Maliye

1000 $ 'lık Hızlı Nasıl Yapılır (Bir Haftada veya Daha Azında)

Geçen yıl bir makale Atlantik Okyanusu nakit olarak 400 dolarlık bir acil durum için ödeme yapamayan Amerikalılar için nasıl bir şey olduğunu gösterdi. Yazar, beklenmedik şeyleri kurtarmak için mücadelelerini ve bir şeyin yanlış gitmesi durumunda acil bir fonu olmaması gibi şeyleri anlattı.

O yalnız değil - o ve Amerikalıların neredeyse yarısı aynı teknede. Beklenmedik acil durumlar, bir yığın paranız ve tasarrufunuz yoksa çok fazla strese neden olabilir.

Bu senaryo yaygındır, ancak neyse ki önlenebilir. Giderleri azaltmayı, daha az yaşamaya ve farkı saklamayı öğrenebilirsiniz. Ve eğer bir kenara yeteri kadar tasarruf etmeyen milyonlarca insandan biriysen, o zaman parayı hızlı bir şekilde yapmanın bir yolunu da bulmalısın. Neyse ki, bu ekonominin çağında, geçmekte olduğunuz kriz sırasında size yetecek kadar para biriktirmek için sayısız yol var.

Amacınız bir acil durum için para bulmak ya da hızlı bir şekilde borcunu ödemek olsun, size yardımcı olabiliriz.Bir haftada 1.000 ABD doları nasıl kazanacağınız konusunda en iyi ipuçlarımız için aşağıyı okuyun.

1. Uber için Sürücü

İnsanları tahrik etme fikrinden hoşlanıyor musunuz? Dostu, giden ve güvenli ve yasal bir sürücü misiniz? Hızlı nakit para kazanmak için bir rideshare sürücüsü olmayı düşünün.

Uber'e göre, ortalama sürücü bir saatte 25 dolar kazanıyor. Fakat bu miktar, bir yolcu alacağınız için şanslı olduğunuz zamanlarda yavaş bir şekilde hesaplanır. Ancak, gelirinizi bir rideshare sürücüsü olarak arttırmanın yolları vardır.

En yoğun zamanların şehrinizde olup olmadığını belirleyin ve verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için sadece o zaman sürün. Hafta sonu akşamları ve geceleri genellikle güvenli bir bahis ve acele saat de iyi olabilir. Yakınınızda büyük bir havalimanınız varsa, en yoğun zamanların bırakma ve alma için ne zaman olduğunu öğrenin.

Uber ve Lyft, genellikle, belirli sayıda sürmek yerine, özel bonuslara sahip olabilirler. Çoğu kişi, her iki hizmet için de sıklıkla farklı dalgalanma zamanlarından yararlanabilmeleri için araba kullanıyor. Artı, şimdi Uber, uygulamasına devrilme ekledi, sürücüler daha da fazla para kazanmak için ayakta durabilir.

2. İhtiyacınız olmayan şeyleri satmak

Minimalist yaşam tarzını sallamıyorsanız, muhtemelen sizin ihtiyaç duymadığınız ya da sonsuza dek kullanmadığınız dairenizde veya dairenizde döşeme yapıyorsunuz. Eski cep telefonları, açılmamış kitaplar, uzun süredir unutulmuş DVD'ler. Bütün bu eşyalar kazanabileceğin dolarları temsil ediyor.

Düzenli olarak kullanmadığınız her şey için yerinize bir göz atın. İyi bir kural, bir yıl içinde kullanmadığınız bir şeyden kurtulmaktır. Her şeyi bir boşlukta toplayın ve ardından öğenin türüne göre bölün. Video oyunları bir diğerinde iken giysiler bir yığın halinde gitmelidir.

Ardından eşyalarınızı satmak için en uygun yeri belirleyin. Büyük ücretler, nakliye ücretleri için ödeme yapmak zorunda olmadığınız Craigslist'te iyi çalışır. Giysiler, özellikle tasarımcı iplikleri varsa, Poshmark ve ThredUp gibi özel sitelerde iyi satış yapabilir. Elektronik, video oyunları ve koleksiyon ürünleri eBay'de iyi satıyor ancak kaliteden emin olun, aksi takdirde kullanıcı puanınızı düşürürsünüz.

Ayrıca CD'lerinizi, DVD'lerinizi ve video oyunlarınızı Decluttr gibi bir şirkete satmayı düşünün, özellikle de kısa bir süreliğine iseniz. Decluttr, Craiglist gibi sitelerde sattığın kadar ödemeyecek. Ancak, bunu çok kolay hale getiriyorlar.

