Maliye

GF ¢ 025: Emekliliğinizi Kıracak En İyi 6 Hata

Kimse berbat olmayı sevmez.

Bu eğlenceli bir duygu değil ve kişisel olarak benden zarar veriyor.

Ama kendini becerdiğinde ne olur? Bu kesinlikle hoş değil!

12 yıldan fazla bir süredir finansal danışmanım ve başarılı bir emeklilikten kendilerini bolca insanın vidalarını gördüm.

Sonunda en sinir bozucu olan, kişinin durumlarını gözden geçirmek için biraz zaman harcamış olmasının birçoğunun önlenebileceğiydi.

Gerçek: Daha fazla insan aile tatillerini planlarken emeklilik için hazırlanmaktan daha fazla zaman harcıyor.

Bu insanlardan biri olma.

İşte insanların emekliliklerini mahvetmek için gördükleri ilk 6 hata.

1. Belli bir amacı yoktur.

Her zaman belirli bir yaşta emekli olmak isteyen insanlarla tanışırım. Genelde “Evet, 60'lı yıllarda bir süre emekli olmak istiyorum” gibi bir şey duyuyorum. Bu iyi ve zeki, ama emekli olmak istediğiniz yaşın tanımlanması onun yarısı bile değil.

  • Emekli olduğunuzda ne kadar ihtiyacınız var?
  • Ne kadar biriktirdin?
  • Yatırımlarınız emeklilik hedefinize ulaşmak için yeterli gelire sahip olacak mı?

Başarılı bir şekilde emekli olmak istiyorsanız, aklınızda belirli bir hedefe sahip olmanız gerekir.

Belirli bir emeklilik hedefine daha iyi bir örnek şöyle olurdu:

“Emeklilik ve sosyal güvenceme de dahil olmak üzere yılda yaklaşık 45.000 dolar gelir sağlayacak olan 750.000 dolarlık yatırım yapılabilir varlıkla 62 yaşında emekli olmak istiyorum.”

Belirli, Ölçülebilir, Atanabilir, Gerçekçi ve Zamana İlişkin bir kısaltma olan SMART hedefleri kavramına aşina iseniz, bir emeklilik hedefine sahip olmak farklı değildir. Amacınız işe geri dönmek zorunda kalmadan emekli olmak istiyorsanız, bu kriterlerin tümünü karşılayabilmelidir.

2. Yapmaları gerekenlere karşı yapmak istedikleri şeylere odaklanırlar.

Garip görünmüyorsa, böyle bir konuşma yaptığım zaman kafamı masanın üstüne vurmak isterim:

Müşteri diyor ki

“Jeff, portföyümle% 12 geri dönüş yapmak istiyorum.”

Benim cevabım,

“Ama Bay ve Bayan Müşteri, gelir ihtiyaçlarınızla bana gösterdiğiniz şeyle, sadece% 4 ile% 5 arasında bir kazanç elde ettiyseniz, bu yeterli olacaktır.”

Müşteri yanıtı: Farlar boş farelerde boş bakış.

Me: Biff alnına tokat.

Her zaman portföylerinin ne kadar kazanabileceğine ve arkadaşlarının yaptıkları yatırımlarla ne yaptıklarına takıntılı olan çok sayıda insanla konuşuyorum. Portföyünüzün ne kadar geri dönüşü anlamsızdır ve bununla hiçbir ilgisi olmamalıdır.

Daha da önemli olan, ne kadar daha fazla şey yapmanız gerektiğini tanımlamak.

Hayatta kalmak için her ay ne kadar gelire ihtiyacınız var? Bu gelir, diğer gelir kaynaklarınızla nasıl karşılaştırılır - emekli maaşları, sosyal güvenlik, ve cetera? Yatırımcıların yapmak istediği zamanın% 12'sine odaklanmayı bırakın ve gerçekten ihtiyacınız olan şeylere odaklanmaya başlayın.

3. Portfolyolarını hiçbir zaman gözden geçirmezler.

Confess: En son ne zaman hesap ekstresi açtın? En son ne zaman finansal danışmanınızla görüştünüz ve yatırımlarınızla ve 401 (k) numaranızla neler olduğunu gözden geçirdiniz?

Bu, son 365 günde gerçekleşmişse, tebrikler. Sen azınlıksın.

Bana itiraf eden müvekkillerim olduğuna inandığını söylediler mi? Finansal danışman olarak, açıklamalarını açmamakla bana gösterdikleri güveni ve güveni takdir ediyorum ama onları da cezalandırıyorum.

