Fiyatınızı belirledikçe, bu fiyattan nasıl sapacağınızı düşünün. En yüksek fiyatınızı almaya karar verseniz bile, birkaç hafta sonra ürün satılmadığında nasıl hissedeceğinizi düşünün.

Bu noktada daha aşağı gitmek ister misiniz? Eğer öyleyse, daha esnek olmaya başlamak isteyebilirsiniz. Örneğin, “200 $ veya en iyi teklif” diyebilirsiniz.

Minimum fiyatın ne olduğunu düşünürseniz düşünün ve bu minimum fiyata ne kadar hazır olduğunuzu düşünün. Fiyatını belirlerken duyguların sizi etkilemesine izin vermemeye çalışın.

Fiyatını almak için cihaza daha uzun süre dayanmaya hazır mısınız yoksa öğeyi elinizden çıkarmak sizin için daha önemli midir?

Eğer ana endişeniz sadece cihazı evinizden çıkartıyorsa, satış fiyatınıza “veya en iyi teklifi” eklemeyi düşünün.

Çoğu Craigslist alıcısı bir anlaşma arıyor ve yeni satın alabilecekleri kadar yüksek veya yakın fiyatlı olan ürünler satmak daha zor olacak.

Teslim Edileceği veya Verilmeyeceği

Ev aletleri arayan birçok alıcının gelip onları almanın bir yolu yok. Bir satıcı olarak, teslim edip etmeyeceğiniz konusunda net olmak önemlidir ve eğer öyleyse teslimat için ücretiniz ne olacak?

Bilginin bazı alıcılar için anahtar olabileceğini bilerek, potansiyel alıcılar tarafından elendikçe zaman kazanacaktır.

Cihazda Neler Yeni Var?

Kısa bir süre önce sattığınız cihazdaki bir parçayı değiştirdiyseniz, girişinizde bunu belirtmek akıllıca olacaktır. Son güncellemeleri veya bakım iyileştirmelerini bilmek kullanılmış cihazları daha hızlı satmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, bir kişinin ısıtma elemanını kısa süre önce değiştirdiğini biliyorsanız, sizden daha eski bir çamaşır kurutma makinesi satın alma olasılığı daha yüksek olabilir.

Ya da bir cihazda kötüye gitmesi bilinen belirli bir parça varsa, potansiyel bir alıcı, bu parçayı yeni değiştirdiğinizden haberdar olsaydı satın alma olasılığı daha yüksek olur.

Herhangi bir yükseltme veya son güncelleme, girişinizde paylaşılması gereken hayati önem taşıyan alıcı bilgileridir.

Neden Satış Yapıyorsunuz Devlet

İnsanlar sık ​​sık kullanılan eşyaları satın almanın korkusunu duyarlar - özellikle cihazlar gibi daha pahalı ürünler - çünkü performanstan dolayı sattığınızdan korkuyorlar.

Bu nedenle, ürünü sattığınız gerçek nedenlerden bahsetmek önemlidir. Beyazdan paslanmaz çeliğe mi yükseliyorsunuz?

Mevcut öğe ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar büyük değil mi, yoksa gerektiği gibi çalışmıyor mu? Dürüst olun ve sattığınız nedenlerden emin olun, böylece potansiyel bir alıcı ne beklemesi gerektiğini bilir.

Çevrimiçi Şartnamelere Linkler Sağlayın

Bazen, girişinizde sattığınız cihazla ilgili bazı çevrimiçi bağlantılar sağlamak yararlı olabilir.

Bu, potansiyel alıcılara cihazın tüm hikayesini verir ve cihazın iyi değerlendirmeleri varsa bunları satın almaya teşvik edebilir.

Uygun İletişim Bilgilerini Sağlayın

Craigslist'teki potansiyel alıcılar, hızlı bir şekilde onlara geri dönen bir satıcıdan satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Bir satıcı olarak, alıcı bildirimlerini hızlı bir şekilde almanıza ve kısa süre içinde size geri dönmenize izin verecek iletişim bilgilerini listelemeniz önemlidir.

Örneğin, e-posta adresinizi telefonunuzdan erişemiyorsanız ve nadiren kontrol ederseniz kullanmayın.

