Maliye

Bugün El Sanatları Satışa Başlamak için 20 Site

2016'da, tüketiciler sadece Etsy'de el yapımı ürünlere yaklaşık üç milyon dolar harcadılar - bu sadece bir mağazanın satış değeri. Çok para var, bu da her yerde işçilere el koyma fırsatına sahip olma ve el becerilerini online satarak para kazanma fırsatı veriyor.

El yapımı eşyaların eline geçme yeteneği ve yeteneği olan insanlara hep hayran kaldım. Şahsen, yaratıcılığım ya da dikkat sürem yok, bu yüzden ev için inanılmaz derecede yaratıcı hediyeler ve eşyaları seçmeme yardımcı olurken, el sanatları online satan yerlerde büyük bir değer buluyorum.

Kurnazca işlerinizde iyiyseniz ve çevrimiçi el işi satarak para kazanmaya nasıl başlayabileceğinizi merak ediyorsanız, el sanatları yapma ve satma konusunda çeşitli sitelerin bulunduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız.

El yapımı el sanatları ürününün reklamını çevrimiçi olarak yapabilmenizi sağlamak için, daha popüler olan bazı zanaat satan sitelerin listesi.

1. Amazon'da El Yapımı

Amazon'da el yapımı, vahşi popüler Amazon sitesinin bir alt deposu. Site, yapımcıların eşyalarını sergilemek için kişiselleştirilmiş bir vitrin oluşturmasına izin veriyor. El yapımı, el değiştirmiş veya el ile monte edilmiş (bir kitden değil) olduğu sürece, el yapımı ürünleri Amazon'da satabilirsiniz.

El yapımı ürünler satmak isteyenlere iki el yapımı var: herhangi bir ayda kırk adet altından satılanlar için ücretsiz bir profesyonel plan ve herhangi bir ayda kırk eşya satanlar için aylık 39.99 dolar Profesyonel plan.

Şu anda Amazon'da Bireysel satış planınız varsa, El Yapımı'da Amazon'a kaydolmadan önce Profesyonel satış planlarından birine geçmeniz gerekir. Satıcılar ayrıca, Amazon sitesi üzerinden satılan tüm öğelerin yüzde 15'i tutarında bir başvuru ücreti öder ve öğe başına 1,00 ABD doları tutarında bir minimum yönlendirme ücreti alır.

Bu ücret, çoğu zanaat sitesi ücretinden biraz daha yüksek olsa da, öğeleriniz için pozlama muhtemelen Amazon ile daha yüksek olacaktır.

Ayrıca, Amazon'daki El Yapımı, bazen ayda 40'dan fazla ürün satan el yapımı ustalar için 39.99 $ 'lık aylık satış ücretinden vazgeçtikleri indirim programları yürütüyor.

Amazon'da el yapımı ürünler satmanın en güzel yanlarından biri de, satıcıların satıcıları, satış halindeyken satışları yönetmelerine olanak tanıyan bir satıcı uygulamasına erişmelerine izin vermeleridir. Ayrıca el yapımı satıcılar için bir müşteri destek servis merkezine sahiptir.

2. ArtFire

ArtFire, çeşitli türlerdeki sanatçıların ürünlerini satışa sunmalarını sağlar. Sitede takı, kıyafet, ayakkabı, saç aksesuarları, kravatlar, el çantaları, eşarplar ve daha fazlası bulunmaktadır.

El yapımı ürünler satmanın yanı sıra ArtFire ayrıca insanların vintage ürünler ve el sanatları malzemeleri satmalarını sağlıyor.

ArtFire'da bir dükkan açmak için üç farklı plan var, fiyatı ayda 4,95 ABD dolarından aylık 40 dolara kadar. Her plan hakkında bazı ek bilgiler.

