Maliye

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri

Serbest meslek ve emeklilik söz konusu olduğunda, mitler ve yanlış kavramlar boldur. Neyse ki, kendi hesabına çalışan işçiler için en popüler emeklilik seçeneklerinden bazılarına dair detaylarım var. Bugünkü yazı, bağımsız çalışan olduğunuzda emeklilik katkılarını nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda bir okuyucu sorusuna verilen bir yanıttır.

Reader Shane sorar:

“Serbest meslek sahibi olduğum için 401 (k) sahibi olma lüksüne sahip değilim. Her sene en fazla miktara katkıda bulunduğum bir Roth'um var. Sorum şu, bana daha iyi bir getiri sağlayacak geleceğe para koyabileceğim başka yollar var mı? ”

Kendi Emekli İşçiler İçin En İyi Emeklilik Seçenekleri Çalışıyor?

İlk olarak, bu herhangi bir serbest çalışan birey için sormak için akıllı bir sorudur. Emekli işçiler emeklilik söz konusu olduğunda büyük ölçüde kendi başlarına olduklarından, bacağın işine girmek çok önemlidir.

Dışarıdaki tüm serbest çalışanlar için, dinle. Serbest meslek sahibi olduğum için senin yanındayım. Açıklamak istediğim yol tam yol Kendi emeklilik birikimlerimi güvence altına aldım.

Shane'nin bahsettiği gibi, bir Roth IRA'sı zaten var. Serbest meslek sahibi olsanız veya başka biri için çalışıyorsanız, uygun olduğunuz sürece bir Roth IRA'ya yatırım yapmak akıllıca olacaktır. Tabii ki geleneksel IRA'yı da düşünebilirsiniz. Her iki hesapta da, serbest meslek sahibi olup olmamanıza veya başka biri için çalışıyor olmanıza katkıda bulunabilirsiniz. Ve eğer geleneksel bir işveren için çalışıyorsanız, her iki hesaba da katkıda bulunabilirsiniz. ek olarak Geleneksel 401 (k) planınıza koyduğunuz para.

Ama hangi hesabı seçmelisin?

Eğer daha gençsen, kesinlikle Roth IRA'ya doğru çekilirdim.

Niye ya? Çünkü hepimiz vergisiz parayı seviyoruz.

Roth IRA ile ilgili havalı şey şu ki, vergi sonrası dolarlara katkıda bulunabiliyor ve daha sonra vergiden muaf çekilmelerin tadını çıkarabiliyorsunuz. Doğru; kurtarmaya başladığınızda, Roth IRA fonlarınız vergisiz olarak büyür ve emeklilikte para almaya başladığınızda vergi ödemek zorunda kalmazsınız.

Çok tatlı, ha?

Hangi tür IRA'yı seçerseniz seçin, 2016'da her iki hesap için de 5,500 $ 'a kadar para kazanabilirsiniz. Bu kapak genellikle her iki yılda bir arttığından, emeklilik planlarınızı yürütürken güncellemeler için IRS ile kontrol etmelisiniz.

İlgili:

  • 2016'da Roth IRA Kuralları ve Katkı Sınırları

Şimdi, 5.500 $ fena değil, ama her yıl geleneksel veya Roth IRA'ya koyabileceğiniz en büyük şey budur. Daha fazla para kazanıyor ve daha fazla katkıda bulunmak istiyorsanız, emeklilik için kendi tasarrufunuz için ek yollar aramanız gerekiyor.

Seçenek 1: SEP IRA'yı düşünün

Serbest meslek sahibi olarak benimsediğim ilk seçenek SEP IRA olarak adlandırılır. Merak ediyorsanız, “SEP” basitleştirilmiş emeklilik maaşı anlamına gelir.

SEP IRA ile, toplam tazminatınızın yüzde 25'ine kadar olan kısmını yıllık 53.000 $ 'lık bir kapatacaksınız. Çok para kazanıyorsanız, bu sizin vergilerinizde tasarruf edebileceğiniz ve ödediğiniz büyük bir miktar paradır. Ve kendiniz için çalıştığınız için bir işveren maçı almanıza rağmen, bu, bulmayı umduğunuz 401 (k) için en yakın şeydir.

En iyi yanı, SEP IRA, ERISA tarafından yönetilen bir hesap değildir. Bunun anlamı, zaman içinde bu hesaba katkıda bulunmak için çok fazla kafa karıştırıcı evrak dosyalamak zorunda değilsiniz. Daha da iyisi, ERISA standartlarına uymak için ek bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Bir Roth IRA'da emekliye ayrılmaya başladığım zaman, SEP IRA, daha fazla para kazanmaya başladığımda dikkatimi çeken bir hesap. Sadece SEP IRA'nın kurulumu ve kullanımı kolay değil, aynı zamanda maliyetler de az.

Seçenek 2: Solo 401'i düşünün (k)

Toplam tazminatınızın yüzde 25'inden fazlasını yapabileceğiniz noktadaysanız, Solo 401 (k) yerine her zaman düşünebilirsiniz. Tipik olarak, serbest meslek sahibi olmanız veya bu hesaptan yararlanmak için başka bir iş ortağına sahip olmanız gerekir.

