Maliye

New York Times En Çok Satan Yazar David Bach ile Otomatik Milyoner

Bu y─▒l─▒n ba┼člar─▒nda, finans uzman─▒ ve yazar─▒ David Bach'la oturmaktan zevk ald─▒m. Muhtemelen David'i, onun ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ ki┼čisel finans kitaplar─▒ndan ö─črenirsiniz.Otomatik Milyoner, Ba┼člama Sonu, Son Zengin ve Ak─▒ll─▒ Çiftler Zengin Finish.

Bu y─▒l FinConÔÇÖun aç─▒l─▒┼č konu┼čmac─▒s─▒ olarak Bach, bilgeli─čini benim gibi paral─▒ ineklerle payla┼čmak için DallasÔÇÖa gitti.

Bu benim için gerçeküstü bir deneyimdi çünkü bir finansal dan─▒┼čmandan küresel olarak tan─▒nan bir yazar ve konu┼čmac─▒ya geçi┼činden dolay─▒ birkaç y─▒l boyunca David'e hayranl─▒k duydu─čum ya da daha iyi bir ÔÇťadam ezmekÔÇŁ oldu.

Esasen, ortas─▒nda do─čru oldu─čum bir yolculuk için basamak ta┼člar─▒ koydu. Onunla ┼čahsen tan─▒┼čmak ve 1'e 1'e zaman ay─▒rmak beni harika bir sersemlemi┼č halde geçirdi. 😊

Röportajda ┼čunlar─▒ ö─čreneceksiniz:

 • 2005 y─▒l─▒nda David Bach'a ilk kez Irak turunda tan─▒┼čt─▒m. Çünkü konu┼čland─▒rd─▒─č─▒n─▒z zaman, bo┼č zamanlar─▒n─▒zda yapt─▒─č─▒n─▒z tek ┼čey egzersiz, poker oynar ve okur.
 • David'in çocuklu─ču, finansal dan─▒┼čmanl─▒k dünyas─▒ndaki anlay─▒┼č─▒ ve ilgisine nas─▒l yol açm─▒┼čt─▒r?
 • David'in kariyerinin mali dan─▒┼čmanl─▒k bölümünden tutkusunu kovalamaya geçmesi için dönüm noktas─▒n─▒n ne oldu─čunu duyun.
 • Gerçek geçi┼č rüyas─▒n─▒ sürdürmek için nas─▒l gerçekle┼čti? Hayat─▒n sahip oldu─ču gerçeklikler ile sürecin neye benzedi─čini duyunÔÇŽ aileniz için sa─člay─▒n, e┼činize dikkat edin, ülke çap─▒nda hareket edin, vb.
 • David, 1 milyon insan─▒ ö─čretme hedefine nas─▒l ula┼čabildi?
 • Ne yan ürünler, gerçekten planlanmayan tutkusunu kovalamaktan geldi, ama bugün bir bonus. (Bu iyi ┼čeyler!)
 • Nas─▒l bir ┼čey hakk─▒nda tutkulu oldu─čunuzda, gerçekten bu konuda ö─čretmekten asla yorulmazs─▒n─▒z.
 • Dinlenmek ve yans─▒tmak için bir y─▒l ya da daha fazla mola vermek asl─▒nda gerçekten deh┼čet verici bir karard─▒rÔÇŽ ama David'in herkese önerebilece─či en büyük ┼čey.
 • Gelecek y─▒l için nas─▒l bir plan yapmaya ve haz─▒rlamaya haz─▒rlayabilirsiniz.
 • David için önümüzdeki üç y─▒lda bir ba┼čar─▒ olaca─č─▒n─▒ ve bu hedefleri ┼čimdi nas─▒l belirledi─čini dinleyin.

Röportaj─▒ buradan izleyebilirsiniz:

Ve David'in en çok satan kitab─▒ The Automatic Millionaire'─▒n ücretsiz bir kopyas─▒n─▒ istiyorsan─▒z, ben 10 kopya veriyorum. Holla!

Kazanma ┼čans─▒n─▒z için sadece 3 basit ┼čey yapman─▒z gerekir:

 1. YouTube kanal─▒ma abone olun.Sadece buraya t─▒klay─▒n. Tereya─č─▒ndan k─▒l çeker gibi.
 2. Bu videoyu be─čendiniz. 👍🏼
 3. Yorum Yap. ÔťŹ🏼

Bu kadar!

Ya da a┼ča─č─▒daki röportaj transkripsiyonunu okuyabilirsiniz. Keyfini ç─▒kar─▒n!

David Bach ile röportaj

Jeff Rose: Irak'ta oldu─čunuzda ve kesinti süreniz oldu─čunda, ya d─▒┼čar─▒ çal─▒┼č─▒n, poker oynay─▒n ya da kitap okuyun. Benimle bir sürü kitap çektim, muhtemelen o zaman John Grisham'─▒n tekmelesiyim. Her bir John Grisham kitab─▒n─▒ yan─▒mda götürdüm ve okumak için di─čer kitaplar─▒ aramadan önce hepsini okudum.

Güzel olan, askerler her zaman kitap al─▒yorlard─▒. Öyleyse, önümüzde bulunan tüm di─čer birimler de bizim için kitap okumam─▒z─▒ istedi. Bu kitab─▒ arad─▒m Otomatik Milyoner David Bach taraf─▒ndan. Kitab─▒ duymu┼čtum, ama konu┼čmaya ba┼člamadan önce bunu okumaya hiç vaktim olmad─▒.

David Bach: Vaov!

Jeff Rose: Do─čru bir ┼čekilde hat─▒rlarsam, hepsini bir buçuk saat içinde okurum. Sadece onu emdim.

David Bach: Bu harika. Kitab─▒n amac─▒, onu herkesin çok k─▒sa bir zamanda okuyabilmesi için yapmakt─▒. Böylece kolayca gidebilir ve hareket edebilirler.

Jeff Rose: Okudum hat─▒rl─▒yorum ve o zaman benimle konu┼čland─▒r─▒lan herkes finansal dan─▒┼čman oldu─čumu biliyordu. Yani, insanlar bana, mallar─▒n─▒ ele almak istediklerini ve bana hangi kitab─▒ okumas─▒ gerekti─čini sordular. Onlara kitab─▒ndan bahsetmeye ba┼člad─▒m. Bu 2005'ti.

David Bach: Bu harika.

Jeff Rose: Evet, ilk kez size ve ÔÇťlatte faktörüÔÇŁ gibi fikirlerinizle tan─▒┼čt─▒m. Beni cesaretlendirmek ve ba┼čkalar─▒na paralar─▒n─▒ nas─▒l ele alacaklar─▒na ilham vermek için sadece ÔÇťte┼čekkür ederimÔÇŁ demek istedim.

