Yatırım

20'lerinize Nasıl Yatırım Yapılır?

20'li yaşlarındaysanız, bu makaleyi okuyorsunuz ve yatırım yapmak konusunda ciddi davranıyorsunuz, siz sallanıyorsunuz.

20'li yaşlarınızdayken para yatırmaya çalışıyorsanız ve bunu düzenli olarak yapıyorsanız, emekliliğinizin nasıl görüneceğini biliyor musunuz?

Tek kelimede: müthiş!

Yıllar içinde, bazı büyük yatırımlar yaptım ve bazı fakirler. Benden öğren. Ben orada yaptım.

Ama işte korkunç şey…

Finans alanında uzmanlaştım ve hatta hala mezun olduktan sonra yatırım konusunda çok az şey biliyordum.

Benim için bir finansal danışman olmaya zorlanmasaydım, 20'li yaşlara yatırım yapmaya başlayacağından emin değilim.

Aslında, çoğu arkadaşım yapmadı.

Aynı lame mazeretleri “daha ​​sonraya kadar bekleyeceğim” veya “şu an yatırım yapmak için yeterli yok” ya da “nereden başlayacağımı bilmiyorum” diye duydum. Motif Yatırım İncelememiz veya Ödünç Verme Kulübü İncelememiz gibi yatırım önerileri için harika değerlendirmelerimizden bazılarına göz atın.

Bu gönderiyi okuyorsanız, artık bu mazeretlerin arkasına saklanamazsınız.

Pişmanlık engerek mali bara içinde yumruklar önce başlama zamanı.

20'li yaşlarına nasıl yatırım yapacağınıza bakalım mı?

20'lerinize Yatırım Yapmadan Önce

20'li yaşlardaysanız ve yatırım yapmak istiyorsanız, doğru yönde düşünüyorsunuz.

Ancak, yatırım yapmaya başlamadan önce üstesinden gelmek için başka mali engelleriniz olabilir. Bu sensin meli Yatırım yapmaya başlamadan önce bazı finansal engelleri aşmak!

Finansal planlama adımlarıyla ilgili bazı ayrıntılara girmiştim. Ancak, hamurunuza yatırım yapmaya başlamadan önce, başarmanız gereken bazı önemli hedefleri özetleyelim.

Ve hey, eğer bu hedefleri henüz tamamlamadıysanız, endişelenme. Yalnız değilsin. 20 yaşlarındasın! Ne bekliyorsunuz?

Özgürlük Fonu

Ortak finansal tavsiye “acil fon” ya da “yağmurlu gün fonu” olduğunu gösterir.

Bir özgürlük fonu esasen aynı şeyi farklı olarak düşünmekle aynı şeydir.

Neden buna özgürlük fonu diyoruz?

Çünkü nakit rezervlerine sahip olmak, işinizden çok fazla ve stresli iseniz, çok ihtiyaç duyduğunuz bir tatili alma özgürlüğüne sahip olmanızı sağlar.

Size saygılarımla ya da katkılarınızla değer vermeyen korkunç bir patronunuz varsa, size yeni bir iş arama özgürlüğü verir.

Evinizden veya şehirinizden nefret ediyorsanız ve sıfırlama düğmesine basıp bir yerde yaşamayı denemek istiyorsanız, hareket etme özgürlüğü sağlar.

Özgürlükte bir güç var ve bu bir özgürlük fonu da tam olarak bu.

Dinle, acil bir durum varsa, acil masrafları ödemek için para almak istediğiniz son yerlerden biri yatırım hesaplarınızdır - özellikle de bir çökme durumundaysa.

Yatırım yaptığınız zaman, uzun vadede yatırım yapmalısınız. Yıl düşünün. Bir sonraki ayda ya da acil bir durumda iki paraya ihtiyacınız olmayacağını düşünmeyin.

Biliyorsunuz, çoğu zaman acil durumlar, geliş tarihlerine göre insanları uyarmaz. Sadece olurlar - ve mümkün olan en kötü zamanlarda olabilirler.

Yani, başlamadan önce, özgürlük fonu yerine geçin. Sekiz aylık harcamalar için ateş edin.

