Maliye

Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt

Sıfır Toplam Bütçe nedir?

Sıfır Toplam Bütçe, her bir kuruş gelirinizi ayırır, ay sonunda size elinizde sıfır para bırakır.

Sıfır Toplam Bütçe Nasıl Çalışır?

Peki, ay için net gelirinizin $ 2,000 dolar olduğunu varsayalım. Ay için her harcamayı yazdıktan sonra, elinizdeki nakit şu şekilde görünür:

KategoriGider Tutarı
Konut$750
Gıda$200
Araçlar$150
taşımacılık$200
Eğlence$100
Giyim$75
Hediyeler$25
Çeşitli$100
Toplam giderler$1,600
Acil Yardım Fonu / Yatırım / Vb$400
Yeni Toplam$2,000

2,000 ABD Doları gelir - 2,000 ABD Doları (1600 ABD doları + 400 ABD doları) harcama = 0 $

Böylece kazanacaksın $2,000 gelecek ay için, ancak ay için toplam harcamalarınız yalnızca $1,600 ay için. Sıfır toplam bütçe dünyasındaki işiniz, şimdi bu 400 dolarlık ekstra tutarda yapacağınız ödeme gününün önüne geçecek.

Sıfır toplam bütçe dünyasında, cebinize gelen her dolar yerleşik bir hedefe sahiptir. Böylece, önümüzdeki ay için 400 $ 'lık ilave ücret ile, şimdi yapmak için bazı kararlar var.

Bir bölüm acil durum fonuna mı gidecek?

Roth IRA gibi bir emeklilik aracına fazladan sokacak mısın (bu senaryo, şirketinizin 401 bin vergi giderinizin bir parçası olduğunu varsayar)?

Emekli olmayan bir yatırımda fazladan bir miktar paraya yatırım yapacak mısınız?

Ya da belki bir ev satın alma ya da yedek bir araç satın alma gibi gelecekteki bir gider için onu sokarsınız.

Gördüğünüz amaç, paranın, kontrol hesabınızda bir amaç olmaksızın, sadece etrafta uzanmaktan ibaret olmaması.

Neden olmasın? Çünkü bir amacı olmayan paralar, her zaman savurgan veya gereksiz bir şey üzerinde ortadan kalkacaktır.

Hiçbir amacı olmayan para, genellikle, başlangıçtaki bütçe dökümünde harcamayı planladığınız latte, akşam yemeği ve diğer temel olmayan öğelere odaklanır. Bu "kayıp" para ne anlama gelir? “Ya eğer” senaryo yapalım.

Amaçsız Paraya Ne Olur?

Diyelim ki, paranın oturmasını beklemek yerine, harcanmayı beklemek yerine, S & P 500'e 400 dolarlık ekstra 400 dolar koyun. Morningstar'a göre son 10 yılda S & P 500, ortalama% 7.82'lik bir getiri elde etti. Eğer ayda 200 dolar alacak ve S & P'ye on yıl boyunca koyacak olsaydınız, yatırım hesabınızda 36.790 dolar kazanacaksınız. $12,790 faiz tahakkuk etti.

Ya da, hesabınıza ayda 200 dolar bırakıp, on yıl içinde asla hatırlayamayacağınız şeylere karışabilirsiniz. S & P'de her ay 400 dolar yatırırsan ne olur?

73.581 dolar, ya da $25,581 cebinde oturmak Ya da, ekstra nakit paranı göstermek için yıl 10'a girebilirsin, ama bir latte bağımlılığı ve çok uzun zamandan beri giyilen çok güzel kıyafetler.

Bütçeleme kesinlikle kişiseldir ve ben değer tabanlı harcamaların büyük bir savunucusuyum; Paranızı, hayatınızda tuttuğunuz değerlere en uygun şekilde harcayarak. Ama ne kadar para kazanıyorsunuz ki, bu sadece rüzgarda uçuyor, çünkü atanmış bir amacı yok mu?

Bu, arkadaşlarım, soru. Sizin için önemli olan kategoriler için bütçeye ihtiyacınız var. Ve zor kazanılan dolarlarınızın maksimum değeri için, sıfır bir toplam bütçe cevabıdır.

Sıfır toplam bütçe kullanıyor musunuz? Favori bütçeleme aracınız nedir?

Videoyu izle: “Bu Sene Eğitime Ayrılan Bütçe 135 Milyarı Buldu”

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Akran Kredisi Sunucusu İncelemesi - P2P Yatırım Yazılım
Maliye

Akran Kredisi Sunucusu İncelemesi - P2P Yatırım Yazılım

Peer Lending Server, eşler arası (P2P) kredisi yatırımı için tamamen otomatik bir yatırım çözümüdür. P2P ödünç veren sitelerden biri olan Lending Club ile çalışır ve Windows, Mac veya Linux'ta çalışır. Akran Kredisi Sunucusunu benzersiz kılan şeyin en azından bir kısmı, kredi tahsisine odaklanılmasıdır. Bu işlem, yeni krediler listelendiğinde, ikincisinin bir kısmında yapılabilir.
Devamını Oku
Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın
Maliye

Fit ve Sağlıklı Kalmanın Kolay Yolu ve Hayatınızı En İyi Şekilde Yaşayın

Tipik olarak, insanlara yatırımlarının “sentlerini” nasıl yapacağını gösteriyorum, ama bugün biraz farklı bir şeyler yapacağım. Bugün size nasıl sağlıklı ve formda kalmanız gerektiğine dair bazı ipuçları ve kolay yollar sunmak istiyorum. Buna karşı bir feragatname uygun ve sağlıklı kalmaya çalışmak, yapmak için kolay bir şey değildir ve hatta doğal olarak bana gelmez.
Devamını Oku
Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk
Maliye

Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk

Sosyal Güvenlik, ömür boyu kazançlar bazında aylık bir ücret ödeyen hükümet tarafından yönetilen bir programdır. Finanse edilen yol, çalışanlardan sosyal güvenlik kesintileridir. Bugünün çalışan insanları emekli olan ve toplayanlara sosyal güvenlik yardımlarını ödüyor ve bu da nesiller boyunca devam ediyor.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi Susam İnceleme: İyi, Kötü ve Çirkin"/>
Maliye

Kredi Susam İnceleme: İyi, Kötü ve Çirkin

Her zaman iyi ve özgür finansal araçların peşindeyim. Kredi Susamı ve kredi puanınızı ücretsiz olarak nasıl kontrol edebileceğinizi duydum, ancak bunun yasal olduğundan emin olmak istedim. Kredi Susam 4.5 Özet Kredi Susam, tüketicilere finansal planlamanın her yönüyle - yatırım, borçlanma ve kredi takibi gibi - yardım ederek, her türden çeşitli tüketicilere tam hizmetli bir finansal paket sunabileceğine inanmaktadır. finansal planlama farklı aşamalarında.
Devamını Oku