David Bach: Sadece ü┼čüme var. Bunun geldi─čini bilmiyordum, te┼čekkürler. Bu beni gerçekten iyi hissettiriyor. Her ┼čeyden önce, hizmetiniz için tekrar te┼čekkür ederim. Irak'ta size ula┼čt─▒─č─▒n─▒ bilmek beni iyi hissettiriyor. Askerden yeni ç─▒km─▒┼č bir grup insanla konu┼čma imtiyaz─▒na sahiptim ve herkese Otomatik Milyoner. Ben de bir konu┼čma yapt─▒m. Sizler ülkemiz için böyle bir hizmet yap─▒yorsunuz ve askeri e─čitimden sivil dünyaya geçi┼č yapt─▒─č─▒n─▒zda finansal e─čitim çok önemlidir. Sana yard─▒m edebildi─čime sevindim ve baz─▒ arkada┼člar─▒na yard─▒m edebildi─čime sevindim.

Jeff Rose: Evet, bu harika. Bir ad─▒m geri ad─▒m atmak istiyorum. Sen bir New York Times En çok satan yazar. Çok fazla içerik yazd─▒n─▒z ve çok fazla öneride bulundunuz. Ondan önce Morgan Stanley ile mali dan─▒┼čman oldun. Bunun nas─▒l ba┼člad─▒─č─▒n─▒ bana biraz anlatabilir misin? Ne finansal dan─▒┼čman olmak istedin?

David Bach: Hikayemin ne kadar─▒n─▒ bildi─čimi bilmiyorum, ama i┼čte büyüdüm. Babam mali bir dan─▒┼čmant─▒. Onlara borsa avc─▒s─▒ diyorlard─▒. Babam─▒n ofisinde yürümeyi hala hat─▒rl─▒yorum. Onlar da kasetleri vard─▒. Bunu izleyenlerin ço─čunun, bir teyp kasetinin ne oldu─ču hakk─▒nda hiçbir fikri yoktur.

─░nternet denen bu ┼čeyden önce, bir Quotron makinesi yoktu ve hisse senedi fiyatlar─▒ bir ┼čeritli teyp makinesinden ç─▒kt─▒. Hisse senedi al─▒m sat─▒m─▒n─▒n nerede oldu─čunu ö─črenmek için bir borsa bürosuna gireceksin.Ne hakk─▒nda konu┼čtu─čumu bile bilmiyorsun.

Jeff Rose: Filmleri gördüm. 🙂

David Bach: Bir parça kâ─č─▒d─▒ kopar─▒rlard─▒. Üç ya da dört ya┼č─▒ndaki bir çocuk olarak, o kâ─č─▒t parçalar─▒n─▒ al─▒p babam─▒n bürosuna götürdü─čümü hat─▒rl─▒yorum. Bilgisayar─▒n ne zaman geldi─čini hat─▒rl─▒yorum ve Quotron size hisse senedi teklifi veren ilk makineydi. Büyükannem ilk senemi yedi ya┼č─▒ndayken almam─▒ sa─člad─▒. McDonald's'dayd─▒. Bana McDonald's'ta bir gün nas─▒l yat─▒r─▒mc─▒ olabilece─čimi ö─čretti. Wall Street Journal'─▒ ald─▒, sto─ču çembere ald─▒, bana MCD gösterdi, beni televizyonun önüne koydu ve ekran─▒n alt─▒ndan geçen hisse senedi tekliflerini nas─▒l okuyaca─č─▒m─▒ ö─čretti. Yedide yat─▒r─▒m yapmaya ba┼člad─▒m. Dokuz ya┼č─▒ndayken, babam emeklilik dersleri vermeye ba┼člad─▒.

Dokuz ya┼č─▒mdayken, annem babama beni s─▒n─▒fa getirmesi gerekti─čini söyledi, böylece haftada en az bir gece onu görebildim. O yapt─▒ ve beni bir tak─▒m elbise ve kravat giydirdi. Odan─▒n arka taraf─▒nda oturdum. Molalar s─▒ras─▒nda, ö─črencileri, babamdan ö─črendiklerini ve hayatlar─▒n─▒ de─či┼čtiren ┼čeyleri söylerlerdi.

1993 y─▒l─▒nda i┼če kat─▒ld─▒m ve e─čitimden geçtim. Ayr─▒ca dersleri hemen ö─čretmeye ba┼člad─▒m. Sonunda, kad─▒nlara paray─▒ nas─▒l yöneteceklerini ö─čreten dersler vermeye ba┼člad─▒m. Bu, çok k─▒sa bir sürede, dullarla çoklu toplant─▒lara girdi─čim için oldu. Bir ayda üçle görü┼čtüm. Çok haz─▒rl─▒ks─▒zlard─▒.

Mali olarak, iyilerdi ve ┼čansl─▒lard─▒ çünkü babam onlar─▒n dan─▒┼čman─▒yd─▒, ama para hakk─▒nda çok az ┼čey biliyorlard─▒. Ben bir çe┼čit ┼čok olmu┼čtum. Dü┼čündüm,

ÔÇťBen bir ┼čey yapaca─č─▒m ve kad─▒nlar ve para için bir s─▒n─▒f olu┼čturaca─č─▒m.ÔÇŁ

Tutkuma böyle ba┼člad─▒. Bu dersleri daha popüler hale gelene kadar ö─čretmeye ba┼člad─▒m. Derslerim gittikçe popüler hale geldikçe daha çok insana ula┼čmak istedim.

Jeff Rose: ─░┼čletmeniz geli┼čiyor. Seminer veriyorsun. Daha yüksek bir aramaya sahip oldu─čunuz bu noktaya ula┼č─▒yorsunuz, paran─▒n yönetiminden daha büyük bir ┼čey var gibi. Stratejik Koçluk program─▒nda nas─▒l bulundu─čunuz hakk─▒nda konu┼čuyorduk, ki bu be┼č sene içinde oldu─čum bir ┼čeydi. Dan Sullivan ile yapt─▒─č─▒n─▒z bir röportaj─▒ dinledim. Bunun ne kadar süredir oldu─čundan emin de─čilim, ama arabamda dinledi─čim bir CD oldu─čunu hat─▒rl─▒yorum.

Hala sahibim, ama röportajda hat─▒rlad─▒─č─▒m ┼čey, ofisinizde oturdu─čunuzu söylediniz ve yurtd─▒┼č─▒nda seyahat ederken temettü çeklerini yat─▒rmaya çal─▒┼čan bir mü┼čteri araman─▒z oldu─čunu dü┼čünüyorum.