Sadece sattığınız ürünün barkodunu yazıyorsunuz ve size hemen bir fiyat teklifi veriyorlar. Tekliflerini kabul ettikten sonra, ücretsiz bir kargo etiketi yazdırın, öğelerinizi kutuya gönderin ve gönderin. Decluttr, teslim edilen ürünlerinizi değerlendirdikten sonra PayPal hesabınıza bir ödeme yayınlayacaktır.

Hızlı bir şekilde satılmayan her şey için, bir bahçe satışına ev sahipliği yapar. Craigslist'te ücretsiz reklam verin ve çevrenizdeki tabelaları yayınlayın. Tüm çocuklarınızın bebek kıyafetlerini 1 $ 'dan az satmak için acıyor olsa bile, satmak için fiyat öğeleri.

Kurtulmamanız gereken herhangi bir şey, Şerefiye'ye veya Vergilerinizde bağışlanan tutarı düşmek için makbuz isteyebileceğiniz Kurtuluş Ordusuna bağışlanabilir. Başka bir kazan!

3. Gıda Teslim

Reddit'in sosyal medya sitesinde, sürücüler, Kapı Dash gibi bir şirketle yemek dağıtarak haftada 1.000 dolar kazanabileceğinizi teorileştirdi. Uzlaşı, haftada her gün yaklaşık 10 saat süren ve haftanın her günü her öğle saatine (öğle ve akşam yemeği) vuruyor olsaydınız, 1,000 dolar kazanabilirsin.

Kullanıcılar, teslimatlarınızı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolunun bir motosiklet veya başka bir yüksek kilometre aracı kullanmak olduğunu söylemişti. Park etme zorsa veya LA benzeri trafiğe giriyorsanız, saatlik ücretiniz düşebilir. En çok, çalışmasını sağlamak için haftada 50 ila 70 saat arasında çalışmak zorunda olduğunuzu kabul etti ve bu uzun vadede sürdürülebilir görünmüyor.

Ancak, konserlerin arasındaysanız, bu, gelirinizi desteklemenin kolay bir yolu olabilir.

Airbnb 4. Pad'inizi kiralayın

Eğer boş bir odanız varsa ya da şehir dışına çıkacaksanız, Airbnb'daki odanızı ya da pedinizi biraz ekstra para karşılığında kiralayabilirsiniz. Ne kadar kazandığınız, yaşadığınız yere, mahallenizin arzu edilebilirliğine ve pedinizin kalitesine bağlıdır.

Miami'nin merkezinde iki yatak odalı bir loft, Kansas'taki hiçbir yerin ortasında tek yatak odalı bir daireden daha fazla net olacak. Ziyaretçiler ayrıca, yerinize tam erişiminiz varsa daha fazla ödeme yaparlar. Bu yüzden, eğer hala şehirdeyseniz, bir arkadaşınızın koltuğuna birkaç günlüğüne girerek daha fazla kazanabilirsiniz.

Evcil hayvanlara, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve diğer olanaklar gibi aletler dahil, ne kadar ücret ödeyebilirsiniz. Tatiller ziyaretçilerin başlıca zamanlarıdır ve ayrıca festivaller, spor etkinlikleri, özel hafta sonları ve daha fazlası için daha fazla ücret ödemeniz mümkündür.

Kiracılara ekstra duyarlı ve kibar davranarak iyi bir ün kazanarak daha fazla gelir elde edin.Airbnb, çoğu insanın yorumda bulunmak ve sizinle ilgili neler hissettiklerini paylaşmak için kullandığı bir derecelendirme sistemine sahiptir. Puanınız ne kadar yüksek olursa, alabileceğiniz daha yüksek fiyatlar ve daha fazla kişi alanınızı kiralamayı düşünecektir.

5. Sahipsiz Para için Arama

Sahipsiz para, yasal olarak size ait olan, ancak hak talebinde bulunmadığınız paradır. Örneğin, bazen insanlar posta yoluyla vergi iadesi talep eder, ancak yanlış bir adres girerseniz iade edilir. Ya da eski bir işveren tarafından bir çekle ödendiysen ve sonuncusunu almadan önce kalırsan.

Maalesef, sahiplenilmemiş parayı arayabileceğiniz merkezi bir web sitesi yok, ancak bu ABD hükümeti, farklı türlerde sahipsiz paralar ve sahip olup olmadığınızı nasıl göreceğiniz konusunda bilgi sahibi. Adınıza para bulursanız, kimliğinizi doğrulamanız gerekeceğinden, bunlara erişmek birkaç hafta sürebilir. Ama yasal olarak kendinize ait olan paraya bir adım daha yaklaşacaksınız.