Yatırımlarınızda neler olduğunu bilmek zorundasınız. Yıllık gözden geçirme yapmanız gereken en az şeydir. Yılda iki kez daha iyi. Günümüzde çevrimiçi erişim ve çevrimiçi inceleme araçları gamı ​​sağlayan teknoloji sayesinde, yatırım durumunuzda neler olup bittiği konusunda nabzınız olmamalıdır.

Düzenli bir incelemeyle hala ilgilenmek istemiyorsanız, Betterment veya Wealthfront ile yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Bu hizmetler risk toleransınızı hesaba katacak ve portföyünüzü otomatik olarak yeniden dengeleyecek robo-danışmanlardır.

4. Çok fazla CNBC izliyorlar.

Bir müşterinin CNBC'de gelecekteki krizden bahsedecek özel bir bölüm gördüğünde bunu seviyorum. Daha sonra, mali planlarını tamamen atmak ve Jim Cramer'in yemin ettiği bazı riskten korunma stratejilerini uygulamaya başlamak istiyorlar. Müşterilerimin kablosunu veya uydu hizmetini iptal etme ve onları artık CNBC izlemelerini önleme becerisine sahip olsaydım, bunu yapmayı çok isterim.(Burada CNBC'den bahsetmek istemiyorum. Buradaki büyük medya şirketlerini buraya ekleyin ve aynı şey geçerlidir)

İyi pazarlarda veya kötü pazarlarda, medya başlıklarının yatırım stratejinizde sizi etkilemesine izin vermek, felaket için bir reçete.

Mali danışmanınızla görüşün. Bir finansal plan hazırlayın. Bu belirli amaçların neler olduğunu tanımlayın. CNBC ya da diğer büyük haberlerin piyasada olup bitenlerle ilgili ne söylediği önemli değil. Finansal hedefleriniz değişmedi. CNBC'nin bunları sizin için değiştirmesine izin verme.

5. Portfolyolarının ömrünü abartırlar.

Bu yazı sırasında, sahip olduğum en eski müşteri 91 yaşında. 35 yıldan uzun bir süre önce “Ma Bell” den emekli oldu.

Aslında, aslında çalıştığı yıllardan daha uzun bir süre önce emekli olmuş ve emekli aylığı nedeniyle, her hafta eskiden maaş olarak aldığından daha fazla emekli olmuştur.

Ancak, o emekli maaşları temel olarak nesli tükenmekte olan istisnadır. Böyle benzer bir emekli maaşınız varsa, kendinizi şanslı sayın. Geri kalanımız 401 (k) s ve sosyal güvenceye bizim için orada olacak ve emeklilik yıllarımda da devam edecek.

Tıptaki gelişmelerle, insanlar daha uzun yaşıyorlar.Aslında, Ulusal Yaşlanma Enstitüsü'ne göre, “1840 ve 2007 arasındaki yaşam beklentileri hakkındaki veriler, yıllık yaklaşık üç aylık yaşam süresinin düzenli olarak arttığını göstermektedir” (//www.nia.nih.gov/research/publication/global- sağlık-ve-aging / oturma-uzun).

Geçtiğimiz günlerde Fidelity, ortalama çiftin emeklilik döneminde sağlık giderlerine 220.000 $ 'dan fazla harcama yapacağını tahmin eden bir çalışma yaptı. henüz emeklilerinin neredeyse yarısı (55-64 yaş), sadece yaklaşık 50.000 $ 'a ihtiyaç duyacağına inanıyor.

İşte bu çalışma ile bulunan bazı ilginç istatistikler:

  • Sadakat, bir erkeğin yaklaşık 80.000 $ 'lık emeklilik öncesi geliri olduğunu tahmin ediyor ve kötü sağlık durumlarında, her yıl ön-emeklilik gelirinin yüzde 96'sı kadar yüksek ya da yaklaşık 76.800 $' lık bir gelir değiştirme oranına ihtiyaç duyabiliyor.
  • Mükemmel sağlıktaki aynı kişi sadece yüzde 77'ye ya da yüzde 20'lik bir farkla 61.600 dolara ihtiyaç duyabilir.
  • Ankete katılanların yüzde 84'ü, sağlık hizmetlerini emeklilik döneminde karşılayabileceklerini merak ediyor.

Sonunda işten ayrılmaya karar verdiğinizde beklediğinizden çok daha uzun yaşamaya hazır olun.