Hayat─▒n─▒n, seyahat ederken mü┼čterinizin temettü çekinin yat─▒r─▒ld─▒─č─▒ndan emin olmak için aray─▒┼č─▒nda olup olmad─▒─č─▒n─▒ merak etti─činiz bu vücut d─▒┼č─▒ deneyime sahiptiniz. San─▒r─▒m hepimiz böyle anlar ya┼čad─▒k. Merak ediyorum çünkü birçok insan ça─čr─▒lar─▒n─▒ ve tutkular─▒n─▒ sonsuza kadar kovalamak istiyor. Ba┼čar─▒l─▒ bir i┼čin var. Bunu yapmaya devam etmen için bir sebep yok.

David Bach: Herkes bana akl─▒mdan ç─▒kt─▒─č─▒m─▒ söyledi. Dokuz y─▒l Morgan StanleyÔÇÖe gittim. O zaman, yönetimimizde yakla┼č─▒k 700 milyon dolar oldu─čunu dü┼čünüyorum. Ücretli bir i┼č kurmu┼čtum. Bunu dinleyen herkes bunun kutsal kâse oldu─čunu bilir. Finansal planlama ve ücrete dayal─▒ bir i┼č yap─▒yordum ve bu 90'l─▒yd─▒. ─░nsanlar di┼člileri de─či┼čtirece─čimi söyledi─čimde deli gibi görünüyordu.

ÔÇťNew York'a gidip kitap yazacak ve bir milyon insana yard─▒m etmeye çal─▒┼čacak m─▒s─▒n? Bu i┼če yaramazsa ne yapacaks─▒n? ÔÇŁ

Jeff Rose: Bunun hakk─▒nda biraz konu┼čabilir misin? Sadece bu cesur s─▒çramay─▒ yap. Ço─ču zaman otopilotta olan ücrete dayal─▒ bir i┼čten nas─▒l geçiyorsunuz ve bunun arkas─▒na dönüp ÔÇťBa┼čka bir ┼čey yapmak istiyorumÔÇŁ diyorsunuz.

David Bach: Bunun için birden çok bölüm vard─▒. ─░lginçtir ki, Stratejik Koç da bunun bir parças─▒yd─▒. 1997'de Stratejik Koç'a ba┼člad─▒m. 90'lar─▒n ba┼č─▒nda Tony Robbins program─▒ndan geçtim. ─░lk önce emlaktayd─▒m. Bir Tony Robbins seminerinde, bir dergide yazd─▒─č─▒m büyük görevimin üstesinden geldim:

ÔÇťD─▒┼čar─▒ ç─▒k─▒p milyonlarca kad─▒na paralar─▒yla daha ak─▒ll─▒ olmalar─▒n─▒ ö─čretmek istiyorum, böylece ailelerini koruyabilir ve çocuklar─▒na ö─čretebilirler.ÔÇŁ

Hayat─▒m boyunca burada oldu─čum gibi hissettiklerimin üzerinde kristal berrakl─▒─č─▒m oldu.

Sorun ┼ču ki, arama yapmak hayat─▒n─▒z─▒ gerçekten zorla┼čt─▒rabilir. Tamamen dürüst olal─▒m, de─čil mi? Bay Area'da güzel bir ev, bir ülke kulübü üyeli─či ve büyük bir kariyer ile ya┼čad─▒m. Tüm bunlar─▒ atmaya karar verdim, böylece ba┼čka insanlara yard─▒m edebilirim.

Çok fazla ve ba┼čar─▒l─▒ oldum ama hiçbiri kolay olmad─▒. Gerçekten geçi┼č yapmak için ne yapt─▒m? Çok ac─▒ çektim.

─░lk olarak, farkl─▒ bir ┼čey istedi─čimi fark ettim. Dan Sullivan'la konu┼čtu─čunuz öykü burada geldi. O an─▒ yakalad─▒m - bir ampul an─▒. Temel olarak, bu harika i┼či Morgan Stanley ile yapt─▒m ve finansal dan─▒┼čman olarak ba┼čar─▒l─▒ oldum. Finansal dan─▒┼čman olarak ne kadar ba┼čar─▒l─▒ olursan─▒z, daha varl─▒kl─▒ ve varl─▒kl─▒ mü┼čterilerle çal─▒┼čmaya ba┼člars─▒n─▒z. ─░┼čletmenin kurulma yolunun bir parças─▒. Daha zengin ve varl─▒kl─▒ mü┼čterilerle çal─▒┼čaca─č─▒m. Daha az─▒yla çal─▒┼čaca─č─▒m. 20'li ya┼člar─▒mdayken, hayat─▒m─▒n geri kalan─▒n─▒ görmeye ba┼člayabilirim. Temel olarak, önümüzdeki 20 y─▒l boyunca yüzlerce ya da daha az varl─▒kl─▒ aileyle çal─▒┼čaca─č─▒m ve yapaca─č─▒m tek ┼čey bu mu? Bu arada, kimseyi, ya┼čamak için yapt─▒klar─▒ ┼čey buysa ben de yarg─▒lam─▒yorum.10 aile ile çal─▒┼čan ve ┼čimdiye kadarki en büyük ya┼čama sahip olan insanlar─▒ tan─▒yorum.

Ama etrafta dola┼čmak ve daha çok insan ö─čretmek istedim. ─░nsanlara ö─čretiyordum Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Zengin FinishBu benim ilk kitab─▒md─▒. Sonra biraz daha yapt─▒m ve ülkenin her yerine uçuyordum. Kar─▒m süper destekleyiciydi, ama çoktan gitmi┼čtim.

Jeff Rose:Bu noktada hala pratikte misin?

David Bach: Hala benim antrenman─▒mday─▒m. Üç i┼čte çal─▒┼čmak gibi. Bir uygulama yap─▒yorum ve bu kitaplar─▒ tan─▒t─▒yorum ve seminerleri te┼čvik ediyorum. Kaliforniya'dan New York'a çoktan uçuyordum çünkü tüm televizyonun oldu─ču yer buras─▒. Çok kutsanm─▒┼čt─▒m. Geri gitmem istendi Görünüm tekrar tekrar. Ben var─▒m Görünüm Barbara Walters ile uzun bir süre, sekiz dakikal─▒k bir bölüm gibi. Konu┼čmaya ve benimle konu┼čmaya devam etti. "Aman Tanr─▒m, ben var─▒m Görünüm Barbara Walters ile birlikte. ÔÇŁBüyükannem bunu görecek olsayd─▒, çok gurur duyard─▒.

