I┼č

Asl─▒nda para kazanabilirsiniz 23 Hobiler

Her ┼čey 1986 Donruss Jose Canseco Rated Rookie Card ile ba┼člad─▒. O zamanlar, sporu seven her çocu─čun kutsal kâsesiydi. Ve ayn─▒ zamanda benim favori hobimin çocuk olarak tan─▒t─▒m─▒yd─▒: beyzbol kartlar─▒n─▒ toplama.

Babam beysbol kart─▒ gösterilerine götürmeyi çok severdi ve odaya, baz─▒ harika bulgular elde etmeyi umuduyla sat─▒c─▒lar─▒n masalar─▒n─▒ taramaya çal─▒┼č─▒rd─▒k.

Dürüstçe, üniversite e─čitimimi ödemeye yard─▒mc─▒ olaca─č─▒n─▒ dü┼čündü. Yeni bir çift Nike Air Jordan sat─▒n alabilmem için birkaç ekstra para kazanaca─č─▒m─▒ umuyordum.

Her iki durumda da, ikimizin de çok sevdi─či bir hobiden h─▒zl─▒ para kazanabilece─čimize gerçekten inand─▒k. Ne yaz─▒k ki, bu hobi bizim için pek i┼če yaramad─▒, ama bu senin hobinin sana güzel para kazanmaya ba┼člayamayaca─č─▒ anlam─▒na gelmez, ya da borcunun ödenmesine yard─▒m etmek için fazladan nakit ak─▒┼č─▒na ihtiyac─▒n olsa bile!

─░┼čte GF ¢ okuyuculardan baz─▒ gerçek örnekler de dahil olmak üzere para kazanan 23 hobiler. Tutkular─▒n─▒zdan para kazanmaya haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?

1. Bloglama (beni para yapan en sevdi─čim hobi)

Özellikle tutkulu bir konu var m─▒? ─░┼č, finans, siyaset, sa─čl─▒k, fitness, e─člence, yemek pi┼čirme, IT ya da sadece dü┼čünebilece─činiz herhangi bir kategori olabilir. Kendi blogunuzu ba┼člat─▒n ve web'i dolduran kendi kendini ┼čekillendiren uzmanlar─▒n artan saflar─▒na üye olun.

Blog ┼čablonlar─▒n─▒n ço─čunun ücretsiz oldu─ču WordPress ile basit bir web sitesi kurabilir, ard─▒ndan blogunuzu zaman içinde olu┼čturabilirsiniz. Sonunda, sürekli bir ziyaretçi ak─▒┼č─▒ elde edeceksiniz ve k─▒sa süre içinde reklam düzenlemelerinin yan─▒ s─▒ra sat─▒┼č f─▒rsatlar─▒ ekleme ┼čans─▒n─▒z olacak.

Houseofroseblog.com'u ba┼člatt─▒─č─▒ zaman kar─▒ma böyle bir ┼čey geldi. Ba┼člang─▒çta büyümekte olan ailemizin günlü─čüne ba┼člad─▒. Blogging için daha fazla zaman harcad─▒─č─▒ndan, gerçek para kazanabilece─čini fark etti. ─░┼čten ayr─▒lmadan önce ayda sadece birkaç yüz dolar kazan─▒yordu, ancak b─▒rakt─▒─č─▒ bir y─▒l içinde tam zamanl─▒ gelirinin yerini alabiliyordu. O kadar da eski püskü de─čil!

ChristianPF.com'da arkada┼č─▒m Bob'un i┼činden at─▒lma ve ard─▒ndan kurumsal i┼č gelirini 2 y─▒l içinde de─či┼čtirme konusunda harika bir hikayesi var.

Bir meydan okuma için haz─▒r m─▒s─▒n─▒z?Benim için kay─▒t olun 1 k Bloglama e-posta mücadelesi yap─▒n. Ana amac─▒n, blogunuzu olu┼čturman─▒za ve ilk 1.000 $ blogunuzu olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olmak için haz─▒rlad─▒─č─▒ ücretsiz 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsan─▒z kaydolun. 😉

2. Kredi Kart─▒ Ödüllerini Takip Etmek

Kredi kartlar─▒n─▒ herhangi bir tür ÔÇťhobiÔÇŁ ile ili┼čkilendiremezsiniz, asl─▒nda nakit geri ödemeleri ve seyahat ödülleri için en iyi kredi kart─▒ tekliflerini takip eden bireylerin bir yeralt─▒ dünyas─▒ vard─▒r. ─░yi bir stratejiniz varsa, en iyi havayolu kredi kartlar─▒n─▒ kullanarak y─▒lda birkaç yüz dolar ödüller veya binlerce kilometre kazanman─▒z kolayd─▒r, ancak üyelik bonuslar─▒ndan sonra kazanc─▒n─▒z uçabilir.

Chase Sapphire Preferred'i ald─▒─č─▒n─▒ varsayal─▒m┬« Kart, 500 dolar de─čerinde 50.000 puanl─▒k yüksek puanl─▒ bir bonus kazanmak için. Bu anla┼čmay─▒ puanlamak için, kaydolarak 90 gün içinde kart─▒n─▒za 4,000 dolar harcaman─▒z gerekir. Bu çok gibi gelse de, kredi olarak ödeyebilece─činiz say─▒s─▒z faturalar─▒ dü┼čündü─čünüzde olmayabilir - yiyecek, gaz, elektrik faturalar─▒, sigorta, günlük bak─▒m ve hatta üniversite e─čitimi gibi ┼čeyler! Daha da iyisi, bu kart ayn─▒ zamanda günlük harcamalarda 1 kat ve seyahat ve yemekte 2 kat puan kazanman─▒z─▒ sa─člar (seyahat için en iyi kredi kartlar─▒ndan biri haline getirir).

