Emlak

Evinizin Değerini Ücretsiz Olarak Kontrol Etmenizi Sağlayan 10 Harika Web Sitesi

Ev almak, heyecan verici ve önemli bir kilometre taşıdır. Kiraya verdiğinizden farklı olarak, bir ev sahibi olmak, kararları vermenize ve tüm çekimleri yapmanıza izin verir.

Evin değeri ne kadar? Evinizin değerini tahmin etmenize yardımcı olacak en iyi 10 araç

  1. Zillow
  2. Trulia
  3. Redfin
  4. Realtor.com
  5. Emlak ABC
  6. Eppraisal.com
  7. HomeGain.com
  8. Chase Mortgage Hizmetleri
  9. RE / MAX
  10. ForSaleByOwner.com

Parlak yeşil duvar boyamak veya yatak odanızda bir spa küveti ve mini bar kurmak istiyorsanız, izin istememeniz gerekir. Heck, istersen evindeki duvarları yıkabilirsin. Ev sahibi olduğunuzda, cevap verdiğiniz tek kişi kendinizdir.

İlgili makale: Home Sweet Home: Kendi Evinize Sahip Olmanın Gerçek Maliyeti Nedir?

Ailenizin yaşaması için bir yer sağlamanın dışında, eviniz de finansal planınızın önemli bir parçasıdır. Birincil yatırımınızı “yatırım” olarak düşünmemelisiniz, fakat evinizin değeri kesinlikle net değerinizin bir parçasıdır.

Zamanla, evinizin teorik olarak değerde artması gerekir. Amacınız evinize para ödüyor ve sonsuza dek orada yaşıyorsa bu değer çok fazla değil, ancak gelecekte anlamlı olabilir. Bu, evinizin değerine karşı borçlanmayı sürdürürseniz özellikle doğrudur. Evinizin değeri önemli ölçüde artarsa, ev kredisi ya da HELOC gibi bir ev kredisi almak söz konusu olduğunda çok daha fazla seçeneğiniz olur.

Konuştuğum diğer birkaç finans danışmanına göre, sekmelerin evinizin değerinde de saklanması için ek nedenler var. Bu nedenlerden biri çok açık değil ama oh-so-önemli - vergi faturanız.

Minnesota Finansal Danışmanı Jamie Pomeroy, “Piyasa değerine ve emlak vergisi değerine göz kulak olmak önemlidir, böylece yapay olarak şişirilmiş bir mülk değeri üzerinde vergi ödememeniz önemlidir, ya da tam tersi” diyor.

Gelecekte satmayı planlıyorsanız, ev değerlerini yine de yakından izlemek isteyeceksiniz. Niye ya? Çünkü demir sıcakken vurmak istiyorsun, değil mi?

LifeInsuranceToolkit'in finans danışmanı ve katkıcısı olan Jose V. Sanchez, “Evinizi sattıktan sonra 3 yıl içinde iseniz, fırsatçı bir zamanda satabileceğiniz umuduyla değer ve emlak piyasasında sekmeler tutmak isteyeceksiniz” diyor. .com.

Son olarak, evinizin değerini bilmek mülk ve eski hukuk bakımı planlamasında da önemli olabilir, CFP Kurucu ve Odak Planlama Grubu Servet Danışmanı Joseph A. Carbone, Jr.

Evinizin değerini bilmek, yeterli ev sahibi sigorta teminatına sahip olduğunuzdan emin olmak için kritik öneme sahip.

Travellers.com de ev sahibi sigorta teklifleri alın >>

İkna? Evinizin değerini kolay ve eğlenceli bir şekilde izleme görevini yapan web siteleri:

1. Zillow

Zillow, evinizin değerini izlemek için en büyük ve en popüler web sitelerinden biridir. Konuştuğum bir finans danışmanı Joseph Carbone, Zillow'un en iyi bölümünün sitenin düzeni olduğunu ve ne kadar kolay kullanıldığını söylüyor.

Sadece evinizin değerini web sitesinin dostu arayüzüne girerek, Zestimate - Evinizin değerinin Zillow tarafından oluşturulmuş bir tahmini. Evinizin ne kadar değerli olabileceğini öğrenmenin yanı sıra, web sitenizin tüketici dostu araçlarıyla bölgenizdeki evleri de satın alabilirsiniz.

2. Trulia

Trulia.com, Zillow'a benzer şekilde çalışır. Web sitesine ulaştıktan sonra, adresinizi girebilir ve evinizin ne kadar değerli olabileceğini öğrenebilirsiniz. Bir teklif vermek yerine ZestimateAncak, Trulia bölgenizdeki benzer evler için ortalama liste fiyatı sunuyor.