Arabaya döndüm ve kar─▒ma dedim ki, ÔÇťBu harikayd─▒. ┼×imdiye kadar yapt─▒─č─▒m en iyi ┼čovdu. Yedi dakika boyunca televizyonda olmak için iki günümü harcad─▒m. Bunu gerçekten yapacaksam, New York'a ta┼č─▒nmal─▒y─▒z. ÔÇŁ

ÔÇťYapmak istedi─čin buysa, hadi yapal─▒mÔÇŁ dedi.

Bir antrenör kiralad─▒m ve bu geçi┼či yapmam için ne gerekiyorsa çal─▒┼čt─▒m. Sadece uyanmad─▒m ve bir gün yapt─▒m. Geçi┼č muhtemelen 12 ila 18 ayl─▒k bir zaman dilimiydi ve ben gerçekten her┼čeyi yapt─▒m. Finansal olarak çal─▒┼čt─▒m. Bunu zihinsel olarak yapt─▒m. Ailemle çal─▒┼čt─▒m ve yapt─▒m.

Sonra 9/11 oldu. Tüm mü┼čterilerime temelde emekli olup New York'a ta┼č─▒naca─č─▒m─▒ söyledim. Yine de emeklilik de─čildi. New York'a ta┼č─▒nacak ve milyonlarca insana ö─čretmeye çal─▒┼čacakt─▒m. Bunu Haziran, Temmuz ve A─čustos ve 9 / 11'de yapt─▒m. Ofise ko┼čtum ve tüm mü┼čterilerimi aramaya ba┼člad─▒m.

Dediler ki, ÔÇť┼×imdi sen gitmiyorsun, de─čil mi? Art─▒k New York'a gitmeyecek misin? ÔÇŁ

Sadece New York'a gitmedik, ┼čehir merkezine ta┼č─▒nd─▒k. Kas─▒m 2001'de New York'a ta┼č─▒nd─▒k.

Jeff Rose: Bu hareketi yapt─▒n─▒z ve geçi┼č yapt─▒n─▒z. ┼×imdi daha çok kitap yaz─▒yor ve daha fazla çal─▒┼čtay yap─▒yorsunuz. Sen ne zaman yapt─▒n New York Times En iyi sat─▒c─▒ listesi? Bu ikinci kitab─▒n m─▒yd─▒?

David Bach: Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Best Seller listesine girer, ancak ç─▒kt─▒ktan sekiz ya da dokuz ay geçmez. PBS özel yapt─▒m. PBS özel Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Zengin Finish Her yerde havalanmaya ba┼člad─▒ ve ben tüm ülkede ko┼čuyordum. Daha sonra seminerlerimi ö─čreten finansal dan─▒┼čmanlar almaya ba┼čl─▒yorum. Biz lisansl─▒ Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Zengin Finish.

Fikri mülkiyetimi paketledim. Yapt─▒─č─▒m ┼čeyi ald─▒m, i┼če yarayaca─č─▒n─▒ biliyordum ve bunu yapmak için ba┼čka finansal dan─▒┼čmanlar yeti┼čtirdim. Bunu yapt─▒─č─▒mda, ┼čeyleri büyütmeye ba┼člad─▒m.

Bir noktada, ben ö─čretmedi─čim seminerlerden y─▒lda 100.000 insan─▒m─▒z vard─▒. Hepsi benim içeri─čimdi. Tüm bu insanlar harika, özgür yard─▒m al─▒yorlar ve daha sonra dan─▒┼čmanlar onlardan mü┼čteriler al─▒yordu. Herkes kazand─▒. Sonunda bir milyon insana ula┼čt─▒m.

Jeff Rose:Milyon insanlara ula┼čt─▒n. Bu senin amaçlar─▒ndan biriydi.

David Bach: Yapt─▒m. Yedi y─▒l sürdü. Ben sadece kitap ölçmüyorum. Canl─▒ etkinlikler ve kitaplar aras─▒nda bir milyondan fazla ki┼čiye ula┼čt─▒k. Ölçtü─čüm kadar─▒yla, yedi y─▒ll─▒k bir zaman dilimiydi.

Jeff Rose: Sizin için daha heyecanl─▒ olan ┼čey - bir numaray─▒ vurmak New York Times En iyi sat─▒c─▒ listesi veya Oprah'da olmak?

David Bach: Vay. Oprah'da olmak. Oprah'da olmay─▒ hayal ettim ve 10 y─▒ld─▒r akl─▒mda gördüm. Mektuplar─▒m var. 1993'te Morgan Stanley'e geldim ve bana gösteride bana sahip olmas─▒ gerekti─čini söyleyen mektuplar göndermeye ba┼člad─▒m. Ne hakk─▒nda konu┼čtu─čum hakk─▒nda hiçbir fikrim yoktu. Daha önce hiç televizyonda bulunmam─▒┼čt─▒m. Kitaplar─▒m yoktu. Bu hikayeyi her zaman sahnede anlat─▒r─▒m. Oprah'a nas─▒l ula┼čt─▒m? Sadece 10 y─▒l sürdü, be┼č kitap ve Oprah d─▒┼č─▒ndaki dünyadaki her medyay─▒ yap─▒yordum.

Bunun arkas─▒nda bir ahlak var. O zamanlar Oprah'dayken, haz─▒rd─▒m. OprahÔÇÖda olmak istedi─čime geri dönersen, OprahÔÇÖda olmak istedim çünkü AmerikaÔÇÖda 10 milyon insan─▒ ilk önce kendilerine ödemek için ilham vermek istedim. Ya┼čam için otomatik olarak günde bir saat. Benim görevim buydu.

Bu gösterinin yay─▒nlanmas─▒ndan 14 y─▒l sonra neden Dallas'taki Sheraton'da oturdu─čuma bakarsan─▒z, ve buraday─▒m çünkü bu kitab─▒ güncelledim ve hala tüm bunlar─▒ yap─▒yorum çünkü hala tak─▒nt─▒l─▒y─▒m. O zaman tam olarak tak─▒nt─▒l─▒ oldu─čum ayn─▒ ┼čeyi. Bin y─▒llara ula┼čmak ve buraya gelmeden önce bir kez daha itmek istedi─čime karar verdim.

Oprah'da olmak inan─▒lmazd─▒ çünkü bu ┼čovda 10 milyon ki┼čiye ula┼čaca─č─▒m─▒ biliyordum. O ┼čovu arad─▒k. Ertesi gün beni arad─▒lar ve y─▒l─▒n son bant oldu─čunu söylediler. Canl─▒ yay─▒nda de─čil. En az─▒ndan yapt─▒─č─▒m ┼čov canl─▒ yay─▒nda de─čildi. Kas─▒m ay─▒nda bantlanm─▒┼čt─▒. Ocak ay─▒n─▒n ilk haftas─▒ hava almas─▒ gerekiyordu. Kitap ┼čovda ba┼člad─▒.