E─čer 4,000 dolar, 90 gün içinde sallanmayacak kadar çoksa, minimum harcama gereklili─čine sahip bir kart seçmelisiniz. Chase Özgürlük S─▒n─▒rs─▒zÔäá Kart─▒ ücretsiz para için iyi bir seçenektir çünkü 90 gün içinde sat─▒n alma i┼čleminde 500 ABD dolar─▒ kar┼č─▒l─▒─č─▒nda kulland─▒ktan sonra 150 dolarl─▒k bir kay─▒t bonusu kazan─▒rs─▒n─▒z. Hemen hemen herkes bunu yapabilirdi! Ayr─▒ca, yapt─▒─č─▒n─▒z her al─▒┼čveri┼č için% 1,5 oran─▒nda nakit para kazanacaks─▒n─▒z.

3. Foto─črafç─▒l─▒k

Foto─čraf, k─▒smen hobi ve parça sanat eseri olan bir e─člencedir. E─čer çekti─činiz foto─čraflar sanata yönelirse, bu hobiyle biraz para kazanabileceksiniz. Birçok insan her zaman foto─čraf çekse de, sadece birkaç─▒m─▒z gerçekten iyi.

Foto─črafç─▒l─▒ktan para kazanman─▒n birkaç yolu var. Web'deki çe┼čitli kullan─▒c─▒lara foto─čraf sa─člayan Flickr ve Shutterstock gibi bir dizi büyük web sitesi vard─▒r. Bu sitelerde bir hesap olu┼čturarak ve potansiyel mü┼čterilerinize satmak için foto─čraflar─▒n─▒z─▒ ekleyerek biraz para kazanabilirsiniz.

Ba┼čka bir yol, i┼činizi do─črudan gerçek mü┼čterilere pazarlamakt─▒r. Profesyonel foto─črafç─▒lar oldukça pahal─▒d─▒r, bu nedenle mezuniyet, dü─čün ve di─čer etkinlikler için foto─črafa ihtiyaç duyan ki┼čiler için hizmetlerinizi indirim alternatifi olarak satabilirsiniz. Daha fazla deneyim ve mü┼čteri kazand─▒kça, oranlar─▒n─▒z─▒ yükseltebilir ve gelirinizi art─▒rabilirsiniz.

JSF Photography'dan GF ¢ okuyucusu Joni, hobisinin para kazanmak için hobisinden nas─▒l geçti─čini payla┼čt─▒:

─░lk DSLR foto─čraf makinemi sat─▒n ald─▒─č─▒mda, neredeyse 6 y─▒l önce annem oldu─čumda hobim ba┼člad─▒. Bebeklerimin foto─čraflar─▒n─▒ çekmeye olan sevgim, arkada┼člar─▒m ve aileleri için hat─▒ralar─▒ yakalamak için bir sevgiye dönü┼čtü. Uzun zamand─▒r arkada┼člar─▒m─▒n beni arkada┼člar─▒na tavsiye edene kadar ┼čarj etmekten korktum. Oradan hobim küçük bir i┼č oldu. Hala çok küçük ve çok yava┼č büyüyor, ama foto─čraf çekmeyi ve ömür boyu sürecek insanlar için tatl─▒ bir an─▒ yakalamay─▒ seviyorum.

4. Yazma

Yazmak her türlü olanaklara sahiptir. Bunu serbest çal─▒┼čan olarak yapabilir, Craigslist'teki reklamlara yan─▒t verebilir veya aç─▒k teklif vermek için hizmetlerinizi sunabilece─činiz Fiverr.com veya PeoplePerHour.com gibi sitelere üye olabilirsiniz.

Çok ba┼čar─▒l─▒ bir serbest yazar olan Miranda Marquit, daha önce ba┼čar─▒ öyküsünü yazarak bunu yazabilmesi için neler yapt─▒─č─▒n─▒ payla┼čt─▒. Yazar,

ÔÇťBa┼čar─▒, serbest yazma büyük ölçüde bireyseldir ve s─▒k─▒ çal─▒┼čma gerektirir. Ama çaba göstermeye gönüllü olursan─▒z, ┼čans─▒n─▒z size tatmin edici bir kariyer ile ödüllendirileceksiniz. ÔÇŁ

Çal─▒┼čman─▒z─▒ da düz yazma ödevleriyle s─▒n─▒rlamak zorunda de─čilsiniz. Ayr─▒ca di─čer insanlar─▒n çal─▒┼čmalar─▒n─▒ düzenlemenin yan─▒ s─▒ra konu┼čma yaz─▒lar─▒n─▒ da deneyebilirsiniz. Ve e─čer bir yerde gizli bir ö─čretmen varsa, insanlara nas─▒l yaz─▒laca─č─▒n─▒ ö─čretmeyi bile dü┼čünebilirsiniz. Bu, onlar─▒n daha iyi olmas─▒na yard─▒mc─▒ olmak için size para ödemek isteyebilecek pek çok insan için bir zay─▒fl─▒kt─▒r. E─čer hala kendinden ┼čüphe duyuyorsan─▒z, yazma yetene─činiz vard─▒r, yard─▒mc─▒ olabilecek yaz─▒ araçlar─▒ oldu─čunu bilmek ferahlat─▒c─▒d─▒r.

5. Grafik Tasar─▒m─▒

D─▒┼čar─▒da herkesin bunu ö─črenmesine yard─▒mc─▒ olabilecek her türlü yaz─▒l─▒m paketi var, ama ço─ču insan buna girmiyor, hatta buna ihtiyaç duyanlar bile. Grafik tasar─▒mda iyi iseniz, bu doldurabilece─činiz bir ni┼č. Çe┼čitli sitelerde reklamlar─▒ yan─▒tlay─▒n ve hatta neler yapabilece─činizi aç─▒klayan kendi web sitenizi kurmay─▒ ve i┼činizin örneklerini sa─člamay─▒ dü┼čünün.

Hatta 99Designs.com adl─▒ bir sitede ba┼člayabilirsiniz. Siteleri arac─▒l─▒─č─▒yla bir web sitesi tasar─▒m─▒ ve logosu sipari┼č ettim ve kazanan tasar─▒mc─▒lar Amerika Birle┼čik Devletleri'nde oldu.

