Maliye

Ultimate Roth IRA Dönüşüm Kılavuzu - Bilmeniz Gereken Her Şey

Roth IRA'yı seviyorum. Onları sarabilir ve doğum günü hediyesi olarak verebilirsem, muhtemelen yapardım.

Çiz şunu.  Kesinlikle yapardım!

Yine de, bir Roth IRA'nın her şeyin cevabı olduğunu düşünmüyorum. Roth IRA'ları sevdiğim kadarıyla, geleneksel IRA'larınızı ve eski 401 (k) 'lerinizi bir Roth IRA'ya dönüştürmeye karar vermek kişisel bir karardır. Ve gerçek dünyada, mutlaka olması gereken bir şey değil.

Aslında, müşterilerin bir Roth IRA dönüşümünden uzaklaştıklarına dair tavsiyede bulundukları birkaç örnek var.

Roth IRA sorularına cevaplar

 1. Neden geleneksel bir IRA'yı bir Roth IRA'ya Dönüştürmek İstiyorsunuz?
 2. Bir Roth IRA açmak için nerede?
 3. Geleneksel IRA'yı bir Roth IRA'ya Dönüştürme Kuralları
 4. Sen İrade Dönüştürme Üzerindeki Vergileri Öde
 5. Geleneksel IRA'dan Roth IRA'ya Dönüşüm Örnekleri
 6. Uygun Olmayan Roth IRA Katkısı Çalışma Çevresi
 7. Bir Roth IRA'ya Dönüştürebileceğiniz Diğer Emekli Hesapları
 8. Roth IRA Dönüşümü Üzerine Düşünceler
 9. 2016 için Roth IRA Kuralları
 10. sık sorulan Sorular

Bir Roth IRA dönüşümünün sizin için en iyisi olup olmadığını daha iyi anlamak için ilk önce kuralları anlamamız gerekir. İşte, IRA'ya dönüşüm vergisi kurallarına bakınız.

Roth IRA'yı açmanız mı gerekiyor?

En sevdiğim çevrimiçi broker Ally Invest ama bizim özetimizi kontrol edebilirsin Roth IRA'yı açmak için en iyi yerler ve En iyi çevrimiçi hisse senedi komisyoncusu ikramiye kayıt olun.

Orada çok iyi seçenekler var, ama en iyi genel deneyime sahip oldum Ally Invest. Herhangi bir yatırımla en çok hangi seçeneği seçerseniz seçin

Neden geleneksel bir IRA'yı bir Roth IRA'ya Dönüştürmek İstiyorsunuz?

Geleneksel IRA hesaplarınızı Roth IRA'lara dönüştürmenin başlıca avantajı, fonların çekilmeden sonra gelir vergisine tabi olmayacak olmasıdır.

401 (k) planları gibi, işveren destekli emeklilik planlarında geleneksel IRA'lar büyük ölçüde gelir vergisi ertelendi. Bu, katkıda bulunduğunuz yıl içinde bu planlara yaptığınız katkılardan vergi kesintisi almanızı sağlar.

Hesaptaki para, (emeklilik dönemlerinde de geçerlidir), emeklilik zamanlarına göre sağlıklı bir yuva yumurtası oluşturmanıza izin verir. Bunu yaptıktan sonra, planlardan aldığınız para çekme işlemleri, o sırada ne olursanız olun, vergi oranına tabi olacaktır.

Bununla birlikte, Roth IRAs ile, katkılarda vergi erteleme yoktur. Ve diğer vergi korumalı emeklilik planları gibi, planınızdaki yatırım kazançları da gelir vergisine tabi olmadan biriktirilecek.

Vergi ödemekten bıktınız ve koymak istiyorum en azından biraz ardındaki vergileriniz, bu büyük bir faydadır.

Ancak, benzerliğin bittiği yer burasıdır.

Bir Roth IRA ile, plan katkılarınızda sadece gelir vergisi ödemek zorunda kalmazsınız (ilk etapta asla vergiden düşülmez); Yatırım kazançlarınız da gelir vergisine tabi olmayacaktır. Tek gereklilik, plandan para çekmeye başladığınızda en az 59 yaşında olmanız ve plana en az beş yıl katılmış olmanızdır.