Söylenene kadar kimseye söylememenizi söylerler. Hava oluncaya kadar hava atm─▒yor. Bu gösteriden bir gün sonra beni arad─▒lar ve dediler ki, ÔÇťE─čer bu ┼čov, Harpo'da yapt─▒klar─▒n─▒ Amerika için yaparsa, bu ┼čov ev sahibi olacak.ÔÇŁ ÔÇťNe oldu?ÔÇŁ Dedim.

Dedi ki, ÔÇťHarpo'dan ayr─▒ld─▒ktan sonra 401 (k) plan─▒ için çok fazla ki┼či kaydoldu.Ya imzalad─▒lar ya da 401 (k) katk─▒s─▒n─▒ artt─▒rd─▒lar. ÔÇŁE─čer bu Harpo'da gerçekle┼čebilirse, bu gösteri AmerikaÔÇÖda havaya uçtu─čunda, dönü┼čümsel olacakt─▒r. Olan buydu.

Jeff Rose:Bu harika. Bunu duydu─čumu hat─▒rl─▒yorum. Ba┼čka biri ile röportaj yap─▒p yapmad─▒─č─▒n─▒z─▒ bilmiyorum, ama sonradan imzalayan ki┼či say─▒s─▒, bunun etkisi var. ─░nsanlar gerçekten harekete geçti, bu harika bir ┼čey.

David Bach: O zamandan beri tutkum de─či┼čmedi. Advisor Excel'in ana ┼čirketi için bir konu┼čma yapt─▒m. 500'den fazla çal─▒┼čan─▒ var. az önce yapt─▒m Otomatik Milyoner tüm çal─▒┼čanlar için sunum. Kuruculara dedim ki, ÔÇťBak─▒n millet. Ben orda olaca─č─▒m. Burada çal─▒┼čan herkesin konu┼čmas─▒n─▒ yapal─▒m. ÔÇŁ

Onlar, ÔÇťÇo─ču insan 401 (k) plan─▒na kaydoldu. Oldukça iyi yap─▒yorlar. ÔÇŁÔÇť Eh, onlar─▒ daha iyi yapal─▒m. ÔÇŁDedim.ÔÇť Haydi izleyelim ÔÇŁdedim. Konu┼čmam─▒n üzerinden geçen be┼č gün içinde, 133 ki┼či 401 (k) katk─▒s─▒n─▒ art─▒rd─▒. . Bu hayat de─či┼čiyor.

Bu ┼čirketteki insanlar─▒n ço─ču bin y─▒ll─▒k idi. Oraday─▒m. Ben, ÔÇťÇocuklar, umrumda de─čil. E─čer% 8 yap─▒yorsan,% 10 yapman─▒ istiyorum. E─čer% 10 yap─▒yorsan,% 12 yapman─▒ istiyorum. ÔÇŁ

Ne ö─čretti─čini seversen, ya┼članmaz. ─░nsanlar─▒n sahip oldu─ču hikayeleri ve dönü┼čümü duymaya ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda, size daha fazla yak─▒t verir.

Jeff Rose:Evet. Morgan Stanley'den ayr─▒l─▒yorsun, kitap yaz─▒yorsun ve hala ö─čretiyorsun. Yapmaya koydu─čunuz görevi ya┼č─▒yorsun. Bir vizyonda bir ┼čeyler vard─▒, san─▒r─▒m - gerçekle┼čece─čini dü┼čündü─čün ┼čeyler, olmas─▒n─▒ istedi─čin ┼čeyler. Stratejik bir yan ürün ya da görmedi─činiz bir tür beklenmedik ortakl─▒k olan bir ┼čey oldu mu?

David Bach: Bu klasik bir Stratejik Koç sözcü─čü - ÔÇťstratejik bir yan ürünÔÇŁ. Stratejik Koç Dan'a girdi─činizde sizi seviyoruz. Bu kült diline sahip olursun. Bunun ne anlama geldi─čini bilemeyen insanlar için, bir hedef olu┼čturdu─čunuzda stratejik bir yan ürün olur, bu hedefe do─čru çal─▒┼č─▒rs─▒n─▒z ve bu hedefe do─čru çal─▒┼čman─▒n bir sonucu olarak inan─▒lmaz bir ┼čey olur.

Son 25 y─▒ld─▒r dev bir stratejik yan ürün oldu. Giderim ve mü┼čterilerim için kad─▒nlar ve para için bir s─▒n─▒f ö─čretti. Bu s─▒n─▒f o kadar popüler oldu ki, onu daha büyük ve daha büyük a┼čamalarda ö─čretmeye ba┼člad─▒m. Bu, bir PBS gösterisine yol açan bir kitaba yol açan daha büyük bir göreve yol açt─▒.

Fikrini getirdim Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Zengin Finishseminer program─▒, Morgan Stanley'e ve ülke çap─▒nda ofislerimiz nas─▒l olaca─č─▒na dair tüm bu dü┼čünceye sahipti ve bunu yaparken yüzlerce ┼čehirde olaca─č─▒z. Eh, onlar geçti. ÔÇťPeki, bunu yapacaks─▒n ve tüm dan─▒┼čmanlar─▒ Morgan Stanley'den ç─▒karacaks─▒n ve gideceksinÔÇŁ dediler. Bir telefon görü┼čmesi yapt─▒k. Bence Registered Rep Magazine. PR yap─▒yorum ve bir yat─▒r─▒m fonu ┼čirketinden telefon ald─▒m. Bildi─čim ilk ┼čey, onlarla bir ortakl─▒k kuruyoruz ve bir lisans anla┼čmas─▒ yap─▒yoruz.

Bende böyle Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Zengin Finish tüm finansal hizmetler sektörüne. Ayn─▒ firma, farkl─▒ taraf─▒. Wall Street'teki her firma benim seminerimi ┼čimdi Morgan Stanley d─▒┼č─▒nda ö─čretiyor, çünkü ben bir oy verdim.

Jeff Rose:Bu harika.

David Bach: 2001'de ayr─▒ld─▒─č─▒mda, ÔÇťBak─▒n, e─čer gidecekseniz, bir anla┼čma yapal─▒m ve tüm dan─▒┼čmanlar─▒m─▒z─▒ e─čitebilirsiniz.ÔÇŁ Dediler.

Yapt─▒k. Morgan Stanley için 750 dan─▒┼čmana gittim ve e─čitim ald─▒m, Morgan Stanley için tüm ülkeyi gezdim ve daha fazlas─▒n─▒ yapt─▒k Çiftler Zengin Finish ülke çap─▒nda turlar.