Borç

Bu bir biggie. Araba krediniz var mı? Öğrenci kredileri? Homing güvercin kredileri mi? Onları öde!

Borç, birçok yönden, bir twist ile anti-yatırım gibidir. Öyle ki ödeyeceksin.

Bu sen değilsin belki öderler. Sen irade öderler. Yatırımlar yukarı ve aşağı gider, ancak borç her zaman bir delik açar (en azından neye borçlusunuz, ve çoğu kez faizle).

İyi haber şu ki, öğrenci kredilerini ya da araç kredilerini ya da sahip olduğunuz her türlü krediyi ödemek, garantili bir geri dönüş ile yatırım yapmak gibi bir şey. Biraz borç para verdiğinizde, o paraya artık faiz ödemek zorunda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu güzel değil mi?

Öğrenci kredileri son zamanlarda büyük bir konudur. Tüm öğrenci kredilerini müşterek ebeveynlerle birlikte alan bir üniversite mezunu ile tanıştım. Şaşırtıcı bir şekilde endişeliydi, ama genel borcuna baktığımızda onun planını aldığını ve parasını ödediğini söyledi.

İpucu: Bu makalenin ilerleyen bölümlerinde, bu hedefleri gerçekleştirmek için paranızı bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları bulunmaktadır. Ama bekleyemezseniz, SoFi incelememize bir göz atın.

Şimdi yatırım zamanı (hayır, gerçekten yapmak)

Yukarıdaki hedefleri tamamladıktan sonra, sağlam para yönetimi becerileriniz var ve yatırım yapmak için biraz paranız var, yatırım zamanı, arkadaşım!

Ve gerçekten bunu yaptığını soruyorum. Sadece bu makaleyi okuma ve gitme, “Oh, bu güzel. Bunu bir gün alacağım. ”Hayır! Aslında, yatırım yap.

Bir an için ufukta gölgeli bir figür gördüğünüzü hayal edin. Sana yollarını yapıyorlar. Sen şaşı. İki kere al. 65 yaşındasın.

“Aptal olma” diyor gelecekteki kendin. “Şimdi yatırım yapın, ellerinizde zamanınız var.”

Kırışıklık yüzünüzde yazılı pişmanlığın görünümünü görüyorsunuz. O kişi olmak istemiyorsun.

Gelecekteki kendini dinle. Gelecek için tasarruf etmelisin. Neyse ki sana nasıl olduğunu göstereceğim.

20'lerinize Nasıl Yatırım Yapılır?

Yatırım yapmaya yeni başlıyorsanız, bir yatırım danışmanıyla yüz yüze yatırım yapmak için yeterli paranız olmayabilir. Sorun yok. Sana ne yapacağımı göstereceğim.

Hedef 1: Emekliliğe Ne Kadar İhtiyacınız Var?

İlk hedef, emeklilik için ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini belirlemektir. Bu denkleme giren, ancak bunlarla sınırlı olmayan çeşitli faktörler vardır:

  • Zaman içinde beklenen gelir
  • Zaman içinde beklenen katkılar
  • Zaman içinde beklenen vergi oranları
  • Beklenen piyasa iadeleri
  • Emeklilikte beklenen giderler

Liste uzayıp gidiyor dostum.Eğer paranız varsa, bir finansal planlamacı veya mali danışman ile oturun ve onlara düzenli olarak yatırım yapmanız gerektiğini düşündüklerini sorun. Bu rakamı sizin için anlamaya çalışan birine ödeme yapmaya değer.

Hedef 2: Emeklilik için nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenin

İkinci amaç, emeklilik için gerçekten nasıl tasarruf edeceğinizi anlamaktır. Belli görünüyor, ama içeride paranız yoksa, emekliye ayrıldığınızda veya bir piyangoyu kazanmadıkça, ancak bahislerimizi oraya koymayız, emeklilik için tasarruf olduğunda hiçbir yere varamayacaksınız.

20'li yaşlarındayken, muhtemelen fazla para kazanmıyorsun. Belki de asgari ücret mesleğiniz var ve bir kariyer için yeteneklerinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz. Belki 20'li yaşların sonlarındasınız ve kariyerinize başlamışsınızdır, ancak çok meşgulsünüz ve sorumluluklarınız maaş çekmeye maaş veriyor.