İle geleneksel IRAs ve diğer vergi ertelenmiş emeklilik planları, iyi haberlerin çoğu başlangıç ​​aşaması: Katkılarınızı yaptığınızda vergi kesintisi olsun.

Birlikte Roth IRAiyi haberlerde arka uç: Plandan para çekmeye başladığınızda, sonuç olarak gelir vergisi borcunuz yoktur.

* 70 yaşında hiç Gerekli Minimum Dağılımlar ½

Roth IRA'lar vergiden muaf tutulan emeklilik planlarına göre bir avantaj daha elde ediyor ve emeklilik yıllarınızda hareket ettikçe gittikçe daha önemli hale geliyor.

Hemen hemen her vergi korumalı emeklilik planı, 70 yaşından daha geç olmamak kaydıyla gerekli asgari dağılımları (RMD) almaya başlamanızı gerektirir. Aslında, yapmazsan sert cezalar vardır. Roth IRAs, RMD'lere ihtiyaç duymayan vergi korumalı emeklilik planı olarak tek başına durmaktadır.

Bu, diğer emeklilik hesaplarının bakiyelerini düşürmek için zorlanırken, Roth IRA'nızda para biriktirmeye devam etmenizi sağlayacaktır. Bu, paranızdan asla kurtulabilmenizi çok daha az olası kılar.

“Roth IRA Millionaire” a nasıl katılacağınıza dair eğlenceli örnekler verdiğim videoyu izleyin:

Bir Roth IRA açmak için nerede?

Neredeyse herhangi bir çevrimiçi veya tuğla ve harç aracı kurum, uygun olduğunuz sürece bir Roth açmanıza izin verecektir. Bir ton para biriktirebilir ve yine de bu üç çevrimiçi aracıdan birine katılarak büyük hizmet alabilirsiniz.

Ally Invest - Şahsen, Ally'nin bir Roth IRA hesabı açmanın en iyi seçeneklerinden biri olduğunu düşünüyorum. Scottrade, ucuz ticaret ücretleri, kurulum ücreti ve bakım ücreti gibi çeşitli avantajlar sunar. Hisse senetleri ve EFT işlemleri için 7 dolarlık ticaret maliyeti sunuyorlar ve yatırım fonu ticaret ücretleri asla 17 $ 'dan fazla olmayacak.

Scottrade, ABD genelinde 500'den fazla şubesinden birinde bir komisyoncu ile yüz yüze görüşmeniz gerektiğinde, gidebileceğiniz fiziksel binalara sahip olmanın eşsiz bir avantajına sahiptir.

şerefiye - İyileştirme, finans alanına girecek olan yeni yatırım şirketlerinden biridir. Online bir aracı kurum olarak Betterment'in diğer iki firmanın sahip olmadığı birkaç benzersiz özelliği var.

Birincisi, Betterment'in işlem için bir taban ücret talep etmemesidir, bunun yerine, yıllık olarak yatırdığınız toplam miktara bağlı olarak bir yüzde ücret alırlar. Toplam yatırım hesabınızın% 0,15 ila% 0,35'i arasında ücret alırlar. Ne kadar çok para yatırırsanız, yıllık ücret o kadar düşük olur.

Betterment'in diğer ilginç yönü, yatırımınızın otomatik olarak ele alınabilmesidir. İyileştirme ile yatırımlarınızı risk profilinizi kullanarak algoritmalarınızla halledebilirsiniz, bu da finansal dahiler olmayabilecek insanlar için yatırım yapmayı kolaylaştırır.

E * Trade - Amerika'daki en popüler aracı kurumlardan biri olan E * Trade, 1992 yılında kurulmuş ve her zaman yenilik alanında lider firmalardan biri olmuştur. İşlem ücretleri, Scottrade'den biraz daha yüksek olsa da, E * Trade'in bir hisse senedi veya ETF ticareti için 9,99 ABD doları ücretlendirmesiyle birlikte, bunların hesap ücreti veya bakım ücreti yoktur.

E * Trade ile dikkat edilmesi gereken bir nokta, işlem ücreti olmayan 1.000'den fazla farklı yatırım fonu sunmasıdır. Bu yatırım fonları, Roth IRA'ya 9.99 $ 'lık bir ücret ödemeden başlayabilir, bu da bazı ciddi tasarruflara katılabilir.