 • Standart Mağaza: Ayda 4,95 $, ürün başına 23 sentlik liste ücreti,% 9 satış ücreti ve 250 aktif girişe kadar
 • Popüler Mağaza: Ayda 20 dolar, liste ücreti yok,% 3 satış ücreti ve 1000 aktif girişe kadar
 • Öne Çıkan Dükkan: Ayda 40 dolar, liste ücreti yok,% 3 satış ücreti ve 2500 aktif girişe kadar

Seçtiğiniz mağaza, satış için kaç öğeye sahip olduğunuza ve web sitenizi tanıtmak ve pazarlamak için ne kadar etkin olmayı planladığınıza bağlıdır. Sattığınız ürünler için ödemeler PayPal üzerinden toplanır ve satıcılar PayPal Premier veya Business hesabıyla ödenir.

Bonus: ArtFire üyeleri, insanların el yapımı eşyaların nasıl yapılacağını veya geliştirileceğini öğrenmelerine yardımcı olan Craftsy aracılığıyla indirimli sınıflara hak kazanır.

3. Etsy

Etsy kesinlikle en çok alıcıların görünümünden, orijinal zanaat satış sitesidir. Yukarıda belirtildiği gibi, son satış rakamları, Etsy alıcılarının geçen yıl sadece Etsy ürünlerine 2,8 milyar dolar harcadığını göstermektedir (2016).

El yapımı eşyalarınızı Etsy'de listelemek ucuz: Listeleme başına 20 sent. Bir satış yapıldıktan sonra, Etsy Ödemeleri ile kabul edilen tüm ödemeler için yüzde 3,5 ek bir satış ücreti ve yüzde 3.25 ödeme işleme ücreti alınacaktır.

Ödemeleri PayPal üzerinden veya büyük kredi veya banka kartıyla da kabul edebilirsiniz. Google Cüzdan ve Ödeme Uygula gibi kabul etmek için ek ödeme şekilleri mevcuttur. Etsy ile aylık mağaza veya başka ücret yoktur.

4. Bonanza

Bonanza, Amazon'un nasıl olduğuna benzer bir mağaza olarak kuruldu. Onlar sağlık ve güzellik, takı, aksesuar, ev ve bahçe eşyaları ve giyim de dahil olmak üzere çeşitli türlerde ticari perakende öğeleri yanı sıra el yapımı ürünler sunuyoruz.

Bonanza herhangi bir mağaza ücreti veya liste ücreti talep etmez ve satış oranı sadece% 3,5'tir. Ücretler açısından büyük anlaşma; Bir şey satmazsan bir şey ödemezsin.

5. eBay

Muhtemelen eBay'i duymuşsunuzdur. El işi ve diğer ürünler için en büyük ve en tanınmış satış sitelerinden biri olan eBay, el sanatları satış söz konusu olduğunda en geniş müşteri kitlesine sahip olacaktır.

eBay'den seçim yapabileceğiniz bir dizi satış planı var. Ara sıra bir satıcı olarak, ayda 50 ürün listeleyebilir ve sıfır liste ücreti ödersiniz. Ürününüz satıldıktan sonra yalnızca% 10 satış ücreti ödersiniz ve ayda 50 öğenin altında listelenecek bir mağazaya ihtiyacınız yoktur.

Daha büyük bir işletme arıyorsanız, eBay'de bir mağaza açmayı düşünebilirsiniz. İşte mağaza fiyatlandırma seçenekleri ve ücretleri bir bakış.

Temel mağaza

EBay Basic Store, aylık ödeme bazında 24,95 ABD Doları veya yıllık ödeme yaptığınız takdirde aylık 19,95 ABD Doları karşılığı mevcuttur. Bu mağaza planıyla 250 ürüne sabit bir fiyattan ve ayda 24 saat açık artırmada ürün ekleyebilirsiniz.

Listeleme ücretleri sattığınız ürüne bağlı olarak 20 ila 25 sent arasında değişiyor ve satış ücretleri sattığınız ürüne bağlı olarak yüzde 3,5 ile yüzde 9,15 arasında değişiyor.

