Maliye

GF ¢ 039: Okuyucu Soru: Bir Old 403 (b) ile Yapılabilecek En İyi Şey Nedir?

Mesleki profesyonel yardıma ihtiyacınız olup olmadığı tartışmaya açıktır, ancak bu sizin paranız olduğunda, Google'a güvenmeyin.

Ne yaptığını bilen birine ihtiyacın var.

Bu örneği düşünün:

3 küçük çocukla 45 yaşındayım. En büyük endişem, 10-12 yıl içinde koleje gidecekleri. İyi bir işim var ve şu anda yılda 75.000 dolar kazanıyorum.
Şu anda onlar için kolej tasarrufu planlarım yok. Roth IRA'yı açmayı ve onu her yıl maksimize etmeyi düşünüyorum, böylece üniversiteyi kullanıyorlar.
Ben de orada bir şey yapmadan oturan eski bir 403b var. Şu anki işimde 401 bin kaldım, ki bu da% 8'lik bir maç sunuyor. Çocuklarım için ve emekliliğim için ne yapmam gerektiğini önerir misiniz? Ayrıca, benim eski 403b'yi bir Roth IRA'ya dönüştürmem gerektiğini mi düşünüyorsun?

Ah evet.

Bunlar, bir Sertifikalı Finansal Planlayıcının üzerine attığı soruların türüdür.

Niye ya? Çünkü bu kişinin durumunda, insanların neden finansal planlamacılara ihtiyaç duyduğunu haklı çıkaran çok şey var.

Bu müşteriyle ofisimde veya Skype üzerinden buluşacak olsaydım toplantıya böyle devam ederdim.

1. Roth IRA'yı üniversite tasarrufları için kullanmalı mı?

Kolej ile ilgili masrafları ödemek için aslında bir Roth IRA kullanabileceğinizi az bilinen bir gerçektir. Çoğu insan Roth IRA'ları bir emeklilik tasarruf aracı olarak düşünmektedir, ancak bu, herhangi bir vergi veya ceza ödemeksizin eğitim için herhangi bir kazanç elde edebilirsiniz. Durum böyle olsa da, genellikle üniversite birikimiyle emeklilik birikimlerini bir araya getirmenin büyük bir hayranı değilim.

Çocuğun kolejinden tasarruf etmek konusunda çok iddialı olan ve kendi emeklilikleri için iyi bir iş yapmayan ebeveynler olan birçok müşterim var. Bunu, çocuklarının aşırı miktarda öğrenci kredisi borcuna maruz kalmasını engellemeye çalışmakla iyi niyetle yapıyorlar, yani ne olurlarsa kendi emeklilikleri için yeterince tasarruf yapmazlarsa. Daha sonra yaşamda, çocuklarına bağımlı olacaklar çünkü yeterli birikime sahip değiller. Ben senin çocuğuna yardım etmeye çalışıyorum. Çocuğunuzun kolejine ödeme yapın, eğer bu kadar eğilimliyseniz, ancak kendi emekliliğinizin feda edilmesinde değil. Bunun bir önceki video olduğunu tartıştım:

Bu kişinin durumunda, o 529 üniversite tasarruf planı kurma içine bakmak öneririz. Bir önceki yazıya üniversiteden kurtarabileceğiniz dört yoldan bahsettim; Şu anda bizim üç oğlan için kullandığımız 529 üniversite tasarruf planı. Kolej ile ilgili harcamalar için olduğu sürece, herhangi bir dağıtımın tamamen vergisiz olduğu gerçeğinde bir Roth IRA gibi çalışır. Bu da çok tatlı!

529 planının diğer büyük faydası, ebeveynler, ya da bu durumda anne, çocuğun 18 yaşından sonra bile parayı kontrol altında tutmasıdır. Eğer çocuk koleje gitmek istemediğine karar verirse Kendi rock grubunu başlatmak için para kazanmak istiyorlar, bunu yapma yetenekleri olmayacak çünkü annem kontrolde. Ebeveyn kontrolü güzel bir şeydir. 🙂

Anahtar Takeaway: Kolej tasarrufları ile emeklilik birikimlerini karşılamayın. Önce kendine iyi bak.

2. 403 (b) 'yi bir Roth IRA'ya dönüştürme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu milyon dolarlık bir soru ve cevaplaması çok zor bir soru. İlk olarak, aslında yatırım yaptığımıza dair bir fikir edinmeliyiz, böylece dönüşümden sonra yatırımın büyümesi gerekir; cari vergi oranımız nedir ve dönüştürdüğümüz tutar üzerinden ne kadar vergi ödeyeceğiz? ve ne kadar sürede hesaba katılacak?

Bir Roth IRA dönüşümünün anlamlı olması için, bir dönüşümde çok fazla vergi ödemek zorunda kalmak istemezsiniz ve yatırımların, dönüştürmek için ne kadar vergi ödemek zorunda kaldığını belirlemek için yeterli zamana ihtiyacınız vardır. Bu açık bir cevap değil ve bu durumda sahip olduğum bilgi eksikliğine dayanarak, bu tavsiyeyi yapmak benim için zor. Tipik olarak, insanlar, dönüşümü gerçekleştirebilmek için vergiyi cebinden ödemek zorunda olduklarını fark ettiğinde, genellikle müşterinin mevcut gelir ihtiyaçları için mantıklı değildir.