Bu firmaların her birinin daha ayrıntılı bir özeti ve birkaç diğer çok iyi seçenek için, bu kapsamlı kılavuzu inceleyin: Roth IRA'yı Açmak için En İyi Yerler.

Geleneksel IRA'yı bir Roth IRA'ya Dönüştürme Kuralları

GÜNCELLEŞTİRME: IRS'ye göre yılda bir-IRA rollover kuralı, Roth dönüşümlerine uygulanmaz. IRS özellikle diyor “Gelenekselden Roth IRAs'a (“ dönüşüm ”) geçişler sınırlı değil”.

Roth IRA'ya katkıda bulunmak için geçerli olan gelir limitleri olsa da, Dönüşümlerle ilgili gelir sınırı yoktur. Mekanik olarak, dönüşümü gerçekleştirmenin üç yolu vardır:

 • 60 Günlük Rollover. Paranın geleneksel IRA'nızdan (şahsen ödenmesi gereken çekler) doğrudan teslim alınmasını ve daha sonra bir Roth IRA hesabına aktarılmasını sağlayabilirsiniz, ancak dağıtımdan sonraki 60 gün içinde bunu yapmanız gerekir. Yapmazsanız, dağıtım tutarı (daha az indirilemeyen katkılar) alınan yılda vergilendirilecek, dönüşüm gerçekleşmeyecek ve IRS% 10 erken dağıtım vergisi cezası uygulanacaktır.
 • Mütevelliden Mütevelli Transfer. Bu, yalnızca aktarımı yürütmenin en kolay yolu değildir, aynı zamanda geleneksel IRA hesabınızdaki fonların vergilendirilebilme olasılığını neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Geleneksel IRA güvencenizle paranızı Roth IRA hesabınızın mütevelli üyesine yönlendirmeniz yeterlidir ve tüm işlem sorunsuz bir şekilde ilerlemelidir.
 • Aynı Mütevazi Transfer. Bu, mütevelliden vesileye geçişten bile daha kolay çünkü para aynı kurumda kalıyor. Geleneksel IRA'nızı elinde tutan mütevelli bir Roth IRA hesabı kurup, geleneksel IRA'dan parayı Roth IRA hesabınıza taşımak için yönlendirin.

Sen İrade Dönüştürme Üzerindeki Vergileri Öde

Devir nasıl başarılırsa yapılsın, geleneksel IRA'nızdan gelen fonlar, gerçekleştiği yılda düzenli gelir vergisine tabi olacaktır. Bununla birlikte, geleneksel IRA'nıza yaptığınız herhangi bir karşı konulmaz katkılar vergisel olarak ertelenemez, çünkü bunlar vergi erteleme avantajından asla faydalanamazlar. Dönüşüm düzgün bir şekilde yapılırsa,% 10'luk erken geri çekme cezasına tabi olmazsınız.

Geleneksel IRA'nızdan “büyük ölçüde eşit periyodik ödemeler” almaya başladığınızda, ödemeler geldiğinde bu tutarları Roth IRA'nıza dönüştürebilirsiniz. Ödemeler vergiye tabidir, ancak% 10'luk erken para çekme cezası uygulanmayacaktır.

Daha önce vergiden muaf tutulan emeklilik planlarının çoğundan dağıtılması gereken RMD'lerden bahsetmiştim. Bu dağılımları bir Roth IRA'ya dönüştüremezsiniz.

Roth IRA Dönüşüm “Pro-Rata Kuralı”

Bazı vergi mükellefleri, hatalı bir şekilde IRA dönüşümü yapamayacakları, sadece IRA planlarının indirilemeyen katkılarla yapılan kısımlarının yuvarlanmasıyla yaratılan gelir vergisi yükümlülüğünden kurtulabileceklerine inanmaktadırlar.

Örneğin, bir vergi mükellefinin bir IRA hesabında 200.000 ABD doları tutarında yatırım kazancı, 60.000 ABD doları vergi indirimi kesintili katkı payı ve 40.000 ABD Doları tutarındaki indirilemeyen katkıları bulunması durumunda, bu durum, devredilmesiyle gelir vergisi yükümlülüğü oluşturmayı engelleyebilir. İndirilemeyen katkılarda 40.000 ABD doları. Kulağa doğru geliyor değil mi?

