Maliye

Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?

Not: Aşağıdaki videoyu çektikten ve bu yazıyı yayınladıktan yaklaşık bir ay sonra Sosyal Güvenlik bürosu, açıklamaların askıya alınmasına karar verdi. Seni şu bağlantıya yönlendiriyorlar: Emeklilik Tahmincisi. Açıklamaları yeniden yayınlamaya karar verdiklerini, ancak sadece 60 yaş ve üstü olanları okudum. Aslında gerçekleşecek olanları henüz duymadılar. Seni yayınlamaya devam edeceğim… Güncelleme 04/19/2012: Sosyal Güvenlik İfadeleriyle ilgili bir şey duymadığımı hayal kırıklığına uğrattım ve küçük danışmanımı görevlendirmek için yerel Sosyal Güvenlik bürosuna görevlendirdim. Sosyal güvenlik bildirimlerini postalamadıklarını ve ne zaman ve ne zaman yapacaklarını belirten bir zaman çizelgesi olmadığını ortaya koyuyor.

Güncelleme: 05.04.2012: Sosyal Güvenlik beyannamenizi çevrimiçi olarak alabileceğiniz gibi, bu bağlantıya giderek, //www.socialsecurity.gov/mystatement/. Zaman hakkında!

Almak için bir hesaba kayıt olmanız gerekir. Henüz test etmedim, ama yakında olacak.

Geçen gün sosyal güvenlik yardımları seminerinde oturmak için bir şansım oldu. Seminerin bir kısmı, sosyal güvenlik yardımlarına yönelmiş ve müşterilerimizin faydalarını ne zaman alabilecekleri konusunda karar vermelerine yardımcı olmaya çalışmış ya da daha sonra onları almak için belki de daha sonra beklemeli ve aynı zamanda eşin potansiyel olarak bu kişiyi çekip çekmeyeceğini de sormalıdır. güvenlik avantajı da.

Aslında seminerden aldığım paketlerden biri de “Bildiri” olarak adlandırdıkları sosyal güvenlik beyanınızla ilgiliydi. İfadenizi ne sıklıkla alıyorsunuz? Daha da önemlisi, bugün hakkında konuşmak istediğim şey, yeni bir açıklama istemek istiyorsanız, bunu nasıl yaptığınızı anlatıyor. Bu aslında bizim sosyal güvenlik beyannamenizi nasıl isteyebileceğinizi gösteren küçük el ilanlarıdır. Bayan Patty Duke burada (SSA.gov sitesinde) ne kadar kolay olduğunu, 10 dakikadan daha kısa sürede nasıl yapabileceğinizi iddia ediyor. Bunu sınamaya hemen vermek istiyorum, ancak yeni, güncel bir tane almak istiyorsanız, sosyal güvenlik bildiriminizi nasıl isteyeceğinizi size göstermek istiyorum.

Bildirimi Çevrimiçi Alıyor

İlk ve en önemlisi, aslında bunu yapmak için sıraya girmek zorunda değilsiniz. Bunu yapmak için yerel sosyal güvenlik ofisinizi arayabilirsiniz. Söyleyeceğim bir şey var, ve bu semineri veren sosyal güvenlik çalışanının dün olduğu gibi, ofis hatları da çok yoğun bir şekilde meşgul olduğu. Sürekli olarak ya iddiaları işliyorlar, yeni kağıt işi yapıyorlar, telefon görüşmeleri alıyorlardı. Bu, kabul edildi, aslında ofise geçmenin inanılmaz derecede zordu. Çoğu kez aradığınızda meşgul sinyali alırsınız. Sadece FYI, bunun tüm sosyal güvenlik ofisleri için geçerli olup olmadığından emin değilim, ancak telefon yoluyla talep etmeye çalışırken sorun yaşıyorsanız, bu potansiyel olarak neden.

Sahip olduğunuz diğer seçenek aslında ofise gidiyor, gerekli formu doldurarak, vb. Bir kez daha, her zaman meşgul olduklarını ve uzun bir sırada beklediklerini söylediler, bu yüzden eğer bir bilgisayara erişiminiz varsa ve bunu yaparken rahat hissediyorsanız, bugün size bu şekilde göstermek istiyorum.