Eski 403 (b) ile, yatırımları daha iyi kontrol edebilmek için bir IRA'ya aktarılmasını tavsiye ederim. Bir süredir yatırımları gözden geçirmiş gibi görünmüyor, bu nedenle bu yatırımları gözden geçirip mevcut hedefleriyle hala uyumlu olduklarından emin olmak için bir finansal planlayıcıya sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Risk toleransınızın hedeflerinize uygun olup olmadığından emin değilseniz, bu anketi doldurun Bu, risk numaranızı bulmak için 3 dakikadan daha kısa sürecek.

Anahtar Takeaway: 403b'yi bir Roth IRA'ya dönüştürmek siyah beyaz bir cevap değildir. Mantıklı olup olmadığını görmek için bir mali planlamacı veya vergi uzmanıyla görüşün. Değilse, eski bir emeklilik hesabını bir IRA'ya aktardığınızdan emin olun.

3. Her yıl onun 401 (k) 'sini gözden geçirdiğinden emin olun.

Onun 401 (k) 'sini maksimuma çıkarması ve o maçı almasını seviyorum. Özgür para tatlıdır ve emekliliğinden tasarruf etmek daha tatlıdır. Onu en az yılda bir kez (401 (k)) incelediğinden emin olmak için onu teşvik etmek isterim. Bir 401 (k) gözden geçirme hizmetim var çünkü insanların 401 (k) s değerini geçmeleri son derece önemli.

İnsanların bu emeklilik hesaplarına körü körüne yatırım yapmadıkları çok fazla örnek gördüm ve gerçekte neye yatırım yaptıkları hakkında hiçbir fikre sahip değiller. Bu 401 (k) 'da küçük ince ayar yapmak, yüzlerce, on binlerce dolar daha emeklilik için bekletebilir. Yıllık olarak 401 (k) 'nizi ve diğer yatırımlarınızı gözden geçirmek için bir finansal planlamacıyı işe alın.

Anahtar Takeaway: 401k’nızı (ve yatırımlarınızın tümünü yılda en az bir kez gözden geçirin).

4. hayat sigortası hakkında ne?

Her ne kadar bu sorulmamış olsa da, bir an önce üç küçük çocuğa sahip olduğumu düşünmüştüm, umarım bu annenin kendisinde hayat sigortası vardır. Çocuklarının kolejine para ödemeye çok yardımcı olduğu gibi geliyor, bu yüzden 20 yıllık bir vade poliçesi almak, tüm borçlarını ödemek için yeterli olacak ve her üç çocuk kolejine ödemek için iyi bir miktar olacak. son derece önerildi.

Sadece bir fikir vermek için, 45 yaşındaki bir kadın için 20.000 dolarlık bir yıllık poliçe, yılda yaklaşık 625 dolara mal olacaktır. Bu kadar. İşte en ucuz fiyatlara sahip en iyi şirketlere bir bakış:

Hayat sigortasına ihtiyacınız varsa, burada ücretsiz fiyat teklifi 3 dakikadan az sürede.

Anahtar Takeaway: Özellikle küçük çocuklarla hayat sigortasını göz ardı etmeyin. Süper ucuz. İkna olmadı mı? Bir Milyon Dolar Hayat Sigortası Poliçesinin Ne Kadarını Kontrol Edin?

Durumunuz İçin Doğru Cevabı Bul

Finansal planlama ile ilgili tüm durumlarda geçerli olan tek standart, tek bir doğru cevap olmamasıdır. Her durum farklıdır ve yukarıdaki örnekte de gördüğünüz gibi, gidebileceğimiz birçok farklı senaryo vardır. Bu birey için en büyük durumum, bir şeyleri doğru yaptıklarından emin olmak için bir finansal planlamacıyla görüşme zamanını almalarıdır. Bunu bir öncelik haline getirin ve planlarını en az yıllık olarak gözden geçirin.

Böyle bir sorunuz var mı? “Jeff'e Sor” a çekinmeyin ve 24 saat içinde size geri dönmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Videoyu izle: GF 039 - Köprüden Sürüş

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Tatil Harcamalarını Yönetmek için 4 Büyük Tavsiye
Maliye

Tatil Harcamalarını Yönetmek için 4 Büyük Tavsiye

Ekim geldi, bu da tatil harcamalarının onunla birlikte geldiği anlamına geliyor. Tatilin genellikle getirdiği kahkaha ve sevincin yanında, tatil tatillerinden korkan tatiller de gelir. Ya da söylemeliyim, tatil fazla harcama mı? Parkurdan kurtulmak ve tatil sezonunda karşılayabileceğinizden daha fazlasını harcamak çok kolaydır.
Devamını Oku
Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif
Maliye

Seyahat Ederken Oteller için 8 Ucuz Alternatif

Seyahat etmek isterseniz, en büyük maliyetlerden birinin tatildeyken kalacak bir yer bulduğunu biliyorsunuz. En uzun süre, sadece bir otelde kaldım. Şimdi, otellere artık başka seçeneğim yok. Karım ve ben seyahat etmeyi severim. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yere seyahat etmeyi seviyoruz ve her birkaç yılda bir uluslararası seyahat yapmaktan hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
2018'de Kablo TV'ye En İyi 7 Alternatif
Maliye

2018'de Kablo TV'ye En İyi 7 Alternatif

Teknoloji yarışları arttıkça TV izleme için daha fazla seçenek var. İnsanlar kablolu televizyona birçok alternatifin farkında oluyor. Pahalı kablo TV paketleri, insanların bütçelerine ve finansal hedeflerine ciddi bir zarar verebilir. İnsanların kablo veya uydu TV paketleri için ayda 100 dolar, ayda 200 dolar veya daha fazlasını ödemesi nadir değildir.
Devamını Oku