IRS kabul etmeyecek. Rol dönüştürme katkınızın vergiden muaf bir kısmının, toplam rollover'ın yalnızca bir oranlı payını oluşturması gerektiğini belirten bir Roth dönüşüm pro-rata kuralı vardır.

Bu kural uyarınca, vergi mükellefinin toplam IRA bakiyesinin 40.000 dolarlık kısmı vergiden düşülemeyen katkılardan oluşmaktadır, o zaman vergi indirimi için sadece% 20'lik vergi indirimi (indirilemeyen katkılar için $ 200,000 toplam bakiye ile bölünür). miktarı herhangi bir rollover Roth IRA'ya dönüştü.

Rata kuralından ötürü, vergi mükellefinin bir Roth'a 40.000 dolarlık bir dönüşümü yapması durumunda, bunun sadece 8,000 doları gelir vergisinden muaftır ($ 40,000 X% 20), tam 40.000 dolar değil.

Lütfen aşağıdaki kuralları dikkate alarak bu kuralı aklınızda bulundurun.

Geleneksel IRA'dan Roth IRA'ya Dönüşümün Çalışma Örnekleri

Rakamlarla uğraşırken, örnekleri örneklerle göstermek her zaman yardımcı olur. İşte ben, IRA dönüşümünün gerçek dünyada nasıl çalıştığını göstereceğini umduğum iki gerçek canlı örnek.

Örnek 1.

Parker'ın SEP IRA'sı, Geleneksel IRA'sı ve bir Roth IRA toplamı var $310,000. Her birinin vergi öncesi ve sonrası katkılarını inceleyelim:

 • SEP IRA: Tamamen vergi öncesi katkılarından oluşur. Toplam değer $80,000 vergi öncesi katkı payları ile $12,000.
 • Geleneksel IRA: Tamamen vergi sonrası katkılardan oluşur. Toplam değer $200,000 vergi sonrası katkıları ile $40,000.
 • Roth IRA: Açıkçası tüm vergi katkılarından sonra. Toplam değer $30,000 toplam katkıları ile $7,000.

Parker, sadece SEP ve Geleneksel IRA'daki miktarın yarısını Roth IRA'ya dönüştürmek istiyor. 2014 yılında vergilendirilebilir gelirine ne miktarda eklenecek?

IRS pro-rata kuralı uygulanır. Yukarıdaki sayılara dayanarak, Roth IRA'sına 40.000 $ 'lık toplam vergi sonrası katkı payımız var. Toplam non-Roth IRA bakiyesi 280.000 $ 'dır. Dönüştürülmesi istenen toplam tutar 140.000 dolar.

Bu dönüşümün miktarı alışkanlık gelir vergisine tabi olmak% 14,29'dur; gerisi olacak. İşte nasıl hesaplanır:

Aşama 1:Toplam Non-Roth IRA'sının vergiye tabi olmayan kısmını hesaplayın: Toplam vergi sonrası katkılar / Toplam Non-Roth IRA Bakiyesi = Vergiye tabi olmayan%:

$40,000 / $280,000 = 14.29%

Adım 2: Vergiye tabi tutarı, sonucu Adım 1'e dönüştürerek, dolara hesaplayın:

% 14,29 x 140.000 ABD doları = 20.000 ABD doları

Aşama 3: Vergilendirilebilir gelirinize eklenecek miktarı hesaplayın:

$140,00 - $20,000 = $120,000

Bu senaryoda, Parker sıradan gelir vergisi borçlu olacak $120,000. Eğer% 28'lik gelir vergisi faturasındaysa, 33.600 dolar gelir vergisi veya 120.000 X.28 dolar borçludur.

Örnek 2

Bentley 50 yaşın üzerinde ve değişen işlerde. İşvereni birkaç kez satın aldığı için, önceki 401'lerin üzerinde iki farklı IRA'ya geçti.

Bir IRA 115.000 $ ve diğeri 225.000 $ 'dan oluşmaktadır. Hiçbir zaman bir Roth IRA'sı olmadığı için, toplamda 6,500 dolarlık bir tahliye edilemeyen IRA'ya katkıda bulunmayı ve ardından 2014'te derhal dönmeyi düşünüyor.

