Maliye

Eşler Arası Kredilerin Türleri

Son birkaç yılda eşler arası kredi verme alanlarının sayısı arttıkça, sunulan kredi türleri de genişlemektedir. Bu siteler şimdi bir zamanlar sadece geleneksel bankalar ve kredi köpekbalıkları aracılığıyla mevcut olan eşler arası krediler sağlamaktadır. Karar verme sürecinizde size yardımcı olacak “nasıl kredi alırım?” İle ilgili daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

Dahası, peer-to-peer kredilendirme, tüm kredi sürecini hızlı bir şekilde demokratikleştirmektedir. Borçlular borç almak için gelirler ve yatırımcılar borçlulara borç verir, her biri bankalar ve diğer kaynaklarla alamadıkları bir faiz oranı avantajı ararlar. Bu, her iki grup için eşler arası kredilendirmeye artan ilgi yaratmaktadır.

Bu, borçluların en büyük avantajıdır, çünkü kredi genişledikçe, kredi türleri ve miktarlar gibi kredilerin türleri büyüyor.

Şu anda popüler peer-to-peer ödünç siteleri mevcut büyük kredi türleri.

Kişisel Krediler

Bireysel krediler, muhtemelen eşler arası kredi siteleri tarafından sağlanan en yaygın kredilerdir. Esneklik bunun için önemli bir nedendir. Eşler arası kreditörler, kredi fonları üzerinde geleneksel bankaların yaptıklarından daha az kısıtlamaya sahiptir.

Kredi kalitesi başka bir faktördür. Bankalar çok dar kredi puanları aralığında kredi verme eğilimi gösterirken, eşler arası siteler genellikle kredileri adil kredi kullanan kişilere uzatır. Mükemmel krediniz varsa, genellikle iki yıldan beş yıla kadar bir süre boyunca teminatsız bir krediye 35.000 $ 'a kadar borç alabilirsiniz. Faiz oranları, orta tek haneli sayılarla başlar; bu, kredi kartlarında ne ödeyeceğinizden çok daha düşüktür.

Geleneksel bankalar tarafından tipik olarak sunulan kredi hatlarının aksine, eşler arası siteler, beş yıldan fazla olmayan bir süre içinde tamamen ödenecek sabit faizli krediler sunmaktadır. Bu, bireysel döner kredi hatlarıyla ödeme stratejileriyle çalışmaktan daha hızlı borç almanıza izin verecektir.

Çoğu eşler arası platformlar kişisel krediler yapar. Lending Club en büyük peer-to-peer ödünç verme sitesidir ve borç konsolidasyonu, kredi kartı bakiyeleri, ev geliştirme, araç kredileri ve hatta yüzme havuzları için krediler için kişisel krediler yapacaklardır (son bir kredi veren bir banka hayal edin) !). En büyük ikinci borç veren Prosper'dir ve Lending kulübü ile oldukça rekabetçidirler.

Kredinizi hızlı bir şekilde finanse edebilecek bir kredi platformu arıyorsanız Avant'ı düşünün. Avant aracılığıyla, kredi başvurunuz onaylanırsa, bir sonraki iş günü Pazartesi günü öğleden sonra saat 4: 30'a kadar onaylanırsa hesabınıza para alabilirsiniz. ”

Borç konsolidasyonu, kişilerin eşler arası krediler aramasının en yaygın nedenlerinden biridir. Bu tür krediler, yüksek faizli kredi kartı borcuyla mücadele eden kişilerin, birkaç kredi limitini tek bir sabit oranlı kredi olarak konsolide etmelerini sağlar, bu da beş yıl veya daha kısa sürede ödenecektir. Bu borçlulara nihayet borçtan tamamen kurtulmak için gerçek bir fırsat sunuyor.