SSA.gov sitesi

Sosyal Güvenlik Sitesi

Daha fazla ado olmadan, sosyal güvenlik beyannamenizi istediğiniz yere yönlendirmek için bir bakalım. İlk adımı tahmin ederseniz, sosyal güvenlik yönetimi web sitesidir. Web adresi www.ssa.gov, ve burada vurgulanan aslında görebilirsiniz. Bunu web tarayıcınıza yazın, enter tuşuna basın ve bu ortaya çıkacaktır. Buradan aslında bir esinti. Burada, sol taraftaki çubukta bir sosyal güvenlik beyanı isteyin. Tek yapmanız gereken bu düğmeye tıklamak. Bir ifadenin ne olduğu, otomatik ifadelerin neden bir açıklama isteme ihtiyacı olduğu hakkında bazı bilgiler verirler. Aslında “bir açıklama isteme” ye tıklamak isteyeceksiniz ve bu sayfa sizi bu sayfaya yönlendirecektir. Yakında göreceğiniz üzere, aslında süreci devam ettirmeden önce, eğer bu bilgiye sahip değilseniz, bu bilgiyi kullanışlı bir hale getirmek isteyeceksiniz, sosyal güvenlik kartınız üzerindeki adınız, tam yasal adınız. Sosyal güvenlik numaranızı bilmek isteyeceksiniz. Doğum tarihinizi, doğum yerinizi ve annenizin kızlık soyadını da almak önemlidir. Bunlar, sosyal güvenlik beyannamenizi talep etmek için gerekli olan önemli bilgilerdir. Sahip olduğunuzu önerecekleri diğer şey, kazanç geçmişinizin bir kaydı. Sanırım yakında göreceğimiz gibi, bu isteğe bağlıdır, ancak son iki yıldır rekor kazançlarınız varsa, bu sizin ifadenizi almaları için çok daha yararlıdır. Hadi bu sayfaya geldiğinizde devam edelim.

Sosyal Güvenlik Bürosu Kapanıyor

Başka bir şey de burada dikkat etmek isteyeceksiniz, hatta on line olsa ve 7/24 açık olacağını düşünürseniz, aslında bunu yapabileceğiniz sadece belirli zamanlar vardır. Bu burada üstte. Pazartesiden cumaya tüm günler sabah 2'den 3'e kadardır. Bazılarınız için sosyal güvenlik beyanınızı sabah saat 2: 00'de, hatta size daha fazla güçte talep eden geç kuşlar için, ama beklemek zorunda kalacaksınız. Cumartesi 03: 00'a kadar saat 17:00 Pazar sabah 8 ile 10 arasındadır. Tatiller sabah 5 ile akşam 11 arasındadır. Tüm bu zamanları burada da görebilirsiniz.

Form SSA-7004

Daha önce bahsetmediğim diğer seçenek ise, posta yoluyla yapmak isterseniz bu formu burada isteyebilirsiniz. Bu SSA-7004 bir sosyal güvenlik beyanı talep formu. Onu gerçekten hızlıca çekeceğim, böylece görebileceksin. Bu, çekilmesi gereken bir PDF. Posta yoluyla yapmak istiyorsanız asıl sosyal güvenlik beyanı.Bir yerde okuduğumu söylemek istiyorum - bunu teyit edip edemeyeceğimi görelim, 4-6 hafta sürecek ve bu yöntemi sadece FYI yaparak geri alacağız. Bu, salyangoz posta yoluyla yapmak istediğinizde yapmanız gereken formdur.