Son derece rekabetçi olmas─▒na ra─čmen grafik tasar─▒m için kesinlikle bir pazar var. Yine de, bunun için gerçek bir yetene─činiz varsa, rekabete dayanarak para kazanabilirsiniz.

6. Videolar olu┼čturma ve / veya düzenleme

YouTube'da, Daily Motion'da, Vimeo'da veya di─čer video sitelerinde çok fazla zaman harcarsan─▒z, videolar için büyüyen bir pazar oldu─čunu takdir edebilirsiniz. Birçok i┼čletme, art─▒k hem web sitelerinde hem de video sitelerinde kendi ürünlerini ve hizmetlerini tan─▒tmak için bir gereklilik oldu─čunu dü┼čünüyor.

YouTube kanal─▒m için video olu┼čtururken bir yeniden canlanma buldum ve toplulu─čumu büyütmeye ba┼člad─▒m.

Video olu┼čturmak için bir ┼čöhretiniz varsa veya bunlar─▒ düzenliyorsan─▒z, bu hobisi bir gelir kayna─č─▒na dönü┼čtürmek için zaman do─črudur. Bunu yaparken, tan─▒t─▒m videolar─▒n─▒ reklamlar─▒ tan─▒tmak ve reklamlar─▒ tan─▒tmak için kullanabilece─činiz çe┼čitli yollar vard─▒r.

Ayr─▒ca müzik dinliyorsan─▒z, kendi müzik videolar─▒n─▒z─▒ olu┼čturmaya ve kendi kanal─▒n─▒z─▒ olu┼čturmaya da ba┼člayabilirsiniz. Bu videolarda Google AdSense üzerinden reklam geliri kazanabilir ve bir kanal olu┼čturulduktan sonra gelir hem pasif hem de güvenilir olabilir.

7. Marangozluk

Muhtemelen bu günlerde bilgisayar onar─▒m insanlar─▒ndan daha az marangoz var. Elbette, in┼čaat sektöründe çal─▒┼čan ve marangozlar olarak adland─▒r─▒lan çok say─▒da insan var, ama burada konu┼čtu─čumuz ┼čey bu de─čil.

E─čer ah┼čap i┼čleme becerileriniz varsa, mobilya üretebilir veya tamir edebilirsiniz, sahada çok az rekabet ile yan i┼č kurabilirsiniz.

Antika mobilyalar─▒n eski haline getirilebilmesi için bu özellikle kazançl─▒d─▒r. Bu kendi ba┼č─▒na bir yetenek, ancak bir antik parçay─▒ düzgün bir ┼čekilde restore ederek, de─čerini önemli ölçüde art─▒rabilirsiniz. Bunu yapabilecek daha az insan var.

8. Spor - Hakemlik

Lise veya kolejde bir jok muydunuz, ama o zamandan beri bir ç─▒k─▒┼č bulamad─▒n─▒z m─▒? De─čilse, hakem ol. Nitelikli hakemler için her zaman avlanan okullar ve rekreasyon ligleri vard─▒r. Bu konserlerden birine girebilirseniz, yetenek ve ortalaman─▒n üzerinde bilgi sahibi oldu─čunuz bir sporda para kazanman─▒n bir yoludur.

Bunun en iyi yan─▒, uzmanla┼čt─▒─č─▒n─▒z herhangi bir spora uygulanabilmesi. Futbol, ÔÇőÔÇőbeyzbol, basketbol, ÔÇőÔÇőhokey, futbol - hepsi hakemlere ihtiyaç duyuyor, ancak etrafta istekli ve yetenekli bir sürü insan yok. yapmak için.

Eski lise spor tak─▒m─▒na geri dönmek gibi bir ┼čey olmayabilir, ama favori bir spor yap─▒p paraya çevirmek için bir ┼čans.

9. Oto Mekani─či

Göreceli olarak basit bir onar─▒m i┼či için bile bir araba tamir edilmesinin ne kadar pahal─▒ oldu─čunu fark ettiniz mi? Birçok insan da bunu fark ediyor. Araba tamir becerileriniz varsa, baz─▒ yan i┼čler için ücret kar┼č─▒l─▒─č─▒nda iç arka mekan mekanik makinenizi serbest b─▒rakabilirsiniz.

Kendi araban─▒zda çal─▒┼čma al─▒┼čkanl─▒─č─▒n─▒z varsa, fakat ayn─▒ zamanda arkada┼člar─▒n─▒z, aileniz, kom┼čular─▒n─▒z ve i┼č arkada┼člar─▒n─▒z için belirli onar─▒mlar─▒ yapmak için gerekli becerilere ve araçlara sahipseniz, sonuçta kendinizden sadece çok say─▒da tekrarl─▒ i┼č bulursunuz. . Sonuçta, herkes kendi arabalar─▒nda çal─▒┼čmaya bildi─či ve güvendikleri birini ar─▒yor.

Bu, bir araba motorunu de─či┼čtirebilmeniz veya bir ┼čanz─▒man─▒ de─či┼čtirebilmeniz gerekti─či anlam─▒na gelmez. Ancak, frenleri, susturucular─▒, elektrikli bile┼čenleri veya düzinelerce ba┼čka tipik araba tamirlerinden birini de─či┼čtirirseniz, ba┼čar─▒l─▒ bir i┼č kurabilirsiniz.

Bunun mekani─čine çok fazla de─čil, sadece arabalara m─▒ bay─▒l─▒rs─▒n─▒z? Uber'i sürmek gibi harika bir ko┼ču┼čturmacay─▒ almaya ne dersin? Kendi araban─▒zda arkan─▒za yaslan─▒p rahatlayabilir ve daha fazla i┼č alman─▒z için uygun oldu─čunda kendi program─▒n─▒za para alarak ödeme yapabilirsiniz.