Kredi kartları, borç ödemeleri her zaman borçtan asla çıkmayacak şekilde borç ödemeleridir, çünkü aylık ödemeler her zaman düşük kredi bakiyesi ile birlikte düşecektir. Burada konsolidasyon arıyorsanız, gerçekten iyi bir şey olduğu için, SoFi'yi kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Eşler arası borç konsolidasyon kredilerinin borçlulara faydalı olmasının başka bir nedeni daha var. Kredi notlarını etkileyen en büyük faktörlerden biri şudur: borç kullanımı kredi kartlarında. Kullanım oranı toplam mevcut kredinizin% 30'undan daha fazla bir şey olarak tanımlanan yüksek ise, o zaman kredi hatlarını ödemek birkaç kısa ay içinde kredi puanınızı iyileştirmek için bir yol olabilir. Bazı kredi limitlerine yaklaşan bazı kredi limitleri tek vadeli kredi ile değiştirilebilir.

Bu kredi puanlama algoritmaları lütfen görünüyor!

Otomatik Krediler

Oto krediler, eşler arası sitelerdeki gayri resmi bir kredi türü niteliğindedir. Bir aracı satın almak veya yeniden finanse etmek için borç alabilirsiniz, ancak kredi resmi olarak bir araba kredisi olmayabilir. Örneğin, Lending Club ile, bir araba satın almak ya da yenilemek için kullanabileceğiniz kişisel bir krediye 35.000 $ 'a kadar borç alabilirsiniz.

Araç kredileri (veya daha özel olarak, kişisel krediler) üzerinden sunulan oranlar, bankanızdan alabileceğinizden daha yüksek olabilir, ancak eşler arası siteler, bankaların otomatik kredilerinin sahip olmadığı bir avantaja sahiptir: Krediler aslında arabanız tarafından güvence altına alınmayacaktır.

Bu da önemli bir avantaj olabilir. Arabanızı neredeyse işinizde kullandığınız gibi - ya da işinize giderken ya da işinizde kullanmak için - aracınızı borçsuz olarak kullanmak daha iyidir.

Diğer bir avantaj, eşler arası kredilerin genel olarak 60 aydan fazla veya beş yıldan fazla olmayan koşullara uzanmasıdır. Banka sağlanan araç kredileri şu anda 84 ay veya yedi yıl kadar sürüyor. Beş yıllık bir eşler arası kredinin aylık ödemesi, yedi banka otomatik kredisi için olduğundan daha yüksek olsa da, kredinin daha fazla borçlanmayacağından çok daha az ihtimal olacaktır. kredi dönemi boyunca herhangi bir zaman.

İşletme Kredileri

Eşler arası kreditörler hızla iş kredileri niş doldurmaktadır. Bu da iyi bir şey. Yüzlerce banka ticari krediler sağladıklarını duyururken, zorlu borç verme kriterine sahip olma, hayal edilemez miktarlarda dokümantasyon yapma ve neredeyse söyledikleri kadar krediye sahip olma eğilimindedir.

Eşler arası kreditörler, aynı türden tüm avantajları, diğer türdeki kredilere getirdikleri işletmelere getirmektedir. Düşük faiz oranlarını, basit bir başvuru sürecini, hızlı geri dönüş süresini ve daha fazla kredi esnekliğini içerir. Geleneksel bankalardan tamamen erişilemeyen eşler arası sitelerdeki işletme kredileri almak genellikle mümkündür.

Ticari krediler sağlayan daha popüler eşler arası sitelerden dördü, Lending Club, Prosper, Upstart ve Funding Circle'dır. Her biri, işinize yarayacak krediler için farklı parametreler sunar.

Örneğin, Upstart sadece altı aydır işte olmanızı gerektirir. Çoğu banka en az iki yıl boyunca işte olmanızı ve genellikle gelir vergisi beyannamesi tarafından kanıt olarak desteklenmesini gerektirecektir.

Kredi tutarları, bir bankadan alabileceğiniz tutardan genellikle daha yüksek olması nedeniyle bir başka avantajdır. Örneğin, Finansman Çemberi 500.000 $ 'a kadar işletme kredileri sağlar.