Premium Mağaza

eBay Premium Mağazası aylık olarak 74.95 $ ya da yıllık olarak ödenirse aylık 59.95 USD'dir. Sabit bir fiyata 1000 ürün ve her ay açık artırmada 500 ürün ekleyebilirsin.

Liste ücretleri, ürün başına 10 ila 15 sent arasındadır ve satış ücretleri Temel Mağaza ile aynıdır.

Çapa deposu

EBay ile Anchor Store seçeneği büyük satıcılar içindir. Aylık 349,95 $ maliyetle (yılda yıllık 299,95 dolar), mağaza maliyetini telafi etmek için ciddi satışlar yapmanız gerekecektir.

Liste ücretleri, ürün başına 5 ila 10 sent arasında daha düşüktür ve aynı satış ücretleri, diğer mağaza türlerinde olduğu gibi geçerlidir. Bazı istisnalar ücretlere uygulanır, ancak hariç tutmalar genellikle motorlu taşıtlar ve emlak gibi daha büyük bilet kalemleriyle ilgilidir.

6. DaWanda

DaWanda, satılık benzersiz, el yapımı ve özelleştirilebilir ürünler konusunda uzmanlaşmıştır. Satıcıların ayrıca, “Sarf Malzemeleri” ve “Vintage” kategorileri altında sınırlı sayıda üretilen ürünü satmalarına da izin verilir.

Şirket, satılan her bir ürün için küçük bir liste ücreti ve bir satış ücreti almaktadır. DaWanda uluslararası bir şirkettir, bu yüzden sitede bir mağaza açarsanız doğru para birimini seçmeye dikkat edin.

Şu anda DaWanda'da satış için aylık mağaza ücreti yoktur. Eğlenceli gerçek: DaWanda satıcılarının menşe ülkesini paylaşıyor. Dünya çapında diğer sanatçılara bağlı hissetmenizi sağlar.

7. Folksi

Folksy sadece İngiliz satıcılarına açık bir zanaat satış sitesidir. Folksy ile el yapımı kıyafetlerinizi, mücevherlerinizi, sanatınızı, kırtasiye malzemelerinizi ve daha fazlasını satabilirsiniz.

Şu anda satıcılar için iki farklı plan sunuyorlar; Bir liste listesi ücreti ve bir satış komisyonu ile birlikte, yıllık küçük bir ücrete, artı ücrete ve satış komisyon ücretine sahip Artı planına sahip Temel Plan.

İngiliz tasarımcıları için harika bir site ve herkesin alabileceği harika bir ürün listesi.

8. GLC Craft Alışveriş Merkezi

GLC Craft Mall, satılık el yapımı el sanatları çeşitlerini paylaşmaya adanmış bir çevrimiçi zanaat alışveriş merkezidir. Sitede, satış için birçok farklı öğe bulunur:

 • Sanat ve el sanatları ürünleri
 • Banyo ve güzellik ürünleri
 • Giyim ve aksesuar
 • Çocuk oyuncakları, hediyeler ve giyim
 • Cam eşyalar
 • Takı
 • Dini öğeler
 • Spor giyim
 • Ahşap ürünler
 • Vintage öğeler

Bu site, seçim yapabileceğiniz üç farklı mağaza seçeneği sunuyor.

Temel mağaza

GLC Craft Mall'ın temel mağazası, ayda 3,50 dolarlık bir sabit ücrete tabidir. Bu seçenekle başka ücret veya komisyon yok ve 100 ürüne kadar listeleyebilirsiniz.

Yarı-Pro Mağazası

Bu seçenek, başka hiçbir ücret veya komisyon olmadan aylık 6,95 ABD doları aylık ücrete tabidir. Semi-Pro mağaza seçeneği ile bir defada 250 ürün listeleyebilirsiniz.