Dünyanın neresinde bu parayı emeklilik için biriktireceksin?

Aslında, sadece iki gerçekçi seçenek var: masraflarınızı azaltın veya gelirinizi arttırın. İkisini de keşfedelim.

Giderlerinizi Kesme

Bütçede değilseniz, muhtemelen çok fazla para harcıyorsunuz demektir. Dinle, sadece milyoner'ler ve benzerleri bir bütçeden vazgeçmeyi başarabilirler ve hatta muhtemelen bir ton hamur harcıyorlar.

Öyleyse, henüz bir bütçeniz yoksa, size birkaç öneri vereyim…

  • Öncelikle, en iyi (ve ücretsiz) çevrimiçi bütçeleme araçlarından bazılarına göz atın. Bazıları ile deney yapın. Sizin için neyin işe yaradığını görün.
  • İkincisi, bazı bütçelerin bazı nedenlerine bir göz atın. Yeni bütçenizi çalışırken, korkunç bütçelere neden olan bu özelliklerin bazılarından kaçındığınızdan emin olun. İlk etapta bu hakkı elde etmek için biraz araştırma yaparsanız zor yolu öğrenmek zorunda değilsiniz.
  • Üçüncüsü, bazı taktiksel bütçeleme yapmayı düşünün. Bu aşırı bütçeleme ve masrafları azaltma ve durumunuzu analiz etme konusunda daha stratejik olmanıza yardımcı olacaktır.

Harcamalarınızı esaslara indirdiyseniz, gelirinizi artırmaya bakma zamanı.

Gelirinizi Yükseltmek

Emeklilik için daha fazla para yatırmak için gelirinizi yükseltmeniz gerekebilir. 20'lerinize yatırım yapmanın güzel tarafı, “bileşik faiz” denen harika bir şey yüzünden, geleceğe doğru çok para harcamamanıza gerek olmamasıdır.

Unutmayın, her ay sadece birkaç yüz dolar daha fazla kazanıp paranızı geri alıp para yatırmak, yol boyunca sağlıklı bir emeklilik portföyüyle sonuçlanabilir.

İşte gelirinizi yükseltmek için birkaç öneri…

Öncelikle, sizi para kazanabilecek bazı yan hobilere bir göz atın. Bunların çoğu boş zamanlarınızda yapılabilir ve zaten bu hobilerin tadını çıkarırsanız, neden aynı anda onları yapıp biraz para kazanamazsınız?

İkinci olarak, kazançlarınızı otomatik pilotuma koymak için bazı pasif gelir fikirlerini keşfedin. Pasif yatırım harika bir fikir. Niye ya? Çünkü bir kez çalışıp sonsuza kadar kazanacağınız anlamına gelir - en azından uzun bir süre. Birçok iş, çalışmak, ücret almak, çalışmak ve ödeme almanızı gerektirir. Pasif gelir, iş demektir ve ödenir, ödenir ve tekrar ödenir.

Üçüncüsü, hızlı bir şekilde para kazanmak için fikirlerimi gözden geçirin. Biliyorsunuz, eğer bir çimdikte olursanız, 20'li yıllara yatırım yapmak için ihtiyacınız olan vakfı kurmaya başlamak için çok hızlı bir şekilde çok para kazanmanız gerekecektir. Bu yüzden çok çabuk para kazanmak için bazı yöntemleri denemenizi tavsiye ederim. Bazıları uzun vadede sürdürülebilir olmayabilir, ancak işinizi anında yapmanıza yardımcı olacaklardır.

Hedef 3: Gerçekten yatırım yapmak için bir yöntem seçin.

Birkaç dakika içinde, paranıza 20'lerinize nerede yatırım yapacağınızı okuyacaksınız. Fakat bunu yapmadan önce, yatırım yapmak için kullanabileceğiniz birkaç yönteme göz atalım.

Üç ana yöntem var…

Yöntem 1: Bir götürü toplamı yatırım.