Çoğu eşler arası kredi verenler ayrıca teminat gerektirmeyen krediler de alacaklardır. Örneğin, Lending Club 100.000 $ 'a kadar kredi verirken, Prosper ve Upstart 35.000 $' a gidecek - hepsi de kredi için teminat olarak teminat verilmesini gerektirmeyecek. Ve teminat gerektiğinde, genellikle iş ya da iş faturaları üzerinde genel bir ipucu biçimindedir.

Küçük bir işletme sahibiyseniz, işletme kredileri bankalardan elde etmek imkansızdır. Bankalar genellikle iyi kurulmuş halka açık şirketler gibi büyük ticari kuruluşlara kullandırılmaktadır. Eğer küçük ve bağımsız bir işletmeyseniz, bankalardan ticari kredilere erişiminiz olmayabilir. Bu nedenle, emsalsiz ticari krediler gelecekte istikrarlı bir şekilde büyüyor.

İpotek ve Refinans

İpotek kredisi her zaman karmaşık bir süreç olmuştur. Yine de, eşler arası kredilendirme hem satın alma hem de refinansmanlarda bu tür finansmana geçiyor.

Öğrenci kredisi refinansmanlarında uzmanlaşmasına rağmen, SoFi ayrıca ipotek kredileri de kullanılabilir hale getirir. Halen Columbia Bölgesi dahil olmak üzere 23 eyalette ipotek sağlamaktadır. Tek aile evleri, kınamak, kasabalar ve planlı birim gelişmeleri (PUD'lar) dahil olmak üzere, sahibi tarafından işgal edilen birincil konutlar ve ikinci konutlar üzerinde ipotek alacaklar. Ancak finansman kiralama özellikleri veya kooperatifler için mevcut değildir.

Genel olarak satın alma fiyatının en az% 10'unu peşin ödemeniz gerekir, ancak ipotek sigortası gerekli değildir, tipik olarak% 20'den daha az bir peşinat ile bir ev satın aldığınız zaman. İpotekleri üzerinde ipotek ücreti almazlar ve genellikle krediyi uygulamadan sonraki 30 gün içinde kapatabilirsiniz. Tüm krediler ön ödeme yapılmaz ve 3 milyon dolar kadar borç alabilirsiniz.

İpotek kredileri son derece rekabetçidir ve eşler arası siteler henüz fiyatlandırmada ve endüstri standardı olarak şartlarda agresif değildir. Ancak, P2P nispeten yeni bir girişim olduğundan, her şey bir akı durumunda, ve ipotek kredileri web'deki diğer borç türlerine göre ilerlerse, iyi şeyler geliyor!

Öğrenci kredileri

Eşler arası kreditörler, daha sonra başka herhangi bir kredi türü için öğrenci kredisi refinansileri söz konusu olduğunda daha önemlidir. Bankalar ve federal hükümetler de dahil olmak üzere yüzlerce kaynaktan öğrenci kredisi alabilirsiniz, ancak öğrenci kredisi refinance yapacak kredi verenler bulmak zor. Muhtemelen iki elden borç verenlerin sayısını sayabilirsin.

Öğrenci kredisi refinansı sağlayacak en önemli kreditörlerden ikisi, SoFi ve CommonBond ve ikisi de eşler arası kreditörler. Aslında, her iki platform da öğrenci kredisi refinanscesinin sağlanmasında uzmanlaşmıştır. Eşler arası bir siteden kredi almakla ilgili çok az ilginiz olsa bile, öğrenci kredisi refinansmanlarını gerçekleştiren bir borç veren aramanız için neredeyse iki platformda karşılaşacaksınız.

Öğrenci kredisi refinansmanlarıyla ilgili komplikasyonlardan biri de, orijinal kredileri almaya hak kazanmanız gerekmeyebilirken, öğrenci kredisinin yenilenmesi için hem kredi hem de gelir niteliğinde olma zorunluluğunuz olacaktır. Eşler arası siteler geleneksel bankalara göre büyük bir avantaj sağlayabilir.