Pro Mağazası

Pro Store seçeneği, başka hiçbir ücret veya komisyon olmaksızın aylık 12 $ sabit ücrete tabidir. Bu mağaza ile istediğiniz kadar ürün listeleyebilirsiniz.

Her üç mağaza seçeneği de kendi teslimat ücreti ücretlerinizi belirlemenize ve müşterilerin size doğrudan ödeme yapmasına izin vermenizi sağlar. PayPal hesabınız varsa veya kurmak istiyorsanız, müşteriler kredi kartıyla ödeme yapabilir.

9. iCraft

iCraft, satıcı ve alıcılara “sınırsız yaratıcılık” sunduğunu duyurdu. İCraft'da bir satıcı olarak, sadece el yapımı sanat, el sanatları ve moda satmakla sınırlıdır.

Sınırsız ürünleri listelemek için ayda 5 dolar ücret alıyorlar ve herhangi bir liste ücreti veya komisyon talep etmiyorlar. En az on iki aylık üyelik için kayıt yaptıranlar için yüzde on indirim uygulanır.

Site, takı, giyim, aksesuar, oyuncak ve oyunlar, sanat eserleri, el sanatları, ev dekorasyonu, banyo ve vücut öğeleri dahil olmak üzere, satış için çok çeşitli ürünler sunmaktadır. İCraft'da satılan tüm ürünlerin yeni olması gerektiğini unutmayın: vintage (önceden sahip olunan / kullanılan) öğelere izin verilmez.

iCraft ayrıca mevcut el sanatlarını, Kendileri için Hediyeler, Çocuklar İçin Hediyeler ve Çocuklar İçin Hediyeler gibi kolay kullanımlı kategorilere ayırır.

10. eCrater

eCrater, eBay'e benzer bir çevrimiçi pazardır. ECrater'da bir mağaza açmak tamamen ücretsizdir ve eCrater pazarını kullanmak için liste ücreti yoktur.

Ancak çoğu satış için yüzde 2,9 satış ücreti alınacaktır. eCrater'in mağaza başına 10.000 ürün sınırlaması vardır, bu nedenle küçük el sanatları iş sahiplerinin çoğu için yeterli olacaktır.

eCrater ayrıca, hızlı mağaza kurulumu için eBay'de listelediğiniz öğeleri içe aktarmanızı sağlayan bir özelliğe de sahiptir.

11. El Yapımı Sanatçının Dükkanı

El yapımı sanatçının Shop web sitesi bana bir sürü GLC Craft Mall sitesini hatırlattı. Benzer bir tasarıma sahiptir ve satışa sunulan çeşitli zanaat çeşitlerine sahiptir.

Bu web sitesi ayrıca, listeleme ücreti ve komisyon ödemesi olmaksızın doğrudan aylık abonelik ücreti almaktadır.

Crafters, katılmak için ayda 5 dolar ödeyebilir, ya da bir miktar nakit biriktirebilir ve yılda 50 dolar ödeyebilir. El İşi Sanatçısı'nın dükkanının kitlesel üretilen herhangi bir ürün almaması ve bunların değiştirilmemiş vintage öğelerin sitelerinde satılmasına izin vermediğini unutmayın.

Onunla satılan tüm ürünlerin kendilerine el yapımı bir bileşeni olmalı ve aile dostu olmalıdır.

12. Kendim Yaptım

Made it Myself, satılık ürünler için çok çeşitli özelliklere sahip olan crafters için bir web sitesidir. Site seramik ve kil ürünleri, çocuk ve bebek eşyaları, mobilya, fotoğraf, yorgan ve çok daha fazlasını satıyor.

Şu anda aylık veya yıllık abonelik ücreti yoktur, ancak liste ücreti ve sabit oran yüzde üç satış ücreti alırlar.

Bazen Made it Myself de feragat edilen liste ücretleri sunacak.Bu yazının yazıldığı tarihte, satıcıların tüm listeleme ücretlerinin bir sonraki duyuruya kadar feragat edildiğini gösteren bir notu vardı. Düzenli liste ücretleri, kalem başına beş sent ve yirmi sent arasında listelenmiştir.