10. Fitness

E─čer bir fitness tutkunu iseniz, ama her zaman yapt─▒ysan─▒z kesinlikle ki┼čisel nedenlerden dolay─▒, para kazanmaya ba┼člayabilirsiniz. Belki de en iyi yol ki┼čisel antrenör olmakt─▒r. Ülkenin dört bir yan─▒ndaki spor salonunun ki┼čisel antrenörleri var ve ciro yüksek oldu─ču için genellikle birkaç tane daha ar─▒yorlar.

Muhtemelen ki┼čisel antrenörlük sertifikas─▒na sahip olman─▒z ve hatta bir CPR sertifikas─▒ alman─▒z gerekebilir. Düzenlemeler devletler aras─▒nda de─či┼čmektedir ve baz─▒ eyaletlerde ┼čartlar özellikle hafiftir.Bir spor salonunda antrenör olarak ba┼člayabilirsiniz, ancak daha iyi bilinir hale geldikçe, ki┼čisel mü┼čterilere daha iyi ödeme yapmaya haz─▒r olabilirsiniz.

Ve elbette, kesinlikle sevdi─čim Crossfit var. Crossfit 2005 y─▒l─▒nda ba┼člad─▒─č─▒mda nispeten bilinmiyordu ama ┼čimdi ÔÇťkutuÔÇŁ (spor salonu e┼čde─čeri) her yerde patl─▒yor. Bölgemde bile, ┼čimdi kat─▒labilece─čim 6 tane Crossfit kutusu var.

11. Müzik - E─čitim ve Özel Ders

Müzik, kendini e─čitime çok iyi götüren hobilerden biridir. Piyano dersleri, gitar dersleri, davul dersleri, keman dersleri veya di─čer yüzlerce enstrüman─▒n ö─čretmenleri ve ö─čretmenlerinin hizmetlerini kiminle me┼čgul edece─čini bilen insanlar─▒ dü┼čünün. Hem çocuklara hem de yeti┼čkinlere zanaat ustas─▒ yard─▒mc─▒ olabilecek ö─čretmenlerden veya ö─čretmenlerden biri olabilirsiniz.

Bununla ilgili art─▒lardan biri, bunu ö─čretmek için mutlak bir uzman olmak zorunda de─čilsiniz. Bir ö─čretmen olarak, yeni ba┼člayanlar ve verilen enstrüman hakk─▒nda çok az bilgiye sahip veya hiç bilgisi olmayan ki┼čilerle çal─▒┼čacaks─▒n─▒z. Sadece orta seviye bir oyuncu olsan─▒z bile, yeni bir ö─črenci sunacak çok ┼čeyiniz olacak.

El ilanlar─▒ olu┼čturarak ve bunlar─▒ yerel okullara ve rekreasyon merkezlerine da─č─▒tarak hizmetlerinizi tan─▒tabilirsiniz. Ebeveynler genellikle çocuklar─▒n─▒n bir enstrümana hakim olmas─▒na yard─▒mc─▒ olacak ö─čretmenler ve ö─čretmenler ar─▒yorlar. Bu rolü doldurursan─▒z, hobiniz para kazand─▒rabilir.

Bir ba┼čka GF okuyucusu olan Micah, müzik hobileriyle nas─▒l para kazanabileceklerini payla┼č─▒yor:

ÔÇťE┼čim Lauren ve ben 10 y─▒l önce kilisemiz için ibadet tak─▒m─▒nda oynarken tan─▒┼čt─▒k. Klasik olarak e─čitimli bir kemanc─▒ ve piyano, davul, bas ve gitar─▒ kulaktan ö─črendim. On y─▒l sonra yine ayn─▒ kiliseye devam ediyoruz ve bir müzik donan─▒ma sahip bir evimiz var! ÔÇŁ

12. Müzik - Bir Oturum Müzisyen Olun

Belli bir enstrüman─▒ çalmak konusunda iyiyseniz, ama hayat bir grup kurmaya ya da bir kariyere dönü┼čtürmenize izin vermeyen baz─▒ terimler ald─▒ysa, bu yetenekleri hala para kazanmak için kullanabilirsiniz. Yerel gruplar ve bölge d─▒┼č─▒ gezici gruplar genellikle oturum çal─▒┼čmas─▒ yapmak için yerel müzisyenler ar─▒yor. Genelde her i┼č için ödenirsiniz, ancak y─▒l içinde ayn─▒ grupta birkaç i┼č yapabilirsiniz.

Bir oturum müzisyeninin yapabilece─či en iyi örnek için, Clem Cattini'nin hikayesini okuyun. ─░ngiltere'deki 40'dan fazla No 1 single'a dahil olan bir oturum davulcusuydu. Çal─▒┼čt─▒─č─▒ ┼čark─▒c─▒ ve ┼čark─▒c─▒lar─▒n listesi, 1960'larda ve 1970'lerde ─░ngiliz rock'─▒n Kim Kimler listesi gibi okunuyor.

Çevrimiçi ve yerel müzik yay─▒nlar─▒na abone olmay─▒ içeren yerel müzik sahnesine ba─čl─▒ kalmak için. Genellikle, performans gösteren gruplar─▒n ve hatta orkestralar─▒n bölümlerini listeleyen reklamlar görürsünüz. Ayr─▒ca kendi reklam─▒n─▒z─▒ yerle┼čtirebilir, hizmetlerinizi yay─▒nlayabilirsiniz. Bir bro┼čürü veya kartviziti yazd─▒rmak ve bunlar─▒ yerel plak ma─čazalar─▒nda veya kay─▒t stüdyolar─▒nda b─▒rakmak, fark edilmenize yard─▒mc─▒ olman─▒n ba┼čka bir yoludur. Oturum müzisyenlerini bulmak ço─ču kez a─č─▒zdan konu┼čarak gerçekle┼čir, bu yüzden ne sundu─čunuzun fark─▒nda olan daha fazla ki┼či, telefonunuz daha çok bir yüzük demektir.