SoFi sadece öğrenci kredisi refinanscesinde uzmanlaşmakla kalmaz, aynı zamanda tüm platform bu amaç için özel olarak kurulmuştur. Ve bu, eşler arası faktörün daha da büyüdüğü yerdir.

SoFi, üniversite topluluğuyla yakından ilişkili olan insanlar tarafından kuruldu ve siteyi geleneksel kredilerin ötesine geçmesi için yarattı. Bu, platformların kriterleri ile belirgindir. Sadece gelir ve krediye bakmazlar, aynı zamanda kariyer deneyiminizi (bazı alan ve meslekler diğerlerinden daha olumlu görülebilir) ve eğitiminizi (ana eğitim ve eğitim geçmişiniz) göz önünde bulundururlar.

Kalifiye eğitim kredilerinizin tam bakiyesine kadar iyileştirme yapabilirsiniz ve genellikle bankalar tarafından sunulan oranlardan daha düşük oranlarda yapabilirsiniz. Site, üyelerin site üzerinden öğrenci kredisi refinansmanı yaparak ortalama 14.000 dolar tasarruf ettiklerini iddia ediyor.

CommonBond ayrıca öğrenci kredisi refinansmanlarında uzmandır ve SoFi ile alabileceğinize benzer tasarruflar talep eder. Öğrenci kredilerinde 500.000 $ 'a kadar yeniden hak kazanabilirsiniz, ancak yine de kredi ve gelir niteliğine sahip olmanız gerekir. Ödünç almalarınızla ilgili faiz ödemeniz haricinde, herhangi bir ücret talep etmezsiniz. Ve yine, bu oran genellikle geleneksel bankalardan alabileceğinizden daha düşük.

Hem SoFi hem de CommonBond işsizlik koruması sunuyor. İşsiz kalmanız durumunda, 12 aya kadar ödemeleri askıya alacaklar. SoFi ayrıca işe yerleştirme desteği de sunacaktır, ancak iş kaybının kendinize ait bir kusurdan kaynaklanmadığını kanıtlamanız gerekir.

Son yıllarda artan öğrenci kredileri ile, akran-arası kaynaklar sadece önümüzdeki yıllarda artmalıdır.

Kötü Borçlu Krediler

Eşler arası kredilendirmenin sübvansiyon kredilerine geçtiğini söylemek abartılı bir ihtimaldir.Bununla birlikte, endüstri, bankaların kredi alanlarının adil ya da düşük bir krediye sahip olarak değerlendirebileceği kredi alanlarına kredi sağlamak için aşamalı olarak ilerleme kaydetmektedir.

PeerForm böyle bir P2P sitesinin bir örneğidir. Kredi puanları 600 $ 'a kadar olan borçlular için 25.000 $' a kadar kredi alacaklar. Kredi APR% 7.12 den% 28.09 'a en düşük seviyeler için. Bu oranın yüksek olması durumunda, kredi bu durumda bulunan kişiler için başka bir kaynaktan bulunmayabilir.

Dahası, PeerForm kredilerini teminatsız olarak temin etmektedir. Bu, yüksek faizli kredi kartlarının yerini alabilecek bir kredi kaynağıdır. Aynı şekilde, PeerForm, kredi limitinizi değiştirmek için taksitli krediler de hazırlayarak borçtan kurtulmayı daha kolay ve hızlı hale getirmektedir.

Ayrıca, birkaç kredi kartını ödemek için tek bir kredi kullanarak, kredi puanınızı potansiyel olarak hemen artırabilir, bu da kendi durumunuzu önemli ölçüde artıracaktır.

Tıbbi Krediler

Öğrenci borç refinansatları gibi, tıbbi finansman her zaman daha önemli hale geliyor. Tazmin edilebilirlik ve kopuşlar arttıkça ve geleneksel sağlık sigortası politikaları tarafından belirli muameleler ve prosedürlere izin verilmediğinden, tıbbi finansman ihtiyacı artmaktadır. Genel olarak konuşmak gerekirse, sağlık sigortasının kapsamı dışında kalan harcamaların listesini kapsayacak şekilde eşler arası sahalarda tıbbi finansman mevcuttur.

