Maliye

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?

Aşağıdaki gönderi, Capital One®'dan GM BuyPower Card tarafından desteklendi. Tüm görüşlerim, kendi başıma ve bir başkası tarafından yönetilmiyor. GM BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için tıklayın İşte.

Mandy ve ben yıllar önce “hayalinizdeki evi” inşa ettiğimizde, sonsuza kadar orada kalacağımızı düşündük.

Fakat hepimiz hayatın beklenmedik zamanlarda bazen nasıl değiştiğini biliyoruz.

Yeterince delice, Mandy ve birkaç ay önce birkaç saat önce Nashville, Tennessee'ye taşınmak için cesur ve heyecan verici bir karar verdik.

Bu bizim için büyük bir hamle oldu çünkü en son taşındığımız yer eski evimizden sadece iki kilometre uzakta oldu.

Bu sefer, 3.5 saat uzaklıkta hareket ettik - ve dört çocuğumuz vardı!

Ülkenin dört bir yanına çocukları taşımak için yeterince zor, ama 12 yaşından büyükler için evlendikten sonra aldığınız şeylerin miktarı kesinlikle delidir. Ve ben kendi hesabına çalıştığım ve yeniden taşınmak için bana ödeme yapan bir şirketim olmadığı için, ailemizi ve bizim “eşyalarımızı” taşıma masrafları doğrudan bize düştü.

Yeni evimiz inşa edilene kadar Nashville kiralık evimize yerleştiğimizi bildirmekten mutlu olurken, destansı hareketlerimizde para biriktirdiğimiz bazı yolları paylaşmak istedim.

Ailemizi Illinois'den Nashville, Tennessee'ye taşıdıkça kullandığımız en büyük tasarruf stratejileri: 

# 1: Her şeyi temizle.

Ne kadar çok şeyden bahsetmiştim? Her ne kadar bizler bir hazineyi harcamazsak ve bir ton harcamamıza rağmen, eviniz büyüdükçe daha çok şey biriktirmek doğaldır ve çocuk sahibi olmaya başlarsınız.

Ve güven bana, ne kadar eşya taşıdığınızı bile fark edemezsiniz ve her çekmeceyi, dolabı ve dolapları eşyalarla doluyor. O noktada, bir seçeneğin var. Hepsini toplayabilir ve yanınıza alabilir ya da gerçekten istemediğiniz şeylerden kurtulabilirsiniz.

Hareket ettiğimizi fark ettikten sonra, artık istemediğimiz kıyafet, oyuncak, oyun, mobilya ve diğer ekstra eşyalardan kurtulmanın korkunç görevini başlattık.

Bu harikaydı çünkü topluluğa değerli bir hayır kurumu katkıda bulunmamıza yardım etti, çünkü taşınmazlar için eşyalarımızı yıkmamıza yardım etti. Ve hepimizin bildiği gibi, taşımanız gereken daha az şey, işlerini yapmak için hamleyi ödemek zorunda kalmazsınız. 

# 2: Hareketli şirketler arasında en iyi değer için alışveriş yaptık.

Nakliyecilerden bahsetmişken, kesinlikle bu hareket için profesyonel yardım almamız gerekiyordu. En son taşındığımız zaman, hareketli bir kamyon kiraladık ve birkaç yolculuk yaptık. Bu hareketin uzaklığı nedeniyle - ve aslında dört çocuğumuz ve daha çok şeyimiz var - bu sefer DIY rotasına gitmenin bir yolu yoktu.

Çok fazla harcamak istemediğimizden, en iyi fırsatı bulmak için etrafa dolandık. Sadece ulusal hareket eden şirketleri değil, yerel ve bölgesel şirketleri de aradık.

En yüksek fiyat ve en düşük arasındaki fark 3,000 $ 'dan fazla olduğu için, şirketleri ve seçenekleri karşılaştırmak için zaman ayırdım. Eğer yapmasaydık, 3.000 dolar ya da daha fazlasını kolayca yapabilirdik!

# 3: Ödül kredi kartlarından faydalanın.

Bu yılın başlarında ailem yeni bir GMC SUV'ye geçti. Satın almayla birlikte çok heyecanlandım çünkü ailem tüm ekipmanlarımızla tek bir araca son verdi.

Yaklaşan bir hareketiniz varsa, geleceğiniz için para biriktirmenin en iyi yolu, geleceğinizde size büyük bir bilet kaleminde kazanç sağlayan bir ödül kredi kartı bulmaktır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yeni bir araba satın almayı veya kiralamayı düşünüyorsanız, GM BuyPower Card'ı incelemeyi tavsiye ederim. Bu kredi kartı, Cardmembers'e her yıl kartınızda harcadığınız ilk 5.000 $ 'ındaki% 5 Kazançları ve% 2 Sınırsız Kazanç kazanmasını sağladığı için harikadır. Yeni bir Chevrolet, Buick, Cadillac veya GMC aracının satın alınması veya kiralanması için.

Ödüllerinizde bir süreliğine paranızı ödeyemezsiniz, ancak% 5'i (her yıl yeniden başlayacak olan) ilk 5.000 $ 'ındaki kazançlar ve bir sonraki yeni SUV'unuzda kullanmak için% 2'si sınırsız Kazanç, bir anlaşmadır.

4: Kendi ambalajınızı yapın.

