Maliye

Bir Kadın Nasıl Bir İç Mekan Tasarımcısı Olarak Bir Yaşam Yapar?

Bize biraz kendinden bahset.

Benim adım Renae Justin ve ben Midwest'de yaşayan bir iç mekan tasarımcısıyım. Ben de başarılı bir iç tasarım işinin sahibi ve işletmecisi olan 4 yaşında bir ev hanımı ve ev okulu annesiyim. Geçtiğimiz 17 yıl boyunca benim işimi kurdum, Lasting Impressions Design, bir zamanlar sadece “elit” in tüm bütçe seviyelerine uygun iç tasarım seçeneklerine sahip bir işletmeyi karşılayabildiği bir hizmetten geçmek için çalışıyor. Hem yerel hem de sanal olarak çalışabilirim.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Girişimci ebeveynlerim vardı ve çok genç yaşta, aynı girişimci zihniyetimin olduğunu fark ettim. Küçük bir çocuk olduğumu ve grafik kağıdında kat planları çizdiğimi ve yatak odamımı sadece eğlenmek için yeniden düzenlediğimi hatırlıyorum. Ben kendim başlangıçlı, vizyoner ve son derece motive olmuş biriyim. Sanırım her zaman kendi işimi geliştirmenin tek yol olduğunu hissettim. Staj dışında üniversiteyi bitirmem gerekiyordu, bir başkası için çalışmaya asla başlamamıştı!

Ayrıca, bir gün bir ailem olmasını istediğimi biliyordum ve çocuklarımla evde olma esnekliğine sahip olmak istedim, yine de sevdiğim şeyi yapmak istiyorum - tasarım!

Ne zaman işine başladın?

1998'de işime başladım, hala üniversitedeydim. İlginçti, böyle bir genç yaşta bir iş kurmaya başladım, ama bahsettiğim gibi, her zaman bu girişimci zihniyetimi yaşadım, bu yüzden benim için doğal olduğunu hissettim.

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

2001 yılında İç Mimarlık bölümünden Lisans Diploması aldım. Başarılı bir tasarım firması ile staj yaptım. Bir mimarla yakın bir şekilde çalışarak iç mekanlara “büyük resim” gözüyle bakmamı ve tasarımın tamamlanmasına dek tasarımın tamamlanmasına kadar tüm tasarım sürecine dikkat ettim. Ama dereceme başlamadan önce işime başladım çünkü her zaman iç tasarım için bir tutkum vardı. Hatırlayabildiğimden, sadece ne oldukları için değil, “olabileceği” gibi mekanı, ışığı ve rengi hayal edebilecek bu doğuştan yeteneğe sahip oldum. Yeniden tasarlama sürecine başlamadan önce aklımdaki bir odanın bitmiş ürününü görebilme, müşterinin istediği şeyi yeniden elde etmek istediği şeyi hayal ettiğimden emin olmak için müşteri için 3 boyutlu bir görüntü yaratmamı sağlıyor. tasarımı.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

Benim için en büyük zorlamanın, bir şirket kurmanın getirdiği yasal evraklar olduğunu düşünüyorum. Son derece sağ beyinli olduğum için, tüm yasal şeylerin doldurulması gibi sol beyinli görevler yapmak stresli ve yorucuydu. Benim ikinci en büyük meydan okumam iş oldu. İşe ilk başladığım zamandan beri sadece 20 yaşında olduğumdan, işi bitirmek ve iyi iş çıkarması için gerekli becerilere sahip olduğumu insanları ikna etmek zordu.