13. Zibbet

Zibbet, Etsy'ye benzer şekilde çalışır ve kendi el sanatları ürünlerini satmak için kendi sitelerinde bir çevrimiçi mağaza açarsınız. Zibbet'in seçim yapabileceği üç farklı mağaza seçeneği var.

Başlangıç ​​planıyla ayda 5 dolar (yıllık olarak faturalandırılmasını seçerseniz ayda 4 dolar) ödersiniz, listeleme veya işlem ücreti ödemezsiniz ve aylık olarak elli kadar ürün satabilirsiniz.

Bu planla öğe başına dört fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Zibbet'in Pro Planı aylık 10 ABD dolarıdır (yıllık olarak fatura edilirse 8 dolar). Bu planla, listeleme veya işlem ücreti ödemezsiniz, sınırsız ürün satabilirsiniz ve ürün başına sekiz fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Sınırsız plan ile, ayda 20 dolar (yıllık olarak fatura edilirse ayda 16 dolar) yapabilirsiniz. Ücretler ve ödemeler Pro planındakiyle aynıdır, ancak tamamen özelleştirilebilir bir mağazanın ek avantajlarını, premium temalara erişmenizi ve tüm Zibbet marka markanızı mağazanızdan kaldırabilirsiniz.

Zibbet, dört kategoride satmanızı sağlar; el yapımı ürünler, vintage öğeler, güzel sanatlar ve el sanatları malzemeleri.

14. Sırtlan arabası

Hyena Cart öncelikle satışa el yapımı ürünler sunmaya odaklanıyor, ama aynı zamanda insanların el yapımı olmayan eşyaları da satmalarına izin veriyor.

Sadece dünya, çocuk ve aile dostu ürünler satıyorlar. Başka bir deyişle, yetişkin temalı bir şey yok. Satışa başlamak için ($ 10) 5 aylık bir aylık ücretle birlikte küçük bir kurulum ücreti vardır.

Hyena Cart ile listeleme veya komisyon ücreti yoktur. Ayrıca, işinizden ara vermeniz gerekiyorsa, aylık 5 ABD Doları tutarındaki ücreti 6 aya kadar ödemeyi kesebilirsiniz.

Ancak ücretinizi altı aydan fazla ödemezseniz, mağaza "etkin değil" etiketini alır ve alışveriş yapan kişiler mağazanızdan alışveriş yapamaz.

15. Bunu Yapabilirsiniz

Yapabilirsin Bu, şu ana kadar bahsettiğimiz diğer el sanatları satan sitelerden, gerçek el sanatlarınızı satmadığınızdan biraz farklı çalışıyor; Bunun yerine, belirli bir zanaat öğesini nasıl yapacağınıza dair PDF formu talimatı satarsınız.

Böylece, ürününüz sitemizde resmedildi ve insanlar kendileri nasıl yapılacağına dair talimatları satın alıyorlar. Bu, telif hakkını korumaya ilgi duymadığınız zanaat ürünlerinde biraz para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Bu sitedeki bir “yazar” olarak, Size Yapabilecekleriniz tarafından tüm satışların yüzde ellisi ödenir.

16. Alışveriş El Yapımı

Shop Handmade, el işlerini çevrimiçi olarak tanıtmanıza ve satmanıza yardımcı olan tamamen ücretsiz bir sitedir. Aylık ücret yok, liste ücreti yok ve komisyon yok.

Site, bir mağazayı beş dakika kadar kısa bir sürede açabileceğinizi ve istediğiniz kadar ürün satabileceğinizi söylüyor. El yapımı ürünler, reSupplies (nazikçe kullanılan el sanatları malzemeleri) ve hizmetler: El yapımı El Sanatları öğeleri üç kategoride satıyor.

