Maliye

Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme

Bugün borç başarı hikayemiz için borç problemini dünyaya seyahat etme yeteneğine çeviren genç bir karı ve annesi var. Hoşgeldin Emma!

30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

30.000 ABD Doları tutarındaki tüketici borcum ödenmemiş bir vergi faturası için 5.000 dolardı ve vergi faturasını ödemek için teminatsız bir kişisel kredi aldım ve tatil için 5.000 dolar daha ekledim. Daha sonra, teminat ve yenileme maliyetleri için bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın almak üzere kocam ile teminatsız bir kişisel kredi yoluyla 20.000 $ borç aldım.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

10,000 dolar korkunç göründü, ben de onu görmezden geldim. Bununla birlikte, geleceğe yönelik olarak 20,000 dolarlık bir yatırım gideri olarak kendimi haklı çıkarabiliyordum. Bu yaklaşık% 14'lük bir faiz oranı, mülkün herhangi bir olumlu getirisini kadar yedikçe saçma oldu.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Ödünç aldığım 10,000 dolar, her ay minimum ödeme yaptığım ve etkili bir şekilde göz ardı ettiğim için geri ödeme yapmak için uzun bir zaman aldı. Riskli bir strateji olduğunu bildiğimiz için eşim ve ben yatırım amaçlı gayrimenkuller için 20.000 dolarlık kişisel krediyi geri ödemede çok agresif davrandılar. Kaynakları bir araya getirdik ve bir yıl içinde geri ödedik. Aklımıza koyduğumuzda yapabileceğimiz şeyi gördükten sonra, diğer borcumu geri ödeme konusunda ciddiye aldım.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Vergi borcumun bir kısmı için düşük faizli bir denge transferi kullandım ve bunu% 13 faiz oranından% 2'ye çıkardım. Bu, faiz maliyetlerimin düşük kalmasına yardımcı oldu, ancak bu aynı zamanda borcunu görmezden gelmek ve her ay hesabımdan asgari ödemenin borçlandırılmasını sağlamak anlamına da geliyordu. Ancak, borç yükünün ciddiyetiyle yüzleştiğimde çok çabuk geri ödeyebildim.

Faiz oranınız yüksekse, SoFi gibi bir şirketle yeniden finansman yapmayı düşünmelisiniz. Refinansman, paranızı faizlendirmenize ve borçlarınızı daha hızlı ödemenize yardımcı olur.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Şeylerin büyük şemasında değil. Fonlarımı nasıl tahsis edeceğimi seçebileceğim ayrıcalıklı bir dünyada yaşamaktan dolayı çok minnettarım. Pek çoğunun bu seçeneği yok. Mücadelediğim şeyler sosyal hayatımı feda ediyordu - bir parti kızıydım ama daha fazla para kazanmak için hafta sonları ve akşamları ekstra işler aldım böylece borçlarımı daha hızlı ödeyebileyim.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

(Şimdi) kocam ve ben o sırada evlenmedik ama birlikte yaşıyorduk. İlişkimizin başlangıcından itibaren finansal durumum hakkında onunla çok konuştum. Her zaman bir kurtarıcıydı ve borcu yoktu, yine de bana çok destek oldu. Bana bisiklet satın aldım, böylece işe gidip toplu taşıma maliyetlerinden tasarruf edebildim ve hafta sonu tüm ekstra saatleri çalışmamı umursamadı (muhtemelen erkeklerle bira için ona daha fazla zaman verdi).

Aynı zamanda, hükümet dengesi paketinden (Avustralya hükümeti, durgunluğun ortasında harcamaları artırmak için 900 dolarlık tüm daimi sakinlere) nihai dengeyi temizlememe yardımcı olmak için çok iyi bağışta bulundu.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Borç yolculuğuma bir flört ajansı için ofis müdürü olarak başladım. Büyük etkinlikler için misafirperverlik işlerini de yaptım ve hafta sonları bir müzik mağazasında çalıştım. Genellikle haftada yedi gün çalışıp tüm ekstra gelirleri borcuma yatırırdım. Noel zirve perakende sezonunda ofiste dokuzdan beşe çalışacağım ve daha sonra müzik mağazasında saat 7'den gece yarısına kadar çalışacağım. Fiziksel olarak yorucuydu, ama aynı zamanda parayla o kadar feci bir şekilde kefaret gibi hissettiriyordu. Kişisel borcumun son ödemesini yaptığımda seyahat şirketi için pazarlama sorumlusu olarak çalışıyordum.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Ben yetkilendirildim. Borçtan kurtulmak için kıçımdan çalıştım ama aynı zamanda para kazanma makinesi olduğumu öğrendim. Borca gitmeden sonra, her zaman yapmak istediğim şeyleri yapabileceğimi farkettim - uzun seyahatler gibi.