Bir Talep İste

Sosyal Güvenlik Bildiriminizi İsteme

On-line versiyona geri dönelim. Eğer çevrimiçi versiyonu yapmak istiyorsanız buraya aşağıya kaydırın ve bunun altındaki “sosyal güvenlik bildirimi isteyin” butonuna tıklayın. Bu sizi bu sayfaya götürecek. Burada tüm bilgileri girmeye başladığınız yer, temel bilgiler (hangi dil konuşuyorsunuz, sosyal güvenlik numarası, adınız, orta başlangıç, soyadınız, doğum tarihiniz, doğum yeri, cinsiyetiniz, annenizin kızlık soyadı, telefon) numara, adres.) Bu, isteğe bağlı bazı bilgileri görmeye başladığınız yer (eğer başka bir adınız varsa, posta adresiniz, şehir, eyalet, kullandığınız başka bir sosyal güvenlik numaranız varsa). Tüm temel bilgiler. Bahsettiğim kazanç kısmı, geçen yılki kazançlar, bu yılki kazançlar. Eğer bu bilgilere sahipseniz, yalnızca ifadenizi almak için gerekli değildir. Bahsettiğim gibi, onlara verebileceğiniz daha fazla bilgi, daha faydalı olacaktır. Temel olarak tek yapmanız gereken bunu doldurmaktır. Sonra, devam etmek için tıklamanız yeterlidir. Bu, tüm bilgileri doğruladığınız ve göndereceğiniz iyi bir onay sayfasına götürecektir.

Bu kadar kolay!

Sosyal güvenlik beyanınızı istemek çok basittir. Çok, çok basit. Ben de söylemek istiyorum, hatta hatta bu formu 7004 yaparak, salyangoz posta ile hemen hemen aynı geri dönüş süresi alacaktır hatta her iki ayda bir bir buçuk ay sürecek. Onu al, ama süper kolay. Maliyeti yoktur; Bu ücretsizdir. Bu bilgiyi almanız gerekiyorsa ya da sadece sizin yardımınızın ne olduğunu veya bir emeklilik planlaması yapmaya çalıştığınızı anlamaya çalışıyorsanız ve en güncel ifadeyi kullanmıyorsanız, bunu yapmanın kesin yolu budur.

Umarım faydalı olmuştur. Sosyal güvenlik veya finansal planlama ile ilgili başka sorularınız varsa, blog'a gidin, goodfinancialcents.com, ve size yardımcı olmak için orada bir sürü bilgi var. Bir dahaki sefere kadar, yakında görüşürüz.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Sorunlar ve Zorluklar Nasıl Giderilir
Maliye

Finansal Sorunlar ve Zorluklar Nasıl Giderilir

Bu sizi geceleri koruyor, strese ve kaygıya sebep olan sürekli zihinsel yük. Para problemleri - Amerika'nın Stres araştırmasına göre çözmeyi imkansız hissedebilir, ankete katılanların üçte ikisi endişe duydukları bir numaralı neden olduğunu söylüyor. Son bir Keptive Cüzdan araştırmasında, 1.000 tüketicinin finansal olarak istikrarlı olduklarını sorduklarında, yüzde 40'ı bir tasarruf hesabına bile sahip olmadıklarını itiraf etti.
Devamını Oku
GFC 003'e sorun: Cömert bir Payın En İyi Şekilde Kullanımı
Maliye

GFC 003'e sorun: Cömert bir Payın En İyi Şekilde Kullanımı

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın, Maliye Askerliğinin ve 50 ABD doları Amazon hediye kartının bir kopyasının şanslı alıcısısınız. Peki ne bekliyorsun? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku
Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi
Maliye

Yeni Evliler için Bütçeleme Rehberi

Hiç bir şeyleri sadece zor yoldan öğrenebileceğini hissettin mi? Hayatın belirli alanlarında ne beklediğiniz söylendi, ancak bunu ilk elden yaşayana kadar tamamen anlayamadınız mı? Biliyorum. En son ilk el dersim sadece birkaç ay önce oldu - düğünümü planladım. Düğünlerin çok zor olduğunu duydum ama hayatımda neden olabileceği kargaşa miktarını asla kendim görmeden asla kavramayacaktım.
Devamını Oku
Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları
Maliye

Nakit için Kullanılmış Lastikler Geri Dönüşüm için 9 Yolları

Arabaların, yarı kamyonların ve otobüslerin hepsinin ortak noktası nedir? Hepsinin düzenli olarak değiştirilmesi gereken lastikler var. Lastiklerinizi çöp alanlarına taşımak yerine, kullanılmış lastikleri nakit olarak geri dönüştürebilirsiniz. Yerel çöp alanınızı hızlı bir şekilde doldurmamanın yanı sıra, biraz daha zengin olursunuz.
Devamını Oku