Maliye

Bu Profesör, 28.000 $ 'lık Borçtan Nasıl Çıktı?

Bize biraz kendinden bahset

Şu an Midwest’te yaşayan 30'ların ortasındayım. Ticaret tarafından bir muhasebeciyim ve muhasebe ve finans alanında çeşitli üniversitelerde ve üniversitelerde yardımcı olarak öğretmenlik yapıyorum. Kariyeri kazara kişisel finansmanı öğreten bir tutku buldum. Kolejlerimden birinde muhasebe eğitimi almanın tadını çıkarmıyordum, bu yüzden bana pek çok öğrencinin almamış olduğu bir seçmen olduğu için kişisel finansmanı bir tür uzak sınıf olarak verdiler. Finansal okuryazarlığın tartışılmasında aktif kalarak kendime daha iyi mali kararlar verebilmemin yanı sıra, bu sınıfla birlikte paralarıyla insanlara yardım edebildiğimi keşfettim.

Ne kadar borcunuz var?

Borcumu biraz farklı görüyorum. Kredi kartları, otomobil ve öğrenci kredileri alanında borç aldım. Her zaman zamanında her şeyi ödedim ve onları olabildiğince çabuk yok etmek için bir borç kartopu çalıştım. Öğrenci kredi borcumu en uzun süredir büyük olanı olarak görüyorum. Her şeyimi ödediğimde ödememi almak için beni yaklaşık dokuz yıl alan öğrenci kredisi borcumda toplam 50.000 dolar vardı. Büyük itiş son oldu 14 ay sonra 28.000 dolar ödendi.

Borcunla ilgili bir şeyler yapmak zorunda olduğunun farkında mısın?

Beni gerçekten motive eden şey bir eğitimci olmaktı. Kişisel finansmanı öğretiyordum ve öğrencilere finansal hedefler yaratmaya ve onlara yardımcı olmaya yardımcı oluyordum. Öğrencilerimi ne yapmak için öğrettiğimi pratik yapmayan bir kırma finans eğitmeni olmak istemedim.

Kolejde kişisel finans eğitimi, planınıza bağlı kalmanızı nasıl sağladı?

En büyük şey paradan bahsediyordu. Paradan bahsetmek kültürümüzde tabu sayılır, bu yüzden öğrencilerle bu tartışmayı yapmak ve süreçte nerede olduğumla ilgili açık olmak daha kolay hale geldi. Öğrencilerimi sorumlu tutuyorum ve nerede olduğum hakkında çok açık olmakla, borçsuz olma hedefime ulaşmak beni sorumlu tuttu. Derslerimde finansım konusunda daha açık olduğumda, öğrenciler nerede oldukları hakkında daha fazla şey açtılar. Duvarlar sınıfta indiğinde ve insanlar maliyesini açmaya başladığında beni gerçekten daha iyi bir eğitmen yaptı.

Borcunuzu ödemek için ne gibi engellerle karşılaştınız?

İlk başta engel, sayıya bakıyordu. 28.000 dolar çok para. Bütçemi değerlendirdim ve gereksiz harcamaları kesmek için alanlar buldum. Ek ders alarak ek gelir buldum. Hedefe ulaşmak için çok fazla iş, odak ve disiplin vardı. Disiplin zor, çünkü bazı harcama alışkanlıklarını değiştirmem gerekiyordu. Bütçenin her bir satırına geçmek ve bir şeyi kestirmenin yollarını bulmak zorlu bir işti. Faturamı düşürüp düşüremeyeceğini görmek için kablo ve cep telefonu sağlayıcıları ile çalışmak anlamına geliyordu. Bu yardımcı oldu ve ben muhasebe alanında tam zamanlı bir pozisyon buldum o zaman faydaları ile ilgilenen bireysel politikalar ile cebinden ödüyordu. Bu bana ayda birkaç yüz dolar kurtardı. En büyüğü değişken harcama ve yemek kategorisinde idi. Bunu değiştirmek çok zordu çünkü dışarı çıkmanın kolaylığı. Haftada bir kez yemek yemeyi kesiyorum (bazen her iki haftada bir kez bile). Bu değişiklikle ilgili ilginç olan şey, bir öğünün ne kadarını takdir ettiğidir. Ben hızlı yemek almak için gidiyorum ve bir yere biraz daha güzel bir yere gitmek istiyorum.

Cep telefonundan ve kablo faturalarından Cumhuriyet Wireless ve Sling TV'ye geçerek para kazanıp kazanamayacağınızı görün.

Yaklaşık geliri neydi ve borcunu ödemek ne kadar sürdü?

Bu 14 ay boyunca gelirim 28.000 dolar ödediğimde gelirim 65.000 doların biraz üzerindeydi.

Neden planın işe yaradı?

