Maliye

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri

Serbest meslek ve emeklilik söz konusu olduğunda, mitler ve yanlış kavramlar boldur. Neyse ki, kendi hesabına çalışan işçiler için en popüler emeklilik seçeneklerinden bazılarına dair detaylarım var. Bugünkü yazı, bağımsız çalışan olduğunuzda emeklilik katkılarını nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda bir okuyucu sorusuna verilen bir yanıttır.

Reader Shane sorar:

“Serbest meslek sahibi olduğum için 401 (k) sahibi olma lüksüne sahip değilim. Her sene en fazla miktara katkıda bulunduğum bir Roth'um var. Sorum şu, bana daha iyi bir getiri sağlayacak geleceğe para koyabileceğim başka yollar var mı? ”

Kendi Emekli İşçiler İçin En İyi Emeklilik Seçenekleri Çalışıyor?

İlk olarak, bu herhangi bir serbest çalışan birey için sormak için akıllı bir sorudur. Emekli işçiler emeklilik söz konusu olduğunda büyük ölçüde kendi başlarına olduklarından, bacağın işine girmek çok önemlidir.

Dışarıdaki tüm serbest çalışanlar için, dinle. Serbest meslek sahibi olduğum için senin yanındayım. Açıklamak istediğim yol tam yol Kendi emeklilik birikimlerimi güvence altına aldım.

Shane'nin bahsettiği gibi, bir Roth IRA'sı zaten var. Serbest meslek sahibi olsanız veya başka biri için çalışıyorsanız, uygun olduğunuz sürece bir Roth IRA'ya yatırım yapmak akıllıca olacaktır. Tabii ki geleneksel IRA'yı da düşünebilirsiniz. Her iki hesapta da, serbest meslek sahibi olup olmamanıza veya başka biri için çalışıyor olmanıza katkıda bulunabilirsiniz. Ve eğer geleneksel bir işveren için çalışıyorsanız, her iki hesaba da katkıda bulunabilirsiniz. ek olarak Geleneksel 401 (k) planınıza koyduğunuz para.

Ama hangi hesabı seçmelisin?

Eğer daha gençsen, kesinlikle Roth IRA'ya doğru çekilirdim.

Niye ya? Çünkü hepimiz vergisiz parayı seviyoruz.

Roth IRA ile ilgili havalı şey şu ki, vergi sonrası dolarlara katkıda bulunabiliyor ve daha sonra vergiden muaf çekilmelerin tadını çıkarabiliyorsunuz. Doğru; kurtarmaya başladığınızda, Roth IRA fonlarınız vergisiz olarak büyür ve emeklilikte para almaya başladığınızda vergi ödemek zorunda kalmazsınız.

Çok tatlı, ha?

Hangi tür IRA'yı seçerseniz seçin, 2016'da her iki hesap için de 5,500 $ 'a kadar para kazanabilirsiniz. Bu kapak genellikle her iki yılda bir arttığından, emeklilik planlarınızı yürütürken güncellemeler için IRS ile kontrol etmelisiniz.

İlgili:

  • 2016'da Roth IRA Kuralları ve Katkı Sınırları

Şimdi, 5.500 $ fena değil, ama her yıl geleneksel veya Roth IRA'ya koyabileceğiniz en büyük şey budur. Daha fazla para kazanıyor ve daha fazla katkıda bulunmak istiyorsanız, emeklilik için kendi tasarrufunuz için ek yollar aramanız gerekiyor.

Seçenek 1: SEP IRA'yı düşünün

Serbest meslek sahibi olarak benimsediğim ilk seçenek SEP IRA olarak adlandırılır. Merak ediyorsanız, “SEP” basitleştirilmiş emeklilik maaşı anlamına gelir.

SEP IRA ile, toplam tazminatınızın yüzde 25'ine kadar olan kısmını yıllık 53.000 $ 'lık bir kapatacaksınız. Çok para kazanıyorsanız, bu sizin vergilerinizde tasarruf edebileceğiniz ve ödediğiniz büyük bir miktar paradır. Ve kendiniz için çalıştığınız için bir işveren maçı almanıza rağmen, bu, bulmayı umduğunuz 401 (k) için en yakın şeydir.

En iyi yanı, SEP IRA, ERISA tarafından yönetilen bir hesap değildir. Bunun anlamı, zaman içinde bu hesaba katkıda bulunmak için çok fazla kafa karıştırıcı evrak dosyalamak zorunda değilsiniz. Daha da iyisi, ERISA standartlarına uymak için ek bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Bir Roth IRA'da emekliye ayrılmaya başladığım zaman, SEP IRA, daha fazla para kazanmaya başladığımda dikkatimi çeken bir hesap. Sadece SEP IRA'nın kurulumu ve kullanımı kolay değil, aynı zamanda maliyetler de az.

Seçenek 2: Solo 401'i düşünün (k)

Toplam tazminatınızın yüzde 25'inden fazlasını yapabileceğiniz noktadaysanız, Solo 401 (k) yerine her zaman düşünebilirsiniz. Tipik olarak, serbest meslek sahibi olmanız veya bu hesaptan yararlanmak için başka bir iş ortağına sahip olmanız gerekir.

Solo 401 (k) ile, maaşınızın ilk 18.000 $ 'ını bu hesaba 2016 yılında erteleyebilirsiniz. Bu ilk miktarın ötesinde, toplam kazanç limitiniz 53.000 $ olan iş kazançlarınızın yüzde 20-25'ine katkıda bulunabilirsiniz.