Jeff Rose: Vay. Bir ┼čey hakk─▒nda tutkulu oldu─čunuzda, dedi─činiz gibi, gün boyu ö─čretebilirsiniz. Bütün gün yapabilirsin. 24/7. Dan Sullivan buna e┼čsiz bir yetenek diyor. Biliyorum ki, zaman zaman u─čra┼čt─▒─č─▒m bir ┼čey var çünkü yapmak istedi─čim ┼čey hakk─▒nda çok tutkuluyum. Ama ayn─▒ zamanda bir kar─▒m oldu─čunu biliyorum, çocuklar─▒m var ve fi┼čten ç─▒karmak zorunday─▒m. Son zamanlarda, ÔÇťözgür bir günÔÇŁ ald─▒n, de─čil mi?

David Bach: Serbest y─▒l─▒ ald─▒m.

Jeff Rose: Bo┼č bir y─▒l. Bir y─▒ll─▒k sabote ettin ya da belki 18 ay oldu san─▒r─▒m.

David Bach: On sekiz ay.

Jeff Rose: 18 ayl─▒k bir sabbatical. ┼×imdi, sen ekme─či kazanan ve tek sa─člay─▒c─▒s─▒n. Aileniz için 18 ayl─▒k bir baba olmak için her ┼čeyi sunmaktan nas─▒l geçiyorsunuz?

David Bach: Bu da korkutucuydu. Korkutucu olmasayd─▒, korkutucuydu, o zaman kararm─▒ Morgan Stanley'den ç─▒kard─▒m. Durmak korkutucu. Gidiyoruz ve gidiyoruz. Korkmu┼čtum. Ya durursam? Tekrar ba┼člayabilecek miyim? Bir noktaya ula┼čm─▒┼čt─▒m ve asl─▒nda Stratejik Antrenörde oldu, i┼čim için 10 katl─▒k bir plan üzerinde çal─▒┼čmak yerine, bo┼č zaman─▒m─▒ 10 kat─▒na ç─▒kard─▒m. Kendime soruyu sormaya ba┼člad─▒m.

ÔÇťBir y─▒l boyunca çal─▒┼čmamak ve sadece bir baba olmak nas─▒l olurdu?ÔÇŁ

Bir y─▒l boyunca plan üzerinde çal─▒┼čt─▒m. Yapt─▒─č─▒m en iyi ┼čey buydu. Son derece tavsiye ederim ki, bir sabbatical alarakÔÇŽ Bir sene almak zorunda olmad─▒─č─▒n─▒z─▒ her zaman söylüyorum. Temelde alt─▒ hafta boyunca derslere devam ediyorum. Alt─▒ haftal─▒k bir sabbatical al. Bu çok komik: Son zamanlarda dünyan─▒n her taraf─▒nda, ço─ču ülkede alt─▒ hafta izin alan bir makale vard─▒. Yapm─▒yoruz. Amerika'da y─▒lda ortalama be┼č gün al─▒yoruz. Yanm─▒┼č oldu─čumu dü┼čünmedim. Yorgun oldu─čumu dü┼čünmedim, ama tutkunun ayn─▒ olmad─▒─č─▒n─▒ biliyordum.

Bir ┼čey yanl─▒┼č geldi ve ne oldu─čunu bilmiyordum ve sonra ara verdim. Kendi hayat─▒mda var oldum ve tüm enerjimi geri ald─▒m. Bu büyük mucizeydi. 46 ya┼č─▒ndayken 50 ya┼č─▒ndayd─▒m. Bugün 50 ya┼č─▒nday─▒m ve 30 hissediyorum.

Bu harika kitab─▒ yazan Arianna Huffington ile röportaj yap─▒yordum. Geli┼čmek ve dedim ki, ÔÇťArianna, pillerini yeniden ┼čarj etmekten bahsediyorsun.ÔÇŁ Ben gidiyorum, ÔÇťSiz bir sabote edin, pili de─či┼čtirin.ÔÇŁ

Benim için bu süreyi tamamen pilimin yerine koydu. ─░┼čte bu yüzden burada seninle buraday─▒m. Her ┼čeyden önce, bir baba olmak, seyahat etmek için harika, o bo┼č zamana sahip olmak inan─▒lmaz. Ayr─▒ca, y─▒l─▒n sonunda çal─▒┼čmaya haz─▒rd─▒m ve tüm yarat─▒c─▒ enerjilerim geri döndü. Bu, büyük bir DEA'n─▒n Ba┼čkan Yard─▒mc─▒l─▒─č─▒n─▒ yapt─▒─č─▒m bir anla┼čma yapmam─▒ sa─člad─▒. Tüm bu ┼čeyleri bir daha geri getirmemi istedim. Bu, ba┼čka bir finansal hizmetler ┼čirketini ba┼člatmam─▒ sa─člayan ┼čeydi. Bazen bu molalar─▒ almam─▒z─▒ ve yeniden ┼čarj etmemiz gerekti─čini dü┼čünüyorum.

Jeff Rose: Evet, çok komikti. Sosyal medyada seni takip etti─čimde, kesinlikle geri döndü─čünüzü söyleyebilirim. ┼×üphelendi─čini bilmiyordum, ama aniden, senin blogundas─▒n ve sosyal medyadas─▒n ve kitap ç─▒k─▒yor. Birdenbire, o geri döndü. David döndü.

David Bach: Ayr─▒ca, etrafta insanlara sabote etti─čimi söylemedim, bu yüzden çok ilginçti. Bilmiyordum, gerçekten yapabilirsem. Çal─▒┼čmay─▒ durdurabilir miyim bilmiyordum. Ben, ÔÇťHiçbir ┼čey yapmayaca─č─▒m. Bugün Gösterisini yapmayaca─č─▒m. Ben bir kitap yazmayaca─č─▒m. Konu┼čma yapmayaca─č─▒m. Ben hiçbir ┼čey yapmayaca─č─▒m. Sosyal medyada olmayaca─č─▒m. ÔÇŁ

ÔÇť─░nsanlar─▒n fark─▒na varmak için ne kadar zaman alaca─č─▒n─▒ merak ediyorumÔÇŁ gibi. ┼×u anda yapt─▒─č─▒m─▒z ┼čeyin çok önemli oldu─čunu dü┼čünüyoruz. Bu videoyu d─▒┼čar─▒ ç─▒karmazsam ve her hafta ödemedi─čin bu ücretsiz içeri─či sunmazsam, blogumu güncellemediysem ve YouTube videosumu güncellemediysem dünyaya ne olacak? D─▒┼čar─▒ tweet ve Facebook'ta göndermek?