Cep telefonu numaranız gibi yaygın olarak kullanabileceğiniz bir erişim caddesi kullanın ve potansiyel alıcılara hızlıca geri dönün.

Potansiyel bir alıcı yakında sizden geri dönmezse, başka bir satıcıya geçebilirler.

Bunlar, birçok kişinin Craigslist'te cihaz satmaya çalışırken faydalı bulduğu ipuçları, ancak başka bir rota denemek isteyebilirsiniz: Facebook'ta satış.

Kullanılmış Aletleri Facebook'ta Satmak

Artık, Facebook, kullandığınız cihazı satmak için ideal bir yer olmayabilir, çünkü teknik olarak bir satış sitesi değildir, ancak satmak için bir cihazınız olduğu insanlara söz vermeniz iyi bir yoldur.

Facebook'la ilgili en önemli şey, takipçilerinize satış için bir şey gönderdiğinizde, büyük bir fırsat olduğunu düşünürse, bu yayınları takipçilerine paylaşabilmeleridir.

Özellikle, öncelikle aileniz ve arkadaşlarınızla pazarlama yaptığınız için, satışlarınızı Facebook'ta yayınlarken dürüstlük anahtardır.

Öğenizi gören çoğu kişi, kullanılmış bir cihazı kasıtlı olarak arayabilmemesine rağmen, fırsat kendini gösterdiğinden beri satın almaya karar verebilir.

Garaj Satışında Satış Aletleri

Garaj satışları, kullanılmış cihazların satışı için de harika yerler olabilir. Bazılarının düşünebileceği şeye rağmen, hala garaj satışı için büyük bir kitle var.

Bazı insanlar gelebilecekleri ve ilk elden rahatlıkla bakabilecekleri bir atmosferde fırsatlar bulmaya gerçekten çok memnundurlar.

Ve garaj satış listelemenizi de Craigslist'e gönderebilirsiniz, bu da garaj satışınızdan önce bile çevrimiçi bir teklifle sonuçlanabilir.

Craigslist üzerinde bir garaj satışı listesi yayınlarken, satış başlamadan önce potansiyel olarak alıcıları çekmek amacıyla sattığınız şeyin kısa bir listesini paylaşmak önemlidir.

Yerel Araç Satış Mağazalarına Satış

Kullanılmış cihazların satılması için bir başka yol yerel cihaz mağazaları ile bulunabilir. Birçok cihaz mağazasında mağazalarında “kullanılmış” bir bölüm vardır ve bazı cihaz mağazaları sadece kullanılmış veya “çizik ve takma” modelleri satmaktadır.

Yerel cihaz mağazalarını ve satış mağazalarını aramak için zaman ayırın ve kullanılmış cihazlarınızı satın alıp almadığınızı, kişisel bir cihaz mı sattığınızı veya yeniden satmak için satın aldığınız bir şey olup olmadığını öğrenin.

Yerel Hurda Metal Geri Dönüşümcülerine Satış

Daha büyük metropoliten bölgeler, eski cihazlara gönüllü olarak para kazandıran hurda metal geri dönüşüm işletmelerine sahip olup, bu da para kazanmanın hızlı bir yoludur.

Şimdi, bir hurda metal geri dönüştürücüye satış yapmak biraz iş gerektirebilir; Bazı geri dönüştürücüler sadece cihazın metal parçalarını alırlar, bu da metal olmayan parçaları çıkarmanız gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, geri dönüşüm işletmelerinin, tüm geri dönüştürücüler tarafından yapılmadığından, hurda metal aldıklarından emin olmalarını sağlamak önemlidir.

Hurda metal geri dönüştürücüler genellikle pound ile ödeme yaparlar - ve geri dönüştürücüler için fiyatlar değişebilir - bu yüzden, hangisini kullanacağınızı seçmeden önce birkaç hurda metal geri dönüşüm tesisini çağırmak akıllıca olur.

Yerel Cihaz Satıcılarına Satış

İkinci el aletleri satan mağazaların yanı sıra, cihazlarınızı satma uğruna satın alacağınız yerel yan hileler de bulabilirsiniz.