İşe giriş, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

İşimi evlenmeden veya çocuk sahibi olmadan önce kurdum, bu yüzden işin asıl başlangıcı bu şeyleri etkilemedi. Ancak, çocuk sahibi olmaya / yetiştirmeye başladığımda, tasarımcı şapkamı annem şapkamla nasıl dengeleyeceğimi öğrenmek bana biraz zaman aldı. O ilk günlerde çok az randevum vardı.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Kendi işime sahip olmak, çocuklarımla hala evde olabildiğim süre boyunca sevdiğim iç tasarım işlerini yapma özgürlüğümü verdi. Bu iş, başka türlü tanımadığım insanlarla tanışmak için bana fırsat verdi. En önemlisi, insanların evlerini kendileri ve gurur duyabilecekleri bir yer olarak yansıtmalarına yardımcı olma ayrıcalığını bana verdi.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Çok çalış, ama işin hayatını geçmesine izin verme. Bir denge bul. Evden çalışanlar için, her zaman çalışma moduna kayma tehlikesi vardır. Bunun olmasına izin vermeyin: Geniş çalışma süresine izin veren gerçekçi bir program belirleyin, aynı zamanda çok sayıda R & R ve aile vakti. Aksi takdirde, yanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız ve önemli şeyleri kaçırırsınız: Hayatın gerçekte olduğu şeyler.

Ayrıca, kendi işinizi yürütürken, iş alanınız büyüdükçe ve zamanla değiştikçe akışla gitmeye ve büyümeye istekli olun. İşe ilk başladığımda, insanların tasarımlarıyla onlara yardım etmek için evlerinde buluşmalarıydı. Günümüzün teknoloji dünyasında iç tasarım işi değişti.

Şimdi birçok müşterime neredeyse yardım ediyorum. Son zamanlarda, Teksas'ta bir müşteri için bir oturma odası ve yatak odası takımı tasarladım ve bir kez orada uçmadım! İşletmenizin gelişmesini istiyorsanız, değişen zamanlarla birlikte müşterileri yetiştirip onlara hizmet verebilmeniz gerekir. İş telefonu için Grasshopper gibi bir şirket kullanmak gibi müşterilerle iletişim kurmanın bir yoluna ihtiyacınız var.

Renae ve iç tasarım işleriyle ilgili daha fazla bilgi için www.lastingimpressionsdesign.com adresinde bulabilirsiniz.

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Bir Mimar Olarak - Başlangıç

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amerikan Genel Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Amerikan Genel Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Satın alma hayat sigortası, beklenmedik durumların ortaya çıkması durumunda hayatta kalanlarınızın ve sevdiklerinizin maddi olarak ele alınmasını sağlamanın bir yolunu sunabilir. Hayat sigortası kapsamındaki gelirler, birçok farklı amaç için kullanılabilir - büyük borçları ödemek, yaşam masrafları için sürekli bir gelir sağlamak veya bir çocuğa veya torunun kolej eğitimi, düğün veya ilk evlerinde ödeme.
Devamını Oku
Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler
Maliye

Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler

Kış mevsiminde, ücretsiz cihazların nasıl edinileceği hakkında bilgi paylaşmanın iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Tamam, herkesin yararlanmayacağı gibi herkes bundan yararlanamaz. Düşük Gelir Konut Enerjisi Yardım Programı için kısa, LIHEAP olarak bilinen bir hükümet yardım programı vardır. Bu uzun süredir devam eden hükümet programı, düşük gelirli ve engelli vatandaşların bireylere ve ailelere enerji maliyetleriyle yardım eden girişimlerle güvenli ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.
Devamını Oku
2018'de En İyi 11 Pet Sigorta Şirketi
Maliye

2018'de En İyi 11 Pet Sigorta Şirketi

Eğer evcil hayvanınız hastalandıysa veya acil ameliyat gerekiyorsa, beklenmedik masrafları karşılayabilir misiniz? Bazı prosedürlerin birkaç bin dolara mal olabileceğini düşünmek korkutucu bir soru olabilir. Köpeğimi başkalarının çocukları gibi sevmesini seviyorum ama birkaç yıl öncesine kadar onu etkileyen kazaları veya hastalıkları hiç düşünmemiştim.
Devamını Oku
Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton
Maliye

Düşmüş Askerin Hatırlanması- SSG Joshua Melton

Bu gönderi 23 Haziran 2009 tarihinde yayınlanmıştır. Pek çok kahraman Anma Günü'nde tanınmayı hak ediyor. Bu benim kahramanım. SSG Joshua Melton'u hatırlamak Pazartesi günü başlamak için en kolay yol değildi. Bu yazıyı yazmak daha da zor. Bu sabah “Afganistan'da Öldürülen İki İllinois Ulusal Muhafızları” yazan bir haber bülteni aldım.
Devamını Oku