Ne oldu─čunu biliyorsun? Dünya dönmeye devam ediyor. Asl─▒nda çok alçakgönüllü. Yakla┼č─▒k üç ya da dört ay içinde insanlar e-posta göndermeye ba┼člar ve ölmedi─činizden emin olurlar. ÔÇťSen iyi misin?ÔÇŁ Onlardan 10,000 tane almam─▒┼č gibiydi. Arkada┼člar─▒m iyi oldu─čumu biliyordu çünkü arkada┼člar─▒m bir ara verdi─čimi biliyordu.

Bir dahaki sefere ben bir sabbatical ald─▒─č─▒mda bir kamuoyu almay─▒ payla┼čaca─č─▒m. Ba┼čka bir dövü┼če ç─▒kaca─č─▒m. Henüz hangi sene karar vermedim, ama bence her yedi y─▒lda bir mola vermeliyiz. Bu benim yeni teorim. Her be┼č ila yedi y─▒lda bir. San─▒r─▒m her be┼č ila yedi y─▒lda bir ara verirseniz, o zaman emeklilikle ilgili de─čil. 60 ya da 65 ya┼č─▒nda emekli olmak yerine, her be┼č ila yedi y─▒lda bir mola verebilirseniz, alaca─č─▒n─▒z enerji sizi her zaman ya┼čam─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için bir ┼čeyler yap─▒yor olabilir.

Jeff Rose:Sa─č. Çok iyi bir arkada┼č─▒m, bir y─▒l─▒n─▒ sabbatical alma sürecinde ve bu y─▒l─▒n ba┼člar─▒nda ba┼člad─▒. ─░lkbaharda bazen ┼×ubat ya da Nisan ay─▒na kadar bunu bilmiyordum. Bu zaman zarf─▒nda onunla tan─▒┼čma f─▒rsat─▒m oldu. Sadece duymay─▒ seviyorum. Bana gerçekten ilham verdi. Henüz bir y─▒l almaya haz─▒r olup olmad─▒─č─▒m─▒ bilmiyorum ama alt─▒ hafta alma fikrini be─čeniyorum. Kar─▒m─▒ söyledim, ÔÇťYapman gereken ne var?ÔÇŁ Gibi. Takvime koyman laz─▒m, sadece bunu yap.

Biraz aldatmaya çal─▒┼čaca─č─▒m ve Spring Break etraf─▒nda yapmaya çal─▒┼čaca─č─▒m böylece çocuklar okul d─▒┼č─▒nda. Bu biraz yard─▒mc─▒ olabilir.

David Bach: ─░lginçtir çünkü alt─▒ hafta ara vermek gibi bir ┼čey söyledi─činde, insanlar─▒n dü┼čünmeye ba┼člad─▒─č─▒ ilk ┼čey, bunu yapamayacaklar─▒d─▒r. Gerçekten böyle bir ┼čey.

Her zaman, neden yapamayaca─č─▒n─▒z─▒ ve sonra çözümün ne olaca─č─▒na dair tüm nedenleri yazar─▒m. Spring Break gibi bir örnek al. Bahar tatili iki hafta gibi. Bildi─činiz bir sonraki ┼čey, bunun üzerine dört hafta daha koyarak, 25 i┼č günü veya 25 okul günü. Sonra, o 25 günde tatiller var. K─▒rmaya ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda, ÔÇťBelki de o kadar da zor de─čil. Belki de bunu yapabilirdik ve e─čer bir y─▒l ya da iki y─▒l d─▒┼čar─▒ ç─▒karsak, elbette bunu yapabilirdik. ÔÇŁ

Bunu 2017'nin sonunda çekiyoruz. 2020'de alt─▒ hafta sürecek bir yol bulamayaca─č─▒n─▒z─▒ söyleyemezsiniz. Bana 2018'de ba┼člayamayaca─č─▒n─▒z─▒ söyleyebilirsiniz. ama 2020 bundan üç y─▒l sonra. Sadece planlama ve karar verme ile ilgili. Bu çok komik çünkü birçok arkada┼č─▒m─▒n da ┼čimdi sabbaticals ald─▒m. San─▒r─▒m bir çok ┼čey bana ne oldu─čunu gördüler. Bir tür "Vay can─▒na, bu senin için tamamd─▒r."

Jeff Rose: Evet. Tanr─▒'n─▒n beni sabote eden insanlar etraf─▒na koydu─čunu hissediyorum. San─▒r─▒m kap─▒m─▒ çal─▒yor ve ben sadece aç─▒p dinleyece─čim.

David Bach: Bir ay kadar saboteumdayd─▒m. Bir mucize gibiydi. Çok iyi hissettim. Çok iyi uyuyordum. Çok mutlu bir ┼čekilde mutluyum ve o─člumu okula yürüyerek gidiyorum ve "Hayat bundan daha iyi olamaz."

Burada okula gidiyorum ve Jack bana bak─▒p ┼čöyle diyecek: ÔÇťBiliyor musun, babam, hiç çal─▒┼čmad─▒─č─▒na göre art─▒k i┼če yaramad─▒─č─▒n için hayat─▒n─▒n geri kalan─▒nda bir daha asla bir ┼čey yapamayacak m─▒s─▒n? Ba┼čka bir kitap yazamaya ya da televizyona geri dönüp para kazanamayaca─č─▒n─▒z gibi, evimizi kaybedebilir miyiz? ÔÇŁ

ÔÇť┼×aka m─▒ yap─▒yorsun?ÔÇŁ Gibiydim. ┼×imdiye kadar sahip oldu─čum her korku bir ┼čekilde on iki ya┼č─▒ndaki birinden duyuldu. Mükemmel bir mutluluk halindeydim ama her güvensizli─či sa─člad─▒─č─▒n için te┼čekkürler. Evle ilgili k─▒sm─▒ söylese bile bilmiyorum. San─▒r─▒m bunu atm─▒┼čt─▒m. ÔÇťEvet, asl─▒nda bunun için endi┼čeleniyorum ama san─▒r─▒m iyi olacak.ÔÇŁ Komik. Biliyor musun? Her zaman bitmek üzere olur.

Jeff Rose: Muhte┼čem. David, bunu bitirmen için son bir sorum var. ┼×u andan itibaren üç y─▒l oldu─čunu ve ba┼čka bir röportaj yapt─▒─č─▒m─▒z─▒ ve üç y─▒ll─▒k süreçte neler oldu─čunu yans─▒tt─▒─č─▒m─▒z─▒ dü┼čünün. Hayat─▒n─▒zda bu üç y─▒l boyunca hem ki┼čisel hem de profesyonel olarak ba┼čar─▒ya ne olurdu?