13. Web Tasar─▒m─▒

Kendiniz veya arkada┼člar─▒n─▒z için web siteleri olu┼čturuyor veya yeni sürüme geçiriyorsunuz. Pekala, orada bir pazar var, insanlar i┼člerini onlar için yapmalar─▒ için para ödemek isteyecekler. Tabii ki, WordPress gibi ücretsiz ┼čablonlar var, ama ço─ču insan, basit bir uygulama çal─▒┼čmas─▒ yapmak için zaman, motivasyon veya yetenekten yoksun.

Oldukça yarat─▒c─▒ ve web siteleri olu┼čturuyorsan─▒z ve bunu makul bir oran için yapabilirseniz, orada bolca i┼č bulmal─▒s─▒n─▒z. Yerel küçük i┼čletmeleri isteyerek veya ticari yay─▒nlara küçük reklamlar koyarak ba┼člayabilirsiniz. Reklamlar─▒n─▒z─▒n herhangi birine geri dönü┼č yapabilece─či bir web sitesine sahip olmak, çal─▒┼čmalar─▒n─▒z─▒ örneklerle sergilemek için mükemmel bir f─▒rsat olacakt─▒r.

Göreceli olarak basit siteler üzerinde çal─▒┼čmaya ba┼člayabilirsiniz, beceri düzeyindeki zaman─▒n─▒z çok fazla sorun olmadan gerçekle┼čtirebilirsiniz. Bu y─▒l faaliyetlerden nakit ak─▒┼č─▒ büyümeye ba┼čl─▒yor, daha karma┼č─▒k - ve karl─▒ - atamalar yap─▒yorsunuz.

14. Sosyal Medya

Sosyal medyada çok fazla zaman harc─▒yorsunuz - ve e─čer sosyal medya sizin do─čal elementinizse - bu hobiyi paraya çevirmeye çok iyi bir ┼čekilde sahip olabilirsiniz. Sosyal medya, öncelikli olarak siber oyunca─č─▒n bir parças─▒ olarak ba┼člad─▒. ─░┼čyerleri, ürünlerini ve hizmetlerini tan─▒tman─▒n bir arac─▒ olarak de─čerini giderek daha fazla fark ediyor. Sorun, sosyal medya tan─▒t─▒m─▒ hakk─▒nda çok ┼čey bilen çok fazla insan var.

Facebook, Twitter, Tumblr, Linked In, Google+ ve di─čerleri gibi önemli sosyal medya kurulu┼člar─▒ndan herhangi birini nas─▒l olu┼čturaca─č─▒n─▒z─▒ biliyorsan─▒z, kendiniz için bir ni┼č yaparak para kazanabilirsiniz.

Sosyal medya kullan─▒m─▒n─▒n i┼č taraf─▒ bazen bir i┼č için çevrimiçi mü┼čteri hizmetleri temsilcisi olmaktan daha fazla söz konusu de─čildir. Bu, mü┼čterilerin bir ┼čirkette do─čru taraflara yönlendirilmesine yard─▒mc─▒ oldu─čunuz yerde, bir ürünle veya hizmetle ilgili bir sorun ya┼č─▒yorsan─▒z gerçekten sorun çözülmü┼čtür. Ayn─▒ zamanda ┼čirket bas─▒n bültenlerini yay─▒nlayabilece─činiz, ard─▒ndan bunlar─▒ medyada tan─▒tabilece─činiz bir yer.

Sosyal medya yönetimi kendi ba┼č─▒na bir kariyer alan─▒ haline geliyor. Bir i┼č aç─▒s─▒ndan sosyal medyaya dönü┼čtü─čünüzde, kendiniz için kritik bir kariyer olabilirsiniz - ┼čimdi sadece bir hobi olan ┼čeyden.

15. Komedi (Knock, KnockÔÇŽ Kim Var?)

Baz─▒ insanlar, komedinin bir hobi ve daha çok ya┼čam tarz─▒n─▒n daha az oldu─ču do─čal do─čumlu komedyenlerdir. ─░nsanlar─▒ güldürürken kar elde etmek istiyorsan─▒z, komedyen giri┼činizi bir sonraki seviyeye ta┼č─▒y─▒n.

Komedi kulüpleri her yerdedir ve neredeyse hepsi yeni yetenekler arar.Bu kulüplerden birinde bir gece ya da iki hafta çal─▒┼čarak biraz para kazanabilirsiniz.

Ücretsiz çal─▒┼čmaya ve ipuçlar─▒n─▒ almaya ba┼člasan─▒z bile, kendinizi bir kez kurduktan sonra, bir ücret kar┼č─▒l─▒─č─▒nda performans göstermeye ba┼člayabilirsiniz. Kulüpler her zaman patronlar─▒ kendi bünyesine katacak ve onlar─▒ orada tutabilecek yetenekler ile ilgilenir.

Sonunda, daha iyi bilinen oyuncular için bir ─▒s─▒nma eylemi olarak baz─▒ konserlere bile sahip olabilirsiniz.

Veya komedi becerilerinizi etkinliklerde bir MC olarak kullanabilirsiniz.

Gerçekten daha yüksek bir seviyeye çekmek istiyorsan─▒z, i┼činizi sergilemek için YouTube'da baz─▒ videolar yay─▒nlayabilirsiniz. Videolar─▒n─▒zdan herhangi biri viral olursa, iyi para kazanaca─č─▒n─▒za emin olabilirsiniz.

Alt sat─▒r: Ekstra para kazanman─▒n yollar─▒n─▒ ararken, hobilerinizi asla göz ard─▒ etmeyin. E─čer mizah tutkunuzsa, yan tarafa bakman─▒z gereken ilk yer olabilir.

Uzun vadede tutku duydu─čunuz aray─▒┼člar genellikle en iyi para kazananlard─▒r.