6. Bonus Sağlayan Bir Hesap Açın

20.000 veya 40.000 mil veya puan vermeyi vaat eden postada önceden onaylanmış kredi kartı teklifini aldın mı? Size% 1 para iadesi olmayan bir kredi kartına alışmışsanız, gerçek ödüller kazanabileceğinizi düşünmek zor olabilir.

Ama sen yapabilirsin. Her büyük kredi kartı sağlayıcınız, kayıt olduğunuzda büyük bonuslar sağlayan birkaç kredi kartına sahiptir. Ancak, sadece kart başvurusu yaparak puan kazanamazsınız. Hak kazanmak için genellikle 90 gün içinde belirli bir tutar harcamanız gerekir.

En yüksek bonuslar 100 $ ile 500 $ arasında değişmektedir, bu nedenle evdeyseniz veya evinizde başka bir kişi varsa, 1000 $ için kolayca hak kazanabilirsiniz. Örneğin, 90 gün içinde 3,000 dolar harcadığınızda Barclaycard Arrival Plus ™ World Elite MasterCard® ile 500 $ kazanabilirsiniz. 500 $, hesabınızda bir hesap kredisi olarak gelir ve yalnızca seyahat masrafları için kullanılabilir.

Bankalar ve kredi birlikleri, yeni bir hesap açıp diğer minimum gereklilikleri yerine getirdiğinizde de genellikle bonus kazanırlar. Örneğin, yeni bir Chase kontrol hesabı müşterisi, doğrudan depozito yatırdıklarında 200 dolar kazanabilir ve hesabı en az altı ay boyunca açık tutabilir. Bu taleplerin bir çoğu sadece ayda en az 300-500 dolar doğrudan depozito yatırmanızı talep ettiğinden, birden fazla hesap açabilir ve aynı anda bonus kazanabilirsiniz.

7. Marka Elçisi Olarak Çalışmak

Bu insanların yerel mağazalarda, festivallerde veya konserlerde ücretsiz cips veya içecek örnekleri dağıttığını gördünüz mü? Bu insanlar marka elçileri olarak çalışıyorlar. Yerel veya ulusal bir markayı tanıtmak için her vardiyada birkaç saat çalışacaklar. Bazen yemek örneklerini dağıtıyor, diğer zamanlarda insanlar anketleri doldurmaya çalışıyor.

Facebook veya Craigslist'te yerel marka büyükelçi gruplarına bakın. Çoğu, ilgili çalışmaya bağlı olarak 10 ila 35 $ arasında bir saat ödüyor. İş ilk gelen, ilk hizmet esasına göre gelir ve genellikle çok az eğitim alırsınız. Ancak, güler yüzlü ve giden iseniz, zaten bir başlangıç ​​var. Bu konserlerin birçoğunun önceden birkaç fotoğraf fotoğrafı istediğini unutmayın. Vardiyalar birkaç saat veya tüm gün sürebilir. Eğer günde beş gün sekiz saat çalışıyorsanız, saatte 25 dolar kazanırsanız, 1000 dolar kazanabilirsiniz.

8. Tatilinizde Nakit

Çoğu insan ücretli tatil saatlerini almak isterken, diğerleri parayı tercih eder. Neyse ki, bazı işverenler tatil saatlerinde para kazanmanıza ve bunun yerine çalışmanıza izin verir. Tatil saatinizde nakit para ödemeye karar verirseniz, bir sonraki maaşınıza kolayca 1.000 $ alabilirsiniz.

Saatte 25 dolar kazanır ve yedi günlük ücretli tatil geçirirseniz, 1,400 dolar karşılığında para kazanabilirsiniz. Bu ücretler için hala Medicare ve Sosyal Güvenlik vergilerine sahip olacaksınız, bu yüzden bu faktörü hesaba kattığınızdan emin olun. Ve bir şey olursa, herhangi bir gününüzün kalmayacağını bilmeniz gerekecek.

Bu kesinlikle almak için riskli bir hamle, bu yüzden artıları ve eksileri farkında olun. Tatil saatlerinizi satın almak, yılın geri kalanında ücretli bir zaman geçirmeden olabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, işinizden çıkmak üzereyseniz, bu, cebinizde ekstra bir değişiklik yaparak yeni bir şirkete geçiş yapmanın harika bir yolu olabilir.

9. Garaj Satış Arbitrajı

Bu karmaşık geliyor, değil mi? Şey, korkmamak için aslında oldukça basit.

