Maliye

Kolej Overrated mı? YOK Kolej Derecesiyle İlk 21 En Yüksek Ödeme İşi

“İyi bir iş bulmak için okula gitmelisin.”

İyi ödeme yapan eğlenceli bir iş mi arıyorsunuz? İşsizliğin sebebi büyüyor olabilir mi? Ücretsiz olarak oturum açın www.Job.com ve bugün kimin işe alındığını görün!

Hat, babamın Lars Ulrich'in bas davuluna basabileceğinden daha çok başımın daha da zorlaştığı bir ifadeydi. (Bir jenerasyon boşluğu olması durumunda, Lars Metallica rock grubundan davulcudur). Babamın tavsiyelerini takip ettiğim ve finans derecemi aldığım için minnettar olduğum halde, Cüzdan Pop.com'un ilginç bir makalesi merakımı çekti. Makale, üniversite mezunu olmadan alabileceği en yüksek ücretli işlere bir göz atmıştı.

Üniversite çok korkutucu! College Boards.com'a göre, bir yıllık eğitim için ortalama maliyet 7000 $. Tam dört yıllık bir lisansın maliyeti her yıl artıyor ve bu da sevgili kolej derecesini bir boru hayali haline getirme fikrini doğuruyor. Peki diğer seçenekleriniz neler?

Bölgenizdeki İşleri Bul

Göre İş Arama

Gerçek bir derece olmadan elde edebileceğiniz birçok kariyer var. ama çoğu bir ticaret okulu sertifikası gerektirirya da işte sadece zaman ve rütbeden yukarı doğru yol almak.

Bir ticaret okulu sertifikası en az altı ay ya da dört yıl gibi kısa bir sürede elde edilebilir. En iyi bölüm, bu işlerin iyi ücret ödemesi - bazıları çok iyi! Liseden dört yıllık bir koleje katılmamaya karar verdiyseniz veya yeni bir kariyere yeni bir başlangıç ​​yapmaya karar verdiyseniz, en yüksek maaşlı kariyerlerden bazılarıdır.

Yasal Uyarı: Bu listede kesinlikle iyi ücretli işler olsa da, hala bir üniversite derecesine sahip olmanın hala buna değer olduğunu düşünüyorum. Evet, öğrenim yüksek ve yükselmeye devam edecek, ancak üniversite sunduğu deneyim, bağlantılar ve zihniyet paha biçilmez. Şimdi işlere…

Üniversite Derecesi Olmadan En Yüksek Ücretli İşler

1. Marj Departmanı Sorumlusu: (83.000 $)

Bir marj departmanı sorumlusu, müşteri kredi hesaplarını yöneten ve müşterilere krediyi onaylayan veya reddeden bir şirketin kredi departmanını denetler. Bu iş, büyük olasılıkla, iş eğitimi / gölgelenme üzerine çok şey gerektirir. İşi elde etmek için bir finans veya muhasebe derecesine sahip olmanız gerekmeyecektir, ancak süreci iyi bilmek zorundasınız çünkü işin kapsamı matematiksel hesaplamanın yanı sıra borç analizi ve muhasebe ilkelerinin tanınmasını gerektirmektedir.

2. Hava Trafik Kontrolörü: (74.922 $)

Sağlık kontrolleri ve zihinsel stabilite testleri içeren FAA tarafından güçlü testler geçmek için hava trafik kontrolörü gereklidir. Bir hava trafik kontrolörü olmak, Amerika Birleşik Devletleri'nde işin gerektirdiği şeyden dolayı uzun yıllardır en stresli iş olarak seçilmiştir.

Bu iş bir üniversite derecesi gerektirmez, ancak çok rekabetçi bir endüstridir; zaten işinde olan birini tanımak için yardımcı olur.

3. Otomobil Servis İstasyonu Müdürü: (72.000 $)

Esasen, servis istasyonu yöneticisinin rolü, bir benzin istasyonunun günlük operasyonlarını yürütmektir. Çalışmanın kapsamı, güne ait gaz fiyatlarının belirlenmesi, istasyonda çalışanların geri kalanının planlanması, raflardaki stokların tutulması için yeni ürünlerin sipariş edilmesi ve diğer çalışanlara doğrudan yönetici olarak katılmayı içermektedir. Bu işi elde etmede yardımcı olabilecek bazı beceriler, bazı kişisel deneyimlerin yanı sıra, bazı kişisel deneyimler olacaktır. Bir kez daha, iş deneyiminde merdivenden yukarı çıkarak bu tip bir pozisyonu elde edebilirsiniz.