 • Rollover IRA'nın: Tamamen vergi öncesi katkılarından oluşur. Toplam değer $340,000 150.000 dolarlık vergi öncesi katkı payı ile.
 • Eski 401k: Ayrıca tamamen vergi öncesi katkılardan oluşmaktadır. Toplam değer $140,000 ile $80,000 vergi öncesi katkılar.
 • Güncel 401k: Çalışma yıllarının geri kalanı için onu dışarı çıkarmayı planlıyor.
 • İndirilemeyen IRA: Tamamen vergi sonrası katkılardan oluşur. Toplam değer $6,500 vergi sonrası katkı payları ve hiçbir büyüme olmadığını kabul edeceğiz.

Yukarıdaki bilgilere dayanarak, 2016'da Bentley'nin vergi sonuçları ne olacak?

Orada attığım eğri topu gördün mü? Üzgünüm - kimseyi kandırmak istemedim - sadece onu yakalayıp yakalamadığınızı görmek istedim. Dönüştürme söz konusu olduğunda, eski 401 (k) s ve akım 401 (k) s denklemi etkilemez. Büyük IRA dengelerini dönüştürmeyi düşünürseniz ve bir 401 (k) değerine sahipseniz, bunu unutmayın. Bunu 401 (k) 'de bırakarak vergi yükünüzü en aza indirecektir.

Yukarıdaki adımları kullanarak, Bentley’in vergilendirilebilir sonucunun 2014’te ne olacağını görelim:

 • Aşama 1: $6,500/ $346,000 = 1.88%
 • Adım 2: 1,88 X 6,500 = $122
 • Aşama 3: $6,500 - $122 = $6,378

2014 için, Bentley vergiye tabi bir gelire sahip olacak. $6,378 $ 6,500 Geleneksel IRA katkısının / Roth IRA dönüşümünün, ve bu da yatırım kazançları olmadığını varsayıyor. Gördüğünüz gibi, dönüşümü başlatırken dikkatli olmalısınız.

Eğer Bentley bu dönüşümden geçtiyse ve vergi yükümlülüğünü yerine getirmemiş olsaydı, bu vergilerden kurtulmak için Roth IRA'sını yeniden tanımlamakla ilgili kuralları kontrol etmesi gerekirdi.

Uygun Olmayan Roth IRA Katkısı Çalışma Çevresi

Örnek 2, neye atıfta bulunabileceğini açıklar. backdoor Roth IRA katkısı, Yani, Roth IRA katkılarının gelir sınırlarını aşan vergi mükelleflerinin bir yolu, onları zaten yapmaktır (her zaman olur). İndirilemeyen bir IRA katkısı yaparsınız, sonra Roth dönüşümlerine artık herhangi bir gelir sınırı olmadığından hemen bir Roth IRA'ya aktarın.

Fakat gördüğünüz gibi, orantılı kurallar, gelir vergisinin geleneksel IRA dönüşüm miktarının büyük çoğunluğundan kaynaklanmasını sağlar.

Fakat korkmamak için, etrafta kırışıklıklar için bir çalışma olabilir.

Bentley'in Roth dönüşümünün çoğunun vergiye tabi olmasının nedeni, çoğu zaman hiçbir zaman gelir vergisine tabi olmayan, geleneksel IRA'larda oturan önemli bir parası olmasıdır. Ancak, Bentley'nin işveren 401 (k) planı buna izin veriyorsa, o zamanki IRA dengelerini 401 (k) 'ye kaydırarak gelecekteki dönüşümler üzerinde vergi yükümlülüğünü ortadan kaldırabilir.

Her işveren planı buna izin vermez, ancak Bentley'nin isteği üzerine mevcut IRA'larını etkin bir şekilde ortadan kaldırarak pro-rata kurallarını aşabilecektir.

Bir Roth IRA'ya Dönüştürebileceğiniz Diğer Emekli Hesapları

Geleneksel bir IRA'nın ötesinde, bir Roth IRA'ya dönüştürülebilen başka vergi ertelenmiş emeklilik planları da var. İçerirler:

 • BASİT IRA (iki yıl sonra)
 • SEP IRA
 • 457 (b) Plan
 • 403 (b) Plan
 • Belirlenmiş Roth Hesabı (401 (k), 403 (b) veya 457 (b))

Tanımlanmış Roth Hesabı haricinde, tüm gelirler dönüşüm yılında vergilendirilebilir olarak dahil edilmelidir.