Tek yapmanız gereken, önümüzdeki hafta sonu bazı garaj satışlarını ziyaret etmektir. Oradayken, daha fazla para için çevrimiçi olarak tekrar satış yapabileceğiniz aşina olduğunuz öğeleri arayın.

Örneğin, teknolojiye aşina iseniz, akıllı telefonlar, ev tipi ses ve bilgisayar donanımı gibi elektronik cihazları arayın. Diyelim ki 5 $ işaretli bir yönlendirici buldun. Yönlendiricideki model numarasını bulun ve kullanılan öğenin en düşük fiyatını görmek için Amazon'da bulun. Bunu ararken, kullanılan 40 dolar için sattığını fark ettiniz.

Sonra, şimdi yapmanız gereken tek şey, bahçe satışına ev sahipliği yapmak ve arabaya geri dönmek. Ardından telefonunuzu geri çekin ve Amazon'da (veya eBay gibi benzer bir sitede) listeleyin. Bazı ücretler ödemek ve göndermek zorunda kalacaksınız, ancak muhtemelen Bu anlaşma yaklaşık 25 dolar..

Bir mahalleye veya şehir genelindeki garaj satış gününe çarpabilirseniz, daha da fazla para kazanma potansiyeline sahipsiniz.

10. Bir Sunucu veya Barmen Olarak İş Alma

Birçok restoran düzenli olarak sunucu kiralıyor. Bu tür işler ile, çoğu zaman hemen başlayabilirsiniz. Saatlik ücret düşük olsa da, sunucular için gerçek para ipuçlarında yatmaktadır.

Orta fiyatlı bir lokantada veya üst düzey bir restoranda çalışmayı tercih ederseniz, ipuçları daha da yüksek olacaktır. Ama burada hızlı gelirin anahtarı sağladığınız büyük hizmettir. İnsanlar yemek için dışarı çıktıklarında iyi hizmeti severler.

Dinleyin ve müşterilerinizin söylediklerine dikkat edin.Aşçı bir hata yaparsa, bunun sorumluluğunu üstlenin. Hataları anında düzeltin ve içtenlikle özür dileriz. Müşterileriniz eski arkadaşmış gibi konuşun.

Beş gece çalışıyor ve her gece ipuçlarını 200 dolara çıkarırsan, 1000 dolar kazanırsın.

11. Bazı Online Serbest Çalışma Yapın

Yazma, düzenleme veya grafik tasarım gibi becerileriniz var mı? Eğer öyleyse, evden freelance çalışma yaparken bazı hızlı para kazanabilirsiniz. Upwork gibi siteler, bu tür hizmetleri arayan diğer kişiler için yeteneklerinizi ve hizmetlerinizi göndermenizi sağlar.

Ayrıca, blog sahiplerine sitelerinin yazılmasına veya daha iyi siteler tasarlamasına yardımcı olabilirsiniz. Craigslist gibi çevrimiçi iş panoları, yazım gibi serbest konserlerin sık listelerini de barındırmaktadır.

Şimdi beş yıl boyunca serbest yazıyorum ve hiç bir saatte 25 dolardan az bir şey yapmadım. Orada çok ihtiyaç duyulan çevrimiçi freelance hizmetlerden bazıları için bir şaka varsa, bazı hızlı nakit yapabilirsiniz.

12. Bir öğretmen ol

Anaokulundan kolej ve daha sonra yetişkinliğe kadar olan öğrenciler genellikle öğretmenlere ihtiyaç duyarlar. Bir kişinin çocuğuna matematik veya fen bilimleri ile yardımcı olmak için bir öğretmene ihtiyacı olabilir. Vatandaşlık kazanmayı uman bir yetişkin, onlara İngilizce dilini öğretmek için birine ihtiyaç duyabilir. Küçük bir çocuğun ebeveyni, çocuklarının okuduğunu anlama konusunda yardımcı olacak birine ihtiyaç duyabilir.

Bir öğretmen olarak 20 saat ya da daha fazla bir saat yapmak nadir değildir. Bir haftada 50 saat çalışıyorsan, 1000 dolarını aldın. Ders listelerinizi Craigslist veya Facebook'ta tanıtın.

Bir çevrimiçi dershane şirketi için de çalışabilirsiniz, ancak saatlik ücret muhtemelen, eğer serbest kalıyor olsaydınız olabildiğince yüksek olmayacaktır.