6. Yararlanıcılarını kontrol etmek için zaman ayırmazlar.

Karşılaştığım en üzücü hikayelerden biri, üç erkek kardeşten biriyle tanıştığım zamandı. Son zamanlarda ölen annelerinden miras alma sürecindeydi. Çalıştığımız para onun IRA'sıydı, ama aynı zamanda IRA'nın üç katı büyüklüğünde bir yıllık geliri olduğunu öğrendim.

Anne, üç kardeşi eşit hak sahibi olarak seçtiği bir irade koymuştu. Bilmediği ya da en azından unuttuğu şey, parasıyla üç arasında eşit bir şekilde bölüneceğini belirtmesine rağmen, o, kendi yararına olan en büyük erkek kardeşini seçti. Yıllık gelir, en büyük kardeşin tüm parayı aldığı anlamına gelir.

Şimdi, iyi bir kardeş, annenin paranın üç yoldan ayrılmasını istediğini bilecek, dolayısıyla elbette eşit olarak ayrıldı, değil mi?

Yanlış.

En büyük erkek kardeşi 300.000 dolarlık tüm rantı aldı ve kendi kişisel zevkleri için kullandı. Aslında, abimin bir uçak aldığını öğrendim. Evet, parayla bir uçak. Yaralanmaya hakaret eklemek için, o zaman kardeşin bir pilot lisansı bile yoktu.

Öğrenilen ders nedir? Faydalananları kontrol edin. 401 (k) s'yi, yıllık gelirlerinizi ve hayat sigortası poliçelerinizi gözden geçirdiğinizden emin olun. Tüm politikalarınızı gözden geçirmek 10 dakikadan daha kısa sürer, bu yüzden bunu tamamladığınızdan emin olun.

Diğerleri Emekli Vidalı Ups

Diğerleri emekliliğin en çok ne kadar berbat olduğunu düşünüyor? Başkalarının ne diyebileceğine Twitter’ı aldım:

@jjeffrose Bir başka emekliliğe dönüş: varlıklarının bir kısmını (uzun ömür sigortası) annofize etmek için başarısız - hatta sadece ucuz bir SPIA + Soc Sec.

- Doug Nordman (@TheMilitaryGuid) 18 Mart 2014

@jjeffrose Benim son emeklilik çarmığım: bütün gün hobileri, seyahat, sosyal / aile, gönüllü, egzersiz, projeler yapacakları bir plan yok.

- Doug Nordman (@TheMilitaryGuid) 18 Mart 2014

Tartışmaya eklemek için Askeri Kılavuz'dan Doug'a teşekkürler!

Emeklilik Planınız Takip Ediyor mu?

Kendinizi başarılı emeklilikten kurtarmayın. Süreçlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin Müşterilerimizin güvenle emekli olmasına yardımcı olan Finansal Başarı Planı. Kontrol et İŞTE.

Videoyu izle: GF 025 - Kazanmak için Ricardo!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İyi için İstismar Posta Durdurmak için 3 Yolları
Maliye

İyi için İstismar Posta Durdurmak için 3 Yolları

Posta kutunuzu hiç açıp gereksiz postalarla dolu olduğunu gördünüz mü? Yığınlar arasından ayrıldıktan sonra, çoğunun kredi kartı anlaşmaları ve sadece çöp kutusuna giden sigorta teklifleri olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Postadan ayrılmanız gereken postaları ayırarak değerli zamanınızı boşa harcamayı bırakmanız güzel olmaz mıydı?
Devamını Oku
2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları
Maliye

2018 yılında 12 En İyi Yatırım Blogları

Yüksek kaliteli, bilgilendirici bir bloga dönüşmek, yatırım hakkında daha fazla bilgi edinmenin en iyi (ve ücretsiz) yollarından biridir. Kişisel finans ve özellikle yatırım, anekdot hikayeleri ve başkalarının deneyimleri ile daha kolay anlaşılan konulardır. Yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki bloglardan ve web sitelerinden bazılarını kontrol ettiğinizden emin olun.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?"/>
Maliye

Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?

Bize Adım Ruth kendiniz hakkında biraz söyle, ben eşim (DH) ve üç kızı ikisiyle yaşıyor. En büyüğümüz büyüdü ve yuvayı uçurdu. Lise öğretmeni olarak çalışıyorum ve kocam ev işlerini yürütüyor. En yüksek borcunuz neydi? Bu borç ne türden oluşuyordu? İlk başta teminatsız 102.200 dolarlık borcumuzu çok bilinçsiz bir şekilde satın aldık.
Devamını Oku