16. El Sanatlar─▒

El i┼či yapmak uzun y─▒llar para kazanman─▒n popüler bir yolu olmu┼čtur, ancak Etsy'nin 2005 y─▒l─▒nda kurulmas─▒ndan bu yana gerçekten havaya uçmu┼čtur. E┼čim beni Esty ile tan─▒┼čt─▒rd─▒ ve hatta bu harika gömle─či de içeren birkaç ┼čey sat─▒n ald─▒m:

Polkadotposies.com'dan GF ¢ okuyucu April hobisini gerçek bir i┼če sokmay─▒ ba┼čard─▒. ─░┼čte onun hikayesi.

ÔÇťDüzinelerce toptan yaylar sipari┼č etmek için yerli bir yer buldum. Ancak, 75 $ gibi yüksek bir minimum sipari┼č de─čeri vard─▒. Kocamdan rica edebilirsem, lütfen 75 dolar de─čerinde sipari┼č verin ve masraflar─▒ kar┼č─▒lamak için ekstralar─▒ satabilece─čimi garanti ettim. 75 $ '─▒ kar┼č─▒layabildi─čim sürece kabul etti. Geçen hafta ben 24 $ için 2 yay ald─▒─č─▒nda benimle oldu. K─▒z─▒m ertesi gün yaylardan birini kaybetti! Öfkelendi ve daha fazla sat─▒n alamayaca─č─▒m─▒ söyledi. Bunlar─▒ ald─▒ktan sonra 48 saat içinde 300 dolar kar┼č─▒l─▒─č─▒nda ald─▒─č─▒m 75 dolarl─▒k de─čeri satt─▒m. Bu benim k─▒z─▒m için tuttu─čum 20'yi içermedi! Sadece tüm paray─▒ (225 $) yeniden yat─▒rd─▒m ve minibüsün arkas─▒ndan tekrar yapt─▒m ve onlar─▒ çama┼č─▒rhanelerde çocuklar─▒n özel okuluna götürdüm. O zamandan beri nakit temeli olduk.

Birkaç ay sonra, talebi kar┼č─▒lamak için do─črudan üretime geçebildim. Bu 6 y─▒l önceydi. ─░nanmas─▒ zor!!"

17. Düzeltme ve Düzenleme

─░nternette bulunan onbinlerce web sitesi ve blogdan baz─▒lar─▒n─▒ gördünüz mü? Hemen hemen her birinin düzeltme okuma ve düzenleme i┼člemlerini yürütmesi gerekiyor. Bu, e─čer önceki deneyimlerden dolay─▒ ya da yapmaktan ho┼čland─▒─č─▒n─▒z bir ┼čey oldu─ču için, iyi oldu─čunuz bir ┼čeyse, bunun için büyük bir pazar var.

Web d─▒┼č─▒nda çok fazla f─▒rsat var. Yaz─▒lan hemen hemen her ┼čeyin yeniden düzenlenmesi ve düzenlenmesi gerekmektedir. Bu, bas─▒l─▒ kitap ve e-kitaplar─▒n yan─▒ s─▒ra, pazarlama ve reklam malzemesi, i┼č "beyaz belgeleri", i┼č teklifleri ve kitaplar içerir.

Çevrimiçi olarak s─▒n─▒fland─▒r─▒lm─▒┼č bir reklam alan─▒na bakarak, prova okuma ve düzenleme için ücretli f─▒rsatlar bulabilirsiniz. Listenin en üstünde, düzenleme yapmak için bölümler bulunan Craigslist'in yan─▒ s─▒ra, burada ve orada garip bir görev alabilece─činiz ÔÇťkonserlerÔÇŁ de bulunuyor. Birkaç mü┼čteriniz oldu─čunda, tekrar i┼č ve yönlendirmelerle birlikte yuvarlanacaks─▒n─▒z.

18. Al─▒┼č ve Sat─▒┼č

Pazarl─▒k için al─▒┼čveri┼č yapmak, garaj sat─▒┼člar─▒nda, takas toplant─▒lar─▒nda, emlak sat─▒┼člar─▒nda ve web çevresinde al─▒┼čveri┼č yapmay─▒ seviyorsan─▒z ve bu ÔÇťalçak-sat, yüksek sat─▒┼čÔÇŁ ile ilgili bir çe┼čit i┼člemeniz varsa, para sat─▒n almaya ba┼člayabilirsiniz. Kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒n─▒z e┼čyalar─▒ satmak.

Bo┼č zamanlar─▒n─▒zda sat─▒labilir e┼čyalar─▒n─▒z─▒ aray─▒n, örne─čin hafta sonlar─▒ garaj sat─▒┼člar─▒na çarpmak gibi. Bunu yapmak için çok zaman harcad─▒ysan─▒z, büyük olas─▒l─▒kla ne tür ürünlerin yeniden sat─▒labilece─čini ve ne kadar─▒n─▒n kullan─▒labilece─čini zaten biliyorsunuzdur.

Temel fikir, 50 ABD dolar─▒ veya hatta 100 ABD dolar─▒ için sat─▒labilen 10 ABD dolar─▒ için bir ürün sat─▒n almak. Bunu tekrar tekrar yaparak, bunu ayda yüzlerce veya binlerce dolar kazanmak için nas─▒l kullanabilece─činizi görmek kolayd─▒r.

E┼čyalar─▒n─▒z─▒ da satmak için çok say─▒da sat─▒┼č noktas─▒ var. eBay ve Craigslist kesinlikle, ama ayn─▒ zamanda sat─▒┼č için ikinci el ö─čeleri kabul konsinye ma─čazalar─▒ ve di─čer yerel ç─▒k─▒┼člar─▒ üzerinden satabilirsiniz.

19. Koçluk

Hakemlik hakk─▒nda çoktan konu┼čtuk ve ayn─▒ çabay─▒ spora spor yapmak için de uygulayabilirsiniz. Yerel e─člence liglerinde bol bol f─▒rsat var. Asl─▒nda, bu liglerin ço─čunun antrenörlerin sürekli k─▒tl─▒─č─▒ var. Birden fazla spor dal─▒nda yetenekleriniz veya arka planlariniz varsa, tüm y─▒l boyunca çok fazla me┼čgul olabilirsiniz.