Trulia'da sunulan diğer bilgiler, bölgenizdeki tüm evlerin ortalama liste fiyatını, evinizin kare görüntüleri, lot büyüklüğü ve yatak / banyo bilgilerinin standart ayrıntılarını içerir. Evinizi yeniden finanse etmeyi planlıyorsanız, Trulia da kendi onaylanmış kredi kuruluşlarıyla yardım etmeye hazırdır.

3. Redfin

Gayrimenkul meraklıları ve ev sahipleri arasında popüler hale gelen başka bir web sitesi Redfin. Redfin ile, herhangi bir mülkle ilgili bir avuç bilgi girebilir ve yerel mahalle, bir mülkün “yürünebilirliği” ve her yıl emlak vergisinin ne kadar maliyeti hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Artı, değerler bu web sitesinde biraz daha doğru olabilir, finansal danışman Sanchez'e notlar.

Finans danışmanı Sanchez, “Medya siteleri olan Zillow ve Trulia'dan farklı olarak, Redfin çevrimiçi bir aracı kurum olarak çalışıyor” diyor. “Bir broker olarak Redfin, mülkünüzün mevcut piyasa değerini hesaplamak için Çoklu Listeleme Hizmetinden (MLS) en doğru verileri kullanır.”

4. Realtor.com

Realtor.com, gayrimenkul profesyonelleri için bir merkez gibi görünebilirken, bu web sitesi herkesin kullanabileceği ücretsiz. Sadece adresinizi sitenin ana sayfasına girin ve evinizin fiyat tahminini içeren bir dizi ayrıntıyı öğreneceksiniz.

Fiyatlandırma tahmininin ötesinde, yerel okullar, bölgedeki medyan liste fiyatları ve hatta emlak vergisi değerlendirmeleri hakkında bilgi edineceksiniz. Bu araç aynı zamanda komşunuzun evini ve ne kadar ödeme yaptıklarını öğrenmek için de harika.

5. Emlak ABC

Emlak ABC aynı sağlamak için Zillow.com ile bağlar Zestimate orada alacaksın. Bununla birlikte, bu site hakkında gerçekten hoşuma giden şey, bölgenizdeki son ev satışları için bir ton satış verisi listelemesidir.

Caddede satılan bir ev varsa, sonunda alıcının Real Estate ABC'ye ne kadar ödediğini öğrenebilirsiniz. Son satışlar, evinizin mevcut değerinin en iyi göstergesi olduğundan, bu tür veriler paha biçilemez olabilir.

6. Eppraisal.com

Eppraisal.com, bu listede yer alan diğer sitelere benzer şekilde çalışarak, bazı durumlarda evinizin değerini ve bir Zillow.com kendi değerini hesaplar. Zestimate diğerlerinde.

Konut fiyatlarının ötesinde, Eppraisal yakındaki satılan evlerin yanı sıra mevcut refinansman oranları ve daha fazlasını sunar. Eppraisal.com ile, tüm bu verileri ücretsiz olarak alabilirsiniz - ve e-posta adresinizi girmeniz bile gerekmez.

7. HomeGain.com

HomeGain.com çoğunlukla bir ev alışveriş aracıyken, widget'lerinden biri kendi evinizin değerini ücretsiz olarak bulmanızı sağlar. Evinizin ne kadar değerli olduğunu ve değerlerin yıllar içinde nasıl değiştiğini öğrenmek için ev adresiniz ve ardından ev adresinizi girin.

HomeGain'in olumsuz tarafı, bölgeniz için “sınırsız MLS verisi” almak için e-posta adresinizi girmenizi gerektiriyor olmasıdır. Ne yazık ki, bu genellikle büyük bir posta listesine - ister beğenip beğenmediğinize - son vereceğiniz anlamına gelir.

8. Chase İpoteği Hizmetleri

Bu garip görünebilir olsa da, Chase Bank, ücretsiz çevrimiçi sunulan kendi ev mülkiyet değeri aracı vardır. Evinizin ne kadar değerli olabileceğini öğrenmek için ev adresinizi, eyaletinizi ve posta kodunuzu girmeniz yeterlidir.

Tam bir tahminde bulunmak yerine Chase, evinizin düştüğünü hissettikleri bir fiyat aralığı sunuyor. Ayrıca komşunuzun tüm ev değerlerinin bir tahminini sundukları için, bu etrafta oynamak için eğlenceli bir araçtır. Hepsinden iyisi, ücretsiz, kullanımı kolay ve herhangi bir kişisel veri girmenizi gerektirmez.