4. Emlak Komisyoncusu: ($ 71,000)

Bir emlak komisyoncusu olmak için hâlâ sertifikalı olmak için birkaç tane ders almanız gerekecek, ancak yine de size bir üniversite diplomasına göre daha az masraf harcamalısınız. İşlem yapmak ve kredi sözleşmelerine yardımcı olmak için ev işlerini satmaya ve kağıt işlerini yapmaya çalışacaksınız.

Liseden geçen herkes, gayrimenkul işlemleri için gereken lisansı alabilir, ancak bu kariyeri göz önünde bulundurursanız çok arkadaş canlısı olmanız ve esnek saatler geçirmeniz gerekir, çünkü büyük olasılıkla müşterilerinizin programlarında çalışacaksınız.

100.000 $ 'dan fazla emlakçı olmak mı istiyorsunuz? Çıkış yapmak 6 rakamı emlakçı olarak yapmanın 101 yolu.

5. Peyzaj Mimarı: (66.000 $)

Bu kariyer ile sertifikalı olmak isteyip istemediğinize dair bir seçeneğiniz olacaktır. Ancak sertifikalıysanız, daha büyük sözleşmelere ve daha geniş bir çalışma alanına erişebileceksiniz. Biraz kirli olmanın ve yaşamak için çok çalışmanın sakıncası yoksa, sizin için iyi bir kariyer olabilir. Bu kariyer, bahçecilikte ve peyzaj tasarımında bir topluluk kolejinde bazı dersler almanızı gerektirebilir, ancak bu tür sınıflar gerekli değildir. Bu kariyeri göz önünde bulundurmak için tasarım için iyi bir gözünüz olduğundan ve güçlü bir iş etiğine sahip olduğunuzdan emin olun.

İşte nasıl rehber olunur kendi çim şirketinizi kurmak ve bazı ciddi para kazanmak için ciddi para kazanmak!

6. Kurşun Marangoz: (63.000 $)

Bu iş, sahada çok fazla tecrübeye sahip olmanızı gerektirecektir. Bu tür deneyimler, ya ticaret tekniklerini okuyup size teknikleri öğretmek ya da lider bir marangoz için çırak olmak yoluyla edinilebilir. Ticaret okuluna giderek, sahada daha fazla pazarlanabilir hale gelebilecek bir tür sertifikasyona sahip olacaksınız, ancak bir çırak olmak, büyük olasılıkla sizi öğretmeninizin yerine geçecek bir işe yerleştirecektir. Her iki durumda da bu tür kariyerlerde çok başarılı olabilirsiniz, sadece ellerinizle çalışmaktan zevk aldığınızdan emin olun.

7. Güvenlik Direktörü: (62.000 $)

Bu iş büyük olasılıkla giriş seviyesi bir güvenlik pozisyonunda başlayıp güvenlik müdürü olmak için saflara doğru ilerleyerek işe alınacaktır.

Çalışacağınız şirkete bağlı olarak, bazı küçük sağlık denetimlerinin yanı sıra bir arka plan kontrolünden geçmeniz gerekebilir. Ayrıca bir güvenlik görevlisi eğitim programını da geçmeniz gerekebilir, ancak bu büyük olasılıkla işveren tarafından ödenecektir, böylece sizin için gerçek eğitim maliyeti sıfır olacaktır. Bu tür bir işe sahip olmak için bazı iyi beceriler, doğru olanı yapmak için bazı ortalama fiziksel özelliklerin yanı sıra dürüstlük olacaktır.

Polis memuru rotasını da denemeyi deneyebilirsiniz. Polis Sınavı Rehberi ile çalıştığınızdan emin olun.

8. Asansör Mekaniği (61.000 $)

Başlıca marangoz işi gibi, bu iş büyük olasılıkla bir ticaret okulu veya bir çok yıllık tecrübeyle edinilecektir. Asansör tamircisi olmak, birkaç şart daha var. Bir çok büyük şirket bir lisansa sahip olmanızı ve sigortalı bir şirkette çalışmanızı gerektirecektir; bu durumda bu büyük şirket işlerinde çalışabilmeniz için ticaret okulu rotasını geçmeye zorlarsınız. Bu sektörün bir çoğu sendikalı olduğundan, bu işe girmeden önce bir sendikaya katılmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

9. Kablo Süpervizörü: (60.000 $)

Bu kariyer yönetim tipi bir ortam olacaktır. Kablo kutularını ve internet bağlantılarını kuran tesisat işçilerinin yanı sıra bakım denetlemesinden de sorumlu olursunuz. Programlama yönünden de sorumlu olacak ve işçilerin ihtiyaç duydukları yerde sorumlu tutulmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür bir pozisyonu elde etmenin iyi bir yolu, ya iş için bir tür yönetme / zamanlama arka planına başvurmak ya da giriş seviyesi pozisyonuna başvurmak ve işi bilerek yolunuzu çalışmaktır.

