">
Maliye

Nasıl Çalışır Bütçe Oluşturulur

Yakın bir zamanda bana “Bir bütçeyi nasıl bir araya getirebilirim?” Diye sormuştum. Bütçelemenin düz bir süreç olmadığı bendeydi. Bu, askıya almaya başlamak için deneme yanılma yanı sıra bazı açıklamaları da alır.

İlk bütçenizi oluşturmanın adımları:

1. Tüm Finansal Verilerinizi Toplayın

Buna, banka masrafları, kredi kartı beyanları veya aylık harcamalarınızı ve gelirinizi gösteren başka herhangi bir evrak dahildir. Gayri nakdi harcamalarımızı takip etmek için Mint.com adında bir çevrimiçi hizmet kullanıyoruz. Tüm finansal hesaplarınızı tek bir sayfaya bağlayan ücretsiz bir hizmettir, böylece tüm finansal resminizi tek bir sayfada görebilirsiniz. Bu, esprili bir ayrıntıyı espriden çıkarır. Tüm araç masraflarımı bir aylığına biriktirmek yerine, Mint bu alımları benim için otomatik olarak sınıflandırır. Tek yapmam gereken içeri girip doğru sınıflandırıldığından emin olmak.

2. Tüm Gelir ve Gider Kalemlerinizi Eklemeye Başlayın

Tüm öğelerinizi elle eklediğinizde veya bir yazılım programının sizin için yapmasını sağladığınızda, bütçenizin zayıf bölgelerini bu şekilde açıklamaya başlayabilirsiniz. Örneğin, bakkal masraflarınızı ekleyebilir ve markete 700 $ / ay harcadığınızı fark edebilirsiniz. Tasarruf etmek, borç ödemek veya yatırım yapmak için ayda 300 dolarlık bir ekstra para arıyorsanız, bu sizin mali hedeflerinizi gerçekleştirmek için geri çekebileceğiniz bir alan olacaktır. Bu nedenle, her bir kategori için bütçe yüzdelerinizin de aynı düzeyde olduğundan emin olmak için bütçenize uygun bir çizgi haline gelmek isteyeceksiniz.

3. Bir Kağıt Kağıdına Bu Toplamları Girin

Kim ve ben borcumuzu ödediğimizde kullandığımız şey, Finansal Gameplan formunu aramaktan hoşlandığım şeydi. Bu formda 3 sekme var. İlk sekme, elektronik tabloyu nasıl kullanacağınız ile ilgili talimatlardır. İkincisi, verilerin çoğunu gireceğiniz gerçek Finansal GamePlan formudur. Üçüncü sekme, bakkal, araç / gaz vb. Gibi bir kategorinin ayrıntılı giderlerini girebileceğiniz yerdir. 2 sekmesinde, belirli bir kategoride harcadığınız aylık tutarı belirleyeceksiniz. Aynı zamanda geliriniz için de aynısını yapmalısınız. Eğer ayda iki kez ödeme yaparsanız, maaşınıza bakın ve eve dönüş sürenizi katlayın 2. Örneğin, eve dönüş ücretiniz iki haftada bir 1.000 $ ise, o zaman koyduğunuz aylık geliriniz 2,000 $ (1.000 x 2) olur. .

4. Bütçe Sürecinizde Eşinizi veya Önemli Birini Dahil Edin

Bu, bir bütçe yapmanın en önemli yönlerinden biridir. Eşiniz bütçeleme sürecine dahil değilse, her ay daha fazla harcamaları çok kolay olacaktır. Eşinizle oturun ve bir çift her bir kategori için bütçenizi belirleyeceğiniz miktara karar verin. Daha fazla harcamak isteyecekleri alanlar olacak, bu yüzden esnek olun. Amaç mümkün olduğu kadar az yaşamak değil. Hem siz hem de eşiniz için işe yarayan ve finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan bir bütçeye sahip olmak istersiniz. Bu süreçte size yardımcı olmak için Çiftler Kılavuzumuzu İndirin.

5. Hedeflerinizi Akılda Tutun

Kendinize şunu sorun: “maddi olarak ne elde etmek istiyoruz?” Bir acil yardım fonu mu istiyorsunuz? Belki de çocuk kolejiniz için tasarruf etmek istersiniz veya belki de emeklilik için daha fazla yatırım yapmak istersiniz. Bütçede bulunduğunuzda, bu hedefler “Neden” in ilk sırada bir tane yaptığınızı hatırlamanıza yardımcı olur.

Daha çok görsel öğrenen misiniz? Bütçeleme süreci konusunda size yardımcı olacak bir video.

10 Dakikada veya Daha Az Bir Bütçe Nasıl Oluşturulur?

Bütçeleme hakkında daha fazla sorunuz mu var? Buraya tıklayarak bana sor.

Videoyu izle: Aile bütçesi nasıl yapılır?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ülke Çapında Pet Sigorta İncelemesi
Maliye

Ülke Çapında Pet Sigorta İncelemesi

Ülke çapında evcil hayvan sigortası, köpekler, kediler ve diğer hayvanlar için çalışan birkaç farklı evcil hayvan sigortası planı sunmaktadır. Temel katastrofik kapsamı veya sağlık bakımı ve rutin tıbbi bakım için de ödeme yapan bir politika satın almayı tercih edebilirsiniz. Genel olarak, bu şirket zaten sigorta dünyasında bilinir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bu çift, bir kampçıda yaşayarak 11 ay içinde 50,000 dolarlık borcu nasıl karşıladı?"/>
Maliye

Bu çift, bir kampçıda yaşayarak 11 ay içinde 50,000 dolarlık borcu nasıl karşıladı?

Borç içinde boğulduğumuz uzun zaman önceydi. Eğer bizim gibi bir şeyseniz, muhtemelen koleje gittiniz ve muhtemelen bunun üzerinde bir konut kredisi olmasa bile bir çeşit araç krediniz var demektir. 50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Eşim ve ben 2014 yılında evlendiğimizde, öğrenci kredileri, arabalar ve çeşitli tıbbi harcamalardan yaklaşık 50.000 dolar borç aldık.
Devamını Oku
12 Paranın Yanında Para Kazanmaya Başlayan Hustles
Maliye

12 Paranın Yanında Para Kazanmaya Başlayan Hustles

18 ay içinde 52.000 $ 'lık borcunu ödediğimiz zaman, ekstra para kazanmaya yardımcı olmak için bir yan acele bulmak çok büyük oldu. Sonunda, blog yazmanın benim yankıları geleneksel 9'dan 5'e kadar olan işi aştı. Bir şey yapmanın en güzel yanı, hemen hemen herkes için seçenekler var. Fiziksel ya da finansal durumunuz ne olursa olsun, bazı parayı getirmek için taraftaki hustle'leri kullanma konusunda ciddi engeller yoktur.
Devamını Oku
En İyi Online Hesapları Kontrol Etme
Maliye

En İyi Online Hesapları Kontrol Etme

Reklam Açıklaması Teknolojimiz ve paranın giderek artan dijital yapısı sayesinde, bankanızı ücretsiz bir online kontrol hesabı ile yapmak mümkündür - belirli bir coğrafi bölgeye bağlı bir şube yerine yürümeye gerek yoktur. Ayrıca, pek çok çevrimiçi hesap, ilgi çeken çek hesapları da dahil olmak üzere geleneksel tuğla ve harç bankalarında bulamayacağınız avantajlar sunar.
Devamını Oku