Elinizi YMCA gibi mekanlarda da deneyebilirsiniz. Özellikle ba┼čar─▒l─▒ olursan─▒z, yerel okul sisteminde bir antrenör olmaya bile çal─▒┼čabilirsiniz. Devlet okulu sisteminin d─▒┼č─▒nda, koçluk yard─▒m─▒ isteyen özel okullar da olabilir.

Sezon d─▒┼č─▒ dönemde, ki┼čisel bir antrenör olarak veya belirli bir spor için koçluk hizmetleri veren bir ki┼čisel koç olarak, az say─▒da ö─črenci için de çal─▒┼čabilirsiniz.

Daha az gezilen sporlardan baz─▒lar─▒ asl─▒nda en zengin f─▒rsatlar─▒ sunabilir. Örnekler aras─▒nda yüzme, golf ve tenis koçlu─ču say─▒labilir.

Becerilerinizi yerel okullar ve e─člence organizasyonlar─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla pazarlaman─▒n yan─▒ s─▒ra, hizmetlerinizi yerel spor salonlar─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla da yapabilirsiniz. Çal─▒┼čanlar genellikle belirli sporlarda paralel f─▒rsatlar ararlar.

20. Kamu Konu┼čma

Halk─▒n içinde konu┼čmak için ço─ču insan ölüme korkuyor - bu tam da bu, e─čer yapmak istedi─činiz bir ┼čey varsa, potansiyel olarak kazançl─▒ bir f─▒rsata dönü┼čebilir.

─░┼čletmeler, ürün tan─▒tmak ya da grup sat─▒┼č sahalar─▒ yapmak için gruplarla konu┼čabilen insanlara ihtiyaç duyarlar. Dijital dünyada da birçok f─▒rsat var.Örne─čin, videolar için bir hoparlör olarak çal─▒┼čan f─▒rsatlar olma olas─▒l─▒─č─▒ çok yüksektir. Bu videolar ya ba─č─▒ms─▒z yap─▒mlar ya da bir web sitesinin ya da sat─▒┼č sunumunun bir parças─▒ olabilir.

Video prodüksiyonuna sponsor olan ┼čirkete do─črudan ba─čl─▒ olmasan─▒z da, yine de ön erkek veya kad─▒n olarak hareket edebilirsiniz. Ve e─čer iyi biriyseniz, bol i┼č alacaks─▒n─▒z ve çok geçmeden, ücretlerinizi birincil mesle─činiz olarak yapma noktas─▒na yükseltebileceksiniz.

21. evcil hayvanlar

Evcil hayvan─▒ seviyorsan─▒z, bu cephede para kazanman─▒n birçok yolu vard─▒r. En yayg─▒n olanlar─▒ köpek yürüyü┼čü ve evcil hayvan otura─č─▒d─▒r. Her ikinizin de cazibesi, mü┼čterilere do─črudan kendi evlerinde hizmet veriyor. Ama iyi bir mülkünüz ve büyük bir eviniz varsa, evinizden evcil hayvan─▒n─▒z─▒n oturmas─▒n─▒ dü┼čünebilirsiniz, böylece ayn─▒ anda birkaç evcil hayvan─▒n oturmas─▒ avantaj─▒n─▒ kullanabilirsiniz.

Özellikle kazançl─▒ olabilecek bir alan egzotik evcil hayvanlara bakmakt─▒r. Sürüngenler, ku┼člar veya s─▒ra d─▒┼č─▒ memelilerle ilgili deneyimleriniz varsa, yak─▒n─▒n─▒zda bulunan bir mü┼čteriniz olabilir ve hizmetleriniz için yüksek kaliteli fiyatlar ödemeye istekli olabilirsiniz.

Daha da fazla uzmanl─▒k, evcil hayvan bak─▒m─▒d─▒r. Bu, ba┼čta köpekler ve kediler için olmak üzere, yüzmenin yan─▒ s─▒ra kürk kesimi ve kesimi ile t─▒rnak k─▒rpmas─▒n─▒ içerir. E─čer iyi biriyseniz - ve masaya sanatsal bir zenginlik kat─▒yorsan─▒z - bolca çal─▒┼čacaks─▒n─▒z. Hizmetin bir ba┼čka uzant─▒s─▒ mobil evcil hayvan bak─▒c─▒s─▒ haline geliyor. ─░htiyac─▒n─▒z olan tüm ekipmana sahip oldu─čunuz yer buras─▒ ve mü┼čterinin evinde servisler yap─▒yorsunuz. Bu ba┼čka bir premium hizmettir.

22. F─▒r─▒nlama

Pi┼čirme? Bunu nas─▒l satars─▒n? Asl─▒nda dü┼čündü─čünüzden daha fazla yer var. Yerel f─▒r─▒nda sat─▒┼ča kat─▒lmak sadece akla gelen ilk ┼čeydir. Fakat muhtemelen küçük dükkanlar, f─▒r─▒nlar, çiftçi pazarlar─▒ ve özel alan─▒n─▒zda özel g─▒da maddeleri satan ya da karl─▒ görünen yeni bir çizgiyi almaya istekli olacak özel ma─čazalar var.

Yine ba┼čka bir olas─▒l─▒k, yatak-kahvalt─▒ tesisleri. Bu özellikler genellikle s─▒n─▒rl─▒ yiyecek seçenekleriyle konaklama sa─člar - öncelikle kahvalt─▒. Ancak gün boyunca misafirlerine ┼čahane pi┼čmi┼č ürünler sunmaya aç─▒k olabilirler. Bir yemek te┼čkil etmese de, uçakta bulunan ve yerel cazibe merkezlerine giden yolcular için h─▒zl─▒ beslenme sa─člayacakt─▒r.