David Bach: Bunu dü┼čünelim. Asl─▒nda uçak uçu┼čunda önümüzdeki üç y─▒ll─▒k oyun plan─▒m─▒ yazd─▒m. Ben sana her ┼čeyi vermeyece─čim çünkü benim için çok ki┼čisel olan baz─▒ ┼čeyler var. Size önümüzdeki 36 ay boyunca odakland─▒─č─▒m baz─▒ ┼čeyler verece─čim.

─░lk olarak, AE Servet Yönetimi ad─▒ verilen bir ┼čirketin kurucu orta─č─▒y─▒m. Sadece 18 ayda, AmerikaÔÇÖdaki en h─▒zl─▒ büyüyen DEAÔÇÖy─▒z. Platformumuza gelmek için 200'ün üzerinde finansal dan─▒┼čmana yetki verdik. Yönetimimizde 2.5 milyar var. Bu, s─▒f─▒rdan, özel sermaye paras─▒ olmayan ve d─▒┼č sermayesi olmayan bir h─▒zla gidiyor.

Umudum ┼ču ki, 36 ay sonra, binlerce dan─▒┼čman─▒m─▒z var. Dedi─čim gibi, tak─▒m─▒m ÔÇťNe dedi?ÔÇŁ Diye gidiyor.

Bu firma için büyük bir hayalim var. Toplumlar─▒nda yapabilecekleri en iyi finansal planlama i┼čini yapmak için RIA olan binlerce ba─č─▒ms─▒z finansal dan─▒┼čman─▒ güçlendirmemizi istiyorum. Bu i┼č perspektifinden biri. 36 ayda 10 milyara ate┼č edece─čim. Az önce Clarity Money dan─▒┼čman─▒ oldum. Clarity'e a┼čina olup olmad─▒─č─▒n─▒z─▒ bilmiyorum, ancak 2017'de yap─▒lacak en s─▒cak finansal uygulama. Steroidler üzerinde Nane. Ben sadece bu uygulama taraf─▒ndan Adam Dell'in kap─▒s─▒n─▒ çalmaya geldi─čim noktaya uçtum.

Ayr─▒ca, binlerce y─▒ld─▒r en h─▒zl─▒ büyüyen firma olan Me┼če Palamudu'nda bir yat─▒r─▒mc─▒y─▒m. Bunun için heyecanl─▒y─▒m. Kitaplar ile ki┼čisel bir bak─▒┼č aç─▒s─▒yla, Ak─▒ll─▒ Kad─▒nlar Zengin Finish ve Ak─▒ll─▒ Çiftler Zengin Finish geri çekil. Ayr─▒ca üzerinde çal─▒┼čt─▒─č─▒m iki kitap var. Ak─▒ll─▒ Çocuklar Zengin Finish ve Latte Fabrikas─▒. Bu kitaplar 2019'da ç─▒kacak.

36 aydan k─▒sa bir süre içinde seninle bulu┼čacak olursam, seminerlerde en az 100.000 ki┼či daha var, iki tane daha kitap var ve bir noktada ba┼čka bir büyük çapta bir görevde kald─▒m.

Jeff Rose:Eh, ben sadece benden bir tane verece─čim. En az alt─▒ haftal─▒k bir sabbatical alaca─č─▒m.

David Bach: Sevdim.

Jeff Rose:┼×erefe. David, bilgeli─čini payla┼čt─▒─č─▒n için ve ba┼čkalar─▒na ilham verdi─činiz için ve yapt─▒─č─▒n─▒z her ┼čey için bir kez daha te┼čekkürler dostum.

David Bach: Zevkle. Bu arada, yapt─▒─č─▒n─▒z her ┼čey için tebrikler. Seni bir y─▒ldan beri biliyordum. ─░nternette neler yapt─▒─č─▒n─▒z─▒ gördüm ve insanlar üzerinde büyük bir etki yarat─▒yorsunuz ve gerçekten çok haval─▒. Tutkunu takip ediyorsun.

Jeff Rose:Hakl─▒s─▒n. Ben.

 

Videoyu izle: Her 20 Y─▒ll─▒k ─░├žin Nihai Tavsiye

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Noel i├žin 24 Frugal Hediyelik Fikirler"/>
Maliye

Noel i├žin 24 Frugal Hediyelik Fikirler

Tatilleri kutlamay─▒ seviyorum. Onlar─▒ kazand─▒─č─▒m─▒z hediyeleri a├žt─▒klar─▒nda ├žocuklar─▒m─▒n ve sevdiklerinin y├╝zlerindeki sevinci g├Ârmeyi ├žok seviyorum. Ben de para harcamay─▒ seviyorum. Bu olduk├ža ├želi┼čkili bir ifade gibi g├Âr├╝nebilir, ancak y─▒llar i├žinde ├Â─črendi─čim gibi, para biriktiren ancak yine de al─▒c─▒ya ne┼če ve ne┼čeye ne┼če getirecek tutumlu tatil hediyeleri vermenin yollar─▒ vard─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
Ki┼čisel Sermaye ─░nceleme: Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ Analiz Etmek i├žin ├ťCRETS─░Z Bir Ara├ž
Maliye

Ki┼čisel Sermaye ─░nceleme: Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ Analiz Etmek i├žin ├ťCRETS─░Z Bir Ara├ž

Hayat─▒m─▒ daha kolay ve daha organize hale getirmek i├žin olu┼čturulan herhangi bir ara├ž, ├Â─črenmek istedi─čim bir ara├žt─▒r. Ki┼čisel Sermaye, Mint'e benzer, ancak katma de─čerli bir fayda sa─člayan bir ├ževrimi├ži ara├žt─▒r: odak sadece harcama ve nakit ak─▒┼č─▒n─▒zda de─čil, ayn─▒ zamanda yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ ve net de─čerinizi de y├Ânetmenize yard─▒mc─▒ olur.
Devam─▒n─▒ Oku
Gerber Life Sigorta ┼×irketi ─░ncelemesi
Maliye

Gerber Life Sigorta ┼×irketi ─░ncelemesi

Hayat sigortas─▒ kapsam─▒ i├žin ba┼čvururken, fark─▒nda olman─▒z gereken bir├žok farkl─▒ de─či┼čken vard─▒r. Ku┼čkusuz bunlar, sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z koruma t├╝r├╝n├╝ ve miktar─▒n─▒ i├žerecektir - sevdi─činiz ki┼čilerin beklenmedik bir ┼čekilde ortaya ├ž─▒kmas─▒ i├žin, ilerlemek i├žin yeterli paraya sahip olmas─▒n─▒ sa─člamak isteyece─činizden.
Devam─▒n─▒ Oku