Plan çalıştım çünkü matematik yaptım. Matematik, her ay ne ödemek zorunda olduğumu ve aylık bütçemde bunu belirlemem gerektiğini belirleyerek bunun kolay bir parçasıydı. Her seferinde bir ay bütçeye gitmek şeyleri basitleştirir. Paramı ayın başlamasından önce kâğıda harcadığım zaman paramı kontrol etmemi sağladı. Paramla daha çok kasıtlıydım; Borçtan alabildiğim kadar çabuk borç almak için başvurabileceğim daha fazlasını bulabildim. Birkaç ay iyi bir pozitif çekişe sahip olduğumda, hedef bana ulaşabilirdi ve bunu yapabileceğimi biliyordum. Bunu yapmak için beni daha da zorladı.

Borcunuzu öderken hayat masraflarınız nelerdi?

Borç ödemelerini dahil etmemekle birlikte, aylık ortalama giderim 2,000 dolar civarındaydı. Burada değiştirmeniz gereken anahtar kelime “ekstra nakit” dir. Bu kabul edilebilir bir şart değil. Her dolar bir ödeve ihtiyaç duyar. Anahtar, her dolar, ay başlamadan önce kağıt üzerinde harcıyordu. Size önemli gördüğünüz kategorilerde harcama ve paranızı kontrol etme gücü verir. Her doların bir adının bulunduğu sıfır temelli bütçe anahtardır ve bu yapıldıktan sonra, planladığınız planı takip edersiniz.

Borç olmak istemeyenler için ne tavsiyeniz var?

En iyi tavsiye, hedef oluşturmaktır. Borçla, rakamımız var çünkü biriktirdik. Eğer biriktirmek ve satın almak istediğimiz bir şeyse, neye ihtiyacımız olduğunu anlamak için ödevi yaparız. Bu hedefe ve numaraya sahip olduğunuzda, gerçekleştirmek istediğiniz zaman aralığını belirleyin. Bu size borcunuzu ödemeniz gereken aylık tutarı verebilir veya tasarruf ettirebilirsiniz. Bunu aylık bütçeyle karşılaştırmalı ve uyup uymadığına bakmalısınız. Eğer varsa, bunun için gidin. Aksi takdirde, zaman çerçevesini biraz daha zorlamak veya daha fazla para kazanmak, masrafları azaltmak ya da her ikisini de uydurmak için bulmanız gerekebilir. Bu yüzden her doların bir ismi olmalı.

Dürüst olmak gerekirse, ilk ay ya da iki bunu yaparsınız, mükemmel çalışmayabilir. Bunu yapmak için biraz deneme yapmak ve hata yapmak, böylece ayarlamalar yapabilirsiniz. Unutmayın, bütçe taş değildir. Hayat meydana gelebilir ve ayarlamalar yapılabilir.Bütçe size dolar ve hedeflerinize göre ayarlamalar yapma esnekliğini sunar. Şahsen ben 12 ay içinde öğrenci kredisi borç ödemesine ulaşmayı umuyordum, ancak ayarlamalardan dolayı 2 ay daha fazla zaman geçirdim.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu"/>
Maliye

Harcamadan Parada Tutmanın 10 Yolu

Sizi para harcamaya bırakmanın bazı yollarını mı arıyorsunuz? Eh, doğru yere geldiniz. Alışverişe gitmek veya gerçekten istediğiniz ürünleri satın almak için zorlanmaya karşı koymak zor olabilir. Burada, dürtüyle savaşmanıza ve paranızı sırayla almanıza yardımcı olacak 10 ipucu var. 1. Kredi kartlarınızı dondurucuya koyun Kredi kartınızda her ay bir bakiyeye sahip olma eğilimindeyseniz, ödeme yapmak için paranız yoksa, bu harika bir çözüm olabilir.
Devamını Oku
Ücretsiz Starbucks Hediye Kartları almak için 12 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Starbucks Hediye Kartları almak için 12 Legit Yolları

Kahve hayranı mısınız? Bir latte aşığı mı? Bir espresso bağımlısı mı? Starbucks sadece bu içeceklerin hepsini sunmaz; Onlar kahvaltı sandviçler ve satış için pişmiş güzeller çeşitli güzel var. Sanatçı kızım Starbucks ve diğer kahve dükkanlarında biraz zaman harcıyor. Bir sebepten dolayı, sanatsal eserleri yaratmak için kahve dükkanı deneyimini mükemmel bulur.
Devamını Oku
Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım
Maliye

Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım

Aşağıdaki, Bert Purdy of IntentionalEmployee.com adresinden bir konuk gönderidir. Bu yıl başlarında benim bölgemdeki müşterileriyle çalıştığı için Bert ile kahve buluşma ayrıcalığına sahiptim. Bert mesajını benimle paylaşmaktan çok heyecan duyuyordu ve blogda bu misafir yazısını paylaşması için de çok heyecanlıyım.
Devamını Oku
E-Poll Pazar Araştırması İncelemesi
Maliye

E-Poll Pazar Araştırması İncelemesi

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz binlerce ve binlerce farklı yol var, bazıları da diğerlerinden daha meşru. Fazladan bir harcama parası ya da ikinci bir gelir arıyorsanız, bunu kanepenizin rahatlığını bırakmadan yapabileceğiniz birçok yol vardır. Ekstra harcama parası kazanmanın en kolay yollarından biri, bir anket sitesine kaydolmaktır.
Devamını Oku