10. Uçuş Servis Müdürü: (54.000 $)

Bu kariyer büyük olasılıkla iş tecrübesi ile elde edilir. Uçuş ekibinin programlanmasına yardımcı olmanın yanı sıra müşteri şikayetleriyle ilgilenmek ve onlar için gerekli kağıt işlerini yapmaktan sorumlu olursunuz. Bu iş, öfkeli müşterileri olan pek çok hastaya olduğu kadar kişisel yetenekler gerektiriyordu. Havayolları çalışmak için stresli bir alan olabilir, bu yüzden bu iş alanını düşünüyorsanız, serinliğinizi en zorlu koşullarda tutabildiğinizden emin olun.

11. Serbest Fotoğrafçı: (47.000 $)

Özgür bir fotoğrafçı olmak, bir yandan görevlerin yanı sıra sanatsal detaylara da büyük önem verir. Bu tür bir kariyer, doğru hikaye için doğru “atış” ı elde edebilmek için mesafelere gitmenizi de gerektirebilir. Bir bakıma serbest fotoğrafçı olmak, dergiler için doğanın fotoğraflarını çekmek veya gazeteler için hikayelerin fotoğrafını çekmek, hatta paparazzi tipi bir fotoğrafçı olmak ve bir sonraki büyük ünlü skandalını aramak gibi birçok kalıp alabilir. Hangisini seçerseniz seçin, bu kariyer gerekli herhangi bir eğitim tecrübesi olmadan iyi bir ücret ödeyebilir.

Fotoğrafçılığınızı meşru bir ev tabanlı işe dönüştürmek mi istiyorsunuz? İşte bir rehber nasıl olduğunu gösterir Bu evde kalmak annem iyi bir yaşam sağlar. Buna bir bak İşte.

12. Kişisel Antrenör (37,500 $)

Bu kariyer büyük olasılıkla uygun fiziksel uygunluk teknikleri öğretmek için nitelikli bir sertifikaya sahip olmanızı gerektirecektir. Bu belgenin elde edilmesi çok zor değildir ve yukarıda belirtilen diğer ticaret türlerine kıyasla nispeten ucuzdur. Bu işte başarılı olmak için büyük olasılıkla fiziksel olarak aktif bir insan olmak isteyeceksiniz, ayrıca bu iş için bir tutkuya sahip olmalısınız. En yeni fitness trendlerini seviyorsanız ve spor salonunda çok zaman geçiriyorsanız, bu sizin için mükemmel bir kariyer seçeneği olabilir.

Öyleyse, hızlı bir eğitim için okula geri dönmeyi düşünüyorsanız ya da kolej'in sizin için doğru seçenek olmadığına karar verdiyseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kariyer var. Ne yaparsan yap, üzülme. Aşağıdaki isimleri hatırlayın: Henry Ford, Michael Dell, Walt Disney, Rachel Ray ve Simon Cowell. Tüm bu girişimcilerin ortak yanlarını tahmin et. Evet, tahmin ettin. Üniversite derecesi yok.

Kişisel antrenör olarak işe başlamak basittir, ancak başlamanıza yardımcı olacak bazı kılavuzlar: Bootcamp Temelleri kendi bootcamp'ınızı nasıl başlatacağınızı gösterecek. Ayrıca, Yoga sertifikası.

Diğer Saygın Kariyer, Derecesi Yok

13. Cenaze Direktörü (80.000 $)

Bir cenaze yönetmeni olmak için biraz eğitime ihtiyacın var, ama bir kere sende, yılda 80.000 dolar kazanabilirsin. Zorlu durumlarda insanlarla uğraştığınız için, macabre ile başa çıkabilmeniz ve bir derece dokunma ve sıcaklığa sahip olmanız gerekir. Ancak, işi alabiliyorsanız, dikkate değer bir şeydir.