Bu rota, cihazınız için size en fazla parayı vermeyecek olsa da (unutmayın; bayinin hedefi düşük fiyattan satın almak ve bir kâr için satmaktır) bu ürünü satmanın daha hızlı bir yolu olabilir.

Kullanılmış cihaz satın almak isteyebilecek satıcıları aradığınız gibi yerel Craigslist reklamlarınızı ve yerel gazete reklamlarınızı da kontrol edin.

Bir Alet Mağazanız Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler Cihazınızı Toplayın

Yıllar önce, daha eski cihaz zincirleri eski cihazlarınızı taşımak için size para harcıyordu, ancak bu artık pek de geçerli değil. Bir mağazanın cihazlarınızı kaldırmayı kabul etmeden önce, politikalarının bunun için ne yaptığını bilmek önemlidir.

Eski cihazları almaya istekli olabilecek birkaç büyük mağaza için mevcut politikalardan bazılarını burada bulabilirsiniz.

Sears

Sears eski ekipmanlarınızı ekli bazı şartlar altında ürün başına 25 $ ücret karşılığında çekecek:

  • Yalnızca onlardan satın aldığınız ürünlere benzeyen öğeleri çekecekler
  • Cihazı kaldırmayacaklar - kaldırıma hazır olmalı

En iyi satın alım

Best Buy ayrıca eski cihazlarınızı bir ücret karşılığında çekecek. Eski bir cihazı benzer bir ürünle değiştiriyorsanız Best Buy, gönderdikleri ürün başına 14,99 ABD doları ücretlendirir.

Ancak, mağazasından satın alınan benzer öğelerle değiştirilmeyen öğeleri kaldırırsanız, her bir öğe için 99 ABD doları tutarında bir kaldırma ücreti alırlar.

Lowe Ev Geliştirme Mağazaları

Lowe, benzer bir yedek parça satın aldığınızda eski cihazlarınızı ücretsiz olarak kullanabilir - Lowe Business Credit hesabınızı kullanarak ürünü satın alırsanız. Bu alanda bazı istisnalar yaptığını duydum, ancak eski cihazların çekilmesine ilişkin özel yönergeleri için yerel Lowe's mağazasına başvurmanız akıllıca bir fikir olabilir.

Ev Deposu

Home Depot web sitesi eski cihazların uzaklaşmak için ne kadar ücret alması konusunda oldukça belirsiz. Web sitesi sadece “eski cihazdan ek ücret karşılığında uzaklaş” diyor.

Yine, her bir mağaza yerinin kendi taşıma kurallarına sahip olabileceğinden, belirli bir bilgi için yerel Ev Deposu mağazanızı aramak iyi bir fikir olabilir.

özet

En alt satır şudur: eski cihazlarınızı taşımak için birilerine ödeme yapabilirsiniz, ayrıca bunları yerel hurdalığa veya hurda bahçesine götürmek için de ödeme yapabilirsiniz.

Ancak, eski aletleri satarak para kazanmak için yolları vardır, ve biraz para kazanmak yerine başkasının aletleri götürmek sahibi olmak için çok fazla zaman harcamak her zaman güzeldir.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

AskWonder İnceleme
Maliye

AskWonder İnceleme

Ekstra para kazanmak için katılabileceğiniz binlerce farklı binlerce web sitesi ve program var. İnternet sayesinde, kanepenin rahatlığını hiç bırakmadan para kazanmak mümkün, ancak her bir meşru para kazanma web sitesi için, orada düzinelerce dolandırıcılık vardır. Her ay fazladan harcama yapmak için bir yol arıyorsanız, doğru yere geldiniz.
Devamını Oku
Asgari Ücrette Nasıl Hayatta Kalınır?
Maliye

Asgari Ücrette Nasıl Hayatta Kalınır?

Bu hükümet raporuna göre 2016 yılında, saatlik ücret alan yaklaşık 701.000 Amerikan yetişkisine Amerika'nın federal asgari maaşı 7.25 dolar ödenmiştir. On altı yaşındayken saatte yedi dolar kazanmak ve evde anne ve baba ile birlikte yaşamak bir şeydir, ancak bağımsız bir yetişkin olduğunuzda asgari ücret kazanmak tamamen farklıdır.
Devamını Oku