Şimdiye kadar biriktirilmiş bir miktar paranız varsa, sadece bir götürü tutarı yatırmak isteyebilirsiniz. Çok havalı! Bazı insanlar tek seferde para biriktirir. Diğerleri bu götürü miktarını almaya ve birkaç ay ya da yıl boyunca biraz yaymaya karar verirler.

İkinci seçenek akıllıdır çünkü dolar maliyetinin ortalamasını almanıza olanak tanır (bu yüzden potansiyel olarak yüksek bir fiyattan ziyade hisse başına ortalama fiyattan daha fazla satın alırsınız).

Yöntem 2: otomatik olarak yatırım.

Bu muhtemelen 20'li yaşlarında en iyi ve en uygun yöntemdir. Ne kadar yatırım yapıp ne kadar yatırım yapabileceğinizi anladıktan sonra, bu tutarı doğrudan banka hesabınızdan seçtiğiniz yatırım kurumuna yönlendirebilirsiniz. Ayarla ve bunun için endişelenme! Yeni işler aldığınızda ve ödemeleri arttırırken birçok kez bu miktarı arttırabilirsiniz. Bunu bilmeden önce, hissetmeden bile 5000 dolar veya daha fazla yatırım yapıyor olabilirsiniz.

Yöntem 3: El ile yatırım yapın.

Bu yöntem, ekstra hamurlarının çoğunu yatırımlara atmak isteyenler için iyidir. Örneğin, çoğu ay, yaklaşık 100 $ yatırım yapabilirsiniz, ancak bu ay 250 $ yatırım yapabilirsiniz. Manuel yatırım, yatırımınızı gerçek koşullarınıza göre ayarlamanıza olanak tanır.

20'lerinize Yatırım Yapın

Ardından, paranıza nereye yatırım yapacağınızı belirlemeniz gerekecek.

Roth IRA Seçenekleri

Roth IRA'yı kullanmanızı tavsiye ederim. Roth IRA'yı seviyorum. Niye ya? Gelecekte sizden daha yüksek bir vergi oranı ödemeyi bekliyorsanız, Roth IRA yatırımlarınızdan vergi ödemenize yardımcı olabilir, böylece yatırım hesabınızdan çekilme vakti geldiğinde vergileri ödemek zorunda kalmazsınız.

Cidden, Roth IRA'yı düşün.

Şimdi, bir Roth IRA (ya da zaten emeklilik sigortanız varsa kişisel bir yatırım hesabı) kullanarak yatırım yapmanın birkaç yolu vardır. Bazı seçeneklere bir göz atalım…

şerefiye

şerefiye Eğer yatırım sürecini otomatikleştirmek istiyorsanız mükemmel bir seçimdir.

İyileştirme, düşük ücretler ve esneklikleriyle bilinen ve paranızı yatırmak için kullanılan ETF'leri kullanır. İyileştirme yatırımlarınızı çeşitlendirmenize yardımcı olur ve yatırım hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış önceden programlanmış yazılımları kullanarak portföyünüzü profesyonelce yönetir.

İyileştirme ile ilgili güzel şeylerden biri düşük ücretlerdir. Ve ne kadar çok yatırım yaparsanız, o kadar ücret karşılığında tasarruf edersiniz. Yıllık olarak% 0,35 gibi düşük bir ücretle başlayabilir ve yıllık% 0,15 gibi düşük bir ücret ödeyerek yolunuza devam edebilirsiniz (ayrıntılar için Satış Fiyatı).

İyileştirme hakkında daha fazla bilgi edinin. Betterment.com'un gözden geçirilmesi Sayfa.

Ödünç Kulübü

Eğer benzersiz bir şey denemek istiyorsanız Ödünç Kulübü Bir atış. Paranızı hisse senetlerine ve tahvillere yatırmak yerine, Lending Club ile notlara yatırım yapacaksınız.

Bu doğru, ona ihtiyacı olanlara para ödüyorsun - ve bir kazanç elde edeceksin. Lending Club aracılığıyla kaliteli borç alanlarını bulabilir ve sağlam getiri elde edebilirsiniz.

En iyisi? Lending Club ile bir Roth IRA kullanabilirsiniz. Bunu beklemiyordun değil mi?

Lending Club hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Lending Club incelememi yatırımcılar için okuyun.