9. RE / MAX

Emlak firması RE / MAX da kendi ev değeri tahmincisi ile oyunda atladı. Bu, muhtemelen, evinizi sattığınız zaman hizmetlerini kullanmanız için bir ploy olsa da, çevrimiçi araç ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Hepsinden iyisi, herhangi bir kişisel veri girmenize ya da e-posta adresinizi evinizin değerine ilişkin ücretsiz bir tahminde bulunmanıza gerek kalmaz.

Bu araçla ilgili favori bölümüm renk grafikleri ve gerçekçi haritalamadır. Adresinizi girdikten sonra, komşunuzun tüm ev değerleriyle birlikte komşunuzun renk haritasını sunacaksınız. Gayrimenkul firmaları tahminlerle ortaya çıkmak için MLS verilerini kullandıklarından, bu araç çoğu ev değerine ilişkin oldukça gerçekçi bir tahmin sunma eğilimindedir.

10. ForSaleByOwner.com

Bu site, ev sahibinin reklamını yapmak ve bir emlakçı yerine kendi evlerini pazarlamak için oluşturulmuş olsa da, herhangi bir ev sahibinin de yararlanabileceği çeşitli araçlar sunmaktadır.

Onların Fiyatlandırma İzci aracını kullanmak için kayıt olmanız gerekirken, ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Kaydolduktan sonra, bulunduğunuz bölgedeki yakın zamanda satılan karşılaştırılabilir özelliklere ve yerel emlak özelliklerinin bir özetine dayanarak evinizin tahmini piyasa değerini elde edersiniz. “Fiyatlandırma Scout'undan alacağınız evinizin piyasa değeri tahminleri çoklu regresyon algoritmasına dayanmaktadır,” diye belirtiyor internet sitesi. “Sofistike bir regresyon analizi, ev değerinize ulaşmak için kapsamlı bir karşılaştırmalı piyasa analizimizle harmanlanıyor.”

Alt çizgi

Satmayı planlamıyor olsanız bile, zaman içinde evinizin değer artışını izlemek çok eğlenceli olabilir. Neyse ki, bu web siteleri ve diğerleri, evinizin değerini, ayrıcalık ödemeden büyüyebilmenizi sağlar.

Sadece bu tahminleri çok ciddiye almamayı unutmayın, çünkü Kesin değer satarsanız alırsınız. Eğer “gerçek şey” ini istiyorsanız, bir evin satış fiyatına giden her faktörü yansıtan bir fiyat gibi - fiyat önerileri almak için en az 2 veya 3 emlakçı ile görüşmelisiniz. Şanslar, bir emlakçı, yerel pazarınıza, herhangi bir çevrimiçi emlak aracından daha fazla bilgi sunabilecektir.

Evinizin değerini kontrol etmek için favori web siteniz nedir? Neden favorin?

Videoyu izle: Görür Görmez Almak İsteyüğ 9 9 SÜPER İCAT

Popüler Mesajlar

Kategori Emlak, Sonraki Makale

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?
Emlak

Kiralık Vs. Sahip Olma: Ne Zaman Satın Alır?

Dün, ev satın almayı satın almanın mantıklı gelebileceğini teklif ettim. Bugün, Miranda konuyla ilgili iki “sent” sunmaktadır. Konut piyasası krizinin bize öğrettiği bir şey, herkesin bir ev satın almaya hazır olmaması. Amerikan Rüyası'nın bir parçası olarak ev sahipliğini düşünmek için çok kullanılıyoruz, bazen bazı insanların bir ev satın almasının elverişsiz olduğunu unutuyoruz.
Devamını Oku
Emlak Planlama nedir?
Emlak

Emlak Planlama nedir?

Bu, JoeTaxpayer'den başka bir misafir gönderi. Bu, emlak planlamasını tartışan iki bölümlük bir seri. Ben öleceğim. Hayır, bir terminal hastalığım yok, ben öleceğim çünkü insanım ve ölmek yaşamın bir parçası. Bir iradeye sahip olduğum için, daha doğrusu ölmeyeceğim, aslında, bir irade ile, işlerimi iyi bilerek daha iyi uyuyorum.
Devamını Oku
Kime güveniyorsun?
Emlak

Kime güveniyorsun?

Güvene ihtiyacınız var mı? Yaygın bir yanlış anlama, varlıkların zenginler için ayrılmalarıdır. Gerçek şu ki, birçok insan bir güvenden yararlanabilir. Bunlardan biri olduğunu mu düşünüyorsun? Şaşırmış olabilirsin. Bir ailenin kurulabileceği birçok türde güven var. Her şey, başarmak istediğin güce bağlı.
Devamını Oku