Roth IRA Dönüşümü Üzerine Düşünceler

Geleneksel bir IRA'yı bir Roth IRA'ya dönüştürmek, gerçekten ne yaptığınızı bildiğiniz ve tüm kurallara uyduğunuz sürece oldukça basit bir süreçtir.

Ancak, çoğumuzun ABD vergi kanununun yüzeysel bir anlayışından daha iyi olmadığı için, (güçlü) önerim, bir dönüşümü denerken profesyonel bir vergi hazırlayıcısıyla (tercihen bir CPA veya vergi avukatıyla) çalışmaktır.

Yanlış anladığınız takdirde cezalar, do-it-yourself rotası üzerinde bir şans almak için çok yüksek.

Bir Roth dönüşümü sizin için uygun mu? ”Diye yazıyor, diyor, San Diego'da komisyonsuz bir finansal planlama şirketi olan Define Financial'in kurucusu olan CFP®, Taylor Schulte.

“Doktor gibi, reçetelendirmeden önce teşhis etmek önemlidir - özellikle bunun gibi anlamlı bir planlama aracı düşünürken. Kendi başına ya da güvenilir bir profesyonel ile, temel bir finansal plan ile başlayın.Hedeflerin ne? Bundan 10, 20, 30 yıl sonra nerede olmak istiyorsun? Oraya gitmek için yolda mısınız? Eğer değilse, bu boşluğu doldurmak için ne yapmanız gerekir? Bu alıştırmayı gerçekleştirip mali resminizi net bir şekilde anladığınızda, planınıza uyup uymadığını görmek için bir Roth dönüşümünün bileşenlerine daha derin dalmaya başlayın. ”

Bir Roth dönüşümünün en büyük dezavantajı, cari yılda dönüştürülen miktar üzerinden vergi ödemeniz ve gelir vergisi parantezinize ve dönüştürdüğünüz tutarlara bağlı olarak, vergi ısırması önemli olabilir.

Ancak, emeklilikte vergisiz dağıtımlar için cari vergi yükümlülüğü alışverişinde bulunduğunuzu hatırlamakta fayda var. Bu, özellikle gelir vergilerinin gelecekte ne olduğundan daha yüksek olacağına inanıyorsanız, güçlü bir avantajdır.

Buna asla bahse girmeyeceğim bir şey!

2016 için Roth IRA Kuralları

Bir Roth IRA'ya katkıda bulunmayı umuyorsanız (ve bir dönüşüm yapmıyorsanız), 2016 için Roth IRA kurallarını bilmek önemlidir. Bilmeniz gereken ilk şey, bir Roth'a katkıda bulunabilecek yöneten gelir sınırlarının bulunmasıdır. IRA.

Bununla birlikte, sınırlayan kurallar olduğunu bilmek de önemlidir. ne kadar Her birey katkıda bulunabilir. İşte 2016 için Roth IRA kurallarının genel bir açıklaması:

Roth IRA Gelir Limitleri

Roth IRA dönüşümünün dışında, Roth IRA'ya katkıda bulunabilecek yöneten gelir limitleri var. Ayrıca, belirli gelirler içinde bireyler ve evli çiftler için katkı limitlerini azaltan faz çıkışları bulunmaktadır. 2016'da yapılan katkıların limitleri nasıl belirlediği:

 • Evli olan ve müşterek vergi beyannamesi veren kişiler 2016 yılında 184.000 $ 'dan daha az olan bir MAGI (Düzeltilmiş Brüt Gelir) ile onların Roth IRA'sına maksimum katkıda bulunabilir. Katkılar 184.000 $ 'dan aşamalı olarak başlar ve 194.000 $' dan sona erer. 2016 yılında bir MAGI değeri 194.000 dolardan fazla olan evli çiftler bir Roth IRA'ya katkıda bulunamazlar.
 • Evli bireyler, yıl içinde herhangi bir zamanda eş ile birlikte yaşadıkları ayrı bir vergi beyannamesi2016’da katkıda bulunmak için sıfırdan fazla, ancak 10.000’den az para kazanmış olmalıdır.
 • Tekil şahıslar, hane halkı reisleri veya evli olanlar, yıl içinde herhangi bir zamanda eş ile yaşamadan ayrı ayrı evlenme MAGI'nin 117.000 $ 'dan az olması, 2016 için tam katkı sağlayabilir. Ancak, 117.000 $ ile 132.000 $ arasında gelir elde edenlerin, azami katkısını aşamalı olarak görecekler. 2016'da bu kategoriye giren bireyler, MAGI ile birlikte 132.000 doların üzerinde bir Roth IRA'ya katkıda bulunamaz.