14. Ticari Pilot (50.000 $)

Doğru havayolunda ticari bir pilot olarak devam ederseniz 50.000 dolardan fazla para kazanabilirsiniz. Eğitim gereklidir, ancak bir üniversite derecesi almanıza gerek yoktur. Uçmayı seviyorsanız eğlenceli bir iş olabilir ve iş başında olmadığınızda indirimli ücretler alabilirsiniz. Yine de evden uzakta olmalısın.

Genellikle ticari pilot olma yolunda ilk adım, özel pilot lisansınızı almaktır. Uçuş saatinizi kokpitte daha rahat ve konforlu hale getireceksiniz. İşte bir PPL Sınavını geçmenize yardımcı olacak çalışma rehberi.

15. Kamyon Sürüşü (45.000 $)

Altı ila sekiz haftalık eğitimden sonra ve ticari ehliyetinizi aldıktan sonra, bir kamyon şoförü olarak 45.000 dolar ya da daha fazlasını yapabilirsiniz. Eğitmen olma yolunda ilerleyin ve yılda 70.000 dolardan fazlasını temizleyebilirsiniz.Takım sürücüleri, tehlikeli sertifikalar ve diğerleri de farklı maaşlar yapabilirler. Sürüş monotonluğu ile başa çıkmak ve evden uzakta olmak ile başa çıkmak için ihtiyacım var.

Bir kamyon şoförü olmak için Ticari Sürücüler Lisansına veya CDL'ye ihtiyacınız var. İkisini de CDL Uygulama Testi ve CDL Test Yanıtları Geçebilmen için sana yardım et.

16. Satış elemanı (Sınırsız)

Doğru becerilere sahip olanlar için, satışlar üniversite diplomasına ihtiyaç duymadan finansal olarak ödüllendirici bir iş olabilir. Bir satış elemanı komisyon yapısı veya üs + komisyonu üzerinde çalışabilir. Her iki durumda da, ne kadar sona erdiğini, ne kadar iyi sattığınıza, ister araba, mobilya, emlak, ilaç, kredi kartı işlemcileri isterse üst düzey kıyafetler sattığınıza bağlıdır. Ne yaptığınıza bağlı olarak, bir sertifikasyonu tamamlamanız veya lisanslı olmanız gerekebilir. Doğru yeteneklere sahip bir kişi, yılda altı rakam oluşturabilir. Fakat genellikle çok miktarda koşuşturma gerektirir.

17. Yangınla Mücadele (30.000 $)

Başlangıç ​​maaşı genellikle 30.000 dolardan biraz daha fazladır, ancak çalıştığınız yere bağlı olarak ve denetim pozisyonuna ulaşıp ulaşmadığınıza bağlı olarak yılda 50.000 dolardan fazla kazanabilirsiniz.

Üniversite diplomasına ihtiyacın yok, ama bir eğitim programına girmen gerekecek. Bir itfaiyeci olmak istiyorsanız güç ve dayanıklılık göstermeniz gerekecektir. Ayrıca vahşi yangınlarla savaşırsanız ek ücret alabilirsiniz.

Yangınla mücadele görevine fiziksel olarak hazır olmanıza yardımcı olmak için, kontrol etmenizi tavsiye ederim Bip Sınamasını Geçin. Vücudunuzu yangın söndürme için hazırlamanıza yardımcı olacak bir kılavuz.

18. EMT (45.000 dolar)

EMT derslerinizi EMT olmak için almak üzereyseniz, bu alandaki işin çok umut verici olduğunu öğrenmekten mutlu olacaksınız. Aslında, İşgücü İstatistikleri Bürosu, 2008'den 2018'e% 9'luk bir büyüme beklemektedir. Ancak, ÇYS'de iyi bir iş sahibi olma şansı, daha fazla EMT sertifikasına sahip olanlara (paramedikler gibi) verilir. Saatlik ücretler 9.08 $ 'dan (iş gücünün% 10'u bundan daha az kazanır) $ 23,77' ye kadar değişebilir (bu oranın% 10'u daha fazla kazanır). EMT'lerin medyan saatlik ücretleri 14.10 $ 'dır (Mayıs 2012'de olduğu gibi).

Çalışıyorsanız EMT Sertifikasyonlarınızı almak kolaydır. Almak Paramedik Eğitim Rehberi Bu yüzden ilk denemede sınavı geçeceksin.