Kazanç ölçeğinin yüksek ucunda iseniz, Solo 401 (k) daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Günün sonunda, Solo 401 (k) kullanımıyla ilgili güzel şeylerden biri bu. Yüksek kazançlıysanız, bu hesap, vergiden avantajlı bir şekilde emekliliğinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Yalnız Solo 401'in (k) olumsuz tarafı, bunun ERISA tarafından yönetilen bir plan olmasıdır. Büyük ve büyük, bu daha fazla evrak doldurmak zorunda kalacağı anlamına gelir. Her yıl, gelirinizi ve katkılarınızı IRS ile listeleyen belirli formları dosyalamayı bekleyebilirsiniz. Bunun anlamı da, bu evrakı sizin adınıza dosyalamak için bir ücret ödemeniz gerekebilir. Planınızı oluşturmak ve bunu yönetmek için birisine ödeme yapmak için yılda 500 - 1,500 ABD doları arasında harcama yapabilirsiniz.

Basit olarak, bir Solo 401 (k) uzun vadede daha fazla çalışmaya mal olabilir. Zaman içinde daha fazla tasarruf etmenizi sağladığı için buna değer olabilir, ancak formları doldururken harcanan ekstra maliyetler ve zaman dikkat çekicidir.

Shane ne yapmalı?

Shane'in bu soruyla yazdığı gerçeğini çok seviyorum ve doğru yolda olduğuna gerçekten inanıyorum. Ben onun yerinde olsaydım, Önce bir SEP IRA'ya bakmaya başlarım. Düşük işletme maliyetleri ve gelirinin yüzde 25'ine kadar katkıda bulunma yeteneği ile Shane bu planı tamamen yeterli bulabilir.

Geliri daha fazla katkıda bulunmak istediği noktaya kadar büyürse, Shane de Solo 401'i (k) düşünebilirdi. Bu plan biraz daha fazla ayak işi ve daha yüksek devam eden maliyetler gerektirir, ancak karşılığında katkılarda daha yüksek sınırlar sunar.

Günün sonunda, bir kişi için en iyi plan bir sonraki ile aynı değildir. Ne kadar tasarruf etmek istediğimize ve ihtiyaçlarımız için en uygun planın hangisi olduğuna hepimiz karar vermeliyiz.

Good Financial Cents topluluğunun bir üyesiyseniz ve bir sorunuz varsa, bize e-posta gönderdiğinizden emin olun. Okuyucu sorunuzu bir blog yayına veya videoya dönüştürmeyi çok isterim. Bu nedenle, ulaşmaktan çekinmeyin!

Serbest meslek sahibi olarak emeklilik için nasıl tasarruf edersiniz? Bu hesaplardan birini kullanıyor musunuz? Neden ya da neden olmasın?

Videoyu izle: Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah - Bölüm 1335 - 11 Şubat 2014

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)"/>
Maliye

Kablo Olmadan Yerel Televizyon Nasıl İzlenir (veya Uydu)

Televizyon izlemek pahalı olabilir. Kablo TV paketleri, çok temel paketler için 40 $ veya üzeri fiyattan kapsamlı paketler için 150 $ + 'ya kadar. Büyük bir kablo veya uydu TV paketi, ortalama bütçede gerçekten bir iş yapabilir. Sonuç olarak, insanlar genellikle kablo olmadan yerel TV izleme yollarını ararlar.
Devamını Oku
2018'de Ödenen 27 En İyi Anket Uygulaması
Maliye

2018'de Ödenen 27 En İyi Anket Uygulaması

Telefonunuzdan para kazanmanın en kolay yollarından biri hangisidir? Çevrimiçi anketler. Düzinelerce site size nakit veya hediye kartıyla ödeme yapan ücretli anketler sunmaktadır. Diğer birçok çevrimiçi mağaza, alışveriş girişlerinizle ilgili olarak piyango girişine ilişkin görüşünüze ilişkin fikirlerinizi sormaktadır. En iyi anket uygulamalarını kullanmak, zamanınızdan en fazla para kazanmanızı sağlar ve 15 dakika veya daha kısa sürede para kazanmak istiyorsanız bir göz atmaya değer.
Devamını Oku
GFC TV Ep 003: Gerçekte Ne Kadar Harcama Yaptığınızı Biliyor musunuz?
Maliye

GFC TV Ep 003: Gerçekte Ne Kadar Harcama Yaptığınızı Biliyor musunuz?

66 yaşındaki bir yatırımcı ve emekli paramedik olan Jim, bir şey ödüyordu biliyordu, ama ne olduğundan emin değildi. Böylece başka bir finansal danışmana geçmeye ve bazı cevaplar almaya çalıştı. Neden hiç kimsenin ilk etapta hiç kimseye sormadığını; Açıkçası, onun da ötesindeydi. Ama sonunda soruyu sormak için ona geldi: “Yatırım hesaplarıma ne kadar ödeme yapıyorum?
Devamını Oku
Bankacılar Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Bankacılar Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaptıysanız, uygun türde ve kapsam miktarına sahip olup olmadığınızı belirlemek için göz önünde bulundurulması gereken bazı temel değişkenler olduğunu bilirsiniz. Örneğin, politikanızın gelirlerinin ne kadar olacağının bilinmesi yararlı olabilir; zira sevgililerinizi mali bir yükle ya da aşırı sigortayla bırakmak istemezsiniz ve ihtiyaç duyduğunuzdan fazla ödeme yaparsınız.
Devamını Oku