Borcunun artık özgür olduğunu hayal ettin mi?

Evet, biz sahibiz. Birkaç yıllık bir gelir birikiminden ve diğeriyle birlikte yaşadıktan sonra - borç-bağımlısı günlerimin yüksekliğinde kolayca anlaşılmaz bir kavram - işimizi bıraktık ve beş ay boyunca Güney Amerika, ABD ve Yeni Zelanda'yı dolaştık. Daha sonra bir yıl daha para biriktirmek için işe geri döndük, bir erkek çocuğu vardı ve dört aylıkken İrlanda ve Meksika'ya denizaşırı götürdüler. O zamandan beri bir şekilde seyahat ettik ve şu anda İspanya'da yaşıyoruz.

Yüksek faizli tüketici borcumu taşıyor olsam bunların hiçbiri mümkün olamazdı. Özgürlük duygusu canlandırıcıdır - Endişelenecek borcum ödeneği yok, bu yüzden oldukça düşük olan yaşam giderlerimizi ödemek için yeterli bilgiye ihtiyacımız var. Yeni Zelanda'da evimizi kiralıyoruz ve serbest çalışma yapıyorum ama seyahat fonlarımızın büyük bir kısmı tasarruftan geliyor.

Borçsuz olmak bana borçtan nasıl kurtulacağından çok daha fazlasını öğretti. Paranın nasıl yönetileceğini ve ne kadar az yaşamaya ihtiyacım olduğunu öğrendim.

Borcunuzu almaktan başka hangi dersleri öğrendiniz?

Bunu söylemek biraz garip gelebilir ama bu borcuma sahip olduğuma sevindim çünkü öğrendiğim dersler kazanmak zorunda olduğun türden. Demek istediğim, insanlara borcunu ödemek için tüm bu saatlerde ne kadar emdiğini söyleyebilirim, ama asla yapamayacaklarını bilemezler. Her zaman siyahta kalmak için nihai motivasyon. Bir daha böyle çalışmak zorunda kalmak istemiyorum.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

1. Başka bir şeyi değiştirmeden önce tutumunuzu değiştirmelisiniz.

Borçla her zaman rahatlamıştım, çünkü benim tavrım herkesin borcu varmış, değil mi? Kocam ve ben yatırım kredisi geri ödemesi yaptıktan sonra, kişisel finans ile ilgili bulabildiğim her kitabı okumaya başladım ve borçlu olmanın normal olmadığını ve ciddi bir eylem gerektirdiğini fark ettim. Halen taşıdığım borç bakiyesi konusunda ciddi şeyler kazandım. Kişisel finans konusunda eğitilmek, insanların önerdiği bir şeydir.

2. Kazanç kapasitenizi arttırmaya istekli olun.

Uyuşukluk sadece sizi şimdiye kadar alabilir. Borç geri ödemesi ile gerçekten başarılı olmak için kazancınızı artırmanız gerekir. Bar yönetiminde kısa bir kurs alarak istihdam becerilerimi arttırdım ve bu da hafta sonları konser ve etkinliklerde çalışmamı sağladı. Bundan hafta sonu 150- 200 dolar alacağım. Bu ekstra fonlar borç geri ödemek için çok uzun bir yol kat etti, harcamaları azaltmaya çalışmaktan çok daha fazlası olurdu (bunu da yaptım).

3. Faiz oranınızı düşürmek için bir denge aktarımı kullanın, ancak yalnızca tam bir harcama ile tamamlanmışsanız.

Ayrıca, kendinden disiplinli olmanız durumunda borçlarınızı ortadan kaldırmak için kredi kartı bakiyesi transferlerini kullanmaya da inanıyorum. Postadaki yeni kredi kartını aldıktan hemen sonra kestim. Denge transferinizin üstündeki herhangi bir satın alma işleminin en yüksek faiz oranını çekeceğini biliyordum ve faiz tasarrufunu etkileyeceğinden endişeliydim. Bu nedenle, transfer edilen borç bakiyesini taşıdığım sürece bu kartı asla kullanmamayı kararlaştırdım. Gururla söyleyebilirim ki, kart, bankanın bir hayli çaresizliğine bir işlem görmemişti. Bakiye havalesi iade edildikten sonra hesabı iptal ettim.