13. İnsanlar İçin Temizleyin / Organize Edin

Evlerinin temizlenmesine veya organize edilmesine ihtiyaç duymayan bir kişiyi tanımıyorum. Size biraz para kazandırmaya yardımcı olmak için Craigslist veya Facebook'taki hizmetlerinizi tanıtın. Aşağıdaki gibi hizmetler sunun:

  • ev temizliği
  • Ev organizasyonu
  • Derin temizlik / araba detaylandırma
  • Çimi biçmek, çim biçmek, çalıları kesmek, yaprakları kesmek, vb.
  • Pencereleri temizleme
  • Temizlik olukları
  • Garajların veya bodrumların temizlenmesi
  • Hurdalığa kaçmak

Değer verdiğiniz şeyleri şarj edin ve insanlara bu süreçte hayatı biraz daha az karmaşıklaştırmaya yardımcı olun. Bonus gelir: Eğer bir tasarruf mağazasına değerli şeyler getiriyorlarsa, fazladan para almak için bazı eşyaları alabilir misiniz?

14. Bebek bakıcısı ya da dadı

İnsanlar, işteyken ya da oynadıklarında sorumlu ve güvenilir insanların çocuklarına bakmaları için makul para ödüyorlar. Çocuklardan hoşlanıyorsanız ve çocuklarınızla iyi olursanız, bebek bakıcılığı veya dadılık yapmayı düşünün.

İnsanlar işteyken, gündüz saatlerinde kendiniz rezervasyon yaptırırsanız hızlı para kazanabilirsiniz. Bebek bakım geceleri ve hafta sonları da bazı hızlı nakit para yatırmada yardımcı olabilir. İpucu: İnsanlar temiz bir eve geldiyse ve çocuklar size iyi bir inceleme yaparsa bazen fazladan ödeme yaparlar.

15. Masraflarınızı Kesin

Her şey başarısız olduğunda - ya da para kazanmak için çalışmaya ek olarak - hızlı nakit kazanmak için masraflarınızı her zaman kesebilirsiniz. Sadece kısa bir süre için süper sıkı bir bütçeye devam etmeyi düşünün. Yiyecek satın almayın - bunun yerine evde ne yiyin. Dışarıda yemek yemek ya da eğlence gibi gereksiz harcamalardan kaçının. Çalışmak için bisiklet, yürüyüş veya carpool.

Spor salonu üyelikleri ve salon ziyaretleri gibi gereksiz harcamaları azaltın. Bütçenizdeki her satır öğesini geçin ve mutlak bir gereklilik olmayan her şeyi kesin. Bir hafta sonra ne kadar para kazandığınıza şaşırabilirsiniz.

özet

Sonuç olarak, eğer nakit paranız varsa, bir hafta içinde 1.000 $ kazanmanın birçok yolu vardır. Bu gelir yollarından birini kullanın veya iki veya daha fazla bir kombinasyon yapın. Bir dahaki sefere cebinizde biraz fazladan paraya ihtiyacınız varsa bunu deneyin. Bahse girerim, eğer yeterince uğraşırsan, beklenenden daha fazla kazanırsın.

Hemen 1000 dolar kazanmanın yollarından hangileri deneyecek? Bu fikirlerden bazılarını denediniz mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark
Maliye

Sabit Giderler ve Değişken Giderler Arasındaki Fark

Bütçenizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanın bir yolu, “sabit” giderler ve “değişken” giderler arasındaki farkı tanımlamaktır. İki kategori arasındaki farkı belirlemek gereksiz harcamaları en aza indirmenize ve servet büyümenizi, borç ödemelerinizi veya diğer finansal hedeflerinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar
Maliye

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar

Bir benzin istasyonuna girip park ettiğinde ve kapıyı açmak üzereyken nefret etmekten nefret etmiyorsun, sadece caddenin karşısındaki benzin istasyonunun galon başına 10 sent daha az olduğunu fark ettin mi? Hepimize bir noktada ya da başka bir zamanda oldu. Pompada maliyetleri azaltmanın yollarını arıyorsanız, ucuz gazı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamayı indirin.
Devamını Oku
Bir Bond Nedir Ve Neden Birini Almak İsterdiniz?
Maliye

Bir Bond Nedir Ve Neden Birini Almak İsterdiniz?

Biz sık sık burada aynı şey gibi sanki birlikte bahsettiğimiz hisse senetleri ve tahviller. Ama onlar? Pek sayılmaz . Aslında, çoğu insan hisse senetlerini tahvillerden bile daha iyi anlıyor olabilir. Sonuçta, nispeten az sayıda kişi ayrı ayrı kendi tahvillerine sahip. Yani, bir bağ nedir ve genel yatırım portföyünüze nasıl sığabilir?
Devamını Oku