Roth IRA Katkı Sınırları

Geliriniz bu yıl bir Roth IRA'ya katkıda bulunmanıza yardımcı oluyorsa, her yıl katkıda bulunabileceğiniz maksimum para miktarını bilmek istersiniz. Bu rakam her birkaç yılda bir artma eğilimindedir ve aynı zamanda yaşınıza da bağlıdır. 2016 için Roth IRA katkı limitleri:

 • 50 yaşın altındaysanızRoth IRA'nıza ve geleneksel IRA hesaplarınıza toplam 5.500 dolar katkıda bulunabilirsiniz.
 • 50 yaşın üzerindeysenizHer iki hesapta da “catch up” katkısı olarak bilinen 6,500 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz.

sık sorulan Sorular

Roth IRA, geleneksel bir IRA'dan nasıl farklıdır?

Bir geleneksel IRA'nın vergi öncesi gelirinizle finanse edildiği durumlarda, bir Roth IRA vergi sonrası dolar ile finanse edilir. Bu nedenle, Roth IRA'nız emeklilikten sonra para çekmeye başladığınızda dağıtımlarınızda vergi ödemenizi gerektirmeyecektir.

Öte yandan, geleneksel bir IRA'dan veya emekli olduktan sonra diğer herhangi bir vergi avantajlı hesabından dağıtım almak, çekilmeye başladığınızda gelir vergisi ödemenizi gerektirecektir.

MAGI veya değiştirilmiş düzeltilmiş brüt gelir nedir?

Bir Roth IRA'ya katkıda bulunmak için gelir uygunluğu MAGI'ye veya değiştirilmiş düzeltilmiş brüt gelire bağlı olduğundan, bu terimi anlamak önemlidir. Genel olarak, MAGI'nız evinizin toplamıdır. Düzeltilmiş brüt gelir ve vergiden muaf faizGelir sahip olabilirsin.

En fazla Roth IRA'ya katkıda bulunmak zorunda mıyım?

Herhangi bir yılda bir Roth IRA'ya ne kadar katkıda bulunabileceğiniz konusunda sınırlamalar olsa da, bu sınırlara uymanız gerekmemektedir.

Özet olarak, maksimumdan fazla katkı yapmamanız ve o yıl gelir elde etmeniz koşuluyla, istediğiniz kadar katkıda bulunabilirsiniz.

İş sponsorluğundaki 401 (k) 'yi maksimuma çıkardıktan sonra bile bir Roth IRA'ya katkıda bulunabilir miyim?

Evet, bu büyük bir faydadır. İş destekli 401 (k) emeklilik planınızı maksimize ettikten sonra bile, bir Roth IRA'ya veya geleneksel IRA'ya birleştirilmiş 5,500 dolar daha yatırım yapabilirsiniz. Emekli olmak için mümkün olduğunca fazla tasarruf etmeyi umuyorsanız, birden fazla hesap kullanarak akıllı bir hareket olabilir.

Paramı Roth IRA'mdan herhangi bir zamanda alabilir miyim?

Roth IRA'lar kurulduğu ve vergi sonrası dolarlara katkıda bulundukları için, katkıları Hesabınız dışında herhangi bir zamanda cezasız. Ancak, Aynı kazançlarınız hakkında da söylenemez.Ceza olmadan yapabileceğiniz para miktarı, yaptığınız katkılarla sınırlıdır.

Roth IRA'ya ne kadar süre katılabilirim?