4. Paranızın sizin için nasıl çalışacağını öğrenin.

Borcunuzu geri ödedikten sonra borcunuzu para kazanmak için işe koy. En azından onları yüksek faiz tasarruf hesabına yatırın (yaşadığınız yere bağlı olarak - ülkemdeki mevcut faiz oranları yaklaşık% 4 civarındadır, ancak dünya genelinde daha düşük olduğunu biliyorum) sizin için çalışan bir yatırım stratejisi belirleyene kadar . Yaşam tarzınızı bir borç bağımlısı olduğunuz zamana geri döndürmeyin. Bu benim bir numaralı bahşişim. Borcunu geri ödemenin ortasında olduğunuzda, doğal olarak yalın bir yaşam sürmeyi öğrenirsiniz. Bunu devam ettir ve zaman içinde servet inşa edeceksin. Borç ödemelerini yeniden bir birikim hesabına yeniden tahsis ettim ve bir süre sonra kocam ve ben% 10 peşinat karşılığında gerçek tasarruflar kullanarak başka bir yatırım amaçlı gayrimenkul satın alabiliyorduk.

5. Her zaman bir hedefiniz var.

Benim için seyahat oldu. Her zaman seyahat etmeyi severdim. Ama düzenli bir gelir rahatlığı olmadan borç geri ödemeleri hakkında endişe her zamanki yıllık tatil türüne seyahatimi kısıtladı. Hedef olarak uzun süreli seyahat etmek zor zamanlar boyunca beni motive etti. Borçsuz hale geldikten ve paramı nasıl kurtaracağımı öğrendikten sonra artık bir engel olmadı. 2011 yılında işimizi bıraktık ve beş ay boyunca Güney Amerika, ABD ve Yeni Zelanda'da seyahat ettik. O zamandan beri bir şekilde seyahat ettik ve şu anda İspanya'da yaşıyoruz. Yüksek faizli tüketici borcumu taşıyor olsam bunların hiçbiri mümkün olamazdı.

Emma ve onun yaşam tarzı hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.moneycanbuymehappiness.com adresindeki blogunda onu ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Mistik Dünya - Mistisizm, altıncı ve onun astral seyahati

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku
Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti
Maliye

Daha Az İçin Faks Vermek İçin Yanında En İyi 13 Faks Hizmeti

Fakslama belgeleri büyük oranda taramalı ve elektronik belgelerle değiştirilmiştir. Bununla birlikte, bir belgeyi bir iş veya özel şahsa fakslamak için hatta bazen de kopyalama yapma gereği duyabilirsiniz. Kısa bir süre önce bazı belgeleri bir ipotek şirketine faksla göndermek zorunda kaldım. Neyse ki, daha önceki kariyerimden bir ipotek satış asistanı olarak arkaik faks makinem var.
Devamını Oku
Kitap Okuma Ödeyeceğiniz 20 Site
Maliye

Kitap Okuma Ödeyeceğiniz 20 Site

Okumayı severmisin? Para kazanmak istermisin? Eğer öyleyse, sevdiğin şeyi yapman için sana para veren yan sesler bulabilirsin: kitap oku. Dışarıda kitap okumak için insanlara ödeme yapan birkaç şirket var. En sevdiğin etkinliklerden birinden keyif aldığınızı düşünün - okuma - ve bunu yapmak için ödeme alın.
Devamını Oku
IRA Konsolidasyonu: “Süper IRA” Stratejisi
Maliye

IRA Konsolidasyonu: “Süper IRA” Stratejisi

Geleneksel IRA ve onun offshoots (SEP, SIMPLE, rollover ve Roth IRAs) milyonlarca ABD vergi mükellefinin emeklilik için yatırım yapmasına yardımcı olarak lider bir rol oynamaktadır. Bununla birlikte, birçok IRA sahipleri, bir “Süper IRA” stratejisi kullanarak çoklu IRA'larını pekiştirmek zorunda oldukları fırsattan habersizdir (en yaygın 401k'lık bir rollover'dir).
Devamını Oku