Wealthfront

Wealthfront, hamurunuzu büyütmeyi amaçlayan başka bir varlık yönetimi hizmetidir.

Wealthfront, Betterment gibi, düşük ücret ve esneklik sağlamak için ETF'leri kullanıyor. Yatırım sürecinizi Wealthfront ile otomatikleştirebilir ve hedeflerinize ulaşma şansınızı artırmak için doğru yolda ilerleyebilirsiniz - emeklilik veya başka bir şekilde.

Wealthfront'u Betterment'ten ayıran bir özellik, ilk 10.000 dolarınızı ücretsiz olarak yönetecek olmasıdır. Bu çok büyük, özellikle de 20 yaşına geldiğinizde ve yeni yatırım yapmaya başladığınızda. Bundan sonra,% 0,25'lik düşük bir yıllık danışmanlık ücreti ödersiniz (ayrıntılar için Wealthfront'ın fiyatlandırmasına bakınız).

Tebrikler!

20'li yaşlarındaysanız ve bu makaleyi okuduktan sonra, Bravo!

Ancak bu makaleyi okumak, tavsiyeyi takip etmek yeterli değil. 20'li yaşlarına yatırım yapmayan pişmanlık duyan 65 yaşındakilerden biri olma. Şimdi git ve yatırım yap!

Bu makalede, tıklandığında, komisyon kazanmama neden olan bağlı kuruluş bağlantıları bulunabilir.

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu
Yatırım

Güvenle 100.000 Dolara Yatırım Yapmanın 11 Yolu

Havalı bir $ 100,000, çek hesabına vurur. İyi günler. Muza gitmeden ve otomatik şerit değiştirme özelliklerine sahip bir Tesla satın almadan önce, lütfen benim için derin bir nefes alın. Seni görmek istediğim son şey, tüm paranı spor arabalara ya da kötü yatırımlara üflemek. Güvenle 100.000 $ yatırım yapma Yolları: DIY Boring Malzeme Yatırım bir Garanti ile Yatırım - Hayır Endişeli Borsa Alternatifleri Yardım Aradığınız 1.000 $, 100.000 $ ya da 1.000.000 $ yatırım yapsın, ilk önce takip edeceğim
Devamını Oku
Çocuklarınız için 7 Finansal İpuçları Başlangıç ​​Koleji
Yatırım

Çocuklarınız için 7 Finansal İpuçları Başlangıç ​​Koleji

O gün sonunda geldi. 18 yıllık kahkaha, gözyaşları ve tartışmalardan sonra, sonunda kendinize evi alırsınız - çocuklarınız üniversiteye gidiyorlar! (Küçücük bir dans ve jig yapmakta özgürsünüz burada olursanız) Kolej başlangıçta çocuklarınızın hayatında büyük bir adımdır, bu yüzden iki nedenden ötürü doğru finans pistinde başlayacaklarından emin olmak istersiniz. genç yetişkinlerin yaptığı birçok finansal tuzağa düşmeden hayatlarına başlar.
Devamını Oku
401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?
Yatırım

401k'ınızı bir Roth IRA'ya Devredebilir misiniz?

Tipik olarak çoğu insan, eski 401'ini (k) geleneksel bir IRA'ya aktarmaları gerektiğini otomatik olarak varsaymaktadır. Ancak, son zamanlarda bir çok insan başka bir seçenek hakkında soru soruyor - ve 401 (k) 'yı bunun yerine bir Roth IRA' ya dönüştürebilirsiniz. 401K'mı bir Roth IRA'ya devretmeli miyim? Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?
Devamını Oku
9 Adımda Finansal Planlama Temelleri
Yatırım

9 Adımda Finansal Planlama Temelleri

Herkes sağlam bir mali plana sahip olmak ister, ancak Amerikalıların% 40'ından fazlası yoktur. Resmi bir strateji geliştirmedikçe - yazılı bir plan gibi - herhangi bir türden mali hedefe ulaşmak zor olabilir. Ve bununla yüzleşelim, eğer hedefinize ulaşırsanız, şansınız şansınız finansal kazancınızdan daha fazladır.
Devamını Oku