19. Demiryolu İşleri (75.000 $)

Tren sever misin? Eğer öyleyse, bir demiryolu işi sadece sizin için olabilir. Mühendisler, iletkenler ve mevcut yönetim pozisyonlarından çeşitli pozisyonlar var. Demiryolu işleri, bu süreçte çok iyi ödeme alırken ülkenin yeni bölgelerini görme şansı veriyor.

Demiryolu işi almak için arıyorsanız, işte kapsamlı paylaşım rehberi Demiryolu endüstrisinde iş bulma.

20. Tıbbi Kodlayıcı (46,800 $)

Sağlık sektörü şu anda patlıyor ve Baby Boomer neslinin yaşlandıkça devam etmesini bekleyebilirsiniz. Yeterli doktor ve hemşire yok. Tüm doktorların ardında, yaptığınız işlemleri yazan ve size veya sigorta şirketinize borçlanan tutarı yazan tıbbi kodlayıcılardan oluşan bir ekip bulunmaktadır. Bu bir derece gerektirmeyen büyüyen bir endüstridir. Amerikan Profesyonel Kod Akademisi (AAPC) geçtiğimiz yıl ortalama bir tıbbi kodörün 46.800 $ kazandığını gösteren bir maaş çalışması yayınladı.

Tıbbi bir kodlayıcı olmak için bir TBM sertifikasyonuna ihtiyacınız olacak. TBM sınavını geçin ve tıbbi kodlama kariyerinizi bu işe yararlı olarak başlayın. TBM Sınavı Hazırlık ve Eğitim Rehberi.

21. IT Teknisyeni

Bilgi teknolojisinde bir derece gerektirmeyen bir dizi kariyer yolu var. Başlangıçta muhtemelen bir yardım masasında aramaları destekleyecek ve sadece saatte 11-13 dolar kazanacaksınız. Ancak, yetenekleriniz ilerledikçe ve daha fazla deneyim elde edeceğiniz için, sistem yönetimi ve ağ mühendisliğine girdiğinizde yılda 50.000 dolardan 70.000 dolara kolayca para kazanabilirsiniz.

Bazıları alarak BT kariyer yolunuza başlayın. çevrimiçi bilgisayar eğitimi ve sertifikasyonu.

Alt çizgi

Her işin artıları ve eksileri vardır. Ve işiniz ne olursa olsun, bir çeşit eğitime ihtiyaç duyacağınız muhtemeldir. Bir üniversite derecesi gerekli olmayabilir, çoğu iş yapmak için bir çeşit eğitim veya beceri eğitimi gereklidir.

“Resmi eğitim sizi yaşatacak. Kendi kendine eğitim seni bir servet haline getirecek. ”- Jim Rohn

Kaynaklar:

  • //www.dailyfinance.com/blog/2010/08/11/skip-college-make-money-fast-10-high-paying-jobs-that-dont-re/
  • //www.payscale.com
  • //www.collegeboard.com/student/pay/add-it-up/4494.html

İş arama? İşsizliğin sebebi büyüyor olabilir mi? Ücretsiz olarak oturum açın www.Job.com ve bugün kimin işe alındığını görün!

Videoyu izle: TWL # 7: Bu Sayı Yasadışı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

13 Financial Adviors Gördüğü En Kötü Mali Hataları Paylaştı
Maliye

13 Financial Adviors Gördüğü En Kötü Mali Hataları Paylaştı

“Ne yapmak istiyorsun?” Bir finansal planlamacı olarak, müşterilerin bazı oldukça hatalı hatalar yaptığını görüyorum. Hayatın üzücü bir gerçeği, finansal hataların bir kalp atışı içinde yapılabilmesidir. Bazen, onlar cahil hatalar olabilir. Diğer zamanlarda, potansiyel sonuçların yerçekimini kavramaksızın bilerek yapılırlar.
Devamını Oku
Uyku Apnesi Olan Kişiler İçin Daha Basit Hayat Sigortası
Maliye

Uyku Apnesi Olan Kişiler İçin Daha Basit Hayat Sigortası

Sağlık koşulları, yaşla birlikte, hayat sigortanız için uygunluğunuzu belirleyen temel faktörlerdir. Daha spesifik olarak, bir politika için ödeyeceğiniz prim oranını belirlerler. Büyük bir şemada, uyku apnesi risk seviyesi ölçeğinde genellikle nispeten düşüktür. Ama çoğunlukla sahip olduğunuz uyku apnesinin derecesine bağlıdır.
Devamını Oku