Gerçekten iddial─▒ olmak istiyorsan─▒z, bir online f─▒r─▒nlanm─▒┼č ürün ürün serisine ba┼člayabilirsiniz. Herkes, f─▒r─▒nlanm─▒┼č ürünleri çok sever, ancak bu kadar az insan asl─▒nda herhangi bir pi┼čirme yapmakta oldu─čundan, pazar oldukça aç─▒kt─▒r. Bu özellikle çerezler, kekler ve kekler gibi yeni veya h─▒zl─▒ olan ö─čeler için geçerlidir.

23. Antikalar

Bu, yukar─▒daki 18 numaral─▒ rakama benzer, sat─▒n alma ve satma i┼člemine benzer, ancak çok daha uzmanla┼čm─▒┼č ve bu nedenle, ayn─▒ zamanda daha kârl─▒. Antiquing, bir pazarl─▒─č─▒ fark edememekle ilgili çok fazla bir ┼čey de─čil - bu kesinlikle yard─▒mc─▒ olsa da - gerçek bir antik yeri tan─▒mlayabildi─či kadar.

Konuyla ilgili kitaplar yaz─▒lm─▒┼čt─▒r ve buna adanm─▒┼č web siteleri de vard─▒r. Bu sizin bir hobinizse, onu ücretli bir giri┼čime dönü┼čtürmek zor olmaz.

Gizli antika ta┼člar için araziyi taramaktan ho┼član─▒yorsan─▒z, onlar için potansiyel olarak büyük bir pazar var. Aç─▒kças─▒, bunlar─▒ online olarak satmay─▒ dü┼čünebilirsiniz, hem de bit pazarlar─▒nda ve takas bulu┼čmalar─▒nda, ancak birçok ba┼čka mekan da var.

Antika dükkanlar listenin ba┼č─▒nda. Bölgenizdeki çe┼čitli dükkanlarla konsinye düzenlemeleri gerçekle┼čtirebilirsiniz. Ayr─▒ca bir veya daha fazla dükkan için antika bulucu olabilirsiniz. Ve e─čer müreffeh antika koleksiyoncularla temas kurabilirseniz - bu gerçek paran─▒n oldu─ču yer olabilir.

Hobilerinizden para kazanmaya haz─▒r m─▒s─▒n─▒z? ┼×imdi ba┼člamak için iyi bir zaman!

Videoyu izle: Ortakla┼ča ├╝retim modeli

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori I┼č, Sonraki Makale

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazand─▒m
I┼č

Bloglamadan 1.097.757 Dolardan Fazla Para Kazand─▒m

Bir meydan okuma i├žin haz─▒r m─▒s─▒n─▒z? Make 1k Blogging e-posta meydan─▒m i├žin kaydolun. Ana amac─▒, blog kurulumunuzu alman─▒za ve ilk 1.000 $ blogunuzu olu┼čturman─▒za yard─▒mc─▒ olmak i├žin ├╝cretsiz bir 10 e-posta dizisidir. Sadece fazladan para kazanmak istiyorsan─▒z kaydolun.
Devam─▒n─▒ Oku
K├╝├ž├╝k Ba┼člang─▒├žlar─▒n─▒z─▒n B├╝y├╝mesi: Ba┼čar─▒l─▒ Olman─▒z Gerekenler
I┼č

K├╝├ž├╝k Ba┼člang─▒├žlar─▒n─▒z─▒n B├╝y├╝mesi: Ba┼čar─▒l─▒ Olman─▒z Gerekenler

B├╝y├╝meye Ba┼člama Zaman─▒ K├╝├ž├╝k bir i┼čletmeye ba┼člamak zor bir tekliftir - sadece ba┼čar─▒ oran─▒na bak─▒n: 20'den az insan ├žal─▒┼čt─▒r─▒yorsan─▒z, hayatta kalma ┼čans─▒n─▒n% 37'si. Onlara ├Âyle bakarsan─▒z istatistikler ├žok arzu edilmez. Olsa da iyi haber var - Ba┼čar─▒s─▒z olan% 64 ile ba┼čar─▒l─▒% 37 aras─▒nda olman─▒z aras─▒ndaki fark, neye dahil oldu─čunuzu ve buna g├Âre planlad─▒─č─▒n─▒z─▒ bilmektir.
Devam─▒n─▒ Oku
Giri┼čimcilerin Ba┼čar─▒l─▒ Olmas─▒n─▒n 5 Sebebi
I┼č

Giri┼čimcilerin Ba┼čar─▒l─▒ Olmas─▒n─▒n 5 Sebebi

Bir giri┼čimci olarak, zaman─▒n─▒z─▒n yar─▒s─▒n─▒n g├╝nl├╝k ko┼ču┼čturmaya ayr─▒ld─▒─č─▒n─▒, bir ┼čeyleri ger├žekle┼čtirdi─čini, hedeflere ula┼čt─▒─č─▒n─▒ biliyorsunuz. Baz─▒ durumlarda, kendim gibi, zaman─▒n─▒z─▒n yar─▒s─▒ndan biraz daha fazla harcayabilirsiniz. Half Di─čer yar─▒s─▒, nerede olmak istedi─činizi ve hangi zaman diliminde oldu─čunu bilmek i├žin ileriye bak─▒yor. Baz─▒ giri┼čimciler i├žin belirsizli─čin zihinsel kayg─▒s─▒n─▒n ├╝stesinden gelmek ilk b├╝y├╝k ad─▒md─▒r.
Devam─▒n─▒ Oku
Top 10 En ─░yi ─░┼č Kurlar─▒
I┼č

Top 10 En ─░yi ─░┼č Kurlar─▒

─░┼čte i┼č ile ilgili en iyi on en iyi al─▒nt─▒lar─▒n listesi: 10. ÔÇť─░┼č f─▒rsatlar─▒ otob├╝s gibidir, her zaman bir tane daha vard─▒r.ÔÇŁ - Richard Branson, Virgin Group 9'un kurucusu. ÔÇťT├╝m hayallerimiz ger├žek olabilir. Onlar─▒ takip etme cesareti. ÔÇŁ- Walt Disney, The Walt Disney Company 8'in kurucusu.
Devam─▒n─▒ Oku