Bir gelir elde ettiğiniz sürece ve MAGI'niz IRS sınırlarının ötesine geçmediği sürece, bir Roth IRA'ya katkıda bulunabilirsiniz. Değiştirilmiş Düzeltilmiş Brüt Geliriniz, faz çıkışlarının başladığı limite ulaştığında, her sene katkıda bulunabileceğiniz maksimum miktar kademeli olarak azalacaktır.

Emekli olduğumda katkı almak zorunda mıyım?

Hayır, bu da bir Roth IRA'ya katkıda bulunarak elde edeceğiniz en büyük faydalardan biri.Dağılımları 70 1/2 yaşında almaya başlamanıza veya bir ceza ödemenize zorlayan diğer emeklilik hesaplarından farklı olarak, Roth IRA'nın dağıtımları almanız gerektiğinde yöneten herhangi bir kuralı yoktur. Bu, Roth IRA'yı nasıl en iyi esneklik isteyen herkes için mükemmel bir hesap yapar ve ne zaman Emeklilik fonlarını kullanıyorlar.

Roth IRA'ya katkı için son tarih nedir?

Roth IRA'ya yapılan katkılar genel olarak bir sonraki yılın 15 Nisan'a veya vergi gününe kadar yapılabilir. Gelirinizin katkıda bulunmayacak kadar yüksek olup olmayacağından emin değilseniz, bu uzun süre, önceki yıla katkıda bulunmaya karar vermeden önce ne kadar kazandığınızı ve beklemenizi sağlar.

Aynı yıl boyunca hem Roth IRA'ya hem de geleneksel IRA'ya katkıda bulunabilir miyim?

Aynı vergi yılı boyunca hem Roth IRA'ya hem de geleneksel IRA'ya kesinlikle katkıda bulunabilirsiniz, ancak her iki hesap türünde de yalnızca maksimum IRA katkısına katkıda bulunabilirsiniz. 2016 için, 50 yaşın altındakiler için katkı limitleri 5,500 dolar, 50 yaş ve üstü için ise 6,500 dolar.

(Kısmi kaynak: IRS Yayını 590.)

Videoyu izle: Tasarruf ve Kredi Bankacılığı Krizi: George Bush, CIA ve Organize Suç

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin
Maliye

Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin

Ebeveynleriniz emeklidir veya emekliliğe yakınsa ve maliyetten endişe duyuyorlarsa, sizden geçmiş bir ipotek alma fikrini gözden kaçırabilirler. Sonuçta, bu ticarette, Law & Order'tan gelen bu güzel adam, emeklilikte ek gelir elde etmenin harika bir yolu olduğunu söylüyor. Ne yazık ki, ticari bir şey çıkmayacak kadar çok şey var.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı"/>
Maliye

İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı

Bize biraz kendinden bahset Bizim isimlerimiz Bryant ve Emily Adler. Tennessee’de öğretmenleriz. Yaklaşık 2,5 yıldır evliyiz. Aile ve arkadaşlarla seyahat etmeyi, yemek yapmayı ve zaman geçirmeyi seviyoruz. İnsanların borç ortasında umut bulmalarına yardımcı olmak için bir tutkumuz var. 92.000 dolar borcunu nasıl aldın?
Devamını Oku
İnsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak için 4 Yasal Yolları
Maliye

İnsan Gine Domuz olarak Para Kazanmak için 4 Yasal Yolları

Büyüdüğünüzde ne yapmak istediğinizi düşündüğünüzde, insani bir kobay hiç aklınızdan geçmedi mi? Muhtemelen değil. “Gine domuzu” terimi bazı olumsuz çağrışımlar taşıyabilir. Ancak, borçları ödemek, tasarruf hesabınızı artırmak ya da sadece maaşlı maaş ödemelerini durdurmak için para kazanmak için harika bir yoldur.
Devamını Oku
Ally Invest İncelemesi
Maliye

Ally Invest İncelemesi

Paranıza yatırım yapmak ve bileşik faizin faydalarını görmek, servet inşa etmenin güçlü bir yolu olabilir. Örnek olarak, 10.000 $ 'lık bir yatırım fonu koyduktan ve 20 yıl boyunca orada bıraktıktan sonra, yıllık yüzde 9'luk bir getiri oranı kazanırsanız, hesabınıza başka bir kuruş eklememiş olsanız bile hesabınızda 56.000 $' dan fazla kazanırsınız. .
Devamını Oku