Hizmetlerde, işçiliği ile doğrudan ilgili herhangi bir şey, işçiliği ile ilgili işçiliği araçları ve öğrenme araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir mağaza sahibi olarak siz de satışa katılmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca, ne kadar indirim yapmak istediğinize de karar verebilirsiniz.

Tüm satışlar PayPal ile anında ödenir.

Tasarımlarınızı Kendi Ürünlerinde Kullanan Siteler

El işlerini çevrimiçi satarak para kazanmak istiyorsanız, başka bir seçenek de, gerçek zanaatı satmak yerine online satış yapmak için tasarımlar yaratmaktır.

Bu seçenek grafik tasarımı için bir şövalye olan sanatçılar için en iyisidir. Sanatçı olarak siz bir tasarım yaratırsınız, aşağıdaki sitelere yüklersiniz ve kupa, tişört, yastık ve daha fazlası gibi ürünlerle ilgili tasarımınızı sunarlar.

İşte işçilere bu şekilde para kazanmalarını sağlayan sitelerin birkaçı.

17. CafePress

CafePress, tasarımcıların tasarımlarını sitenin sunduğu ürünlere yüklemelerini sağlar. CafePress'de bir satıcı olarak, tasarımınız üzerinde bir ürün satıldığı zaman bir komisyon alacaksınız. Aldığınız komisyon miktarı mağazanızda belirlediğiniz fiyatlandırma maliyetine dayanır.

18. Redbubble

Redbubble, CafePress'e benzer ve tasarımlarınızı tişörtler, kupalar, posterler, tampon çıkartmaları ve daha fazlası üzerinde satıyor.

Benzer şekilde, sanatçı olarak her ürüne marjı belirlemenizi sağlar. Ürünü yazdırır, teslim eder ve siz çekerken ve bir çek toplarken müşterileri idare ederler. Redbubble, her satış yaptığınızda size PayPal üzerinden ödeme gönderir.

19. Toplum 6

Toplum 6, CafePress ve Redbubble'a çok benzer bir şekilde çalışıyor ve tasarımınızı kendi sitelerine yüklüyorsunuz ve bu tasarımı, tanıttıkları ürünlere satarak, tüm ürünlerin nihai satışları konusunda size bir komisyon veriyorlar.

Toplum 6 ve diğerleri arasındaki ana fark, satıcı bazı ürünlerde telif miktarlarını belirlemek için satıcı olarak alırken, şirket diğer ürünlerde telif miktarlarını belirler.

Örneğin, satıcı, her tür çerçeveli sanat veya sanat baskısının fiyatlarını ve kârını belirlemek için siz alırsınız, ancak Toplum 6, diğer ürünler için seçebileceğiniz bir dizi telif miktarına sahiptir.

Bunun dışında, bu şirketin süreci, konuştuğumuz diğerlerine çok benziyor.

20. Kaşıkçık

Spoonflower, tasarımlarınızı kendi ürünlerine de yazdırmak için yüklemenize ve satmanıza izin verir, ancak sattıkları ürünler hediye paketi, duvar kağıdı ve kumaş ile sınırlıdır.

Herhangi bir ayda 3.000 $ değerinde ürün satıyorsanız, Spoonflower ile en az yüzde on ve yüzde on beşe kadar komisyon kazanırsınız. Kazanılan komisyonlar Spoonflower'dan ürün satın almak için kullanılabilir veya paranın PayPal hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz.

Vergiler Hakkında Bir Kelime

Serbest meslek sahibi olmanız ve bağımsız bir yüklenici olarak para kazanmanız durumunda (ki yukarıda belirtilen tüm sitelerde olduğu gibi), sizin tarafınızdan belirlenen minimum bir eşik miktarına ulaştığınızda tüm kazançlarınızı işinizden rapor etmeniz gerekecektir. IRS.