Solo 401 (k) ile, maaşınızın ilk 18.000 $ 'ını bu hesaba 2016 yılında erteleyebilirsiniz. Bu ilk miktarın ötesinde, toplam kazanç limitiniz 53.000 $ olan iş kazançlarınızın yüzde 20-25'ine katkıda bulunabilirsiniz.

Kazanç ölçeğinin yüksek ucunda iseniz, Solo 401 (k) daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Günün sonunda, Solo 401 (k) kullanımıyla ilgili güzel şeylerden biri bu. Yüksek kazançlıysanız, bu hesap, vergiden avantajlı bir şekilde emekliliğinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Yalnız Solo 401'in (k) olumsuz tarafı, bunun ERISA tarafından yönetilen bir plan olmasıdır. Büyük ve büyük, bu daha fazla evrak doldurmak zorunda kalacağı anlamına gelir. Her yıl, gelirinizi ve katkılarınızı IRS ile listeleyen belirli formları dosyalamayı bekleyebilirsiniz. Bunun anlamı da, bu evrakı sizin adınıza dosyalamak için bir ücret ödemeniz gerekebilir. Planınızı oluşturmak ve bunu yönetmek için birisine ödeme yapmak için yılda 500 - 1,500 ABD doları arasında harcama yapabilirsiniz.

Basit olarak, bir Solo 401 (k) uzun vadede daha fazla çalışmaya mal olabilir. Zaman içinde daha fazla tasarruf etmenizi sağladığı için buna değer olabilir, ancak formları doldururken harcanan ekstra maliyetler ve zaman dikkat çekicidir.

Shane ne yapmalı?

Shane'in bu soruyla yazdığı gerçeğini çok seviyorum ve doğru yolda olduğuna gerçekten inanıyorum. Ben onun yerinde olsaydım, Önce bir SEP IRA'ya bakmaya başlarım. Düşük işletme maliyetleri ve gelirinin yüzde 25'ine kadar katkıda bulunma yeteneği ile Shane bu planı tamamen yeterli bulabilir.

Geliri daha fazla katkıda bulunmak istediği noktaya kadar büyürse, Shane de Solo 401'i (k) düşünebilirdi. Bu plan biraz daha fazla ayak işi ve daha yüksek devam eden maliyetler gerektirir, ancak karşılığında katkılarda daha yüksek sınırlar sunar.

Günün sonunda, bir kişi için en iyi plan bir sonraki ile aynı değildir. Ne kadar tasarruf etmek istediğimize ve ihtiyaçlarımız için en uygun planın hangisi olduğuna hepimiz karar vermeliyiz.

Good Financial Cents topluluğunun bir üyesiyseniz ve bir sorunuz varsa, bize e-posta gönderdiğinizden emin olun. Okuyucu sorunuzu bir blog yayına veya videoya dönüştürmeyi çok isterim. Bu nedenle, ulaşmaktan çekinmeyin!

Serbest meslek sahibi olarak emeklilik için nasıl tasarruf edersiniz? Bu hesaplardan birini kullanıyor musunuz? Neden ya da neden olmasın?

Videoyu izle: Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah - Bölüm 1335 - 11 Şubat 2014

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Frugal İnsanların 10 Alışkanlığı ve Buna Değer mi?
Maliye

Frugal İnsanların 10 Alışkanlığı ve Buna Değer mi?

Birçok insan bugünlerde nezakete yöneliyor gibi görünüyor. Büyük Buhran sırasında, meyveli bir yaşam tarzı haline gelmek zorundaydı. Birçok insanın para biriktirmek için yaptıkları eylemler, günümüz dünyasında genellikle çılgın kabul edilir. Yüzde yirmi beş işsizlik ve yüzde 50'ye yaklaşan haciz oranı sırasında insanlar para biriktirmek için ellerinden geleni yaptılar.
Devamını Oku
Ebay'da Para Satışı Yapın
Maliye

Ebay'da Para Satışı Yapın

İnternetten satış yapmak, ekstra para kazanmak için iyi bir yoldur. Geçtiğimiz hafta sonu 5 $ 'lık bir bahçe satışında bir Modem / Router aldım ve eBay'de 60 dolara sattım. Eğer bu tür bir kâr marjını seviyorsanız, internette satış yaparken dikkat etmeniz gereken 5 şey şunlardır: 1. Ebay'de Satış Yaparken Bilmeniz Gerekenler ile Sopa Eğer tanıdık olduğunuz öğeleri arayın.
Devamını Oku
Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın
Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir. Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.
Devamını Oku
4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli
Maliye

4 Bu Genç Aile Nasıl Borç 40.000 $ Off Ücretli

Bugün, kocasıyla birlikte on binlerce doların borcunu ödeyen Sarah'dan borç başarı hikayesini paylaşıyoruz! Bize biraz kendinden bahsedin Hi! Benim adım Sarah ve ben bir eşim ve evden çalışan bir anne ve iki küçük kızım, 2 ve 1 yaşlarım var. Kişisel finansmanı ve para kazanmayı veya tasarruf etmeyi içeren her şeyi seviyorum!
Devamını Oku