Maliye

Sıfır Toplam Bütçe: Para Sorunlarına Yanıt

Sıfır Toplam Bütçe nedir?

Sıfır Toplam Bütçe, her bir kuruş gelirinizi ayırır, ay sonunda size elinizde sıfır para bırakır.

Sıfır Toplam Bütçe Nasıl Çalışır?

Peki, ay için net gelirinizin $ 2,000 dolar olduğunu varsayalım. Ay için her harcamayı yazdıktan sonra, elinizdeki nakit şu şekilde görünür:

KategoriGider Tutarı
Konut$750
Gıda$200
Araçlar$150
taşımacılık$200
Eğlence$100
Giyim$75
Hediyeler$25
Çeşitli$100
Toplam giderler$1,600
Acil Yardım Fonu / Yatırım / Vb$400
Yeni Toplam$2,000

2,000 ABD Doları gelir - 2,000 ABD Doları (1600 ABD doları + 400 ABD doları) harcama = 0 $

Böylece kazanacaksın $2,000 gelecek ay için, ancak ay için toplam harcamalarınız yalnızca $1,600 ay için. Sıfır toplam bütçe dünyasındaki işiniz, şimdi bu 400 dolarlık ekstra tutarda yapacağınız ödeme gününün önüne geçecek.

Sıfır toplam bütçe dünyasında, cebinize gelen her dolar yerleşik bir hedefe sahiptir. Böylece, önümüzdeki ay için 400 $ 'lık ilave ücret ile, şimdi yapmak için bazı kararlar var.

Bir bölüm acil durum fonuna mı gidecek?

Roth IRA gibi bir emeklilik aracına fazladan sokacak mısın (bu senaryo, şirketinizin 401 bin vergi giderinizin bir parçası olduğunu varsayar)?

Emekli olmayan bir yatırımda fazladan bir miktar paraya yatırım yapacak mısınız?

Ya da belki bir ev satın alma ya da yedek bir araç satın alma gibi gelecekteki bir gider için onu sokarsınız.

Gördüğünüz amaç, paranın, kontrol hesabınızda bir amaç olmaksızın, sadece etrafta uzanmaktan ibaret olmaması.

Neden olmasın? Çünkü bir amacı olmayan paralar, her zaman savurgan veya gereksiz bir şey üzerinde ortadan kalkacaktır.

Hiçbir amacı olmayan para, genellikle, başlangıçtaki bütçe dökümünde harcamayı planladığınız latte, akşam yemeği ve diğer temel olmayan öğelere odaklanır. Bu "kayıp" para ne anlama gelir? “Ya eğer” senaryo yapalım.

Amaçsız Paraya Ne Olur?

Diyelim ki, paranın oturmasını beklemek yerine, harcanmayı beklemek yerine, S & P 500'e 400 dolarlık ekstra 400 dolar koyun. Morningstar'a göre son 10 yılda S & P 500, ortalama% 7.82'lik bir getiri elde etti. Eğer ayda 200 dolar alacak ve S & P'ye on yıl boyunca koyacak olsaydınız, yatırım hesabınızda 36.790 dolar kazanacaksınız. $12,790 faiz tahakkuk etti.

Ya da, hesabınıza ayda 200 dolar bırakıp, on yıl içinde asla hatırlayamayacağınız şeylere karışabilirsiniz. S & P'de her ay 400 dolar yatırırsan ne olur?

73.581 dolar, ya da $25,581 cebinde oturmak Ya da, ekstra nakit paranı göstermek için yıl 10'a girebilirsin, ama bir latte bağımlılığı ve çok uzun zamandan beri giyilen çok güzel kıyafetler.

Bütçeleme kesinlikle kişiseldir ve ben değer tabanlı harcamaların büyük bir savunucusuyum; Paranızı, hayatınızda tuttuğunuz değerlere en uygun şekilde harcayarak. Ama ne kadar para kazanıyorsunuz ki, bu sadece rüzgarda uçuyor, çünkü atanmış bir amacı yok mu?

Bu, arkadaşlarım, soru. Sizin için önemli olan kategoriler için bütçeye ihtiyacınız var. Ve zor kazanılan dolarlarınızın maksimum değeri için, sıfır bir toplam bütçe cevabıdır.

Sıfır toplam bütçe kullanıyor musunuz? Favori bütçeleme aracınız nedir?

Videoyu izle: “Bu Sene Eğitime Ayrılan Bütçe 135 Milyarı Buldu”

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır
Maliye

Para Bağış Plazması Nasıl Yapılır

Her hafta, “Birisi nasıl kolay para kazanabilirim?” Diye sorduğum birisini görüyorum. Genellikle, birkaç kişi MLM veya Uber önerileriyle cevap veriyor, ama nadiren birkaç dolar kazanmanın en kolay yolu olduğunu düşünüyorum. : Plazunuzu satmak. Fakat vücudunuza karışmaya karar verdiğinizde, bunun sonuçları olabilir.
Devamını Oku
Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?
Maliye

Ortalama 401k İade: Nasıl Karşılaştırılır?

401 (K) planları, birçok Amerikalının emeklilik yuva yumurtalarını planlamak için kullandıkları ortak bir yoldur. Muhtemelen emeklilik planınızın bir parçası olarak 401 (k) kullanan milyonlarca kişiden birisiniz. Aslında, emeklilik fonunuzun çoğunun bir 401 (k) planında sindirilmiş olabilirsiniz. Yatırım Şirketi Enstitüsüne göre, 2015 yılında 401 (k) plana aktif olarak 54 milyon Amerikalı katıldı.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Ocak ayında Online Gelir, Yeni Bebek ve Daha Fazlası'nda $ 6,089,48!"/>
Maliye

Ocak ayında Online Gelir, Yeni Bebek ve Daha Fazlası'nda $ 6,089,48!

Eh, bu yeni bir yıl başlamak için harika bir yoldur. Sadece çevrimiçi bir gelir rekoru daha geçirdik, ama bir kız çocuğu vardı! Tanıtımı Avery Rae Hayes Avery 14 Ocak 2017'de doğdu. 9 lbs 1oz oldu ve 22 inç uzunluğundaydı. Söylemeye gerek yok, muhtemelen uzun boylu olacak son Oğlumuz Finn'i ona tanıttık ve ona bazı akvaryum balığı krakerleri teklif etti, bu yüzden bu bir ila iki çocuk arasında iyi bir geçişe yardımcı oldu.
Devamını Oku