Ödünç Verme Kulübü, altında tıbbi finansman sağlayan bir eşler arası sitedir. Hasta Çözümleri programı. Kredi programı, çoğu sağlık sigortası poliçesi kapsamında olmayan prosedürler ve tedaviler - diş, doğurganlık tedavileri, saç restorasyonu ve kilo verme ameliyatı masraflarını karşılamak için kullanılabilir.

Kredi Kulübü iki plan, Genişletilmiş Plan ve Gerçek Faizsiz Planı sunar.

Genişletilmiş Plan kapsamında, 24 ay ila 84 ay arasında değişen koşullarda 2.000 ila 50.000 dolar arasında borç alabilirsiniz. Kredi APR'leri, finanse edilen miktara ve kredi geçmişinize bağlı olarak% 3.99 ile% 24.99 arasındadır.

Gerçek Faizsiz Plan kapsamında, 499 ila 32,000 dolar arasında borçlanabilirsiniz, ancak kredi amacı diş ve saç restorasyonu ile sınırlıdır. Faizsiz dönem altı aydan 24 aya kadar değişmektedir. Bu süre içinde bakiyeyi öderseniz, faiz ödemezsiniz. Ancak, promosyon süresinin sona ermesinden sonra kalan bakiye,% 22.98 değişken bir APR'ye sahip olacaktır.

Eşler arası kredilendirme, sıçramalar ve sınırlar içinde büyüyor ve olduğu gibi, daha önce hiç olmadığı kadar çok türde kredi var. Herhangi bir türde bir kredi arıyorsanız, mevcut olanları görmek için popüler eşler arası kredi sitelerini kontrol ettiğinizden emin olun. Sadece herhangi bir yerde mevcut olduğunu düşünmediğiniz bir kredi bulamazsınız, ancak bunun için herhangi bir bankaya göre daha düşük bir faiz oranına sahip olabileceğinizi görebilirsiniz.

Videoyu izle: Evli çiftlerin kredi almadaki sorumluluğu nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?
Maliye

Gerçekte Çalışan Bir Bütçe Nasıl Yapılır?

Muhtemelen finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Birçok kişi için “bütçe” altı harfli bir kirli sözcüktür, ama olması gerekmiyor. Muhtemelen uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur, ancak çoğu insan etkili bir bütçe yaratmaya nereden başlayacağını bilmemektedir.
Devamını Oku
Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme
Maliye

Borç Verme ve Dünyayı Seyahat Etme

Bugün borç başarı hikayemiz için borç problemini dünyaya seyahat etme yeteneğine çeviren genç bir karı ve annesi var. Hoşgeldin Emma! 30.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 30.000 ABD Doları tutarındaki tüketici borcum ödenmemiş bir vergi faturası için 5.000 dolardı ve vergi faturasını ödemek için teminatsız bir kişisel kredi aldım ve tatil için 5.000 dolar daha ekledim.
Devamını Oku
Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?
Maliye

Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?

Evli ya da ciddi bir ilişkide iseniz, muhtemelen finansmanı nasıl yöneteceğinizle ilgili tüm tavsiyeleri zaten duymuşsunuzdur: iletişim kurmak, birlikte hedefler oluşturmak, birbirinden bilgileri gizlememek. Bu tavsiyenin tüm yapılması kolay geliyor - ve vermek kesinlikle kolay! Ama insanlar mükemmel değildir ve ilişkiler de değildir.
Devamını Oku
Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?
Maliye

Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?

Öğrenci kredi borç yükünüz yeterince büyükse, muhtemelen öğrenci kredisi refinansı yapma olasılığını göz önünde bulundurursunuz. Sonuçta, insanlar her zaman evlerini ve iş kredilerini yeniden finanse ediyorlar. Öğrenci kredileri neden farklı olmalı? Gerçek şu ki, öğrenci kredisi refinansmanı sayısız nedenlerden farklıdır.
Devamını Oku