Bu sebeple, seneye ait gelir eksi masraflarını hesapladıktan sonra borcunu ödediğin vergileri ödemek için bir tasarruf hesabında kazandığın paranın bir kısmını (en az% 25 tavsiye ederim) ayırmak önemlidir.

Ürünlerinizi Pazarlama

El sanatları satışlarında başarının bir diğer önemli parçası da ürünlerinizi pazarlamaktır. İnsanların tasarımlarınızı İnternet'te tesadüfen bulmasını beklemek, saman yığınında iğne bulmak gibidir.

Ürünlerinizi pazarlamanın bir yolu, zanaat site deposu URL'lerinizi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanız ve Facebook, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya sitelerinde ürünlerinize bağlantılar paylaşmanızdır.

İnsanlara ne tür el sanatları sunduğunuz hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın ve satışlarınızı katlanarak artırma şansınızı artırabilirsiniz.

El sanatları tasarımları veya el işi ürünleri yaratmak için bir yeteneğiniz varsa ve insanların yaptığınız tasarımları satın almanın keyfini çıkarabileceğini düşünürseniz, el sanatları veya el sanatları tasarımlarınızı burada belirtilen web sitelerinde satmak ekstra para kazanmanız için harika bir yol olabilir.

Yukarıdaki sitelerde herhangi bir zanaat ürünü veya grafik tasarım sattın mı?

Videoyu izle: El işi satışı yapmak internetten nasıl para kazanabilirim

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız
Maliye

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız

Askerlik mesleğim boyunca sürekli olarak kısaltmalar ile çevrelenmiştim. Ordu onlar için kötü şöhret: APFT, MOPP, PMCS, AWOL. Bunlar var olan binlerce kişiden sadece bir avuç. Bazıları biliyorum. Çoğu yok. Sürekli olarak en çok neyin peşinde olduklarını araştırmak zorundaydım. Orduda kısaltmalar beklenirken, finansal hizmetler sektöründe ne kadar yaygın olacağını hayal bile edemedim.
Devamını Oku
En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey
Maliye

En iyi teklifi alıyor musun? Karşılaştırma Alışverişi Sırasında Dikkate Alınacak 5 Şey

İnternet ile ilgili en güzel şeylerden biri, tüketicilerin yan yana ürünlerini karşılaştırarak evden rahat alışveriş yapabilmeleridir. Sorun şu ki, en iyi anlaşmayı ararken genellikle bir ürünün fiyatına odaklanma hatasını yapıyoruz. Çevrimiçi alışveriş yaparken ya da yerel bir perakendecideki en iyi fiyatı elde etmekten daha fazlasını elde etmek için daha fazlası var.
Devamını Oku
Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?
Maliye

Bu Adam Kredi Puanını 200 Puanın Üzerinde Nasıl Arttı?

Tim T. her zaman finansal olarak sorumlu olmaktan gurur duymuştu. Faturalarını zamanında ödedi, borç bakiyelerine bir kapak tuttu ve yapabileceği yerde para biriktirdi. Ama bazen her zaman kontrolünüzde olmayan şeyler olur. Tim zorlu dönemlerden geçtikten sonra, korumak için çok sıkı bir şekilde çalıştığı kredi notu, kredi notları dünyasında “kötü” olarak nitelendirilen yaklaşık 500'e yakın bir düşüş gösterdi.
Devamını Oku
Kablo Olmadan İnternet Nasıl Gidilir?
Maliye

Kablo Olmadan İnternet Nasıl Gidilir?

Kabloyu kesip kesmemeye karar verirken insanların karşılaştıkları temel sorunlardan biri, kablolu TV aboneliğini iptal ederse, evden nasıl internete erişebilecekleridir. Pek çok kablo şirketi, kablolu TV ve sabit telefon abonelikleriyle İnternet erişimini bir araya getirdiğinden, bazen yalnızca İnternet erişimi sunan bir şirket bulmak zor olabilir.
Devamını Oku