Taşınma şirketleri size tüm eşyalarınızı kendiniz toplama veya işi yapmak için onlara ödeme yapma seçeneği sunar. Fiyat değişebilir, ama bizim için tüm eşyalarımızı paketlenmiş ve mühürlenmiş olan yaklaşık 40 $ 'lık bir kutu teklif edildi. Çılgın olan, kırılabilir yemekleri veya çocuğumuzun doldurulmuş hayvanlarını paketleyip paketlemedikleri dikkate alınmaksızın bedeli ödememişti.

Kendimizi ambalajlayarak, 2,000 dolar ile 3,000 dolar biriktirdiğimizi tahmin ediyorum. Bu sadece birkaç gün süren bir iş için bir ton para.

İster inanın ister inanmayın, bizim paketleme becerilerimiz bile daha inanılmaz indirimler elde etmemize yardımcı oldu. İşe aldığımız hareket eden şirket evimize geldiğinde, yaptığımız ilerlemeyle havaya uçuruldular.

İşin çoğunun zaten yapıldığı anlaşıldığından beri, aldığımız en düşük teklifin bize 1,200 dolarlık bir indirim verdiler.

# 5: Hareketli kutulardaki anlaşmaları arayın.

Eşyalarını kendin toplayacaksan, hareketli kutulara ihtiyacın olacak. Saklama depolarını donanım mağazalarından yaklaşık 3 $ karşılığında satın alabilirsiniz. Ancak, yeterince sert görünüyorsanız, kutular için bol miktarda ücretsiz kaynak bulunduğunu da görebilirsiniz.

Örneğin, yerel marketimizde bir kutu kutu vardı. Ödeme memuru ile hızlı bir görüşme yaptıktan sonra mağaza, atmayı planladıkları düzinelerce yüksek kaliteli kutu almamıza izin verdi.

# 6: Yeni komşularla bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullanın.

Taşınma kararını verdikten sonra, yeni mahallemizin kendi Facebook grubunun olduğunu çabucak öğrendik. Hareket etmemizden birkaç hafta önce, bize hangi uydu hizmetini kullanacağımıza, hangi spor salonlarının en iyi ve en iyi yemek yerlerine sahip olduğunu gösteren bir sürü insanla bağlantı kurabildik.Hatta birkaç ailemiz bize ilk haftamızda bir yemek getirmişti. Güney misafirperverliği hakkında konuşun.

Bu gruptan aldığımız bir başka büyük tasarruf da geçici kiralama evimize bağlantıydı. Kiralama durumumuzu anladığımızı düşünürken, mülk sahibinin çok fazla yardım etmeye istekli olmadığını gördük.

Kira, kısa vadeli bir kira için ayda 3,500 dolar olacaktı, ama taşınmadan önce iki ay ödemeye başlamamızı istediler.

Neyse ki, Facebook günü kurtardı! Mahallemizdeki Facebook grubu aracılığıyla, Nashville'e taşınmadan iki hafta önce bir çiftle bağlantı kurabildik. Şaşırtıcı bir şekilde, kısa vadeli bir kiralama yapmaya istekliydiler.

Sadece bu değil, aynı zamanda kira, düşündüğümüz diğer kiralamadan her ay 1.200 dolar daha ucuzdu. Gol!

Büyük Hareket

Bir dahaki sefere aileniz büyük bir hamle yapmaya karar verirse, kurtarabileceğiniz tüm farklı yolları düşünün. Alışveriş yaparak, yeni topluluğunuzla bağlantı kurarak ve ödüller kazanarak, yüzlerce hatta binlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Fandango Kolaylık Ücretinin Alınması İçin 4 Yasal Yol
Maliye

Fandango Kolaylık Ücretinin Alınması İçin 4 Yasal Yol

En büyük kızımın kendisi ve arkadaşları için Fandango aracılığıyla bilet satın aldığında, ben fiyata şok oldu! Birincisi, ilk eleme biletinin fiyatı vardı: 11.50 $ (açılış gecesinde Sonsuzluk Savaşı'nı görmek için HAD). En sevdiğimiz tiyatro için tipik bilet fiyatı bilet başına sadece 8,50 dolar, ancak prömiyerler farklı şekilde fiyatlandırılıyor.
Devamını Oku
Amerika'daki Ortalama Gelir, Sizin mi?
Maliye

Amerika'daki Ortalama Gelir, Sizin mi?

Sayım Bürosu tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, bir hane halkının, bir ailenin veya bir evde yaşayan insanların ne kadar para harcadığını gösteren ortalama hane geliri yükselmiştir. Her Eylül ayında (en son Eylül 2017'den itibaren) çıkan rapor, 2015 ve 2016 yıllarında ABD medyan hane gelirinde yüzde 3,2 artış gösterdi.
Devamını Oku
Yükselen Mortgage Oranlarına rağmen bir ev satın almak için 5 ipucu
Maliye

Yükselen Mortgage Oranlarına rağmen bir ev satın almak için 5 ipucu

Bir ev satın almak istiyorsun, ama ödeyebilirsin, çünkü mortgage oranları kademeli bir yükselmeye devam ediyor. Yükselen faiz oranları ve konut fiyatları arasında, bugün bir ev satın almak muhtemelen bir yıl öncesine göre size daha pahalıya mal olacaktır. İpotek oranları yavaşça artıyor olabilir, ancak bu ipuçlarını takip ederseniz, bugün bir ev satın almak için hala iyi bir zaman.
Devamını Oku